Back to list

Results

2021 World Championships
EGY Cairo
April 3, 2021 - April 11, 2021

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JEON Hayoung 2001 F KOR
2 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
3 N PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
3 N DROZD Dariya 2001 F RUS
5 N BOTELLO Natalia 2002 F MEX
6 N JOHNSON Honor 2003 F USA
7 N DAYIBEKOVA Zaynab 2002 F UZB
8 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
9 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
10 N PASTUKHOVA Alina 2004 F RUS
11 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
12 N ISMOILOVA Sevinch 2001 F UZB
13 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
14 N SHOUMAN Sara 2003 F EGY
15 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
16 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
17 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
18 N SALGADO Melanie 2001 F MEX
19 N SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
20 N JANG Boryeon 2002 F KOR
21 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
22 N ANGLADE Alexis 2001 F USA
23 N KIM Zoe 2004 F USA
24 N MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
25 N ESPINOSA VELOSO Candela Belen 2002 F ARG
26 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
27 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
28 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
29 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
30 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
31 N PEDRAZA Regina 2003 F MEX
32 N PARK Jumee 2001 F KOR
33 N LEE Jueun 2002 F KOR
34 N BENADOUDA Chaima 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
35 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
36 N KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG
37 N TOGAYMURODOVA Shakhnoza 2002 F UZB
38 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
38 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
40 N AHADOVA Aysel 2001 F AZE
41 N BELTRAN ROJAS Valentina 2003 F COL
42 N ISROILOVA Venera 2002 F UZB
43 N LEYVA VANEGAS Maria 2003 F COL
43 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
45 N TORI Toscane 2003 F FRA CHARENTON (FRA)
46 N MARHALIK Alina 2003 F BLR SCAF RB (BLR)
46 N SIDAROVICH Palina 2003 F BLR
48 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
49 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
50 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
51 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
52 N PIOVANETTI Diana 2003 F PUR
53 N BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
54 N GAZEPIDI Maria Eleni 2004 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
55 N VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
56 N SPICHEVA Sofiya 2001 F KAZ
57 N BEN AZIZI Nadia 2002 F TUN
58 N PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
59 N PERROUD Nora 2004 F SUI CEF Founex (SUI)
60 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
61 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
62 N ISSABEKOVA Dilyara 2004 F KAZ
63 N MONTOYA Paula 2001 F ESP
64 N KERKESER Maya 2004 F TUR
65 N KO Polina 2005 F KAZ
66 N DEL PALACIO Lucia 2005 F ESP
67 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
68 N MORALES LINARES Jessica Yolima 2001 F COL
69 N BURSIKOVA Kristina 2005 F CZE Bohemians Praha (CZE)
70 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
71 N 1st round CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
72 N 1st round SALEH Zeina 2004 F EGY
73 N 1st round ENDARA Sarah 2002 F BOL
74 N 1st round HUSEYNOVA Zarifa 2006 F AZE
75 N 1st round ALDERETE CHAVEZ Ana Maria 2001 F COL
75 N 1st round ELBAKRY Jana Sherif 2004 F EGY
77 N 1st round CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
78 N 1st round HUANG Sharon 2004 F CAN
79 N 1st round KAUR Jagmeet 2001 F IND
80 N 1st round SHEHAB Seham 2004 F EGY
81 N 1st round RAVANA Vedika Khushi 2002 F IND
82 N 1st round CAMPOS Ana 2004 F POR
83 N 1st round ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
84 N 1st round GUPTA Shreya 2004 F IND
84 N 1st round KUVAEVA Alexandra 2007 F GEO
86 N 1st round NASSOZI KIGGUNDU Renee Gertrude 2005 F UGA
87 N 1st round CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
88 N 1st round BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
89 N 1st round SANYA Sanya 1900 F IND
90 N 1st round GODINHO Teresa 2003 F POR
91 N 1st round ALZAABI Aseela 2007 F UAE
92 N 1st round HUA Siena 2005 F HKG
F 1st round DIOP Awa 2003 F SEN

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
2 N RASULOV Bobirjon 2002 M UZB
3 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
3 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
5 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
6 N SO Si Hang Alvin 2001 M HKG
7 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
8 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
9 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
10 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
11 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
12 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
13 N LEE Dohun 2002 M KOR
14 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
15 N YU Sugeun 2002 M KOR
16 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
17 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
18 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
19 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
20 N CHO Sungwoo 2002 M KOR
21 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
22 N WALKER Christopher 2001 M USA
23 N LINDER James 2002 M USA
24 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
25 N SHAKER Amirhossein 2001 M IRI
26 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
27 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
28 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
29 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
30 N ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
31 N TAHLA Abdallah 2002 M JOR
32 N SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
33 N DINU Nicholas 2002 M CAN
34 N CHAN Lok Hei Royce 2004 M HKG
35 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
36 N MAMUTOV Sherzod 2002 M UZB
37 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
38 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
39 N ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO
40 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
41 N MONSALVA Roberto 2001 M CHI
42 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
43 N DUSHAMBOEV Jaloliddin 2002 M UZB
43 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
45 N ZHAKUPOV Donat 2002 M KAZ
46 N ASLAN Tolga 2005 M TUR
47 N CHOW Chung Hei 2002 M HKG
48 N BARROS Goncalo 2002 M POR
49 N HWANG Heegeun 2003 M KOR
50 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
51 N ABZHAL Bexultan 2004 M KAZ
52 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
53 N OLANGUA Asier 2004 M ESP
54 N BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
55 N ALHARFIALBLAWI Osama 2002 M JOR
56 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
57 N SEVOSTYANOV Stepan 2001 M KAZ
58 N SHINDE Abhay Krishna 2002 M IND
58 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
58 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
61 N MAROUF Eyad 2003 M EGY
62 N VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
63 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
64 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
65 N BORONDY LONDONO Andres Camilo 2002 M COL
66 N GUALTERO CRUZ Samuel 2003 M COL
67 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
68 N TLEULENOV Alan 2006 M KAZ
69 N SANTANA Hudson 2001 M PUR
70 N ILLERA SAN EMETERIO Nicolas 2001 M COL
71 N VASQUES Gabriel 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
72 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
73 N YADAV Abhinav 2001 M IND
74 N TSE Hong Wang 2005 M HKG
75 N 1st round SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
76 N 1st round ALAMAWI Ahmad 2002 M JOR
77 N 1st round GENJEBAEV Pazilbek 2003 M UZB
78 N 1st round KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
78 N 1st round ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
80 N 1st round PRINCE Prince 2002 M IND
81 N 1st round BOUNACEUR Mohammed Belsem 2004 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
82 N 1st round MUBARAK Khalid 2004 M UAE
83 N 1st round ALRUBAIAWI Ahmed 2002 M IRQ
84 N 1st round GOMEZ Marcos 2004 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
85 N 1st round MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
86 N 1st round MAHBAS Mahdi 2001 M IRQ
87 N 1st round PINZON GUERRA Alejandro 2005 M COL
87 N 1st round REJAS Mateo 1900 M BOL
89 N 1st round CHACON URDININEA Carlos Fernando 2001 M BOL
89 N 1st round FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
91 N 1st round CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
92 N 1st round ADAMENOU Emile Mardoche 2001 M TOG
92 N 1st round HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
92 N 1st round LAISHRAM Moramba 2006 M IND
95 N 1st round DUARTE Eduardo 2004 M POR
96 N 1st round ALHAMMADI Ahmed 2003 M UAE Al Sharjah SCC (UAE)
F 1st round AL-LAMI Ali 2004 M IRQ
F 1st round SALEEM Zakarya 2003 M IRQ

