Back to list

Results

Cadet Circuit
SVK Bratislava
January 13, 2017 - January 15, 2017

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
2 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
3 ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
3 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
5 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
6 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
7 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
8 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
9 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
10 EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
11 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
12 DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
13 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
15 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
16 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
17 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
18 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
19 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
20 OTAYAZA Vicente 2000 M CHI
20 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
22 MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
23 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
24 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
25 DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
26 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
27 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
28 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
29 DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
30 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
30 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT (BLR)
31 KULYKOV Mykyta 2003 M UKR
32 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
33 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
34 JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
35 TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
36 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
37 D'ORNANO Matthieu 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
38 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
39 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
40 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
41 CART Milan 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
42 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
43 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
44 SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
45 HEBEY Maximilien 2001 M FRA PARIS BLC MT (FRA)
46 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
47 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
48 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FU Krems (AUT)
49 CIOBANICA Andrei 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
50 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
51 BERGGREN Carl 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
52 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
53 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
54 EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
55 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
56 TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
57 LEMAN-LOUBIERE Victor 2001 M FRA ARCACHON AST (FRA)
58 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
59 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
60 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
61 KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
62 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
63 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
64 SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
65 FLORES-HENRIQUEZ Patrik 2001 M HUN Budavari Vivo (HUN)
66 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
67 DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 M FRA
68 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
69 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
70 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
71 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
72 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
73 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
74 MOLNAR Martin 2001 M HUN MTK (HUN)
75 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
76 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
77 KORENY Mihaly 2000 M HUN Budavari Vivo (HUN)
78 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves (HUN)
79 BOLDAREV Bohdan 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
80 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
81 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
82 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
83 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
84 FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
85 ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
85 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
87 NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
88 VERVERIS Angelos 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
89 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
90 HAUPT Julius 2000 M GER PSV Weimar (GER)
91 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
92 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
93 TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
94 FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
94 BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
96 SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
97 PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
98 POLAK Marek 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
99 SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
100 CASTANIE Valerian 2002 M FRA
101 DARABOS Vince 2000 M HUN ZVE (HUN)
102 VANDENBULCKE Charles 2002 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
103 SECER Neset 2002 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
104 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim (GER)
105 GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
106 NEHEZ Denisz 2000 M HUN MK Omladinac (SRB)
107 MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
108 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
109 HOLLAND Niklas 2002 M CAN
110 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
110 NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
112 MOHORKO Borut 2000 M SLO
113 1st round KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
113 1st round PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
115 1st round SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
115 1st round POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
117 1st round BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FC Treibach (AUT)
118 1st round OKHRIMENKO Yevhenii 2002 M UKR
119 1st round CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
120 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
121 1st round GERZICAK Daniel 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
121 1st round KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
123 1st round BODNAR Mykhailo 2002 M UKR Lviv (UKR)
124 1st round YILDIZ Korel 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
124 1st round KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
126 1st round ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
127 1st round MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
128 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
129 1st round ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
130 1st round BERNAT Mate 2000 M HUN UTE (HUN)
131 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
132 1st round FOUNTOULAKIS Konstantinos 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
132 1st round VIBERUD John 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
134 1st round SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
135 1st round MRUZ Marko 2002 M UKR Lviv (UKR)
136 1st round SCHOUTERDEN Olivier 2001 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
137 1st round D'ACUNA Ignacio 2002 M CHI
137 1st round BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
139 1st round CHIRNOGEANU Madalin 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
139 1st round BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin (SVK)

Foil Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GERMANY       GER
1 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
1 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
1 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
2 GERMANY 2       GER
