Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Klagenfurt
October 29, 2016 - October 30, 2016

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
2 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
3 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
3 DANIEL Chloe 2000 F USA
5 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
6 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
7 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
9 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
9 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
11 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
12 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
13 KOMAR Sofia 2000 F USA
14 PFEIFER Melany 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
15 TURCSAK Bianka 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
17 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
18 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
19 MANGANO Ariana 2001 F USA
20 VERMEULE Emily 2001 F USA
21 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
22 RAUSCH Ariana 2002 F USA
23 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
24 KARDOS Brigitta 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
25 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
26 YAMANAKA Mina 2002 F USA
27 GUO Zi Shan 2002 F CAN
28 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
29 MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
30 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
31 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
32 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
33 GALFALVY Nora 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
33 NIXON Caroline 2000 F USA
35 BEKEN Solane 2001 F BEL
35 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
37 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
38 CANDREVA Greta 2002 F USA
39 GRADY Miriam 2000 F USA
40 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
41 GILL Kaitlyn 2001 F USA
42 LOUIS Avery 2001 F GBR
42 SZONDI Laura 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
44 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
45 ALDADAH Huda 2000 F USA
46 SCALA Emma 2000 F USA
47 TOMBORY Liza 2001 F HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
48 ZOZULYA Christina 2002 F CAN
48 PAL Rea 2000 F HUN Erd (HUN)
50 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
51 ROSSI Gaia 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
52 BOUDREAU Justine 2001 F CAN
53 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
54 CSIAKI Dorottya 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
55 SHEFFIELD Lake 2001 F USA
56 GABOR Agnes 2001 F HUN VASAS Budapest (HUN)
57 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
58 GABUTTI Emilie 2002 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
59 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
60 KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS Budapest (HUN)
61 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
62 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
63 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
64 TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
65 LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
66 DIB Vanessa 2000 F CAN
67 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
68 IZZO Iulia 2002 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
69 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
70 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
71 GAO Emily 2001 F USA
72 BOGDANYI Zita 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
73 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
74 GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
75 BULAVKO Sofya 2002 F USA
76 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
77 STURMHOEFEL Katrina 2000 F SUI SEB Basel (SUI)
78 PALAI Amarillisz 2000 F ROU CS Satu Mare (ROU)
79 STRZELCZYK Olga 2000 F POL UKS Piast Legnica (POL)
80 STEWART Alex 2001 F GBR
81 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
82 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
83 HEDVAT Alexis 2002 F USA
83 PETRINI Claire 2003 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
85 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
86 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
86 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
88 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
89 VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
90 KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
91 MARUCHA Weronika 2001 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
92 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
92 VALENTIN Amalia Nadav 2000 F ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
94 BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
95 ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
96 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
97 KNAPIK Katarzyna 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
98 SU Nicole 2002 F CAN
99 MASON Emily 2000 F CAN
100 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
101 ZHENG Evelyn 2000 F CAN
101 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
101 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
104 KWIECIEN Julia 2001 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
105 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
106 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
107 RUSJAN Ani 2000 F SLO
108 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
109 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
110 FORCZEK Klaudia 2000 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
111 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
112 WANG Shirley 2000 F CAN
113 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
114 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
115 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
116 HLUBOKA Anastasiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
