Back to list

Results

Trofeo Maestro Dario Codarin
AUT Klagenfurt
October 26, 2019 - October 27, 2019

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
2 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N SZARVAS Rita 2003 F HUN FLESS (HUN)
3 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
5 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
6 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
7 N DEMETER Diana 2004 F HUN
8 N WIMMER Dorina 2005 F HUN
9 N SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
11 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 N SZYMANOWSKA Karolina 2003 F POL
13 N SALAMON Reka 2004 F HUN
14 N CORRADINO Anita 2004 F ITA
15 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
16 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
17 N SYNYTSA Olena-Khanna 2004 F UKR
18 N CASSINA Matilde 2003 F ITA S.S. MALASPINA MASSA (ITA)
19 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N JADCZAK Dominika 2003 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
21 N OSADNIK Maja 2004 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
22 N MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
24 N SLEZAK Katarzyna 2005 F POL
25 N BALOGH Bella 2004 F HUN
25 N GALFALVY Reka 2004 F HUN
27 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
28 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
29 N AMICI Giulia 2005 F ITA
30 N PRUZSINA Panna 2003 F HUN TSC (HUN)
31 N KRAUSE Marta 2003 F POL
32 N KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
33 N KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
34 N MISKO Dorina 2004 F HUN
35 N HAVLINOVA Tereza 2003 F CZE SC Praha (CZE)
36 N ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
37 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
38 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FU Linz (AUT)
40 N ANDERES Julia 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)
41 N KORKUS Emilia 2004 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
42 N MASCIARI Valentina 2003 F SUI SAL Lugano (SUI)
43 N KALMAN Zille 1900 F HUN
43 N MAIGA Magda Louna 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
45 N GREGGI Costanza 2005 F ITA
46 N BRUMANN Sarah 2004 F GER TV Augsburg (GER)
47 N MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
47 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
49 N PETTOLA Chiara 2003 F SUI LUG Lugano (SUI)
50 N JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 N OLAH Lili 2005 F HUN
51 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
53 N ORSO Eleonora 1900 F ITA
54 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
55 N FERRI Alice 2004 F ITA
56 N SCHAREK Angéla 2004 F HUN
57 N PAPANASTASIOU Athina Sofia 2003 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
58 N PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
59 N MENDE Marah 2004 F GER FC Leipzig (GER)
60 N BELLOTTI Emma 2003 F ITA
61 N MARKOTI Vasiliki 2003 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
62 N PORWOL Liliana 2006 F POL RMKS Rybnik (POL)
63 N BELTRAMI Raffaella 2003 F ITA
64 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
65 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
66 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
67 N DRAGHICI Ioana 2004 F ROU ACS Stesial (ROU)
68 N KARANTZA Konstantina 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
69 N LENTINI Chiara 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)
70 N MUKOID Julia 2003 F UKR
71 N PULCINI Rachele 2004 F ITA
72 N MIKLOS Fanni 2003 F HUN
73 N TOMASZEWSKA Natalia 2003 F POL UKS Gryfek Szczecin (POL)
73 N HENTOSH Anastasiia 2003 F UKR
75 N KOBYLNICKA Michalina 2004 F POL Piast Gliwice (POL)
75 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED Fencing Ermelo (NED)
77 N CHERUBINI Francesca 2003 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
78 N KOLETSOU Evrydiki 2003 F GRE IRIDA (GRE)
79 N ANDRASFI Julia 2004 F HUN
80 N SZALMA Sara 2006 F HUN
81 N VÖGTLI Alba 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
82 N GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
82 N TERCJAK Oliwia 2005 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
84 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
85 N FRYSTACKA Patrycja 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
86 N LUSTI Andrina 2005 F SUI ZFC Zürich (SUI)
87 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
88 N TVERDOKHLIB Sofiya 2004 F UKR
89 N DE PREUX Camille 2004 F SUI SES Sion (SUI)
90 N FROMMOLT Emily 2004 F GER FC Leipzig (GER)
91 N BENCSIK Anna 1900 F HUN KRVSE (HUN)
92 N VOUTSINA Vasiliki 2004 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
93 N GROSSRUBATSCHER Zelmira 2003 F SVK
94 N NURCIU Elena 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
95 N COUROUBLE Joelle 2004 F GER Lüdenscheider TV (GER)
96 N MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
97 N VANCEK Lucija 2004 F SLO SK BRANIK (SLO)
97 N FEVOLA Benedetta 2004 F ITA