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SKARBONKIEWICZ Magda 2005 F USA
2 N SALABAI Yulia 2004 F RUS
3 N KIM Zoe 2004 F USA
3 N HUSEYNOVA Zarifa 2006 F AZE
5 N LEE Yunseo 2004 F KOR
6 N PASTUKHOVA Alina 2004 F RUS
7 N NEAGU Teodora 2004 F ROU CSM IASI (ROU)
8 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 N PERDIBAEVA Gulistan 2005 F UZB
10 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
11 N KUZOVAYA Ekaterina 2004 F RUS
12 N KUVAEVA Alexandra 2007 F GEO
13 N ERDAGLI Yagmur 2004 F TUR
14 N MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
15 N MORENETS-KUBANSKA Valeriia 2005 F UKR
16 N ABDULLAEVA Jasmina 2005 F UZB
17 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
18 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
19 N HUANG Sharon 2004 F CAN
20 N KO Polina 2005 F KAZ
21 N STAN Amalia 2005 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
22 N HONG Hyeri 2005 F KOR
23 N ISSABEKOVA Dilyara 2004 F KAZ
23 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
25 N ATANASOVA Kalina 2006 F BUL
26 N ADEL ELDOKSH Renad 2006 F EGY
27 N KERKESER Maya 2004 F TUR
28 N PERROUD Nora 2004 F SUI CEF Founex (SUI)
29 N KOROTCHENKO Viktoriia 2007 F UKR
30 N BURSIKOVA Kristina 2005 F CZE Bohemians Praha (CZE)
31 N POSSICK Lola 2005 F USA
32 N SOBAL Yana 2005 F BLR
33 N GOLOVKINA Sofiia 2005 F UKR KIEW (UKR)
34 N HUA Siena 2005 F HKG
35 N BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
36 N SIDZELNIKAVA Uladzislava 2007 F BLR
37 N HERRERA LARA Luisa Fernanda 2006 F UZB
37 N ELBAKRY Jana Sherif 2004 F EGY
39 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
40 N 1st round GUPTA Shreya 2004 F IND
41 N 1st round BHARAD Kashish Deepak 2005 F IND
42 N 1st round SALEH Zeina 2004 F EGY
43 N 1st round SEON Eunbi 2005 F KOR
44 N 1st round KARALKINA Keit 2005 F BLR
45 N 1st round CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
46 N 1st round DEL PALACIO Lucia 2005 F ESP
47 N 1st round CAMPOS Ana 2004 F POR
48 N 1st round NASSOZI KIGGUNDU Renee Gertrude 2005 F UGA
49 N 1st round ALZAABI Aseela 2007 F UAE
F 1st round GAZEPIDI Maria Eleni 2004 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
F 1st round PRIETO JIMENEZ Arianna 2005 F VEN

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
2 N PARK Junseong 2004 M KOR
3 N HARLEY Colby 2004 M USA
3 N SHELEKHOV Arseniy 2004 M RUS
5 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
6 N OLANGUA Asier 2004 M ESP
7 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
8 N ABZHAL Bexultan 2004 M KAZ
9 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
10 N LEE Yehun 2004 M KOR
11 N ASLAN Tolga 2005 M TUR
12 N TSE Hong Wang 2005 M HKG
13 N KOROTNEV Stanislav 2004 M RUS
14 N ESHCHANOV Allaniyaz 2005 M UZB
15 N AYMURATOV Musa 2005 M UZB
16 N DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
17 N ELSEDAWY Ahmed 2006 M EGY
18 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
19 N LIMB Matthew 2004 M USA
20 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
21 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
22 N DAULETNAZAROV Azizbek 2004 M UZB
23 N CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
23 N NASENNIK Ivan 2006 M BLR
25 N KIM Hyeongjun 2004 M KOR
26 N BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
27 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
28 N KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
29 N YADAHALVIS Uladzimir 2005 M BLR
30 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
31 N HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
32 N KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
33 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
34 N BASSEM Fares 2005 M EGY
35 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
36 N KOLOBAIEV Dmytro 2005 M UKR Netishyn (UKR)
37 N WAGH Nikhil Sanjiv 2004 M IND
38 N PINZON GUERRA Alejandro 2005 M COL
39 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
40 N YIM Tin Long 2004 M HKG
41 N FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
42 N KASHEVAROV Eduard 2004 M UKR
43 N BOUNACEUR Mohammed Belsem 2004 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
44 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
45 N SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
46 N 1st round STRAGALIS Theodoros 2004 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
47 N 1st round TLEULENOV Alan 2006 M KAZ
48 N 1st round KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
49 N 1st round CALLAHAN Jaden 2004 M USA
50 N 1st round HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
51 N 1st round DUARTE Eduardo 2004 M POR
52 N 1st round DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
53 N 1st round GOMEZ Marcos 2004 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
54 N 1st round LAISHRAM Moramba 2006 M IND
55 N 1st round SUSTAR Andrej 2005 M SLO SAB Kamnik (SLO)
55 N 1st round REJAS Mateo 1900 M BOL
57 N 1st round MUBARAK Khalid 2004 M UAE
F 1st round AL-LAMI Ali 2004 M IRQ
F 1st round CHAN Lok Hei Royce 2004 M HKG
F 1st round GOA Nemlin Moise 2004 M CIV

Sabre Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOREA       KOR
1 N JEON Hayoung 2001 F KOR
1 N PARK Jumee 2001 F KOR
1 N JANG Boryeon 2002 F KOR
1 N LEE Jueun 2002 F KOR
2 N USA       USA
2 N ANGLADE Alexis 2001 F USA
2 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
2 N JOHNSON Honor 2003 F USA
2 N KIM Zoe 2004 F USA
3 N ROMANIA       ROU
3 N CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
3 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
3 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
4 N TURKEY       TUR
4 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
4 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
4 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
4 N KERKESER Maya 2004 F TUR
5 N BULGARIA       BUL
5 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
5 N VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
5 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
5 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
6 N FRANCE       FRA
6 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
6 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
6 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
6 N TORI Toscane 2003 F FRA CHARENTON (FRA)
7 N RUSSIA       RUS
7 N DROZD Dariya 2001 F RUS
7 N PASTUKHOVA Alina 2004 F RUS
7 N SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
7 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
8 N UKRAINE       UKR
8 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
8 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
8 N BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
8 N PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
9 N POLAND       POL
9 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
9 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
9 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
9 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
10 N MEXICO       MEX
10 N PEDRAZA Regina 2003 F MEX
10 N BOTELLO Natalia 2002 F MEX
10 N SALGADO Melanie 2001 F MEX
11 N SPAIN       ESP
11 N DEL PALACIO Lucia 2005 F ESP
11 N MONTOYA Paula 2001 F ESP
11 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
11 N PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
12 N EGYPT       EGY
12 N ADEL ELDOKSH Renad 2006 F EGY
12 N SHOUMAN Sara 2003 F EGY
12 N SALEH Zeina 2004 F EGY
12 N ELBAKRY Jana Sherif 2004 F EGY
13 N BRAZIL       BRA
13 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
13 N CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N UZBEKISTAN       UZB
14 N TOGAYMURODOVA Shakhnoza 2002 F UZB
14 N ISMOILOVA Sevinch 2001 F UZB
14 N DAYIBEKOVA Zaynab 2002 F UZB
14 N ISROILOVA Venera 2002 F UZB
15 N BELARUS       BLR
15 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
15 N SIDAROVICH Palina 2003 F BLR
15 N MARHALIK Alina 2003 F BLR SCAF RB (BLR)
15 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
16 N KAZAKHSTAN       KAZ
16 N SPICHEVA Sofiya 2001 F KAZ
16 N KO Polina 2005 F KAZ
16 N ISSABEKOVA Dilyara 2004 F KAZ
17 N ALGERIA       ALG
17 N BENADOUDA Chaima 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
17 N BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
17 N KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG
17 N MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
18 N COLOMBIA       COL
18 N MORALES LINARES Jessica Yolima 2001 F COL
18 N LEYVA VANEGAS Maria 2003 F COL
18 N ALDERETE CHAVEZ Ana Maria 2001 F COL
18 N BELTRAN ROJAS Valentina 2003 F COL
19 N INDIA       IND
19 N SANYA Sanya 1900 F IND
19 N RAVANA Vedika Khushi 2002 F IND
19 N KAUR Jagmeet 2001 F IND
19 N GUPTA Shreya 2004 F IND

