Back to list

Results

Brandenburg-Cup
GER Cottbus
October 27, 2019 - October 27, 2019

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUS Natasza 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
2 N VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
3 N HARTMANN Ariane 2007 F GER FC Moers (GER)
3 N HASSINGER Sophie 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
5 N HERWIG Merle 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
6 N HERWIG Finja Malu 2007 F GER VFL Marburg FA (GER)
7 N CASTELLI Lucia 2007 F ITA Trekanten København (DEN)
8 N KÖSLING Anik 2008 F GER SV Angern (GER)
9 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
10 N BOGACKA Emilia 2008 F POL Polonia Leszno (POL)
11 N FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
12 N TEMUR Duru 2007 F GER Walddörfer SV (GER)
13 N LEISTER Jade Marie 2007 F GER VFL Wolfsburg (GER)
14 N SCHMIDT Charlotte 2007 F GER SVA Oranienburg (GER)
15 N KRÖPELIN Fenja 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
16 N ARNOLD Eva 2007 F GER Chemnitzer PSV (GER)
17 N KLIMEK Leah 2008 F GER SC Berlin (GER)
18 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
19 N HEILMANN Anne 2008 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
20 N RATKOGLO Maria 2007 F GER SVA Oranienburg (GER)
21 N KRENGEL Emma Sophie 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
22 N NEUMANN Maja 2008 F POL Polonia Leszno (POL)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
2 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
3 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
3 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
5 N LUND Claus 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
6 N SLIZ Franciszek 2007 M POL Polonia Leszno (POL)
7 N BARTOSZEK Tomasz 2007 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
8 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
9 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
10 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
11 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA (GER)
12 N WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus (GER)
13 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA (GER)
14 N WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
15 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
16 N KLEFFMANN Justus 2008 M GER FC Moers (GER)
17 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
18 N ZOK Bartosz 2008 M POL Polonia Leszno (POL)
19 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
20 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin (GER)
21 N BATE Jamie Ronald 2007 M GER OSC Berlin (GER)
22 N RITTER Valentin 2008 M GER PFC Potsdam (GER)
23 N WALTHER Witas 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
24 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
25 N JANSEN Arvid 2008 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
26 N LANGNER Ben 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
27 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg (GER)
28 N KRIEGS Sonny 2008 M GER OSC Berlin (GER)
29 N HOPPE Duncan 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
2 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N FRICBERGS Marcis 2005 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
3 N JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
5 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin (GER)
6 N WAGNER Louis 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
7 N MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
8 N SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
10 N WEIMANN Dorian 2005 M GER Walddörfer SV (GER)
11 N PFEIFFELMANN Marc-Frederic 2006 M GER FSC Cottbus (GER)

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WALL Alexandra 2009 F GER VFL Marburg FA (GER)
2 N KLOSTERMANN Emma 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)
3 N FRITSCHE Rica 2009 F GER KSV Weißwasser (GER)
3 N GROSCHE Martha 2009 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
5 N MEIßNER Laurina 2009 F GER SC Berlin (GER)
6 N HILJEGERDES Eske 2009 F GER OSC Berlin (GER)
7 N SUWELACK Leonora 2010 F GER SC Berlin (GER)
8 N DREYER Jonna 2009 F GER SC Berlin (GER)
9 N GERICKE Elisabeth 2010 F GER FSC Cottbus (GER)
10 N FRIEDRICH Pauline 2010 F GER KSV Weißwasser (GER)
11 N KWAST Valentina 2011 F GER FSC Cottbus (GER)
12 N PORSCHKE Eva 2010 F GER FSC Cottbus (GER)
13 N GRAßMEL Irma 2010 F GER FSC Cottbus (GER)
14 N ABILGAARD Lynn 2009 F GER Darmstädter FC (GER)
15 N SCHÖTTLER Ella 2010 F GER SC Berlin (GER)
16 N ATHENSTEDT Scarlett 2011 F GER PSV Weimar (GER)

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
2 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
3 N ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
3 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
5 N GROSSER Nike 2005 F GER USC Viadrina Frankfurt (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KÖTHE Joscha 2009 M GER FC Rüsselsheim (GER)
2 N EL EBRASHI Junes 2009 M GER Walddörfer SV (GER)
3 N ATHENSTEDT Malcolm 2009 M GER PSV Weimar (GER)
3 N GREBING Jonathan Alexander 2010 M GER VFL Marburg FA (GER)
5 N RISSMANN Joel-Hendrik 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
6 N KLEFFMANN Linus 2010 M GER FC Moers (GER)
7 N NEUMANN Franciszek 2009 M POL Polonia Leszno (POL)
8 N GREBING Julian Richard 2009 M GER VFL Marburg FA (GER)
9 N SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 M GER OSC Berlin (GER)
10 N HINRICHS Oskar 2010 M GER SVA Oranienburg (GER)
11 N TRIEBSWETTER Levi 2010 M GER SC Berlin (GER)
11 N RAMISCH Alexander 2009 M GER FSC Cottbus (GER)