117 LIU Linda 2001 F CAN
118 JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
119 KIS Evelin 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
120 ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
121 DUNGAY Katrina 2000 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
122 GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
123 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
124 MARTSULEVICH Veranika 2000 F BLR
125 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
126 WROBLEWSKA Agata 2001 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
127 WATKINS Abigail 2001 F GBR
128 WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
129 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
130 PALANO Elena 2000 F GBR
131 KUNA Jana 2000 F CRO
131 TOKUSHIMA Sae 2000 F JPN
133 NIKOLOPOULOU Konstantina 2000 F GRE IRIDA (GRE)
134 SADLER Louise 2001 F GBR
134 MARINUK Marsel 2002 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
136 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
137 OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
138 HADZIC Mina 2000 F SRB MK Silni (SRB)
139 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
140 ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
141 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
142 KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
143 HAIDAI Lyudmila 2000 F UKR
144 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
145 PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
146 CHERUBINI Francesca 2003 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
147 KNAPIK Agata 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
148 ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
149 MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
150 KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
151 HOGENMÜLLER Louisa 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
152 SAVCHENKO Maiia 2001 F UKR
152 SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
154 KAWAMURA Nanako 2001 F JPN
155 CANALAZ Katja 2000 F SLO
156 CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
157 GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
158 HAAVISTO Alma 2000 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
159 PELA Matilde 2003 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
159 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
161 SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
162 BARNES Rachel 2000 F GBR
163 KHROL Jaclyn 2003 F USA
164 ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
165 1st round KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
166 1st round ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
167 1st round HERRLING Messina 2002 F GBR Oxford FC (GBR)
168 1st round MARCHENKO Iryna 2000 F UKR Kharkiv (UKR)
169 1st round BORONKAY Christina Alexandra 2004 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
170 1st round BOGA Agnese 2003 F ITA
171 1st round SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
172 1st round LAMPRAKI Markella 2002 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
173 1st round TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
174 1st round SLIWINSKA Paulina 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
174 1st round CORNALBA Carlotta 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
176 1st round DEBELJAK Ela 2000 F SLO
176 1st round HEAPS Jasmine 2000 F GBR
178 1st round LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
178 1st round AKASHI Manami 2002 F JPN
178 1st round ELLIOTT-HUMER Mia 2002 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
181 1st round KLEIN Keren 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
182 1st round COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
183 1st round BEZDITKO Diana 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
184 1st round DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
184 1st round PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
184 1st round JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
187 1st round NOEVER Cira 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
188 1st round ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
188 1st round URYGA Patrycja 2000 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
190 1st round STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
191 1st round STUMPF Max 2004 M GER MTV Saalfeld (GER)
192 1st round VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split (CRO)
193 1st round SATO Kotomi 2001 F JPN
194 1st round DOBRINESCU Alexia 2002 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
194 1st round MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
196 1st round MÄDLER Ann-Kathrin 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
197 1st round GNEMMI Martina 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
198 1st round PAPANASTASIOU Athina Sofia 2003 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
199 1st round RIEBER Johanna 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
200 1st round KORINKOVA Magdalena 2000 F CZE
201 1st round WLOCZKA Oliwia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
202 1st round VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
203 1st round GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
204 1st round SCHWENDINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
205 1st round ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
206 1st round YAZDANI Biuki Sophia 2001 F AUT UWK Graz (AUT)
207 1st round HOGENMÜLLER Anna Marie 2002 F GER TSG Reutlingen (GER)
208 1st round LIEBMANN Anja 2002 F AUT UWK Graz (AUT)
208 1st round DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
208 1st round CUKROV Lina 2002 F CRO MK Spada (CRO)
211 1st round CHRISTOU Theodora 2002 F GRE IRIDA (GRE)
212 1st round RIBAROVA Tereza 2000 F CZE SC Praha (CZE)
213 1st round VANGELOVSKI Sara 2002 F CRO MK Spada (CRO)

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ESTONIA       EST
