Back to list

Results

Trofeo Maestro Dario Codarin
AUT Klagenfurt
October 27, 2018 - October 28, 2018

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CANDREVA Greta 2002 F USA
2 N CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
3 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 N LURYE Sarah 2002 F USA
5 N LIN Jessica 2003 F USA
6 N DE PICCOLI Chiara 2003 F ITA TOISE (ITA)
7 N PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
8 N BULAVKO Sofya 2002 F USA
9 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
10 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
11 N KHROL Jaclyn 2003 F USA
12 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
13 N PELA Matilde 2003 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
14 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
15 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
16 N VOLOSHYNA Mariia 2002 F UKR KIEW (UKR)
17 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
18 N JOYCE Michaela 2004 F USA
19 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
20 N KHAMIS Yasmine 2006 F USA
21 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
22 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
23 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
24 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
25 N LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
26 N WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
27 N CHOI Lyla 2003 F USA
28 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
29 N FRANCHINI Alice 2002 F ITA CS Forlivese (ITA)
30 N SALAMON Reka 2004 F HUN
31 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
32 N BUSCHINI Arianna 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
33 N BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
34 N STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
35 N YEU Irene 2002 F USA
36 N KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
37 N CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
38 N STELLA Sophia Eloisa 2003 F ITA
39 N BERARDELLI Lavinia 2003 F ITA Fiame Oro Rom (ITA)
40 N DZEKEVICH Katsiaryna 2002 F BLR
41 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
42 N BERDIANU Ionela 2004 F MDA
43 N BOYS Nishta 2003 F USA
44 N TOLMACHOVA Olha 2003 F UKR KIEW (UKR)
45 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
46 N PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
47 N PENNISI Alessandra 2002 F ITA
47 N CHU Audrey 2002 F USA
49 A CORNALBA Carlotta 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
50 N KOLLAR Kincso 2002 F HUN
51 N RAUSCH Ariana 2002 F USA
52 N CRESTA Laura 2002 F ITA
53 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
54 N FRYSTACKA Patrycja 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
55 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
56 N PATURU Meghana 2004 F USA
57 N ZIETEK Patrycja 2002 F POL
58 N ZACHOROWSKA Aleksandra 2002 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
59 N SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
60 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
61 N RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
62 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
63 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
64 N KOLETSOU Evrydiki 2003 F GRE IRIDA (GRE)
65 N MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
66 N YAMANAKA Mina 2002 F USA
67 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
68 N OSADNIK Maja 2004 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
69 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
70 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
71 N MAJDANDZIC Maja 2002 F CRO CAFC Mladost (CRO)
72 N VERDESCA Liliana Martina 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
73 N DRAGHICI Ioana 2004 F ROU ACS Stesial (ROU)
74 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
75 N NOVACKOVA Dominika 2003 F CZE
76 N GAO Aretha 2002 F USA
77 N VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
78 N TATARU Georgiana 2003 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
79 N MIADZVEDZIAVA Sofiya 2004 F BLR
80 N OLTEANU Daria 2003 F ROU CSS 1 Constanta (ROU)
81 N RAKOCZY Natalia 2002 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
82 N MARSCHALL Laura 2002 F GER TV Augsburg (GER)
82 N CMEJRKOVA Klara 2002 F CZE
84 N WEDEL Floria 2003 F GER OFC Bonn (GER)
85 N GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
86 N SCHWENDINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
87 N STANESCU Melissa 2003 F ROU
88 N CRACIUN Maria 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
89 N MYSHKAVETS Darya 2002 F BLR
90 N LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
91 N KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
92 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
93 N SCHALL Tamina 2005 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
93 N TVERDOKHLIB Sofiia 2004 F UKR
95 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
96 N PRINZ Nele 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
97 N ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
98 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
99 N PARNIUK Maryia 2004 F BLR
100 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
101 N KORKUS Emilia 2004 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
102 N MALDONADO Pilar 2004 F USA
102 N BRINI Domitilla 2002 F ITA CS Roma (ITA)
