Back to list

Results

2022 Deutsche Meisterschaft
GER Reutlingen
May 28, 2022 - May 29, 2022

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
2 N REIHS Meika 2007 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N DICKS Hannah 2008 F GER Neusser SV (GER)
3 N STUMPF Lea Marie 2008 F GER OFC Bonn (GER)
5 N STERNBERG Ina 2008 F GER FC Offenbach (GER)
6 N NÜSSELER Lisa-Marie 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 N BODE Josephine 2007 F GER MTV Saalfeld (GER)
8 N FRIEDEMANN Clara 2007 F GER MTV München (GER)
9 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
10 N DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
11 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
12 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
13 N OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
14 N BUSCH Katie 2008 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 N HELMRATH Antonia 2007 F GER OSC Berlin (GER)
16 N BREHMER Mia 2008 F GER Elmshorner MTV (GER)
17 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
18 N PAULAECK Alma 2009 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
19 N LEBRENZ Mia 2007 F GER OFC Bonn (GER)
20 N BARTH Jenna 2008 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
21 N BUCK Marlene 2007 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
22 N SHA Chuyi 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
23 N LIBRALATO Sara 2008 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
25 N EINENCKEL Charlotte 2007 F GER FS Bielefelder TG (GER)
26 N NEUBER Greta 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
27 N ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER OSC Berlin (GER)
28 N PIWARZ Anna Charlotte 2008 F GER Dresdener FC (GER)
29 N CIVAN Tuana 2008 F GER SSV Ettal (GER)
30 N PETERS Nina 2008 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
31 N KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
32 N KLAUSER Tizia 2007 F GER TSV Weilheim (GER)
33 N GANZ Celina 2008 F GER TSV Pliezhausen (GER)
34 N WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
35 N MEHLHAFF Maria 2007 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
36 N HERZ Maria 2009 F GER Heidenheimer SB (GER)
37 N SÜNDERHAUF Anna 2009 F GER Heidenheimer SB (GER)
38 N JANA Marlene 2008 F GER FC Leipzig (GER)
39 N BACHMANN Victoria Charlotte 2007 F GER FG Segeberg (GER)
40 N HAUK Eva 2007 F GER Frankfurter TV (GER)
41 N RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)
42 N LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
43 N SCHUBERT Lina 2007 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
44 N HUBERICH Lisa 2008 F GER SV Waldkirch (GER)
45 N SCHMUTZ Kim 2009 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
46 N MARX Finja 2010 F GER Fechterring Hochwald (GER)
47 N SEIDEL Lavinia Lucina 2007 F GER FC Leipzig (GER)
48 N BECKER Jorinde 2007 F GER TSV Korbach (GER)
49 N STERNBERG Lya 2010 F GER FC Offenbach (GER)
50 N KRAUSE Leni 2008 F GER TV Augsburg (GER)
51 N IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
52 N ZOBEL Emilia 2008 F GER Dresdener FC (GER)
53 N HERZ Elisabeth 2010 F GER Heidenheimer SB (GER)
54 N RIPPERT Amelie 2009 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
55 N BUßMANN Janna 2007 F GER FC Leipzig (GER)
56 N GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
57 N SCHACHERBAUER Madeleine 2007 F GER TSG Reutlingen (GER)
58 N KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
59 N REDLICH Marlene 2007 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
60 N NIKIFOROV Viktoria 2009 F GER TSF Ditzingen (GER)
61 N PETREANU Andrada-Mihaela 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
62 N HENSE Jolina 2007 F GER FC Leipzig (GER)
63 N KLOETER Frederika 2007 F GER OFC Bonn (GER)
64 N KLAUS Nele 2010 F GER TSF Ditzingen (GER)
65 N MORGEN Daria 2008 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
66 N NOUR-ELDIN Nelly 2009 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
67 N KLÖTZER Hanna 2007 F GER OSC Berlin (GER)
68 N MAUCH Fabienne 2008 F GER Heidenheimer SB (GER)
69 N BIRKEN Smilla 2008 F GER SportVg Feuerbach (GER)
70 N HERBST Larissa 2008 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
71 N GEEF Tessa 2008 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
72 N SCHMITZ Alina 2008 F GER Fechterring Hochwald (GER)
73 N 1st round FÜRSTENAU Lea 2007 F GER Elmshorner MTV (GER)
74 N 1st round GRÄßLE Sophia 2009 F GER Heidenheimer SB (GER)
75 N 1st round BERR Zahra 2009 F GER SportVg Feuerbach (GER)
76 N 1st round KORB Charlotte 2008 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