Sabre Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EGYPT       EGY
1 N MAROUF Eyad 2003 M EGY
1 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
1 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
1 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
2 N RUSSIA       RUS
2 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
2 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
2 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
2 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
3 N FRANCE       FRA
3 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
4 N USA       USA
4 N WALKER Christopher 2001 M USA
4 N LINDER James 2002 M USA
4 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
4 N VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
5 N KOREA       KOR
5 N CHO Sungwoo 2002 M KOR
5 N LEE Dohun 2002 M KOR
5 N YU Sugeun 2002 M KOR
5 N HWANG Heegeun 2003 M KOR
6 N UKRAINE       UKR
6 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
6 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
6 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
6 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
7 N UZBEKISTAN       UZB
7 N RASULOV Bobirjon 2002 M UZB
7 N DAULETNAZAROV Azizbek 2004 M UZB
7 N GENJEBAEV Pazilbek 2003 M UZB
7 N DUSHAMBOEV Jaloliddin 2002 M UZB
8 N POLAND       POL
8 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
8 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
8 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
8 N DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
9 N ROMANIA       ROU
9 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
9 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
9 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
9 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
10 N SPAIN       ESP
10 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
10 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
10 N OLANGUA Asier 2004 M ESP
10 N BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
11 N TURKEY       TUR
11 N ASLAN Tolga 2005 M TUR
11 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
11 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
11 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
12 N INDIA       IND
12 N SHINDE Abhay Krishna 2002 M IND
12 N LAISHRAM Moramba 2006 M IND
12 N PRINCE Prince 2002 M IND
12 N YADAV Abhinav 2001 M IND
13 N AZERBAIJAN       AZE
13 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
13 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
13 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
14 N HONG KONG, CHINA       HKG
14 N CHOW Chung Hei 2002 M HKG
14 N SO Si Hang Alvin 2001 M HKG
14 N CHAN Lok Hei Royce 2004 M HKG
14 N TSE Hong Wang 2005 M HKG
15 N JORDAN       JOR
15 N TAHLA Abdallah 2002 M JOR
15 N ALAMAWI Ahmad 2002 M JOR
15 N ALHARFIALBLAWI Osama 2002 M JOR
16 N KAZAKHSTAN       KAZ
16 N ZHAKUPOV Donat 2002 M KAZ
16 N TLEULENOV Alan 2006 M KAZ
16 N ABZHAL Bexultan 2004 M KAZ
16 N SEVOSTYANOV Stepan 2001 M KAZ
17 N BRAZIL       BRA
17 N SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
17 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N GOMEZ Marcos 2004 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
17 N VASQUES Gabriel 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
18 N BELARUS       BLR
18 N SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
18 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
18 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
18 N HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
19 N COLOMBIA       COL
19 N BORONDY LONDONO Andres Camilo 2002 M COL
19 N ILLERA SAN EMETERIO Nicolas 2001 M COL
19 N PINZON GUERRA Alejandro 2005 M COL
19 N GUALTERO CRUZ Samuel 2003 M COL
20 N BULGARIA       BUL
20 N FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
20 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
20 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
F CZECH REPUBLIC       CZE
F IRAQ       IRQ
F MAHBAS Mahdi 2001 M IRQ
F HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
F CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
F SALEEM Zakarya 2003 M IRQ
F AL-LAMI Ali 2004 M IRQ
F KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
F ALRUBAIAWI Ahmed 2002 M IRQ

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TIEU May 2001 F USA
2 N PUSTILNIK Nicole 2002 F ISR
3 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
3 N JOO Yeongji 2001 F KOR
5 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
6 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
7 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
8 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
9 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
10 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
11 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
12 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
13 N PARK Jihee 2001 F KOR
14 N BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK VMD (CRO)
15 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
16 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
17 N CANTENAR Sevval Pelin 2005 F TUR
18 N JI Celine 2001 F KOR
19 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
20 N CATANTAN Samantha Kyle 2002 F PHI
21 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
22 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
22 N FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
24 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
25 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
26 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
27 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
28 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
29 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
30 N DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
31 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
32 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
33 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
33 N RHODES Zander 2003 F USA
35 N MALYSHEVA Darya 2003 F RUS
36 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
37 N HANY Noha 2001 F EGY
38 N TUCKER Ariadna 2004 F ESP
39 N CARVALHO Marta 2003 F POR
39 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
41 N GAYDOS Sofia 2004 F ESP
42 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
43 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
44 N ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
45 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
46 N KIM Nayoon 2002 F KOR
47 N PORTILLO Claudia 2004 F ESP
48 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
49 N CHEN Jessie 2005 F CAN
50 N GOROBET Ecaterina 2001 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
51 N DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
52 N ZEBOUDJ Sonia 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
53 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
54 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
55 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
55 N COJOCARI Maria 2005 F MDA
57 N CHUNG Wan Yin 2005 F HKG
58 N SANTOS Annika Beatrice 2002 F PHI
59 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
60 N MEBARKI Meriem 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
61 N MCGILLION-MOORE Kaitlyn 2004 F IRL
62 N FANG Sabrina 2005 F CAN
63 N HAMZA Malak 2006 F EGY
64 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
65 N EMAM Hania 2001 F EGY
66 N WAIKHOM Sonia Devi 2005 F IND
67 N DIMAS Constanca 2003 F POR GCP (POR)
68 N MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
69 N TALAVERA Daena Louise 2004 F PHI
70 N ABDELHAMID Aisha Sophie 2003 F EGY FC Gröbenzell (GER)
71 N ALOYAN Aida 2004 F ARM
72 N AYARI Yasmine 2003 F TUN
73 N 1st round MLEKUZ Eli 2004 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
74 N 1st round CAMACHO Sara 2002 F MEX
75 N 1st round KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
76 N 1st round CALDERON Ana Sofia 2002 F MEX
77 N 1st round ALBREIKI Noora 2002 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
78 N 1st round SAKAC Tia 2004 F CRO MK VMD (CRO)
79 N 1st round MEKRA Vasiliki Ariadni 2003 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
79 N 1st round ALVITO Ines 2004 F POR
79 N 1st round PAPAIANO Laura 2002 F BRA CAP Paulistano (BRA)
82 N 1st round MAJALI Roaa 2002 F JOR
83 N 1st round KHARRAM Shahad 2002 F UAE Al Shabab Alarabi (UAE)
84 N 1st round KHARAISHVILI Natalia 2004 F GEO
85 N 1st round GURUMAYUM Priyalaxmi Devi 2002 F IND
86 N 1st round TORRES Jimena 2004 F MEX
87 N 1st round BALDI Valentina 2003 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
88 N 1st round ALKAABI Fatima 2001 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
89 N 1st round EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
90 N 1st round BENCHEKOR Selma Lilia 2006 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
90 N 1st round PROKESOVA Barbora 2006 F CZE
90 N 1st round KNOEPFFLER LOSCIALE Andrea Laura 1900 F NCA
93 N 1st round FIGUEREDO SIERRA Maria Jose 2001 F COL
94 N 1st round NETAM Divyanshu 2003 F IND
95 N 1st round VINAYAKAM PARANJOTHI KANAGALAKSHMI 2003 F IND
F 1st round LOPES BENTO Hadija Fernanda 2006 F CPV