1 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
1 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
1 LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
2 POLAND       POL
2 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
2 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
2 KNAPIK Agata 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
2 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
3 HUNGARY 2       HUN
3 TURCSAK Bianka 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
3 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 SZONDI Laura 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
4 USA       USA
4 NIXON Caroline 2000 F USA
4 KOMAR Sofia 2000 F USA
4 GRADY Miriam 2000 F USA
4 MANGANO Ariana 2001 F USA
5 HUNGARY       HUN
5 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
5 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
5 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
5 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
6 CANADA       CAN
6 ZOZULYA Christina 2002 F CAN
6 GUO Zi Shan 2002 F CAN
6 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
7 USA 2       USA
7 RAUSCH Ariana 2002 F USA
7 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
7 ALDADAH Huda 2000 F USA
8 ROMANIA       ROU
8 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
8 ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
8 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
8 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
9 BELGIUM       BEL
9 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
9 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
9 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
9 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
10 ISRAEL       ISR
10 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
10 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
10 VALENTIN Amalia Nadav 2000 F ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
11 CANADA 2       CAN
11 DIB Vanessa 2000 F CAN
11 BOUDREAU Justine 2001 F CAN
11 SU Nicole 2002 F CAN
12 GREAT BRITAIN       GBR
12 HEAPS Jasmine 2000 F GBR
12 LOUIS Avery 2001 F GBR
12 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
13 USA 3       USA
13 BULAVKO Sofya 2002 F USA
13 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
13 SCALA Emma 2000 F USA
14 BELARUS       BLR
14 PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
14 TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
14 MARTSULEVICH Veranika 2000 F BLR
15 CROATIA       CRO
15 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
15 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
15 KUNA Jana 2000 F CRO
16 FINLAND 2       FIN
16 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
16 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
17 POLAND 2       POL
17 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
17 GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
17 STRZELCZYK Olga 2000 F POL UKS Piast Legnica (POL)
17 MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
18 UKRAINE       UKR
18 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
18 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
18 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
19 SWITZERLAND       SUI
19 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
19 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
19 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
19 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
20 ROMANIA 2       ROU
20 PFEIFER Melany 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
20 KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
20 PALAI Amarillisz 2000 F ROU CS Satu Mare (ROU)
21 USA 4       USA
21 GILL Kaitlyn 2001 F USA
21 HEDVAT Alexis 2002 F USA
21 KHROL Jaclyn 2003 F USA
22 UKRAINE 2       UKR
22 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
22 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
22 HAIDAI Lyudmila 2000 F UKR
23 POLAND 3       POL
23 KNAPIK Katarzyna 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
23 MARUCHA Weronika 2001 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
23 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
23 FORCZEK Klaudia 2000 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
24 CANADA 3       CAN
24 LIU Linda 2001 F CAN
24 MASON Emily 2000 F CAN
24 WANG Shirley 2000 F CAN
24 ZHENG Evelyn 2000 F CAN
25 POLAND 4       POL
25 ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
25 KWIECIEN Julia 2001 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
25 WROBLEWSKA Agata 2001 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
25 WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
26 FINLAND       FIN
26 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
26 HAAVISTO Alma 2000 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
26 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
27 GREAT BRITAIN 2       GBR
27 OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
27 SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
27 HERRLING Messina 2002 F GBR Oxford FC (GBR)
27 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
28 ITALY       ITA
28 ROSSI Gaia 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
28 GNEMMI Martina 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
28 CORNALBA Carlotta 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
29 ISRAEL 2       ISR
29 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
29 MARINUK Marsel 2002 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
29 KLEIN Keren 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
30 GREECE       GRE
30 CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
30 KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
30 NIKOLOPOULOU Konstantina 2000 F GRE IRIDA (GRE)
31 JAPAN       JPN
31 KAWAMURA Nanako 2001 F JPN
31 SATO Kotomi 2001 F JPN
31 TOKUSHIMA Sae 2000 F JPN
31 AKASHI Manami 2002 F JPN
32 POLAND 5       POL