77 N 1st round AMLER Maike 2008 F GER TSF Ditzingen (GER)
78 N 1st round GLAAS Alwina 2007 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
79 N 1st round UTZMEIER Frieda 2008 F GER FC Gröbenzell (GER)
80 N 1st round RINDERER Anna 2007 F GER FC Gröbenzell (GER)
81 N 1st round PESCHKE Monja 2009 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
82 N 1st round OBERTHÜR Emma 2008 F GER TSG Friesenheim (GER)
83 N 1st round LORR Clara 2008 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
84 N 1st round PREUSSER Laetizia 2008 F GER SV Wacker Burghausen (GER)
85 N 1st round GRIMM Evelina 2009 F GER FC Berlin Südwest (GER)
86 N 1st round BOS PASCUAL Anne 2008 F GER TSV Weilheim (GER)
87 N 1st round LUCKENBACH Emilie 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
88 N 1st round DREßLER Henriette 2008 F GER Dresdener FC (GER)
89 N 1st round ENGLERT Celina 2007 F GER TSG Reutlingen (GER)
90 N 1st round KELLER Magdalena 2007 F GER Fechterring Hochwald (GER)
91 N 1st round ESCOBAR Cristina Bernad 2007 F GER TV Paderborn (GER)
92 N 1st round DOLLCI Lendita 2007 F GER FC Immendingen (GER)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
2 N MÜLLER Benno 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
5 N CLUSEN Henri 2007 M GER TV Paderborn (GER)
6 N SCHULLER Stephan 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
7 N ZIMMERMANN Frederik 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
8 N MORLANG Kim 2007 M GER Lohausener SV (GER)
9 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
10 N PURAT Christian 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N KARNAGEL Leopold 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
12 N EXNER Lars 2007 M GER Fechtclub München (GER)
13 N FRANZ Sonnwin Huidi 2009 M GER Rastatter TV (GER)
14 N ZWICKER Theodor 2008 M GER FC Konstanz (GER)
15 N DUDA Denis Wolfgang 2007 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
16 N HUMMEL Rudy 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
17 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
18 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
19 N TATAROV Viktor 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
20 N BAUMGÄRTNER Tim 2007 M GER SportVg Feuerbach (GER)
21 N KÖPF Johannes 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
22 N FREUND Julian 2007 M GER OSC Berlin (GER)
23 N KÖPF Cornelius 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
25 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 N REICHE Korbinian 2008 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
27 N LANGE Magnus 2007 M GER FG Segeberg (GER)
28 N BLASER Leonard 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 N REICH Paul 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
30 N LENNARTZ Daan 2007 M GER OFC Bonn (GER)
31 N BLOHM Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 N SINGH SUD Sebastian 2008 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
33 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
34 N JACOB Louis 2009 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
35 N VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
36 N HEISSIG Nikolas 2007 M GER TSV Weilheim (GER)
37 N BÜTZLER Paul 2008 M GER EFG Essen (GER)
38 N KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
39 N HEIMANN Anton 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 N MACCHIANO Leandro 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 N KASDORFF Marius 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
42 N ADAMS Henry 2007 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
43 N GERNDT Jan 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
44 N HÖWEKENMEIER Jakob 2007 M GER Osnabrücker SC (GER)
45 N REINEKE Franz 2009 M GER SSV Ettal (GER)
46 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
47 N SCHMUTZ Kilian 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
48 N GANZ David 2007 M GER TSV Pliezhausen (GER)
49 N LANGE Jesper 2007 M GER FG Segeberg (GER)
50 N GARNATZ Ryan Philip 2007 M GER FC Bremen-Nord (GER)
51 N KREß Noah 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
52 N GEBHARD Tobias 2008 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
53 N RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
54 N SAUR Julian Joel 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
55 N BARBAS Sebastian 2008 M GER VFL Bad Nauheim (GER)
56 N NICKEL Simon 2007 M GER OSC Berlin (GER)
57 N FEY Tom 2010 M GER SSG Bensheim (GER)
58 N DREYER Malte 2008 M GER TSG Backnang (GER)
59 N HELLMICH Konrad 2008 M GER Osnabrücker SC (GER)
60 N GILG Jakob 2007 M GER TSV Weilheim (GER)
61 N HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