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
2 N CHOI Dongyun 2002 M KOR
3 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 N MARTYNOVICH Stepan 2003 M RUS
5 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
6 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
7 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
7 N BRAVO Kenji 2001 M USA
9 N COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
10 N CERVANTES Diego 2001 M MEX
11 N YOUN Jeonghyun 2001 M KOR
12 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
13 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
14 N ASRANOV Mukhammad Yusuf 2003 M UZB
15 N KIM Jongsik 2002 M KOR
16 N LEE Suhwan 1998 M KOR
17 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
17 N ZHANG Daniel 2004 M USA
19 N DANIEL Ashton 2001 M USA
20 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
21 N LOPEZ Carlos Daniel 2001 M MEX
22 N SOLIKHOJIEV Akhmadillokhon 2001 M UZB
23 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
24 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
25 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
26 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
27 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
28 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
29 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
30 N PNIVCHUK Bogdan 2001 M UKR
31 N SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
32 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
33 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
34 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO
35 N KRAVTSOV Daniil 2002 M RUS
36 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
37 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
38 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
39 N HENDAWI Ahmed 2004 M EGY
40 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
41 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
42 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
43 N OSSAMA Abdelrhman 2002 M EGY
44 N FOUDA Youssef 2003 M EGY
45 N PITCHER Skylar Lee 2002 M LAT
46 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
47 N LAO Scott 2004 M ISV
48 N ALARCON David 2003 M CHI
49 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
50 N GRAJALES MENA Miguel Angel 2001 M COL
51 N MURTEIRA Jose 2001 M POR A.E.J.G. (POR)
52 N MOLINA Ilyas 2003 M UZB
53 N TORO Alejandro 2002 M PUR
54 N WONG Adam 2005 M CAN
55 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
56 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
57 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
58 N DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
59 N PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
60 N CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
61 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
62 N PEDRO Tomas 2001 M POR GCP (POR)
63 N MIRZAEI Mahan 2004 M IRI
64 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
65 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
66 N LEVIN Michael 2004 M BLR
67 N DEV Dev 2002 M IND
68 N FELLAH Dani-Adem 2005 M ALG GUEBWILLER (FRA)
69 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
70 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
71 N WU Alexander 2004 M CAN
72 N MADY Yahia 2002 M EGY
73 N ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
74 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
75 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
76 N ARIZA Isaac 2003 M PER
77 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
78 N GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
79 N KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
80 N ALBERT Virgil 2002 M ALG
81 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
82 N ESPINOZA Joaquin 2002 M PER
83 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
84 N KONSAM Denny Singh 2004 M IND
85 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
86 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
87 N SOLIKHOJIEV Anvarkhon 2002 M UZB
88 N DERAWI Suhaib 2003 M JOR
89 N PAPOYAN Grigor 2004 M ARM
90 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
91 N LIZAMA Diego 2003 M CHI
92 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
93 N 1st round MAYENGBAM Chingkheinganba Luwang 2005 M IND
94 N 1st round CECET Nikita 2004 M MDA
95 N 1st round ALJAABI Shahab 2004 M UAE
96 N 1st round ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
97 N 1st round JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
98 N 1st round GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
99 N 1st round FENNICHE Mohamed Rayane 2003 M TUN
100 N 1st round MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
101 N 1st round HABBOUB Qusai 2003 M JOR
102 N 1st round GUIMARAES Jose Pedro 2001 M POR SCP (POR)
103 N 1st round AL ZAMER Eyas 2006 M JOR
104 N 1st round ALSAYEGH Mohammad 2003 M UAE Dubai FC (UAE)
105 N 1st round BAICEAN Vladislav 2006 M MDA
106 N 1st round KUCEBA Nikita 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
107 N 1st round EL HAJJ Moustapha 2005 M LBN
108 N 1st round KEJERADZE Luka 2004 M GEO
109 N 1st round CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
109 N 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
111 N 1st round CANO ACEVEDO Diego 2004 M PUR
112 N 1st round USTATT SINGH Ustatt Singh 2006 M IND
113 N 1st round MAMURZAYEV Bakhram 2001 M KAZ
114 N 1st round MIKELADZE Irakli 2003 M GEO
115 N 1st round ALKAABI Khalifa 2004 M UAE
116 N 1st round AHLI Abdulla 2003 M UAE Dubai FC (UAE)
117 N 1st round FIGUEROA CARRILLO Andres 2004 M PUR
118 N 1st round STOE Ionut 2004 M ROU
119 N 1st round SENING Artyom 2004 M KAZ
A 1st round ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
2 N BEZNOSIKOVA Anastasia 2004 F RUS
3 N JING Alexandra 2004 F USA
3 N COJOCARI Maria 2005 F MDA
5 N MO Byeoli 2004 F KOR
6 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
7 N TALAVERA Daena Louise 2004 F PHI
8 N MAMEDOVA Aila 2005 F RUS
9 N TUCKER Ariadna 2004 F ESP
10 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
11 N HE Elizabeth 2004 F USA
11 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
13 N FANG Sabrina 2005 F CAN
14 N CHEN Jessie 2005 F CAN
15 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
16 N HAMZA Malak 2006 F EGY
17 N QIAN Crystal 2004 F USA
18 N LEE Nakyung 2004 F KOR
19 N KULYK Kristina 2005 F UKR
20 N PORTILLO Claudia 2004 F ESP
21 N CHUNG Wan Yin 2005 F HKG
22 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
23 N NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
24 N GARYFALLOU Stavroula Myrsini 2006 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
25 N GAYDOS Sofia 2004 F ESP
26 N ZORINA Irina 2006 F RUS
27 N YEROFIEIENKO Anastasiia 2004 F UKR
28 N USMONOVA Marjona 2005 F UZB
29 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
30 N SHIN Minchae 2006 F KOR
31 N HANY Salma 2005 F EGY
32 N JERZ Lena 2004 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
33 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
34 N MCGILLION-MOORE Kaitlyn 2004 F IRL
35 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
36 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
37 N STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
38 N FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
39 N ALVITO Ines 2004 F POR
40 N POZGAJCIC Lorena 2006 F CRO
41 N KHALED Lojain 2006 F EGY
42 N CANTENAR Sevval Pelin 2005 F TUR
43 N RADU Paula 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
44 N WAIKHOM Sonia Devi 2005 F IND
45 N BENCHEKOR Selma Lilia 2006 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
46 N 1st round NETAM Dippanshi 2005 F IND
47 N 1st round SAKAC Tia 2004 F CRO MK VMD (CRO)
48 N 1st round TORRES Jimena 2004 F MEX
48 N 1st round TRCIN Katja 2006 F CRO
50 N 1st round KHARAISHVILI Natalia 2004 F GEO
50 N 1st round ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
52 N 1st round BUIJSE Valerie 2005 F NED Lancelot Schermclub (NED)
53 N 1st round MLEKUZ Eli 2004 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
54 N 1st round KNOEPFFLER LOSCIALE Andrea Laura 1900 F NCA
55 N 1st round MOOSA Zainb 2004 F UAE
56 N 1st round PROKESOVA Barbora 2006 F CZE
57 N 1st round ALOYAN Aida 2004 F ARM
A 1st round OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
A 1st round KARRI Gowri 2004 F IND

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZHANG Daniel 2004 M USA
2 N AN Hyeonbhin 2004 M KOR
3 N EMMER Chase 2004 M USA
3 N LEE Seoungbin 2004 M KOR
5 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
5 N LI Brandon 2004 M USA
7 N LAO Scott 2004 M ISV
8 N PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
9 N BULYGA Ivan 2004 M RUS
10 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
11 N WU Alexander 2004 M CAN
12 N SEZER Tan 2005 M TUR
13 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N HENDAWI Ahmed 2004 M EGY
15 N YEPIFANOV Fedir 2004 M UKR
16 N DONSKOI Maksim 2004 M RUS
17 N BU Sungbin 2004 M KOR
18 N PROZOROV Aleksandr 2004 M RUS
19 N KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
20 N WONG Adam 2005 M CAN
21 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
22 N DE PAZ Vidal 2004 M ESP ATENEO-M (ESP)
23 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FCW Wels (AUT)
24 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
25 N PEDRO Antonio 2005 M POR
26 N FELLAH Dani-Adem 2005 M ALG GUEBWILLER (FRA)
27 N HURIN Mykhailo 2004 M UKR
28 N LEVIN Michael 2004 M BLR
29 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
30 N BALLOS Georgios 2004 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
31 N DOYAROGLU Yusuf Arhan 2004 M TUR
32 N ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
33 N TZOVANIS Artemios 2006 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
34 N KONSAM Denny Singh 2004 M IND
35 N SEMENEEV Radmir 2005 M UZB
36 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
37 N STRUSHLIAK Artem 2004 M UKR
38 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
39 N CECET Nikita 2004 M MDA
40 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
41 N SOLIMAN Bassem 2004 M EGY
42 N CANO ACEVEDO Diego 2004 M PUR
43 N PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
44 N TOLBA Abdelrahman 2007 M EGY
45 N STOE Ionut 2004 M ROU
45 N AL ZAMER Eyas 2006 M JOR
47 N PAPOYAN Grigor 2004 M ARM
48 N SACHINIDIS Dimitrios 2005 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
49 N MIRZAEI Mahan 2004 M IRI
50 N MURA Andre 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
51 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
52 N FERREIRO German 2004 M ESP
53 N KEJERADZE Luka 2004 M GEO
54 N FIGUEROA CARRILLO Andres 2004 M PUR
55 N 1st round PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
56 N 1st round BAICEAN Vladislav 2006 M MDA
57 N 1st round ALJAABI Shahab 2004 M UAE
58 N 1st round SHARMA Tata Charla Sai Sanket 2004 M IND
59 N 1st round QUINTANAR Omar 2005 M MEX
60 N 1st round MENEZES Duarte 2004 M POR
61 N 1st round MURRAY Maximo 2005 M MEX
62 N 1st round MAYENGBAM Chingkheinganba Luwang 2005 M IND
63 N 1st round KUCEBA Nikita 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
64 N 1st round TOMINO Rafael 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
65 N 1st round EL HAJJ Moustapha 2005 M LBN
65 N 1st round ALKAABI Khalifa 2004 M UAE
65 N 1st round SENING Artyom 2004 M KAZ
68 N 1st round URBAS Jurij 2003 M SLO
69 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
A 1st round AZUELA Maximo 2006 M MEX
A 1st round HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)