32 JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
32 SLIWINSKA Paulina 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
32 WLOCZKA Oliwia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
32 URYGA Patrycja 2000 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
33 GREAT BRITAIN 3       GBR
33 DUNGAY Katrina 2000 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
33 WATKINS Abigail 2001 F GBR
33 SADLER Louise 2001 F GBR
34 UKRAINE 3       UKR
34 MARCHENKO Iryna 2000 F UKR Kharkiv (UKR)
34 SAVCHENKO Maiia 2001 F UKR
34 HLUBOKA Anastasiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
34 BEZDITKO Diana 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
35 CHRISTOU Theodora 2002 F GRE IRIDA (GRE)
35 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
35 ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
36 AUSTRIA       AUT
36 GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
36 ELLIOTT-HUMER Mia 2002 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
36 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
36 ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
37 CROATIA 2       CRO
37 VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split (CRO)
37 GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
37 DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
38 SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
38 TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
38 SCHALL Tamina 2005 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
2 HOSSZU Daniel 2000 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
3 TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
3 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
5 HERBST Eliot 2000 M USA
6 SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
7 DAROIAN Emon 2000 M USA
8 HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
9 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
10 MECKE Cedric 2000 M USA
11 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
12 MAJNIK Roland 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
13 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
14 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
15 HONDOR Robert 2000 M USA
16 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
17 SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
18 BISSINGER Michael 2001 M USA
19 FOTI Adorjan 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
20 ARMOZA Ariel 2002 M ISR club Tel Aviv (ISR)
21 HERBST Isaac 2002 M USA
22 FAFARD Fynn 2000 M CAN
23 BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
25 ROACH Tarriq Mosiah 2001 M JAM Brixton FC (GBR)
26 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
27 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
28 KRUHLOV Vladyslav 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
29 SZLACHANYI Samu 2000 M HUN MTK (HUN)
30 SAROSDI Soma 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
31 RECLO Michal 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
32 JI Victor Cheng 2001 M CAN
33 VAYSBERG Nathan 2000 M USA
34 PAUL Dominic 2000 M GBR
35 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
36 CROUSE Ulfric 2000 M USA
37 CHMUT Anton 2000 M USA
38 MARCINIAK Jaroslaw 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
39 LERZER Till 2000 M SUI ZFC Zürich (SUI)
40 PIEKARZ Michal 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
41 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
42 WU Rick 2000 M CAN
43 HELBIG Niclas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
44 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
45 CANDREVA Hunter 2001 M USA
45 REGELY Andras 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
47 DINCA Dorel 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
48 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
49 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
50 HASANOV Ruslan 2001 M AZE
51 NAGY Marcell 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
52 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
53 BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
54 WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
55 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
56 TROFYMENKO Pavel 2001 M UKR KIEW (UKR)
57 BIALAS Maciej 2000 M POL RMKS Rybnik (POL)
58 RACHWALIK Michal 2000 M POL UKS Start Opole (POL)
59 BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
60 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
61 KOC Franciszek 2000 M POL TS WISLA Krakow (POL)
62 CHLEBIK Adam 2001 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
63 NAGY Balazs 2001 M HUN Hiperaktiv SE (HUN)
64 ZHURAULIOU Taras 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
65 SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
66 KANETAKA Taijoh 2000 M JPN
67 KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
68 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
69 VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
70 TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
71 CHAO Kevin 2000 M USA
72 KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
73 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
74 SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
75 SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
75 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
77 BILETSKYI Rostyslav 2001 M UKR Lviv (UKR)
78 ETCHELL Thomas 2000 M USA
79 BEHR Stephan 2002 M GER Solinger TB (GER)
80 HAAS Luca 2001 M GER Fechterring Hochwald (GER)
81 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
82 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
82 DERKACH Andriy 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
84 NAGY Geza 2000 M HUN Balaton (HUN)
84 EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
86 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
87 SOUTULLO Jordi 2002 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
88 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
89 URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