62 N RIFFEL Finn Niklas 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
63 N HAUGK Laurenz Alexander 2007 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
64 N KINDINGER Oliver 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
65 N SCHMIDT Julian 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
66 N BUCHHOLTZ Jannek 2008 M GER TSF Ditzingen (GER)
67 N SCHLICKENRIEDER Florian 2008 M GER FC Gröbenzell (GER)
68 N BERGNER Niklas 2007 M GER MTV Saalfeld (GER)
69 N 1st round MUTZKE Jonah 2007 M GER TSG Reutlingen (GER)
70 N 1st round SCHULDT Moritz 2007 M GER FSG Warendorf (GER)
71 N 1st round KALCH Elias 2007 M GER TV Augsburg (GER)
72 N 1st round HÜBNER Nils 2008 M GER FC Oelsnitz (GER)
73 N 1st round RILLI Josuel 2007 M GER TV Paderborn (GER)
74 N 1st round RIEMANN Fabian 2008 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
75 N 1st round KUMMER Rainald 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
76 N 1st round SCHWARZ Julian 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
77 N 1st round WEINGÄRTNER Alexander 2007 M GER Fechterring Hochwald (GER)
78 N 1st round RHIEMEIER Vincent 2008 M GER FC Oldenburg (GER)
79 N 1st round PATZ Valentin 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
80 N 1st round GRÖGER Christoph 2007 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
80 N 1st round OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
82 N 1st round FRIEDRICH Nils 2008 M GER FSV Görlitz (GER)
83 N 1st round GÜTTLER Maximilian 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
84 N 1st round ARENHÖVEL Paul 2008 M GER FSG Warendorf (GER)
85 N 1st round SCHATTENFROH Theodor 2009 M GER FC Berlin Südwest (GER)
85 N 1st round BAKKER Till Marten 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
87 N 1st round CHUENNOK Flynn 2008 M GER FC Berlin Südwest (GER)
88 N 1st round KOSER Daniel 2008 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
89 N 1st round BOULAY David 2008 M GER FC Immendingen (GER)
90 N 1st round BAHNERS Max 2008 M GER TV Paderborn (GER)
91 N 1st round BALLER Joshua 2008 M GER Fechterring Hochwald (GER)
92 N 1st round HELLMICH Richard 2010 M GER Osnabrücker SC (GER)
93 N 1st round KRAUSE Noah Zacharias 2010 M GER VFL Bad Nauheim (GER)
94 N 1st round KLASSEN Jonathan 2009 M GER PSV Karlsruhe (GER)
A 1st round IDLER Lucas 2008 M GER SV Böblingen (GER)
F 1st round KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)

Epee Women's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
1 N      
1 AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
1 FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
1 STERNBERG Ina 2008 F GER FC Offenbach (GER)
2 REIHS Meika 2007 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 LIBRALATO Sara 2008 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 STUMPF Lea Marie 2008 F GER OFC Bonn (GER)
2 LEBRENZ Mia 2007 F GER OFC Bonn (GER)
2 N      
3 N      
3 HERZ Maria 2009 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 NEUBER Greta 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 BUSCH Katie 2008 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 NÜSSELER Lisa-Marie 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 N      
4 PAULAECK Alma 2009 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
4 ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER OSC Berlin (GER)
4 HELMRATH Antonia 2007 F GER OSC Berlin (GER)
5 DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
5 ZOBEL Emilia 2008 F GER Dresdener FC (GER)
5 BUßMANN Janna 2007 F GER FC Leipzig (GER)
5 OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
5 N      
6 N      
6 CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
6 HAUK Eva 2007 F GER Frankfurter TV (GER)
6 SHA Chuyi 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
7 BARTH Jenna 2008 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
7 N      
7 PETERS Nina 2008 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
7 HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
7 BUCK Marlene 2007 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
8 WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
8 WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
8 KLAUSER Tizia 2007 F GER TSV Weilheim (GER)
8 CIVAN Tuana 2008 F GER SSV Ettal (GER)
8 N      
9 N      
9 SCHMUTZ Kim 2009 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
9 GANZ Celina 2008 F GER TSV Pliezhausen (GER)
9 SÜNDERHAUF Anna 2009 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 HERZ Elisabeth 2010 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N      
10 DICKS Hannah 2008 F GER Neusser SV (GER)