104 N TANTMAN Evelin 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
105 N OSTROWSKA Alicja 2003 F POL UKS Kosynier Gliwice (POL)
106 N BRUNELLI Matilde 2002 F ITA SOCIETA DEL GIARDINO (ITA)
107 N DEISL Stefanie 2003 F AUT HSV St. Johann (AUT)
108 N TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
108 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
110 N JOLIC Jelena 2003 F CRO CAFC Mladost (CRO)
111 N MARX Charlotte 2005 F GER Fechterring Hochwald (GER)
112 N CHRISTOU Theodora 2002 F GRE IRIDA (GRE)
113 N GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
114 N SYNYTSIA Olena-Khanna 2004 F UKR
115 N DEMENY Kata 2002 F HUN
116 N BILLI Sofia 2002 F ITA RALUG (ITA)
117 N PIEJAK Zofia 2003 F POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
118 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
119 N PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
119 N AMENDUNI Valentina 2003 F ITA
121 N PYO Yunice 2000 F USA
122 N BERNSTEIN Katharina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
123 N BRUMANN Sarah 2004 F GER TV Augsburg (GER)
124 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
125 N SABALSKA Ewelina 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
126 N KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
127 N STAN Irina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
128 N HALEMBA Antonina 2006 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
129 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
130 N STEHNEJOVA Tereza 2003 F CZE
131 N KRITOULI Styliani 2003 F GRE IRIDA (GRE)
132 N DELIDIMITRIOU Smaragda 2003 F GRE XIFOMACHOS (GRE)
133 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED FC Almere (NED)
134 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
135 N 1st round AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
136 N 1st round SCHMID Linda 2003 F GER TV Augsburg (GER)
137 N 1st round PRAXMARER Leonore 2003 F AUT UFC Wien (AUT)
138 N 1st round PIOTROWSKA Aleksandra 2003 F POL
139 N 1st round KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
140 N 1st round FIGELJ Eva 2003 F SLO
141 N 1st round TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
142 N 1st round MIROVSKA Eliska 2004 F CZE USK Praha (CZE)
143 N 1st round CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
144 N 1st round ANTIC Teodora 2003 F SRB MK Silni (SRB)
145 N 1st round ALEKSEYEVA Ekaterina 2004 F BLR
146 N 1st round KRSMANOVIC Gala 2003 F SRB MK Macevi i Maske (SRB)
146 N 1st round JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
148 N 1st round ROBLES Elena 2004 F ESP
149 N 1st round YEVDOKYMOVA Mariia 2003 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
150 N 1st round FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
151 N 1st round MONIA Daryna 2003 F UKR
152 N 1st round SABAN Jela 2004 F CRO
153 N 1st round MOHAMED AL AMIN Suda 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
154 N 1st round PEKALA Beata 2002 F POL RMKS Rybnik (POL)
155 N 1st round NURCIU Elena 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
155 N 1st round VLATKOVIC Bruna 2004 F CRO
157 N 1st round SCHLAGER Anna 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
158 N 1st round BALACEANU Iulia 2003 F ROU LPS Craiova (ROU)
158 N 1st round HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)
160 N 1st round VLATKOVIC Ana 2004 F CRO
161 N 1st round BANOVIC Iva 2002 F CRO
162 N 1st round SAYSON Samantha Beatrice 2003 F PHI
162 N 1st round LEPIR Ana 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
164 N 1st round TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
0 F 1st round GREPPI Sara 2004 F ESP
0 F 1st round HAVLINOVA Tereza 2003 F CZE SC Praha (CZE)
0 F 1st round RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FC Hohenems (AUT)
0 F 1st round HULIAIHRODSKA Yana 2003 F UKR Lviv (UKR)
0 F 1st round PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
0 F 1st round MARK Marlene 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
0 F 1st round PFISTER Ladina 2003 F AUT
0 F 1st round SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HERBST Isaac 2002 M USA
2 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
3 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
3 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
5 N KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
6 N FERRAUTI Francesco 2003 M ITA CS Roma (ITA)
7 N ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
8 N CUOMO Fabrizio 2003 M ITA
9 N RINALDI Pietro 2002 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
10 N HADDAD Justin 2002 M USA
11 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N VINNITCHOUK Ted 2002 M CAN
13 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
14 N TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP Nicosia FC (CYP)
15 N DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
16 N VERMEULE Spencer 2004 M USA
17 N MANZO Edoardo 2004 M ITA
18 N MOOSEKIAN Stafford 2003 M USA
19 N BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
20 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
21 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
22 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
23 N REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
24 N NGUYEN Ethan 2002 M USA
25 N SYROTA Mykhailo 2002 M UKR KIEW (UKR)
26 N AVRAMIDIS Theodoros 2002 M GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