89 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
89 DEMKOVICH Kirill 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
92 DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
92 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
92 MAY Toby 2002 M GBR
95 KYRDA Bogdan 2001 M UKR
96 GHAZALEH Thomas 2000 M USA
97 GARDOS Tamas 2001 M HUN Balaton (HUN)
98 WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
99 WINKLER Sebastian 2001 M GER Solinger TB (GER)
100 PILAT Mateusz 2000 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
101 DEBICKI Dawid 2001 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
102 MANDRYSZ Sebastian 2002 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
102 ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
104 GIDZINSKI Piotr 2000 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
105 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
106 ZENTKO Matej Tadeas 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
107 HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
108 KLEINER Lukas 2000 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
108 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
110 HUNGERBÜHLER Alexandre 2001 M SUI CAL Lausanne (SUI)
111 GULJAJEV Igor 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
112 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
113 OSICKA Adam 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
114 AVRAMIDIS Theodoros 2002 M GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
115 KOLCZONAY Balazs 2001 M HUN FLESS Budapest (HUN)
116 DUMONT Célien 2000 M SUI SES Sion (SUI)
117 BEGLEY-JONES Murray 2000 M GBR
118 QIN Steven 2001 M CAN
119 KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
120 JACCOUD Zachary 2000 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
121 VERSTRAETE Mathias-Alexander 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
122 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
123 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
124 CHATZIEFREMIDIS Kyriakos 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
125 VYSHNIAKOV Igor 2000 M UKR KIEW (UKR)
126 CALVET Jules 2002 M FRA PARIS CSPSE (FRA)
127 SCHEUNER Joël 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
128 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
129 WANG Michael 2000 M USA
130 SCHMIDLI Nicky 2000 M SUI SES Sion (SUI)
130 TEPLYCH Alexey 2000 M UKR KIEW (UKR)
132 LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
133 MORRISON Dylan 2001 M GBR
134 FISCHER Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
134 MATSUZAWA Hiroto 2000 M JPN
134 COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
134 BELYAYEV Dmytro 2002 M UKR Uzhgorod (UKR)
138 ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
139 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
140 YAKOVLIEV Anton 2001 M UKR KIEW (UKR)
140 WAKE James 2000 M GBR
142 KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA Bekescsaba (HUN)
143 PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
144 POERS Gregor 2000 M SLO ASK Maribor (SLO)
145 CAREY Patrick 2000 M GBR
146 WICHT Matteo 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
147 JENNY David 2000 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
148 CRACIUN Razvan 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
149 FRANK Timothy 2000 M USA
150 MADOR BOZINOVIC Toni 2001 M CRO MK Split (CRO)
151 NOVOROLNIK Adam 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
152 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
153 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
153 GIEßER Leon 2001 M GER TV Augsburg (GER)
155 GIANNAKIS Dimitrios 2002 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
156 COHEN Bennett 2000 M USA
157 BRYZHOVATYI Denys 2000 M UKR
157 STEPAN Vaclav 2002 M CZE SC Praha (CZE)
159 THOMEE Sylvain 2000 M BEL
160 DELATTRE Alexandre 2001 M BEL
161 BERNSEN Christoffer Leth 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
162 MUSIOLIK Bartlomiej 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
163 SOPOLIGA Michal 2002 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
164 PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
164 BAKHVALAU Ivan 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
166 GRBIC Daniil 2001 M SRB MK Silni (SRB)
167 FILIP Jan 2000 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
168 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
169 BOUGATSOS Dionysios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
169 YOSEF Yuval 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
171 SALZER Jiri 2001 M CZE SC Praha (CZE)
172 LI Jason Man Kit 2002 M CAN
173 NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
174 FORMANEK Matej 2001 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
175 LACH Leo 2002 M AUT UWK Graz (AUT)
176 VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
176 LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
178 PRISTAS Jakub 2000 M CZE SC Praha (CZE)
178 MANCHEV Manoil 2002 M BUL Sofia (BUL)
178 FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
181 SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
182 ONISHI Kaito 2000 M JPN
183 RUSJAN Jan 2002 M SLO
184 BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FUL Linz (AUT)
185 NIKOLIC Mateja 2001 M SRB MK Silni (SRB)
186 JANSSENS William 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
187 1st round ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
188 1st round PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
189 1st round MALINEUSKI Aliaksei 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
190 1st round DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
191 1st round BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
192 1st round TAKEI Ryusei 2001 M JPN
193 1st round SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
194 1st round KOGLER Marco 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
195 1st round KAPLAN Lukas 2001 M CZE CSK Riegel (CZE)