Foil Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
1 N MALYSHEVA Darya 2003 F RUS
1 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
1 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
2 N USA       USA
2 N TIEU May 2001 F USA
2 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
2 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
2 N RHODES Zander 2003 F USA
3 N UKRAINE       UKR
3 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
3 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
3 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
3 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
4 N ROMANIA       ROU
4 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
4 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
4 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
4 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
5 N KOREA       KOR
5 N PARK Jihee 2001 F KOR
5 N JI Celine 2001 F KOR
5 N JOO Yeongji 2001 F KOR
5 N KIM Nayoon 2002 F KOR
6 N CANADA       CAN
6 N FANG Sabrina 2005 F CAN
6 N CHEN Jessie 2005 F CAN
6 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
7 N FRANCE       FRA
7 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
7 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
7 N DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
7 N FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
8 N POLAND       POL
8 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
8 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
8 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
9 N TURKEY       TUR
9 N CANTENAR Sevval Pelin 2005 F TUR
9 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
9 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
9 N DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
10 N EGYPT       EGY
10 N EMAM Hania 2001 F EGY
10 N HANY Noha 2001 F EGY
10 N ABDELHAMID Aisha Sophie 2003 F EGY FC Gröbenzell (GER)
10 N HAMZA Malak 2006 F EGY
11 N BRAZIL       BRA
11 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N BALDI Valentina 2003 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N PAPAIANO Laura 2002 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N ALGERIA       ALG
12 N MEBARKI Meriem 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
12 N ZEBOUDJ Sonia 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
12 N BENCHEKOR Selma Lilia 2006 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
13 N SPAIN       ESP
13 N GAYDOS Sofia 2004 F ESP
13 N PORTILLO Claudia 2004 F ESP
13 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
13 N TUCKER Ariadna 2004 F ESP
14 N PHILIPPINES       PHI
14 N CATANTAN Samantha Kyle 2002 F PHI
14 N TALAVERA Daena Louise 2004 F PHI
14 N SANTOS Annika Beatrice 2002 F PHI
15 N MEXICO       MEX
15 N CAMACHO Sara 2002 F MEX
15 N CALDERON Ana Sofia 2002 F MEX
15 N TORRES Jimena 2004 F MEX
16 N CZECH REPUBLIC       CZE
16 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
16 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
16 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
16 N PROKESOVA Barbora 2006 F CZE
17 N UNITED ARAB EMIRATES       UAE
17 N KHARRAM Shahad 2002 F UAE Al Shabab Alarabi (UAE)
17 N ALBREIKI Noora 2002 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
17 N ALKAABI Fatima 2001 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
17 N MOOSA Zainb 2004 F UAE
18 N INDIA       IND
18 N NETAM Divyanshu 2003 F IND
18 N VINAYAKAM PARANJOTHI KANAGALAKSHMI 2003 F IND
18 N GURUMAYUM Priyalaxmi Devi 2002 F IND
18 N WAIKHOM Sonia Devi 2005 F IND

Foil Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N KRAVTSOV Daniil 2002 M RUS
1 N MARTYNOVICH Stepan 2003 M RUS
1 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
1 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
2 N USA       USA
2 N BRAVO Kenji 2001 M USA
2 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
2 N DANIEL Ashton 2001 M USA
2 N ZHANG Daniel 2004 M USA
3 N FRANCE       FRA
3 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
3 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
3 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
3 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
4 N POLAND       POL
4 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
4 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
4 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
4 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
5 N KOREA       KOR
5 N LEE Suhwan 1998 M KOR
5 N KIM Jongsik 2002 M KOR
5 N YOUN Jeonghyun 2001 M KOR
5 N CHOI Dongyun 2002 M KOR
6 N CHILE       CHI
6 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
6 N ALARCON David 2003 M CHI
6 N LIZAMA Diego 2003 M CHI
7 N MEXICO       MEX
7 N LOPEZ Carlos Daniel 2001 M MEX
7 N ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
7 N CERVANTES Diego 2001 M MEX
8 N UKRAINE       UKR
8 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
8 N PNIVCHUK Bogdan 2001 M UKR
8 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
8 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
9 N CANADA       CAN
9 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
9 N WU Alexander 2004 M CAN
9 N WONG Adam 2005 M CAN
9 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
10 N SPAIN       ESP
10 N GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
10 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
10 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
10 N DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
11 N UZBEKISTAN       UZB
11 N ASRANOV Mukhammad Yusuf 2003 M UZB
11 N SOLIKHOJIEV Anvarkhon 2002 M UZB
11 N MOLINA Ilyas 2003 M UZB
11 N SOLIKHOJIEV Akhmadillokhon 2001 M UZB
12 N BRAZIL       BRA
12 N MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
13 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
13 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
13 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
13 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
14 N NETHERLANDS       NED
14 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
14 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
14 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
14 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
15 N EGYPT       EGY
15 N FOUDA Youssef 2003 M EGY
15 N HENDAWI Ahmed 2004 M EGY
15 N MADY Yahia 2002 M EGY
15 N OSSAMA Abdelrhman 2002 M EGY
16 N QATAR       QAT
16 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
16 N ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
16 N KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
17 N KAZAKHSTAN       KAZ
17 N SENING Artyom 2004 M KAZ
17 N MAMURZAYEV Bakhram 2001 M KAZ
17 N GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
18 N TURKEY       TUR
18 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
18 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
18 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
18 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
19 N INDIA       IND
19 N DEV Dev 2002 M IND
19 N KONSAM Denny Singh 2004 M IND
19 N MAYENGBAM Chingkheinganba Luwang 2005 M IND
19 N USTATT SINGH Ustatt Singh 2006 M IND
20 N JORDAN       JOR
20 N HABBOUB Qusai 2003 M JOR
20 N AL ZAMER Eyas 2006 M JOR
20 N DERAWI Suhaib 2003 M JOR
21 N UNITED ARAB EMIRATES       UAE
21 N ALJAABI Shahab 2004 M UAE
21 N AHLI Abdulla 2003 M UAE Dubai FC (UAE)
21 N ALKAABI Khalifa 2004 M UAE
21 N ALSAYEGH Mohammad 2003 M UAE Dubai FC (UAE)
22 N MOLDOVA       MDA
22 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
22 N CECET Nikita 2004 M MDA
22 N BAICEAN Vladislav 2006 M MDA

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KHAERTDINOVA Polina 2003 F RUS
2 N LIN Jessica 2003 F USA
3 N ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
3 N KIM Sohui 2002 F KOR
5 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
6 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
7 N KHROL Jaclyn 2003 F USA
8 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
9 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
10 N MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
11 N GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
12 N GAAFAR Rodaina 2003 F EGY
13 N KIM Sieun 2001 F KOR
14 N KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
15 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
16 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
17 N PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
18 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
19 N JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
20 N CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
21 N MILLETTE Marie-Frederique 2004 F CAN
22 N NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
23 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
24 N LIM Taehee 2002 F KOR
25 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU
26 N VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
27 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
28 N KIM Gaeun 2001 F KOR
29 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
30 N TAREK Salma 2004 F EGY
31 N EGAMBERDIEVA Shakhzoda 2004 F UZB
32 N HAFEZ Nour 2001 F EGY
33 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
34 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
35 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
36 N WANG Anne 2004 F CAN
37 N JOYCE Michaela 2004 F USA
37 N BONAL Margaux 2001 F FRA
39 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
40 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
41 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
42 N SONMUS Damlanur 2005 F TUR
43 N ZUBAYDULLOEVA Marjona 2001 F UZB
44 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
45 N JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
46 N CORREA SANTA Carmen Andrea 2004 F COL
47 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
48 N VAN MANEN Anokha 2002 F RSA Sello Maduma Fencing Academy (RSA)
49 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
50 N RAHIMOVA Nazila 2005 F AZE
51 N KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
52 N HUSSEIN Aya 2003 F EGY
53 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FUL Linz (AUT)
54 N LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
55 N AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
56 N MORALES Maria Fernanda 2004 F MEX
57 N MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
58 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
59 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
60 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU
61 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
62 N RAKHIMOVA Sevara 2003 F UZB
63 N PIEDRAHITA GOMEZ Alejandra 2004 F COL
64 N SVANIDZE Tatiana 2003 F GEO
65 N MAHARABAM Stella Devi 2001 F IND
66 N ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
67 N CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
68 N ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
69 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
70 N GUEHAM Maroua 2002 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
71 N ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
72 N SA Madalena 2002 F POR CST (POR)
73 N BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
74 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
75 N GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
76 N DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
77 N CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
77 N AREVALO Karen 2003 F MEX
79 N ABDYL-KHAMITOVA Kamilia 2001 F KGZ
80 N LUCENA Maria 2003 F POR
81 N IDRISZADE Azarin 2004 F AZE
82 N SONYUKSEK Berra 1900 F TUR
83 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
84 N TROPA Sofia 2004 F POR
85 N GULIA Tannu 2003 F IND
85 N GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
87 N CHECHELISKI Carolina 2005 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
88 N 1st round CHACON Camila 2001 F VEN
89 N 1st round ZOIDZE Mariam 2004 F GEO
90 N 1st round ALMARZOOQI Fajar 2002 F UAE Sharjah LC (UAE)
91 N 1st round HAMIDOVA Aziza 2005 F UZB
92 N 1st round NUSA VASQUEZ Maria Del Mar 2002 F COL
93 N 1st round ERTURK Aleyna 2005 F TUR
94 N 1st round ABDINOVA Alfiya 2005 F AZE
95 N 1st round ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
96 N 1st round GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
97 N 1st round AMARAL Clara 2004 F BRA BTC Barroca (BRA)
98 N 1st round MUMTAJ Mumtaj 2001 F IND
98 N 1st round BANOVIC Iva 2002 F CRO
100 N 1st round ERTEN Nilahsen 2007 F TUR
101 N 1st round VELISLAVOVA Victoria 2006 F BUL
102 N 1st round AHAMIAN Yeva 2005 F GEO
103 N 1st round ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
104 N 1st round NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
105 N 1st round MANSI Dina 2003 F JOR
106 N 1st round ALZAABI Shaikha 2004 F UAE UAEFF (UAE)
107 N 1st round OBAID Ayesha 2002 F UAE Al Shabab Alarabi (UAE)
108 N 1st round SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
109 N 1st round ALHOSANI Zainab 2002 F UAE
110 N 1st round DELGADO Azul 2003 F MEX
111 N 1st round SIGNORILE Paola 2003 F RSA Buffalo City (RSA)
111 N 1st round ROESEMANN Tyne 2004 F NAM
113 N 1st round ROUIBET Yasmine 2006 F ALG
F 1st round KHATRI Taniksha 2003 F IND
F 1st round ALI Mary 2003 F SYR