27 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
28 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
29 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
30 N SICA William David 2003 M ITA
31 N MUN Michael 2003 M USA
32 N LIVERANT Skyler 2004 M USA
33 N BUSKO Robert 2002 M POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
34 N LAWSON Nicholas 2002 M USA
35 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
36 N JEDRZEJCZYK Radoslaw 2002 M POL
37 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
38 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
39 N GODLEWSKI Bartlomiej 2002 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
40 N ZHENG Hagen 2003 M USA
41 N HAN Elliot Yi Heng 2002 M SGP MDF (SGP)
41 N BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
43 N SEVERINI Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
44 N KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
45 N BOSNJAK PEREIRA E SILVA Philip 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
46 N CAUDO Francesco 2002 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
47 N WEISS Miles 2003 M USA
48 N BASSI Filippo 2003 M ITA
49 N RYADNINSKYI Ivan 2005 M UKR Kharkiv (UKR)
50 N HORVATH Zsombor 2002 M HUN FLESS Budapest (HUN)
51 N KAMVYSELLIS Peter George 2002 M GRE PANELLINIOS (GRE)
52 N KUMASHI Mihir 2002 M USA
52 N MANGIAGLI Mirko 2002 M ITA CS Acireale (ITA)
54 N SOBALEU Maksim 2002 M BLR
55 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
56 N KUZMA Andrii 2003 M UKR
57 N GRAMZA Maciej 2002 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
58 N PURCAREA Dimu 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
59 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
59 N KAZMIERSKI Maciej 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
61 N SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
62 N TUSJAK Adrian 2003 M HUN
63 N JINDRA Jakub 2002 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
64 N SHIFRON Daniel 2002 M USA
65 N PEZZOLI Federico 2003 M ITA TOISE (ITA)
66 N FEDELI Mattia 2002 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
67 N HARDI Adam 2002 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
68 N GAIDAR Daniel 2002 M USA
69 N RADOSZ Mikolaj 2002 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
70 N FEINBERG Gabriel 2003 M USA
71 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
72 N KORNIIENKO Lev 2002 M UKR
73 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
74 N ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
75 N SOPOLIGA Michal 2002 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
76 N RZYCZNIAK Wojciech 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
77 N LEIGH David 2002 M USA
77 N ZHANAL Petr 2002 M CZE
79 N FRYDRYCH Kacper 2002 M POL
80 N BITTERLING Julius Paul 2002 M GER OFC Bonn (GER)
81 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
82 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
83 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
84 N STEMPEL Jan 2003 M CZE
85 N SANTORO Paolo 2004 M ITA
85 N ULASEVICH Daniil 2003 M BLR
87 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
88 N LENZ Jiri 2002 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
89 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
90 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
91 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
92 N KOZLOWSKI Mateusz 2002 M USA
93 N CIESLIK Jakub 2002 M POL PKSz Warszawa (POL)
93 N DI FATO Stefano 2002 M ITA
95 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FCT Treibach (AUT)
95 N RUSJAN Jan 2002 M SLO
97 N MANDRYSZ Sebastian 2002 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
98 N ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
99 N LEE Aaron 2002 M USA
99 N KAMVYSELLIS Jack Michael 2002 M GRE PANELLINIOS (GRE)
99 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
102 N MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
103 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
103 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
105 N ZURBA Ilija 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
105 N STATIE David 2002 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
107 N JURAN Jiri 2003 M CZE
108 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
109 N KHURSEVICH Anton 2004 M BLR
110 N RANKL Florian 2003 M AUT FCT Treibach (AUT)
111 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
112 N POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
113 N GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FCT Treibach (AUT)
114 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
115 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
116 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
117 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
118 N SOMODY Soma 2004 M HUN
119 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
120 N BUNEA Matei 2003 M ROU
121 N JAYENDRA Chandrashekar 2004 M USA
122 N KHRUSHCH Dmytro 2002 M UKR
123 N MASLOV Heorgii 2002 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
124 N KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
125 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
126 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
127 N CNOTALSKI Przemyslaw 2002 M POL
128 N BELYAYEV Dmytro 2002 M UKR Uzhgorod (UKR)
129 N SHIN Joshua 2003 M USA
130 N LACH Leo 2002 M AUT UWK Graz (AUT)
131 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