196 1st round HUWER Kamil 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
197 1st round SHUTKO Oleksandr 2000 M UKR KIEW (UKR)
198 1st round PASQUON Davide 2003 M ITA
199 1st round RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
200 1st round GALANTAI Simon 2001 M HUN Angels Vivo Sportegyesulet (HUN)
201 1st round KALUS Jonas 2002 M CZE SC Praha (CZE)
202 1st round KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
202 1st round DZIACKY Jiri 2000 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
202 1st round BRYKNER Matyas 2001 M CZE SC Praha (CZE)
205 1st round CSILIGA Karoly 2000 M HUN FLESS Budapest (HUN)
205 1st round LUCOVIC Matej 2001 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
205 1st round POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
209 1st round PAPADOPOULOS Alexander 2000 M GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
210 1st round GRAMMER Moritz 2002 M AUT FUL Linz (AUT)
210 1st round FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
210 1st round VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
210 1st round HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
214 1st round ZIMAN David 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
215 1st round KROUZECKY Tomas 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
216 1st round KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
217 1st round CORNET MALTET Mano 2001 M FRA
218 1st round BASTON-HALL Harry 2002 M GBR DINAN EA (FRA)
219 1st round KARAMPINIS Thomas 2000 M GRE IRIDA (GRE)
220 1st round KAZAKOS Iasonas 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
221 1st round POHORALEK David 2003 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
222 1st round BELL Jack 2000 M GBR DINAN EA (FRA)
223 1st round KAPUI Balint 2001 M HUN TSC (HUN)
224 1st round SZAPPANOS Attila 2000 M HUN MTK (HUN)
224 1st round RANKL Florian 2003 M AUT FCT Treibach (AUT)
226 1st round SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
227 1st round VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
228 1st round SMRCEK Simon 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
228 1st round BOUGATSOS Alexandros 2003 M GRE AKRITES (GRE)
228 1st round ADAMKA Matej 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
231 1st round MARCZAK Jan 2001 M POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
232 1st round KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
233 1st round OMOIKERODAH Alexander 2000 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
233 1st round HUCHLER Jakob 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
235 1st round GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FCT Treibach (AUT)
236 1st round DIMITROPOULOS Lampros 2002 M GRE IRIDA (GRE)
236 1st round FONTANA Lorenzo 2003 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
238 1st round PANKRATZ Joel 2001 M AUT FCT Treibach (AUT)
239 1st round PANKRATZ Josua 2003 M AUT FCT Treibach (AUT)

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 USA       USA
1 CROUSE Ulfric 2000 M USA
1 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
1 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
1 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
2 USA 3       USA
2 DAROIAN Emon 2000 M USA
2 HERBST Eliot 2000 M USA
2 BISSINGER Michael 2001 M USA
2 CHAO Kevin 2000 M USA
3 USA 2       USA
3 TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
3 MECKE Cedric 2000 M USA
3 CHMUT Anton 2000 M USA
3 HERBST Isaac 2002 M USA
4 USA 4       USA
4 VAYSBERG Nathan 2000 M USA
4 FRANK Timothy 2000 M USA
4 ETCHELL Thomas 2000 M USA
5 HUNGARY       HUN
5 REGELY Andras 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
5 NAGY Marcell 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
5 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
5 NAGY Geza 2000 M HUN Balaton (HUN)
6 POLAND 2       POL
6 KOC Franciszek 2000 M POL TS WISLA Krakow (POL)
6 BIALAS Maciej 2000 M POL RMKS Rybnik (POL)
6 RACHWALIK Michal 2000 M POL UKS Start Opole (POL)
6 MARCINIAK Jaroslaw 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
7 ROMANIA       ROU
7 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
7 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
7 ZIMAN David 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
7 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 POLAND       POL
8 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
8 SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
8 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
8 PIEKARZ Michal 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
9 GERMANY       GER
9 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
9 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
9 WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
9 HELBIG Niclas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
10 CANADA       CAN
10 FAFARD Fynn 2000 M CAN
10 JI Victor Cheng 2001 M CAN
10 QIN Steven 2001 M CAN
10 WU Rick 2000 M CAN
11 GREAT BRITAIN       GBR
11 PAUL Dominic 2000 M GBR
11 BELL Jack 2000 M GBR DINAN EA (FRA)
11 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
11 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
12 GREECE       GRE
12 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
12 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
12 AVRAMIDIS Theodoros 2002 M GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
13 ISRAEL       ISR
13 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
13 YOSEF Yuval 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
13 ARMOZA Ariel 2002 M ISR club Tel Aviv (ISR)
14 HUNGARY 2       HUN
14 HOSSZU Daniel 2000 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
14 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
14 MAJNIK Roland 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
14 FOTI Adorjan 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
15 UKRAINE       UKR
15 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