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
2 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
3 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
5 N MESSIEN Alexis 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
6 N CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
7 N FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
8 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
9 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
10 N LOMAGA Egor 2002 M RUS
11 N SARKISYAN Artem 2004 M RUS
12 N UDOVICHENKO Aleksey 2003 M RUS
13 N VALDERRAMA Jorge 2001 M CHI
14 N SZAPARY Tristan 2001 M USA
15 N JUNG Seungho 2002 M KOR
16 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
17 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
18 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
19 N KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
19 N ODEH Iyad 2003 M JOR
21 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
22 N MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
23 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
24 N YEUNG Kwan Pui 2001 M HKG
25 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
26 N TROFYMENKO Pavel 2001 M UKR
27 N RAMADAN Ibrahim 2001 M EGY
28 N FRAZAO Filipe 2001 M POR CAE (POR)
29 N CHINGAKHAM Jetlee Singh 2001 M IND
30 N KIM Jungbeom 2004 M KOR
31 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
32 N HOIDA Daniil 2001 M UKR KIEW (UKR)
33 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
34 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
35 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
35 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
37 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
38 N GUROV Kirill 2002 M RUS SKA St. Petersburg (RUS)
39 N DE LOS MOZOS Javier 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
40 N CHAN Yee Him Caleb 2004 M HKG
40 N NDJEKA Jesse 2001 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
42 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
43 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
44 N HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 M ALG ST DENIS CS (FRA)
45 N LAWSON Nicholas 2002 M USA
46 N HWANG Jihyun 2001 M KOR
47 N NAIMOV Avezbek 2003 M UZB
48 N PEREZ ONDARTS Lucio 2002 M ARG
48 N BAE Junhyeok 2002 M KOR
50 N KAMVYSELLIS Peter George 2002 M GRE PANELLINIOS (GRE)
51 N MATVEEV Valentin 2001 M USA
52 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
53 N FRAZAO Miguel 2002 M POR CAE (POR)
54 N PAVLOV Kiril 2001 M KAZ
55 N BENNET Joseph 2001 M IND
56 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
57 N CIKA Doruk 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
58 N LE BERRE Gaetan 2001 M FRA TOULON VAR (FRA)
59 N KUMASHI Mihir 2002 M USA
60 N MARQUES Leonardo 2002 M POR CST (POR)
61 N ALGADI Abubaker Reda 2002 M LBA
62 N EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
63 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
64 N LOMELI Victor 2001 M MEX
65 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
66 N MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
67 N CASTILLO GUTIERREZ Juan Andres 2001 M COL
68 N ABDELBAKY A. Amr 2002 M EGY
69 N TINNIKOV Georgiy 2005 M KAZ
70 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
71 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
72 N BUSTOS Joaquin 2001 M CHI
73 N RASHAIDA Rahim 2005 M BUL
74 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
75 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
76 N OJEDA BUITRAGO Daniel 2004 M CRC
77 N LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 M COL
78 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
79 N AHMED Saif 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
80 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
81 N SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
82 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
83 N PEREZ CONTRERAS Ignacio 2001 M ARG
84 N NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
85 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
85 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
87 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
88 N AKAL Emir 2004 M TUR Erzurum Ferdi (TUR)
89 N REZAEI Mohammad 2001 M IRI
90 N MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
91 N ELJBALLI Mohamed 2001 M LBA
92 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
93 N SIDIKOV Muhammadusuf 2004 M UZB
94 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
94 N ALMUTAIRI Khalaf 2004 M KUW
96 N SHINDE Prathamkumar Ravindra 2002 M IND
96 N LOZENKO Makar 2003 M LTU
98 N PINZÓN GUERRA Jorge Andrés 2002 M COL
99 N KATCHARAVA Luka 2005 M GEO
100 N ZAKI Adem Feris 2003 M QAT
101 N ESENALIEV Zhoodat 2003 M KGZ
102 N SERNADAS Tomas 2001 M POR CAE (POR)
103 N BAKYTBEK UULU Ilim 2001 M KGZ
104 N BAUTISTA Jian Miguel 2001 M PHI
105 N BELSELAH Khalid 2001 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
106 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
106 N PAPP Andrei 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
108 N KRAIRIA Mohamed Cherif 2004 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
109 N ELIBOL Halis Efe 2005 M TUR
110 N ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
111 N LOPEZ CORAZON Diego 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
112 N MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
112 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
114 N MOHAMED Mayed 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
115 N LUKIN Bogdan 2005 M KAZ
116 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
116 N PAVLENISHVILI David George 2004 M GEO
118 N MURADYAN Hovhannes 2004 M ARM
118 N PALAZZI Giuliano Franco 2001 M ARG
118 N FERNANDEZ JIMENO Emilio 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
121 N 1st round BELSELAH Omar 2004 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
121 N 1st round EL GHADI Abdulmalek 2002 M LBA
121 N 1st round AL HARTHI Omar 2004 M OMA
124 N 1st round CHAVEZ Ismael 2004 M MEX
125 N 1st round PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
126 N 1st round DAVTYAN Gagik 2004 M ARM
127 N 1st round QASHOU Mohammad 2006 M JOR
128 N 1st round ABUOV Alnur 2004 M KAZ
128 N 1st round WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
130 N 1st round YIP Kwok Ho 2001 M HKG
131 N 1st round KAMVYSELLIS Jack Michael 2002 M GRE PANELLINIOS (GRE)
132 N 1st round GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
133 N 1st round JUANES Guillermo 2004 M ESP
134 N 1st round NIKOLOVSKI Nikola 2004 M MKD
135 N 1st round NAVASARDYAN Alik 2004 M ARM
136 N 1st round ARIAS Julio 2001 M PAN
136 N 1st round DIDIA Giorgi 2003 M GEO
138 N 1st round SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
139 N 1st round ZEMBORAIN NAVAJAS José Alejandro 2005 M ARG
140 N 1st round SIDIKOV Zafar 2003 M UZB
141 N 1st round HUSSIEN Ali 2002 M IRQ
142 N 1st round EL GADI Mohamed 2001 M LBA
143 N 1st round SALEEM Hussien 2003 M IRQ
144 N 1st round SIMUNKOVIC Marko 2005 M CRO
145 N 1st round RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
146 N 1st round CHIRIMELLI LOPEZ Felipe 2004 M VEN
147 N 1st round STATIE David 2002 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
148 N 1st round STRYDOM Connor 2002 M NAM Windhoek FC (NAM)
149 N 1st round VELICHKOSKI Jovan 2004 M MKD
150 N 1st round SIPAVICIUS Mindaugas 2006 M LTU
150 N 1st round BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
152 N 1st round ABDULLAH Ali 2002 M IRQ
153 N 1st round AL HARTHI Al Harith 2006 M OMA
154 N 1st round ALNASER Abdallah 2006 M JOR
154 N 1st round STRUMBELJ Viktor 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
156 N 1st round GUERREIRO Rafael 2003 M ANG
156 N 1st round MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU
156 N 1st round MOIDUNOV Akmal 2004 M KGZ
159 N 1st round KHVEDELIDZE Vladimeri 2004 M GEO
F 1st round RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin 2002 M IND