132 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
132 N SIMUNKOVIC Luka 2004 M CRO
134 N RUST Sven 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
135 N SCARLAT Cris 2004 M ROU
136 N PROCHAZKA Ondrej 2005 M CZE
137 N MACHEK Krystof 2003 M CZE
138 N SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
138 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
140 N MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
141 N STRUMBELJ Viktor 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
142 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
143 N GLOWACKI Dominik 2002 M POL
144 N 1st round SOJKA Dominik 2002 M POL RMKS Rybnik (POL)
145 N 1st round PRZIKOPP Martin 2003 M GER FC Leipzig (GER)
146 N 1st round SPISAK Martin 2002 M SVK Willard Kosice (SVK)
147 N 1st round HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
148 N 1st round QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
149 N 1st round NOVAK Martin 2004 M CZE
150 N 1st round URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
151 N 1st round OGONOWSKI Szymon 2002 M POL
152 N 1st round NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
153 N 1st round GRAMMER Moritz 2002 M AUT FUL Linz (AUT)
154 N 1st round MALKO Artur 2004 M BLR
155 N 1st round MASATA Vojtech 2002 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
155 N 1st round GEHL Sebastian 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
157 N 1st round GERHARTZ Benedict 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
158 N 1st round BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
159 N 1st round POHNAN Krystof 2004 M CZE SC Praha (CZE)
159 N 1st round FRANK Csaba 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
161 N 1st round SHAPOVALOV Kiril 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
162 N 1st round BALER Bernard 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
163 N 1st round GNJIDIC Luka 2004 M CRO CAFC Mladost (CRO)
164 N 1st round ROMBOLA' Edoardo 2002 M ITA
165 N 1st round URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
166 N 1st round PHAM Daniel 2002 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
166 N 1st round SIAMASHKA Kiryl 2002 M BLR
168 N 1st round GOLOB Lan 2002 M SLO SK Izola (SLO)
169 N 1st round KRAJLAH Luka 2003 M SLO
170 N 1st round PAPP Andrei 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
171 N 1st round SIMUNKOVIC Marko 2005 M CRO
172 N 1st round LANDOVSKY Matyas 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
173 N 1st round WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
174 N 1st round PLESE Jakov 2003 M CRO
175 N 1st round VOROS Gyozo 2002 M HUN
176 N 1st round BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
176 N 1st round PERKO Filip 2003 M SLO SS Nova Gorica (SLO)
178 N 1st round GAZDA Tomas 2002 M SVK KS Snina (SVK)
179 N 1st round BUDER Noah 2004 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
0 F 1st round HOLZER Paul 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
0 F 1st round WADEL Marcel 2005 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
0 F 1st round GUGLIELMI Michele 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
0 F 1st round PENCA Matija 2002 M SLO
0 F 1st round VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POLAND       POL
1 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
1 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
1 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
1 N STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
2 N ITALY       ITA
2 N CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 N DE PICCOLI Chiara 2003 F ITA TOISE (ITA)
2 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
2 N BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
3 N UKRAINE       UKR
3 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
3 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
3 N SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
3 N CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
4 N ITALY 2       ITA
4 N FRANCHINI Alice 2002 F ITA CS Forlivese (ITA)
4 N BRUNELLI Matilde 2002 F ITA SOCIETA DEL GIARDINO (ITA)
4 N PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
4 N VERDESCA Liliana Martina 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
5 N USA       USA
5 N LIN Jessica 2003 F USA
5 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
5 N JOYCE Michaela 2004 F USA
5 N YEU Irene 2002 F USA
6 N BELARUS       BLR
6 N DZEKEVICH Katsiaryna 2002 F BLR
6 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
6 N MYSHKAVETS Darya 2002 F BLR
6 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
7 N USA 2       USA
7 N PYO Yunice 2000 F USA
7 N MALDONADO Pilar 2004 F USA
7 N GAO Aretha 2002 F USA
8 N UKRAINE 2       UKR
8 N VOLOSHYNA Mariia 2002 F UKR KIEW (UKR)
8 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
8 N TOLMACHOVA Olha 2003 F UKR KIEW (UKR)
8 N SYNYTSIA Olena-Khanna 2004 F UKR
9 N USA 3       USA
9 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
9 N LURYE Sarah 2002 F USA
9 N KHROL Jaclyn 2003 F USA
9 N RAUSCH Ariana 2002 F USA
10 N POLAND 2       POL
10 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
10 N FRYSTACKA Patrycja 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
10 N WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
10 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
11 N ESTONIA       EST