15 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
15 YAKOVLIEV Anton 2001 M UKR KIEW (UKR)
15 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
16 POLAND 3       POL
16 PILAT Mateusz 2000 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
16 DEBICKI Dawid 2001 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
16 URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
16 KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
17 ESTONIA       EST
17 SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
17 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
17 GULJAJEV Igor 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
17 KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
18 AUSTRIA       AUT
18 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
18 FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
18 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
18 BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
19 UKRAINE 2       UKR
19 HASANOV Ruslan 2001 M AZE
19 KRUHLOV Vladyslav 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
19 BILETSKYI Rostyslav 2001 M UKR Lviv (UKR)
19 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
20 SWITZERLAND       SUI
20 SOUTULLO Jordi 2002 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
20 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
20 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
20 WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
21 UKRAINE 5       UKR
21 DERKACH Andriy 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
21 KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
21 BELYAYEV Dmytro 2002 M UKR Uzhgorod (UKR)
22 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
22 ZENTKO Matej Tadeas 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
22 SOPOLIGA Michal 2002 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
22 RECLO Michal 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
22 ADAMKA Matej 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
23 GERMANY 2       GER
23 TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
23 FISCHER Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
23 ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
23 GIEßER Leon 2001 M GER TV Augsburg (GER)
24 BELARUS       BLR
24 BAKHVALAU Ivan 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
24 ZHURAULIOU Taras 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
24 DEMKOVICH Kirill 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
24 MALINEUSKI Aliaksei 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
25 BELGIUM       BEL
25 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
25 JANSSENS William 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
25 VERSTRAETE Mathias-Alexander 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
25 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
26 POLAND 4       POL
26 MUSIOLIK Bartlomiej 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
26 MANDRYSZ Sebastian 2002 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
26 NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
26 GIDZINSKI Piotr 2000 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
27 JAPAN       JPN
27 MATSUZAWA Hiroto 2000 M JPN
27 ONISHI Kaito 2000 M JPN
27 KANETAKA Taijoh 2000 M JPN
27 TAKEI Ryusei 2001 M JPN
28 GREAT BRITAIN 2       GBR
28 MORRISON Dylan 2001 M GBR
28 PAPADOPOULOS Alexander 2000 M GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
28 SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
29 GREAT BRITAIN 4       GBR
29 KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
29 MAY Toby 2002 M GBR
29 CAREY Patrick 2000 M GBR
30 GREECE 2       GRE
30 GIANNAKIS Dimitrios 2002 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
30 BOUGATSOS Alexandros 2003 M GRE AKRITES (GRE)
30 CHATZIEFREMIDIS Kyriakos 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
30 BOUGATSOS Dionysios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
31 AUSTRIA 2       AUT
31 LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
31 KOGLER Marco 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
31 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
31 VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
32 GREAT BRITAIN 3       GBR
32 BASTON-HALL Harry 2002 M GBR DINAN EA (FRA)
32 WAKE James 2000 M GBR
32 FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
33 ROMANIA 2       ROU
33 DINCA Dorel 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
33 CRACIUN Razvan 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
33 PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
33 ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
34 UKRAINE 3       UKR
34 KYRDA Bogdan 2001 M UKR
34 VYSHNIAKOV Igor 2000 M UKR KIEW (UKR)
34 BRYZHOVATYI Denys 2000 M UKR
35 UKRAINE 4       UKR
35 TROFYMENKO Pavel 2001 M UKR KIEW (UKR)
35 SHUTKO Oleksandr 2000 M UKR KIEW (UKR)
35 TEPLYCH Alexey 2000 M UKR KIEW (UKR)
36 CROATIA       CRO
36 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
36 MADOR BOZINOVIC Toni 2001 M CRO MK Split (CRO)
36 PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
37 FINLAND       FIN
37 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
37 PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
37 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
38 POLAND 5       POL
38 BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
38 HUWER Kamil 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
38 CHLEBIK Adam 2001 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
38 MARCZAK Jan 2001 M POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
39 SERBIA       SRB
39 GRBIC Daniil 2001 M SRB MK Silni (SRB)
39 SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
39 NIKOLIC Mateja 2001 M SRB MK Silni (SRB)
39 RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
40 GREECE 3       GRE
40 DIMITROPOULOS Lampros 2002 M GRE IRIDA (GRE)
40 KARAMPINIS Thomas 2000 M GRE IRIDA (GRE)
40 KAZAKOS Iasonas 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)