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
2 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
3 N KETKAR Ketki 2004 F USA
3 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
5 N KRYMOVA Galina 2005 F RUS
6 N ERTURK Aleyna 2005 F TUR
7 N KANG Jihyun 2004 F KOR
8 N ROBLES Elena 2004 F ESP
9 N JOYCE Michaela 2004 F USA
10 N PARK Faith 2004 F USA
11 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
12 N RUSTAMOVA Anastasiia 2005 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
13 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
14 N THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
15 N SONT Emma Ekaterina 2005 F ROU CSS 3 Steaua Bucuresti (ROU)
16 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
17 N PIEDRAHITA GOMEZ Alejandra 2004 F COL
18 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU
19 N CIESLIK Cecylia 2005 F POL PKSz Warszawa (POL)
20 N MILLETTE Marie-Frederique 2004 F CAN
21 N KASIMOVA Rada 2004 F UZB
21 N LEE Subeen 2004 F KOR
23 N EGAMBERDIEVA Shakhzoda 2004 F UZB
24 N HAMIDOVA Aziza 2005 F UZB
25 N MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
26 N CONRAD Emily 2007 F UKR
27 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
28 N HAN Yoonjung 2004 F KOR
29 N ROMANOVA Oleksandra 2005 F UKR
30 N SONMUS Damlanur 2005 F TUR
31 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
32 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
33 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
34 N TRIANA CEBALLOS Valentina 2004 F COL
35 N KORKUS Emilia 2004 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
36 N TARENIDOU Afroditi 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
37 N CORREA SANTA Carmen Andrea 2004 F COL
38 N VELISLAVOVA Victoria 2006 F BUL
39 N KLOPPER Alexandra 2004 F RSA Free State Modern Pentathlon Fencing Club (RSA)
40 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
41 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
42 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
43 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
44 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
45 N HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
46 N AMARAL Clara 2004 F BRA BTC Barroca (BRA)
47 N AHAMIAN Yeva 2005 F GEO
48 N RAHIMOVA Nazila 2005 F AZE
49 N JONYNAITE Kamila 2006 F LTU
50 N IDRISZADE Azarin 2004 F AZE
51 N FOMINA Kristina 2004 F KAZ
52 N WANG Anne 2004 F CAN
53 N TROPA Sofia 2004 F POR
54 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
55 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
56 N TAREK Salma 2004 F EGY
57 N SHALASH Maya 2005 F EGY
58 N MORALES Maria Fernanda 2004 F MEX
59 N FOMINA Karolina 2005 F KAZ
60 N 1st round ERTEN Nilahsen 2007 F TUR
61 N 1st round MARCIKOVA Sara 2006 F CZE
62 N 1st round CHECHELISKI Carolina 2005 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
63 N 1st round LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
63 N 1st round SAIKHOM Nelcyrose Devi 2006 F IND
65 N 1st round CARDOSO Elisabete 2005 F POR
66 N 1st round FOMINA Katrina 2005 F KAZ
67 N 1st round VALENTOVÁ Amálie 2007 F CZE SC Praha (CZE)
68 N 1st round ROUIBET Yasmine 2006 F ALG
69 N 1st round HANY Farah 2007 F EGY
70 N 1st round ZOIDZE Mariam 2004 F GEO
71 N 1st round ABDINOVA Alfiya 2005 F AZE
72 N 1st round ALZAABI Shaikha 2004 F UAE UAEFF (UAE)
73 N 1st round VANCEK Lucija 2004 F SLO SK BRANIK (SLO)
74 N 1st round ALVARO Florinda De Carvalho 2005 F ANG
75 N 1st round CEJNAROVÁ Barbora 2007 F CZE
76 N 1st round ROESEMANN Tyne 2004 F NAM
F 1st round EMUSA Natania 2006 F NGR
F 1st round LOPES BENTO Hadija Fernanda 2006 F CPV

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SOCHA Antoni 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
2 N SARKISYAN Artem 2004 M RUS
3 N LIVERANT Skyler 2004 M USA
3 N KIM Dowan 2004 M KOR
5 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
6 N TOWNSEND Avery 2004 M USA
7 N RASHAIDA Rahim 2005 M BUL
8 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
9 N LAWSON Henry 2004 M USA
10 N ELSAYED Mahmoud 2005 M EGY
11 N FAVRE Aurèle 2004 M SUI FCB Bern (SUI)
12 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
13 N ELIBOL Halis Efe 2005 M TUR
14 N TINNIKOV Georgiy 2005 M KAZ
15 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
16 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
17 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
18 N CHATZIGEORGIOU Nikolaos 2004 M GRE A.L.MESSARAS (GRE)
19 N AEBERSOLD Alban 2004 M SUI SEG Geneve (SUI)
20 N JUANES Guillermo 2004 M ESP
21 N MAZUR Daniil 2005 M UKR
22 N BUZINOV Venedikt 2004 M RUS
23 N LUKIN Bogdan 2005 M KAZ
24 N OJEDA BUITRAGO Daniel 2004 M CRC
25 N PAVLENISHVILI David George 2004 M GEO
25 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR
27 N NAVASARDYAN Alik 2004 M ARM
28 N KIM Minwook 2003 M KOR
29 N ISLOMOV Sarvar 2005 M UZB
30 N TIMUROV Meyirkhan 2005 M UZB
31 N PETROV Maksim 2004 M RUS
32 N SIDIKOV Muhammadusuf 2004 M UZB
33 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
34 N YETER Yalgin 2005 M TUR
35 N HASSAN Abdelrahman 2004 M EGY
36 N NOVAK Martin 2004 M CZE
37 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
38 N PAPP Andrei 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
39 N KATCHARAVA Luka 2005 M GEO
40 N CHAVEZ Ismael 2004 M MEX
41 N CHAN Adrian 2004 M HKG
42 N JEUN Daniel 2004 M ESP
43 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
44 N ALMUTAIRI Khalaf 2004 M KUW
45 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
46 N KRAIRIA Mohamed Cherif 2004 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
47 N DZIURA Stanislaw 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
48 N VAN MANEN Rahul 2004 M RSA Sello Maduma Fencing Academy (RSA)
49 N BELSELAH Omar 2004 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
50 N MOIDUNOV Akmal 2004 M KGZ
51 N MURADYAN Hovhannes 2004 M ARM
52 N KIM Donghyeok 2005 M KOR
52 N POHNAN Krystof 2004 M CZE SC Praha (CZE)
52 N CHAN Yee Him Caleb 2004 M HKG
55 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU
56 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FUL Linz (AUT)
57 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
58 N DAVTYAN Gagik 2004 M ARM
59 N SIMUNKOVIC Marko 2005 M CRO
60 N SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
61 N MANDELOS Georgios 2004 M GRE P.A.S. GIANNINA (GRE)
62 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
63 N PIEPER Jesse 2004 M NED s.v. AEW (NED)
64 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
65 N PARAFINIUK Lukasz 2004 M POL WLKS Kmicic Częstochowa (POL)
66 N REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
67 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
68 N ONOFRE Diogo 2004 M POR
69 N AL HARTHI Al Harith 2006 M OMA
70 N 1st round NIKOLOVSKI Nikola 2004 M MKD
71 N 1st round FERNANDEZ CALLEJA Alvaro 2004 M ESP
72 N 1st round ABUOV Alnur 2004 M KAZ
73 N 1st round ZEMBORAIN NAVAJAS José Alejandro 2005 M ARG
74 N 1st round LOYA Fernando 2005 M MEX
75 N 1st round FERNANDEZ Santiago Martin 2004 M ARG
76 N 1st round KARAMPASIS Konstantinos 2006 M GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
77 N 1st round CHIRIMELLI LOPEZ Felipe 2004 M VEN
78 N 1st round BEZKOROVAINYI Daniil 2004 M UKR
79 N 1st round SIPAVICIUS Mindaugas 2006 M LTU
80 N 1st round VELICHKOSKI Jovan 2004 M MKD
81 N 1st round CERNJAK Leon 2006 M SLO SK Ljubljana (SLO)
81 N 1st round AL HARTHI Omar 2004 M OMA
83 N 1st round GURBANOV Fuad 2004 M AZE
83 N 1st round RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
85 N 1st round QASHOU Mohammad 2006 M JOR
86 N 1st round BABBUCCI Gabriele 2006 M SLO
87 N 1st round AKAL Emir 2004 M TUR Erzurum Ferdi (TUR)
88 N 1st round ALNASER Abdallah 2006 M JOR
89 N 1st round PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
90 N 1st round KHVEDELIDZE Vladimeri 2004 M GEO
91 N 1st round WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)