11 N PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
11 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
11 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
11 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
12 N ROMANIA       ROU
12 N DRAGHICI Ioana 2004 F ROU ACS Stesial (ROU)
12 N ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
12 N MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
12 N GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
13 N HUNGARY       HUN
13 N SALAMON Reka 2004 F HUN
13 N DEMENY Kata 2002 F HUN
13 N KOLLAR Kincso 2002 F HUN
13 N TANTMAN Evelin 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
14 N ROMANIA 2       ROU
14 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
14 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
14 N STAN Irina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
15 N GREECE       GRE
15 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
15 N CHRISTOU Theodora 2002 F GRE IRIDA (GRE)
15 N KOLETSOU Evrydiki 2003 F GRE IRIDA (GRE)
15 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
16 N UKRAINE 3       UKR
16 N TVERDOKHLIB Sofiia 2004 F UKR
16 N MONIA Daryna 2003 F UKR
16 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
16 N YEVDOKYMOVA Mariia 2003 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
17 N ITALY 3       ITA
17 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
17 N PELA Matilde 2003 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
17 N PENNISI Alessandra 2002 F ITA
17 N BUSCHINI Arianna 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
18 N FINLAND       FIN
18 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
18 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
19 N ROMANIA 3       ROU
19 N OLTEANU Daria 2003 F ROU CSS 1 Constanta (ROU)
19 N KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
19 N NURCIU Elena 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
19 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
20 N ROMANIA 4       ROU
20 N TATARU Georgiana 2003 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
20 N STANESCU Melissa 2003 F ROU
20 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
20 N CRACIUN Maria 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
21 N AUSTRIA       AUT
21 N SCHWENDINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
21 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
22 N USA 4       USA
22 N CHOI Lyla 2003 F USA
22 N KHAMIS Yasmine 2006 F USA
22 N ROBLES Elena 2004 F ESP
23 N POLAND 3       POL
23 N GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
23 N ZACHOROWSKA Aleksandra 2002 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
23 N OSADNIK Maja 2004 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
23 N ZIETEK Patrycja 2002 F POL
24 N POLAND 4       POL
24 N OSTROWSKA Alicja 2003 F POL UKS Kosynier Gliwice (POL)
24 N RAKOCZY Natalia 2002 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
24 N SABALSKA Ewelina 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
24 N PIEJAK Zofia 2003 F POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
25 N BELARUS 2       BLR
25 N MIADZVEDZIAVA Sofiya 2004 F BLR
25 N ALEKSEYEVA Ekaterina 2004 F BLR
25 N PARNIUK Maryia 2004 F BLR
26 N POLAND 5       POL
26 N HALEMBA Antonina 2006 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
26 N KORKUS Emilia 2004 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
26 N PIOTROWSKA Aleksandra 2003 F POL
26 N PEKALA Beata 2002 F POL RMKS Rybnik (POL)
27 N USA 5       USA
27 N BOYS Nishta 2003 F USA
27 N PATURU Meghana 2004 F USA
27 N CHU Audrey 2002 F USA
28 N KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
28 N ANTIC Teodora 2003 F SRB MK Silni (SRB)
28 N KRITOULI Styliani 2003 F GRE IRIDA (GRE)
28 N      

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N HERBST Isaac 2002 M USA
1 N SHIFRON Daniel 2002 M USA
1 N HADDAD Justin 2002 M USA
1 N KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
2 N ITALY       ITA
2 N DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
2 N RINALDI Pietro 2002 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
2 N SEVERINI Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
2 N PEZZOLI Federico 2003 M ITA TOISE (ITA)
3 N POLAND       POL
3 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
3 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
3 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
3 N BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
4 N HUNGARY       HUN
4 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
4 N TUSJAK Adrian 2003 M HUN
4 N SOMODY Soma 2004 M HUN
4 N VOROS Gyozo 2002 M HUN
5 N ITALY 2       ITA
5 N REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
5 N ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
5 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
5 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
6 N ESTONIA       EST
6 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N ZURBA Ilija 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
7 N ROMANIA       ROU
7 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
7 N STATIE David 2002 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
7 N SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
7 N POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
8 N UKRAINE       UKR
8 N KORNIIENKO Lev 2002 M UKR
8 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
