Cadet Circuit - Epee Men's U17 Team

Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
Oct 26, 2019 - Oct 27, 2019 | Trofeo Maestro Dario Codarin | Klagenfurt
1 N SWITZERLAND       SUI
1 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
1 N COLLENBERG Tito 2003 M SUI LUG Lugano (SUI)
1 N GERBER Jacob 2003 M SUI AFCB Bern (SUI)
1 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
2 N ESTONIA       EST
2 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N ITALY       ITA
3 N CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
3 N CARUSI Giacomo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
3 N PULITI Lucio 2005 M ITA
3 N URSINI Andrea 2003 M ITA
4 N HUNGARY       HUN
4 N CSABAI Mate 2003 M HUN
4 N FARKAS Peter 2003 M HUN
4 N KO Benedek 2003 M HUN
4 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
Oct 27, 2018 - Oct 28, 2018 | Trofeo Maestro Dario Codarin | Klagenfurt
1 N USA       USA
1 N HADDAD Justin 2002 M USA
1 N HERBST Isaac 2002 M USA
1 N KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
1 N SHIFRON Daniel 2002 M USA
2 N ITALY       ITA
2 N DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
2 N PEZZOLI Federico 2003 M ITA TOISE (ITA)
2 N RINALDI Pietro 2002 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
2 N SEVERINI Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
3 N POLAND       POL
3 N BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
3 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
3 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
3 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
4 N HUNGARY       HUN
4 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
4 N SOMODY Soma 2004 M HUN
4 N TUSJAK Adrian 2003 M HUN
4 N VOROS Gyozo 2002 M HUN
Oct 28, 2017 - Oct 29, 2017 | Trofeo Maestro Dario Codarin | Klagenfurt
1 SWITZERLAND       SUI
1 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
1 HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
1 WICHT Matteo 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
1 ZYBACH Lenny 2001 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
2 N USA       USA
2 DINKINS Ramadan 2001 M USA
2 HANSEN Jonas 2001 M USA
2 RAYLE Evan 2001 M USA
2 SHINHOLSTER Michael 2001 M USA
3 GREAT BRITAIN       GBR
3 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
3 FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
3 MACPHERSON Steven 2001 M GBR
3 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
4 N USA 2       USA
4 KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
4 SANTOS Cameron 2001 M USA
4 ZHANG Joshua 2001 M USA
Oct 29, 2016 - Oct 30, 2016 | Cadet Circuit | Klagenfurt
1 USA       USA
1 CROUSE Ulfric 2000 M USA
1 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
1 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
1 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
2 USA 3       USA
2 BISSINGER Michael 2001 M USA
2 CHAO Kevin 2000 M USA
2 DAROIAN Emon 2000 M USA
2 HERBST Eliot 2000 M USA
3 USA 2       USA
3 CHMUT Anton 2000 M USA
3 HERBST Isaac 2002 M USA
3 MECKE Cedric 2000 M USA
3 TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
4 USA 4       USA
4 ETCHELL Thomas 2000 M USA
4 FRANK Timothy 2000 M USA
4 VAYSBERG Nathan 2000 M USA
Oct 31, 2015 - Nov 1, 2015 | Cadet Circuit | Klagenfurt
1 HUNGARY       HUN
1 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
1 BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
1 FARKAS Csaba 1999 M HUN Balaton (HUN)
1 NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
2 POLAND       POL
2 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
2 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
2 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
3 ISRAEL       ISR
3 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
3 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
3 SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
4 GREECE       GRE
4 DIMITROPOULOS Petros 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
Oct 25, 2014 - Oct 26, 2014 | Cadet Circuit | Klagenfurt
1 N ITALY       ITA
1 N ABATE Riccardo 1999 M ITA CS IVREA (ITA)
1 N MARENCO Federico 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
1 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
2 N HUNGARY       HUN
2 N BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
2 N BENDE Bence 1999 M HUN Szombathely (HUN)
2 N MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC (HUN)
2 N NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
3 N USA       USA
3 N ANTEKEIER Aidan 1998 M USA
3 N BOGERT Alexander 1999 M USA
3 N BRADFORD Jack 1998 M USA
3 N WILSON Nicolas 1999 M USA
4 N ITALY 2       ITA
4 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
4 N GAZZANIGA Giacomo 1999 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
4 N RICCI Bernardo 1998 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
Oct 26, 2013 - Oct 27, 2013 | European Cadets Circuit | Klagenfurt
1 N HUNGARY       HUN
1 N BAKOS Balint 1997 M HUN Vasas (HUN)
1 N ESZTERGALYOS Patrik 1997 M HUN OMS-Tata (HUN)
1 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN BHSE (HUN)
1 N TÒTH Gergely 1997 M HUN PTE-PEAC (HUN)
2 N ROMANIA       ROU
2 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
2 N FLOREA Nicusor Florian 1997 M ROU CSS 1 Constanta (ROU)
2 N RICUTA Cornel 1997 M ROU LPS Craiova (ROU)
3 N USA       USA
3 N POPOVICI Michael 1997 M USA
3 N RODELL Clinton 1997 M USA
3 N SANCHEZ Esteban 1997 M USA
3 N XU Jason 1997 M USA
4 N HUNGARY 2       HUN
4 N CSIKO Aron 1997 M HUN BHSE (HUN)
4 N CZIRAKI Balint 1998 M HUN Balaton (HUN)
4 N HEINER Levente 1997 M HUN DVE (HUN)
4 N SZILAGYI Martin 1997 M HUN DVE (HUN)
Oct 27, 2012 - Oct 28, 2012 | European Cadets Circuit | Klagenfurt
1 N USA       USA
1 N HESSLEGRAVE Porter 1996 M USA
1 N PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
1 N SIMMONS Ariel 1996 M USA
1 N YOO Justin 1997 M USA
2 N AUSTRIA       AUT
2 N KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
2 N KOENIGSWIESER Hubert 1996 M AUT FU Linz (AUT)
2 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
2 N PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
3 N HUNGARY       HUN
3 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
3 N BUTA Levente 1996 M HUN Vasas (HUN)
3 N FENYVESI Csaba 1996 M HUN Vasas (HUN)
4 N ISRAEL       ISR
4 N PARIZAT Amit 1996 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
4 N PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
4 N POZDNYAKOV Maxim 1997 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)