2 FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
2 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
2 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
2 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
3 ROMANIA       ROU
3 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 NETHERLANDS       NED
4 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
4 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
4 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
4 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
5 SWEDEN       SWE
5 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 BERGGREN Carl 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 GERMANY 4       GER
6 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
6 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
6 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
6 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
7 GERMANY 3       GER
7 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
7 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
7 KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
7 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 UKRAINE       UKR
8 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
8 SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
8 TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
8 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
9 HUNGARY       HUN
9 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
9 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
9 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
9 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
10 CZECH REPUBLIC       CZE
10 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
10 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
10 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
10 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
11 HUNGARY 2       HUN
11 NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
11 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves (HUN)
11 MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
11 MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
12 GERMANY 5       GER
12 FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim (GER)
12 HAUPT Julius 2000 M GER PSV Weimar (GER)
12 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 NETHERLANDS 2       NED
13 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
13 PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
13 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
14 CHILE       CHI
14 D'ACUNA Ignacio 2002 M CHI
14 OTAYAZA Vicente 2000 M CHI
14 ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
15 BELGIUM       BEL
15 VANDENBULCKE Charles 2002 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
15 SCHOUTERDEN Olivier 2001 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
15 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
15 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
16 UKRAINE 2       UKR
16 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
16 BODNAR Mykhailo 2002 M UKR Lviv (UKR)
16 BOLDAREV Bohdan 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
16 KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
17 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
17 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
17 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
17 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
17 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
18 UKRAINE 3       UKR
18 OKHRIMENKO Yevhenii 2002 M UKR
18 KULYKOV Mykyta 2003 M UKR
18 MRUZ Marko 2002 M UKR Lviv (UKR)
19 ROMANIA 2       ROU
19 CIOBANICA Andrei 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
19 CHIRNOGEANU Madalin 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
19 CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
20 SWEDEN 2       SWE
20 ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
21 ROMANIA 3       ROU
21 SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
21 ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
21 PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
22 CROATIA       CRO
22 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
22 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
22 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
22 SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 CANDREVA Greta 2002 F USA
3 BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
5 SHEFFIELD Lake 2001 F USA
6 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
7 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
8 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
9 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
10 KISS Evelin 2000 F HUN DVE (HUN)
11 GRADY Miriam 2000 F USA
12 VERMEULE Emily 2001 F USA
13 ALDADAH Huda 2000 F USA
14 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
15 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
16 SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
17 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
18 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
19 OYA Nichika 2000 F JPN
20 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
21 DRAEGER Alma 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
21 KOMAR Sofia 2000 F USA
23 CABIT Clementine 2000 F FRA PARIS EPEE (FRA)
24 SCALA Emma 2000 F USA
25 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
26 NARITA Ruka 2000 F JPN
27 KARDOS Brigitta 2000 F HUN Vasas (HUN)
28 CHIBA Kei 2001 F JPN
29 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
30 GAO Emily 2001 F USA
31 LURYE Sarah 2002 F USA
32 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
33 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
34 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
35 COEYTAUX Loyse 2000 F FRA
36 ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
37 BOURREAU Agathe 2000 F FRA BRON (FRA)
38 ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
39 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
40 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
41 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
42 PHILLIPS Summer 2000 F USA
43 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
44 KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
45 KNAPIK Katarzyna 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
46 STRZELCZYK Olga 2000 F POL UKS Piast Legnica (POL)
47 HARADA Saki 2000 F JPN
47 BOGDANYI Zita 2000 F HUN DVE (HUN)
49 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
50 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
51 CSIAKI Dorottya 2000 F HUN AVA (HUN)
51 FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
53 KIM Natalie 2000 F USA
54 LAZES Nora 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
55 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
56 GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
57 GARNIER Emma 2000 F FRA LE HAVRE CE (FRA)
58 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
59 YAMANAKA Mina 2002 F USA
60 KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS (HUN)
60 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
62 MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
63 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
64 DVURECHANSKAYA Dziyana 2000 F BLR
65 TURCSAK Bianka 2001 F HUN BVSC (HUN)
66 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
67 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
68 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
69 PAL Rea 2000 F HUN Erd (HUN)
70 NIXON Caroline 2000 F USA
71 ELMER Luise 2000 F AUT FU Linz (AUT)
72 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
73 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
74 KIM Madeline 2000 F USA
75 GABOR Agnes 2001 F HUN Vasas (HUN)
76 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
77 JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
78 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
79 YAKOBSON Michelle 2002 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
80 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
81 KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
82 MILES Katy 2002 F GBR Plymouth FC (GBR)
83 STAN Irina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
84 KWIECIEN Julia 2001 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
85 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
86 GALFALVY Nora 2000 F HUN Vasas (HUN)
87 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
88 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
89 ERIS Zeynep Begum 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