99 N BLACK Abagael 2003 F GBR
100 N GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
101 N DELIDIMITRIOU Smaragda 2003 F GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
101 N TARENIDOU Afroditi 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
103 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
103 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
103 N SCHREIBWEIS Lioba 2004 F SUI AFCB Bern (SUI)
106 N KOLPA Joanna 2005 F POL
107 N CONRAD Emily 2007 F UKR
108 N ACHIMESCU Alessandra 2005 F ROU
109 N CELLETTI Flavia 2004 F ITA
110 N MARX Charlotte 2005 F GER Fechterring Hochwald (GER)
111 N MAJCHER Emese 2003 F HUN
112 N PETRINI Claire 2003 F SUI SAL Lugano (SUI)
113 N BILETSKA Iryna-Anastasiia 2004 F UKR
114 N KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
115 N LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
115 N COLOMBINI Cecilia 2004 F ITA
117 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
118 N KAMARAS Kira 2003 F SUI ZFC Zürich (SUI)
119 N ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
120 N PIOTROWSKA Aleksandra 2003 F POL
121 N DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
122 N TOLMACHOVA Olha 2003 F UKR KIEW (UKR)
123 N TATARU Georgiana 2003 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
124 N PATRI Maja 2005 F HUN
125 N IOGNA MARCUZZI Martina 2005 F ITA
126 N ZARDO Margherita 2004 F ITA
127 N PANTELOPOULOU Dimitra-Christina 2006 F GRE IRIDA (GRE)
128 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
129 N MATHE Csenge 2003 F HUN Vasas (HUN)
130 N MIAOULI Anna-Maria 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
131 N PAREZANOVIC Marija Ana 2006 F SRB
132 N BOROS Berta 2003 F HUN
133 N SABALSKA Ewelina 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
134 N NOCILLI Marta 2005 F ITA
135 N HUBER Pia 2003 F AUT FU Mödling (AUT)
136 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
136 N KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
138 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
138 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
140 N NUKSA Armina 2003 F NOR Njård Fekting (NOR)
141 N 1st round ULLRICH Nina 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
142 N 1st round SCALAMBRIN Stella 2005 F SUI SEG Geneve (SUI)
143 N 1st round GROSSRUBATSCHER Vieroslava 2004 F SVK
144 N 1st round SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
145 N 1st round BORONKAY Christina Alexandra 2004 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
146 N 1st round HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
147 N 1st round MIROVSKA Eliska 2004 F CZE USK Praha (CZE)
148 N 1st round KRITOULI Styliani 2003 F GRE IRIDA (GRE)
149 N 1st round KOTTUSCH Constanze 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
150 N 1st round GRADINSKI Leona 1900 F CRO
151 N 1st round HOSSAIN Sofia 2004 F GBR
152 N 1st round ERBER Emily-Sophie 2005 F AUT HSV St. Johann (AUT)
153 N 1st round STAVRIDOU Anna 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
154 N 1st round TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
155 N 1st round MASIERO Sofia 2004 F ITA
156 N 1st round MASSARENTI Silvia 2004 F ITA
157 N 1st round DEISL Stefanie 2003 F AUT HSV St. Johann (AUT)
158 N 1st round TIRIAKIDOU Maria-Christina 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
159 N 1st round WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
160 N 1st round TRCIN Marta 2003 F CRO
161 N 1st round GRUY Sophie Cathrin 2004 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
162 N 1st round NATOLI Ginevra 2004 F ITA
163 N 1st round ANTIC Teodora 2003 F SRB MK Silni (SRB)
164 N 1st round DALIA Sveva 2005 F ITA
165 N 1st round GODVAN Yeva 2003 F UKR
165 N 1st round JAROSZEK Emilia 2004 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
167 N 1st round BUDZAKI Iva 2003 F CRO
168 N 1st round WEISOVA Katerina 2004 F CZE
169 N 1st round JUKIC Mare 1900 F CRO
170 N 1st round BOZIC Sarah 2006 F SLO
170 N 1st round RIEDE Julia 2006 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
170 N 1st round MUKAETOVA Anastasija 2003 F MKD
170 N 1st round MIKELIC Lara 1900 F CRO
174 N 1st round RIEDL Maria 2006 F SVK
175 N 1st round JOLIC Jelena 2003 F CRO CAFC Mladost (CRO)
176 N 1st round PASIC Rea 2006 F AUT UWK Graz (AUT)
177 N 1st round FIGELJ Eva 2003 F SLO
178 N 1st round MOHAMED AL AMIN Suda 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
178 N 1st round HOFEGGER Elena Maria 2006 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
178 N 1st round KLEVA Noel 2005 F SLO
181 N 1st round SMILCIC ZIGIC Laura 2005 F CRO
0 F 1st round MICHALCZYK Marta 2004 F POL
0 F 1st round MARK Marlene 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
0 F 1st round SCHALL Tamina 2005 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
0 F 1st round SCHLAGER Anna 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
0 F 1st round GROESS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)