Epee Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
1 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
1 N GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
1 N KHAERTDINOVA Polina 2003 F RUS
2 N SPAIN       ESP
2 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
2 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
2 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
2 N ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
3 N POLAND       POL
3 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
3 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
3 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
3 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
4 N EGYPT       EGY
4 N TAREK Salma 2004 F EGY
4 N HAFEZ Nour 2001 F EGY
4 N HUSSEIN Aya 2003 F EGY
4 N GAAFAR Rodaina 2003 F EGY
5 N KOREA       KOR
5 N KIM Sieun 2001 F KOR
5 N LIM Taehee 2002 F KOR
5 N KIM Sohui 2002 F KOR
5 N KIM Gaeun 2001 F KOR
6 N COLOMBIA       COL
6 N PIEDRAHITA GOMEZ Alejandra 2004 F COL
6 N JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
6 N NUSA VASQUEZ Maria Del Mar 2002 F COL
6 N CORREA SANTA Carmen Andrea 2004 F COL
7 N FRANCE       FRA
7 N BONAL Margaux 2001 F FRA
7 N MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
7 N KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
7 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
8 N SWITZERLAND       SUI
8 N BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
8 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
8 N CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
8 N PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
9 N USA       USA
9 N KHROL Jaclyn 2003 F USA
9 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
9 N LIN Jessica 2003 F USA
9 N JOYCE Michaela 2004 F USA
10 N UKRAINE       UKR
10 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
10 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
10 N ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
10 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
11 N UZBEKISTAN       UZB
11 N EGAMBERDIEVA Shakhzoda 2004 F UZB
11 N HAMIDOVA Aziza 2005 F UZB
11 N RAKHIMOVA Sevara 2003 F UZB
11 N ZUBAYDULLOEVA Marjona 2001 F UZB
12 N TURKEY       TUR
12 N SONYUKSEK Berra 1900 F TUR
12 N ERTURK Aleyna 2005 F TUR
12 N SONMUS Damlanur 2005 F TUR
12 N ERTEN Nilahsen 2007 F TUR
13 N CZECH REPUBLIC       CZE
13 N AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
13 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
13 N CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
13 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
14 N ROMANIA       ROU
14 N GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
14 N ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
14 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
14 N LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
15 N MEXICO       MEX
15 N DELGADO Azul 2003 F MEX
15 N MORALES Maria Fernanda 2004 F MEX
15 N AREVALO Karen 2003 F MEX
16 N ESTONIA       EST
16 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
16 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
16 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
16 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
17 N BRAZIL       BRA
17 N GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
17 N CHECHELISKI Carolina 2005 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
17 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
17 N AMARAL Clara 2004 F BRA BTC Barroca (BRA)
18 N INDIA       IND
18 N KHATRI Taniksha 2003 F IND
18 N MUMTAJ Mumtaj 2001 F IND
18 N MAHARABAM Stella Devi 2001 F IND
18 N GULIA Tannu 2003 F IND
19 N FINLAND       FIN
19 N JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
19 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
20 N UNITED ARAB EMIRATES       UAE
20 N ALHOSANI Zainab 2002 F UAE
20 N ALMARZOOQI Fajar 2002 F UAE Sharjah LC (UAE)
20 N ALZAABI Shaikha 2004 F UAE UAEFF (UAE)
20 N OBAID Ayesha 2002 F UAE Al Shabab Alarabi (UAE)
21 N GEORGIA       GEO
21 N ZOIDZE Mariam 2004 F GEO
21 N AHAMIAN Yeva 2005 F GEO
21 N SVANIDZE Tatiana 2003 F GEO
22 N AZERBAIJAN       AZE
22 N ABDINOVA Alfiya 2005 F AZE
22 N RAHIMOVA Nazila 2005 F AZE
22 N IDRISZADE Azarin 2004 F AZE
23 N ALGERIA       ALG
23 N ROUIBET Yasmine 2006 F ALG
23 N GUEHAM Maroua 2002 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
23 N ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)

Epee Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N GUROV Kirill 2002 M RUS SKA St. Petersburg (RUS)
1 N SARKISYAN Artem 2004 M RUS
1 N UDOVICHENKO Aleksey 2003 M RUS
1 N LOMAGA Egor 2002 M RUS
2 N USA       USA
2 N KUMASHI Mihir 2002 M USA
2 N SZAPARY Tristan 2001 M USA
2 N MATVEEV Valentin 2001 M USA
2 N LAWSON Nicholas 2002 M USA
3 N EGYPT       EGY
3 N ABDELBAKY A. Amr 2002 M EGY
3 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
3 N RAMADAN Ibrahim 2001 M EGY
3 N ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
4 N UKRAINE       UKR
4 N HOIDA Daniil 2001 M UKR KIEW (UKR)
4 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
4 N TROFYMENKO Pavel 2001 M UKR
4 N MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
5 N SWITZERLAND       SUI
5 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
5 N FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
5 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
5 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
6 N SPAIN       ESP
6 N FERNANDEZ JIMENO Emilio 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
6 N LOPEZ CORAZON Diego 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
6 N DE LOS MOZOS Javier 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
6 N JUANES Guillermo 2004 M ESP
7 N FRANCE       FRA
7 N LE BERRE Gaetan 2001 M FRA TOULON VAR (FRA)
7 N MESSIEN Alexis 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
7 N JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
7 N CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
8 N POLAND       POL
8 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
8 N KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
8 N NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
8 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
9 N ESTONIA       EST
9 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
9 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
9 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
9 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
10 N KAZAKHSTAN       KAZ
10 N PAVLOV Kiril 2001 M KAZ
10 N TINNIKOV Georgiy 2005 M KAZ
10 N LUKIN Bogdan 2005 M KAZ
11 N BULGARIA       BUL
11 N GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
11 N RASHAIDA Rahim 2005 M BUL
11 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
12 N FINLAND       FIN
12 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
12 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
12 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
13 N KOREA       KOR
13 N BAE Junhyeok 2002 M KOR
13 N HWANG Jihyun 2001 M KOR
13 N KIM Jungbeom 2004 M KOR
13 N JUNG Seungho 2002 M KOR
14 N ARGENTINA       ARG
14 N ZEMBORAIN NAVAJAS José Alejandro 2005 M ARG
14 N PEREZ ONDARTS Lucio 2002 M ARG
14 N PALAZZI Giuliano Franco 2001 M ARG
14 N PEREZ CONTRERAS Ignacio 2001 M ARG
15 N CZECH REPUBLIC       CZE
15 N SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
15 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
15 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
15 N NOVAK Martin 2004 M CZE
16 N HONG KONG, CHINA       HKG
16 N CHAN Yee Him Caleb 2004 M HKG
16 N YIP Kwok Ho 2001 M HKG
16 N YEUNG Kwan Pui 2001 M HKG
17 N AUSTRIA       AUT
17 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
17 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
17 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
17 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
18 N AZERBAIJAN       AZE
18 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
18 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
18 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
18 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
19 N BRAZIL       BRA
19 N MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
19 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
19 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
19 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
20 N LIBYA       LBA
20 N ELJBALLI Mohamed 2001 M LBA
20 N EL GADI Mohamed 2001 M LBA
20 N EL GHADI Abdulmalek 2002 M LBA
20 N ALGADI Abubaker Reda 2002 M LBA
21 N TURKEY       TUR
21 N ELIBOL Halis Efe 2005 M TUR
21 N AKAL Emir 2004 M TUR Erzurum Ferdi (TUR)
21 N CIKA Doruk 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
21 N EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
22 N COLOMBIA       COL
22 N LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 M COL
22 N CASTILLO GUTIERREZ Juan Andres 2001 M COL
22 N PINZÓN GUERRA Jorge Andrés 2002 M COL
23 N UZBEKISTAN       UZB
23 N SIDIKOV Muhammadusuf 2004 M UZB
23 N MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
23 N NAIMOV Avezbek 2003 M UZB
23 N SIDIKOV Zafar 2003 M UZB
24 N INDIA       IND
24 N RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin 2002 M IND
24 N CHINGAKHAM Jetlee Singh 2001 M IND
24 N SHINDE Prathamkumar Ravindra 2002 M IND
24 N BENNET Joseph 2001 M IND
25 N UNITED ARAB EMIRATES       UAE
25 N BELSELAH Omar 2004 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
25 N AHMED Saif 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
25 N BELSELAH Khalid 2001 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
25 N MOHAMED Mayed 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
26 N IRAQ       IRQ
26 N SALEEM Hussien 2003 M IRQ
26 N HUSSIEN Ali 2002 M IRQ
26 N ABDULLAH Ali 2002 M IRQ
27 N JORDAN       JOR
27 N ODEH Iyad 2003 M JOR
27 N ALNASER Abdallah 2006 M JOR
27 N QASHOU Mohammad 2006 M JOR
28 N SERBIA       SRB
28 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
28 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
28 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
28 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
29 N GEORGIA       GEO
29 N DIDIA Giorgi 2003 M GEO
29 N KHVEDELIDZE Vladimeri 2004 M GEO
29 N PAVLENISHVILI David George 2004 M GEO
29 N KATCHARAVA Luka 2005 M GEO
30 N KYRGYZSTAN       KGZ
30 N BAKYTBEK UULU Ilim 2001 M KGZ
30 N ESENALIEV Zhoodat 2003 M KGZ
30 N MOIDUNOV Akmal 2004 M KGZ
31 N ARMENIA       ARM
31 N MURADYAN Hovhannes 2004 M ARM
31 N NAVASARDYAN Alik 2004 M ARM
31 N DAVTYAN Gagik 2004 M ARM