8 N RYADNINSKYI Ivan 2005 M UKR Kharkiv (UKR)
8 N KHRUSHCH Dmytro 2002 M UKR
9 N USA 2       USA
9 N FEINBERG Gabriel 2003 M USA
9 N LEE Aaron 2002 M USA
9 N KUMASHI Mihir 2002 M USA
9 N WEISS Miles 2003 M USA
10 N ITALY 3       ITA
10 N BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
10 N BASSI Filippo 2003 M ITA
10 N CUOMO Fabrizio 2003 M ITA
10 N SICA William David 2003 M ITA
11 N UKRAINE 2       UKR
11 N KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
11 N MASLOV Heorgii 2002 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
11 N SYROTA Mykhailo 2002 M UKR KIEW (UKR)
11 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
12 N USA 3       USA
12 N VERMEULE Spencer 2004 M USA
12 N ZHENG Hagen 2003 M USA
12 N SHIN Joshua 2003 M USA
12 N KOZLOWSKI Mateusz 2002 M USA
13 N USA 4       USA
13 N MUN Michael 2003 M USA
13 N MOOSEKIAN Stafford 2003 M USA
13 N LIVERANT Skyler 2004 M USA
13 N NGUYEN Ethan 2002 M USA
14 N AUSTRIA       AUT
14 N KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
14 N BOSNJAK PEREIRA E SILVA Philip 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
14 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
14 N HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
15 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
15 N ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
15 N LACH Leo 2002 M AUT UWK Graz (AUT)
15 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
16 N GERMANY       GER
16 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 N GEHL Sebastian 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
16 N BITTERLING Julius Paul 2002 M GER OFC Bonn (GER)
16 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 N BELARUS       BLR
17 N SOBALEU Maksim 2002 M BLR
17 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
17 N ULASEVICH Daniil 2003 M BLR
17 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
18 N GERMANY 2       GER
18 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 N RUST Sven 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
19 N ROMANIA 2       ROU
19 N PURCAREA Dimu 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
19 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
19 N PAPP Andrei 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
20 N USA 5       USA
20 N GAIDAR Daniel 2002 M USA
20 N JAYENDRA Chandrashekar 2004 M USA
20 N LEIGH David 2002 M USA
21 N ESTONIA 2       EST
21 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
21 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
21 N SHAPOVALOV Kiril 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
22 N UKRAINE 3       UKR
22 N KUZMA Andrii 2003 M UKR
22 N BELYAYEV Dmytro 2002 M UKR Uzhgorod (UKR)
22 N MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
23 N POLAND 2       POL
23 N BUSKO Robert 2002 M POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
23 N GODLEWSKI Bartlomiej 2002 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
23 N JEDRZEJCZYK Radoslaw 2002 M POL
23 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
24 N POLAND 3       POL
24 N RZYCZNIAK Wojciech 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
24 N KAZMIERSKI Maciej 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
24 N CIESLIK Jakub 2002 M POL PKSz Warszawa (POL)
24 N RADOSZ Mikolaj 2002 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
25 N AUSTRIA 2       AUT
25 N SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
25 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
25 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
26 N GERMANY 3       GER
26 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
26 N PRZIKOPP Martin 2003 M GER FC Leipzig (GER)
26 N GERHARTZ Benedict 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N GERMANY 4       GER
27 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
28 N BELARUS 2       BLR
28 N MALKO Artur 2004 M BLR
28 N SIAMASHKA Kiryl 2002 M BLR
28 N KHURSEVICH Anton 2004 M BLR
29 N POLAND 4       POL
29 N GLOWACKI Dominik 2002 M POL
29 N CNOTALSKI Przemyslaw 2002 M POL
29 N GRAMZA Maciej 2002 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
29 N URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
30 N POLAND 5       POL
30 N MANDRYSZ Sebastian 2002 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
30 N OGONOWSKI Szymon 2002 M POL
30 N SOJKA Dominik 2002 M POL RMKS Rybnik (POL)
30 N FRYDRYCH Kacper 2002 M POL
31 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
31 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
31 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
32 N RANKL Florian 2003 M AUT FCT Treibach (AUT)
32 N HORVATH Zsombor 2002 M HUN FLESS Budapest (HUN)
32 N FRANK Csaba 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
32 N VINNITCHOUK Ted 2002 M CAN
33 N CZECH REPUBLIC       CZE
33 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
33 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
33 N JINDRA Jakub 2002 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
33 N ZHANAL Petr 2002 M CZE
34 N SCARLAT Cris 2004 M ROU
34 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FCT Treibach (AUT)
34 N ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
35 N SERBIA       SRB
35 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
35 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
35 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
35 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)