11 N      
11 HENSE Jolina 2007 F GER FC Leipzig (GER)
11 DREßLER Henriette 2008 F GER Dresdener FC (GER)
11 JANA Marlene 2008 F GER FC Leipzig (GER)
11 PIWARZ Anna Charlotte 2008 F GER Dresdener FC (GER)
12 GRIMM Evelina 2009 F GER FC Berlin Südwest (GER)
12 REDLICH Marlene 2007 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
12 N      
12 KLÖTZER Hanna 2007 F GER OSC Berlin (GER)
13 BACHMANN Victoria Charlotte 2007 F GER FG Segeberg (GER)
13 FÜRSTENAU Lea 2007 F GER Elmshorner MTV (GER)
13 N      
13 BREHMER Mia 2008 F GER Elmshorner MTV (GER)
14 MARX Finja 2010 F GER Fechterring Hochwald (GER)
14 SCHMITZ Alina 2008 F GER Fechterring Hochwald (GER)
14 KELLER Magdalena 2007 F GER Fechterring Hochwald (GER)
14 N      

Epee Men's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N      
1 DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
2 MÜLLER Benno 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 PURAT Christian 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 MORLANG Kim 2007 M GER Lohausener SV (GER)
2 GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N      
3 N      
3 SCHULLER Stephan 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 BAUMGÄRTNER Tim 2007 M GER SportVg Feuerbach (GER)
3 KÖPF Johannes 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 ZIMMERMANN Frederik 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
4 N      
4 REINEKE Franz 2009 M GER SSV Ettal (GER)
4 EXNER Lars 2007 M GER Fechtclub München (GER)
4 KALCH Elias 2007 M GER TV Augsburg (GER)
4 WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
5 N      
5 LANGE Magnus 2007 M GER FG Segeberg (GER)
5 ADAMS Henry 2007 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
5 LANGE Jesper 2007 M GER FG Segeberg (GER)
6 SINGH SUD Sebastian 2008 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
6 DUDA Denis Wolfgang 2007 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
6 NICKEL Simon 2007 M GER OSC Berlin (GER)
6 FREUND Julian 2007 M GER OSC Berlin (GER)
6 N      
7 N      
7 HÜBNER Nils 2008 M GER FC Oelsnitz (GER)
7 VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
7 KARNAGEL Leopold 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
7 RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
8 SCHUSTER Viktor 2007 M CZE Frankfurter TV (GER)
8 N      
8 TATAROV Viktor 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
8 GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
8 HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
9 RIEMANN Fabian 2008 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
9 PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
9 N      
9 BERGNER Niklas 2007 M GER MTV Saalfeld (GER)
10 N      
10 LENNARTZ Daan 2007 M GER OFC Bonn (GER)
10 HEIMANN Anton 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
10 KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 BÜTZLER Paul 2008 M GER EFG Essen (GER)
11 N      
11 BALLER Joshua 2008 M GER Fechterring Hochwald (GER)
11 COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
11 WEINGÄRTNER Alexander 2007 M GER Fechterring Hochwald (GER)
12 BLASER Leonard 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 JACOB Louis 2009 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
12 NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N      
12 BLOHM Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 PATZ Valentin 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
13 ZWICKER Theodor 2008 M GER FC Konstanz (GER)
13 FRANZ Sonnwin Huidi 2009 M GER Rastatter TV (GER)
13 N      
13 HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
14 N      
14 CLUSEN Henri 2007 M GER TV Paderborn (GER)
14 ARENHÖVEL Paul 2008 M GER FSG Warendorf (GER)
14 RILLI Josuel 2007 M GER TV Paderborn (GER)
14 SCHULDT Moritz 2007 M GER FSG Warendorf (GER)
15 N      
15 KASDORFF Marius 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
15 KÖPF Cornelius 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
15 REICH Paul 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
15 HUMMEL Rudy 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
16 A REICHE Korbinian 2008 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
16 A FRIEDRICH Nils 2008 M GER FSV Görlitz (GER)
16 A GEBHARD Tobias 2008 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
16 A      
17 KINDINGER Oliver 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 HAUGK Laurenz Alexander 2007 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
17 BAKKER Till Marten 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 MACCHIANO Leandro 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
17 N