90 KNAPIK Agata 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
91 ARIKOGLU Aybuke 2002 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
92 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
93 IGNATOVA Maria 2000 F BUL Sofia (BUL)
94 WROBLEWSKA Agata 2001 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
95 BULAVKO Sofya 2002 F USA
96 VAUTRAVERS Justine 2001 F FRA COLMAR SR (FRA)
96 SZONDI Laura 2000 F HUN BVSC (HUN)
98 LIN Jessica 2003 F USA
98 VOLOSHYNA Mariya 2002 F UKR KIEW (UKR)
100 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
101 TOMBORY Liza 2001 F HUN PTE-PEAC (HUN)
102 HRISTOVA Silvena 2001 F BUL Cherno more 69 (BUL)
103 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
104 BEKEN Solane 2001 F BEL
105 KROESE Katelijne 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
105 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
107 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
108 TRABADA Gracia 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
109 KORINKOVA Magdalena 2000 F CZE
110 ROZNIECKA Barbara 2000 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
110 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
112 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
113 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
114 MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
115 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
116 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
117 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
118 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
119 URYGA Patrycja 2000 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
120 JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
121 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
122 VILLARD Louise-Amelie 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
123 ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
124 BARTLEY Georgia 2001 F AUS
125 MARTSULEVICH Veranika 2000 F BLR
126 KIRCHNER Emma 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
127 CONSTANTIN Andreea 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
128 PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
129 MARUCHA Weronika 2001 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
129 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
131 KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
132 VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
132 SAITO Hana 2002 F JPN
134 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
135 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
136 RUSJAN Ani 2000 F SLO
137 WLOCZKA Oliwia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
138 BOUSFIHA Chloe 2002 F FRA MONTPEL UC (FRA)
139 HAMM Orla 2001 F AUS
140 JAMES Sarah 2001 F AUS
141 JAROSZEK Aleksandra 2001 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
142 MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
143 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
144 KOREN Liron 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
145 DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
146 CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
147 MINARDI Emma 2000 F FRA BRON (FRA)
148 NAGAI Anna 2002 F JPN
149 POPOVA Yana 2003 F BUL Levski (BUL)
150 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
151 PFEIFER Melany 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
152 GAVRILOVA Ivaila 2000 F BUL Levski (BUL)
152 VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
154 DAURAT Carla 2001 F FRA RAMONVILLE (FRA)
155 LOBERA Teresa 2000 F ESP SA-LO (ESP)
156 EßER Leandra 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
157 GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
158 CERAN Defne 2004 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
159 ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
160 CIKATRICISOVA Alzbeta 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
161 1st round PILIPENKO Mishel 2002 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
162 1st round CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
163 1st round MARUYAMA Sakura 2001 F JPN
164 1st round SALEPCI Almila 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
165 1st round ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
166 1st round GRAFFEUILLE Sofia 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
167 1st round MIKHALEVICH Anhelina 2001 F BLR
168 1st round RIBAROVA Tereza 2000 F CZE SC Praha (CZE)
169 1st round LIANG Rui 2001 F USA
170 1st round STRAKOVA Julianna 2001 F SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
171 1st round STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
172 1st round KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
173 1st round HLUBOKA Anastasiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
174 1st round HAIDAI Lyudmila 2000 F UKR
175 1st round STEFANOVA Anjela 2000 F BUL Levski (BUL)
176 1st round TOLMACHOVA Olha 2003 F UKR KIEW (UKR)
177 1st round AKSARAY Beyza 2001 F TUR Denizli Ferdi (TUR)
178 1st round BIELOUS Diana 2001 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
179 1st round BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
180 1st round TURE Zeynep 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
180 1st round BAYDAR Sidal Rana 2000 F TUR CS UNEFS Bucuresti (ROU)
182 1st round AL-WAGGA Yasmin 2000 F GBR
183 1st round GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
184 1st round CHACON Camila 2001 F VEN
185 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
186 1st round FARMANFARMAIAN Ariana 2000 F GBR
187 1st round ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
188 1st round AYDIN Emine Ipek 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
189 1st round SARPKAYA Lal 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
189 1st round MIHAILOVSKA Kalina 2002 F BUL Levski (BUL)
191 1st round EROL Poyraz 2000 F TUR
192 1st round WASIAK Aude 2003 F BEL Flanders Fencing (BEL)
193 1st round PRYLYPKO Olena 2001 F UKR KIEW (UKR)
193 1st round VALENTIN Amalia Nadav 2000 F ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
193 1st round ANDREWS Emma 2001 F IRL
196 1st round NAKAMURA Yuri 2000 F JPN
197 1st round DEMARET Lora 2000 F BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
198 1st round ELLIOTT-HUMER Mia 2002 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
199 1st round ZUR MÜHLEN Marie 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
200 1st round SOYKAN Deniz 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
201 1st round ZAKOVA Hana Tamara 2002 F SVK BSK Bratislava (SVK)
202 1st round CIPAROVA Natasa 2002 F SVK BSK Bratislava (SVK)
203 1st round AKINCI Mehtap Mira 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
203 1st round BENCIKOVA Ema 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
205 1st round SAVCHENKO Maiia 2001 F UKR
206 1st round SEKER Ilgin Betul 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
1 CSIAKI Dorottya 2000 F HUN AVA (HUN)
1 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
1 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
2 ISRAEL       ISR
2 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
3 UKRAINE       UKR
3 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
3 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
3 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
3 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
4 ROMANIA       ROU
4 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
4 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
5 USA       USA
5 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
5 CANDREVA Greta 2002 F USA
5 KIM Madeline 2000 F USA
5 GAO Emily 2001 F USA
6 USA 2       USA
6 BULAVKO Sofya 2002 F USA
6 SCALA Emma 2000 F USA
6 KIM Natalie 2000 F USA
6 LIN Jessica 2003 F USA
7 JAPAN       JPN
7 MARUYAMA Sakura 2001 F JPN
7 SAITO Hana 2002 F JPN
7 OYA Nichika 2000 F JPN
7 NARITA Ruka 2000 F JPN
8 BELARUS       BLR
8 MARTSULEVICH Veranika 2000 F BLR
8 MIKHALEVICH Anhelina 2001 F BLR
8 DVURECHANSKAYA Dziyana 2000 F BLR
9 JAPAN 2       JPN
9 NAKAMURA Yuri 2000 F JPN
9 HARADA Saki 2000 F JPN
9 CHIBA Kei 2001 F JPN
9 KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
10 ISRAEL 2       ISR
10 BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
10 GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
10 YAKOBSON Michelle 2002 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
10 VALENTIN Amalia Nadav 2000 F ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
11 AUSTRALIA       AUS
11 BARTLEY Georgia 2001 F AUS
11 NONIS Karen 2001 F AUS
11 HAMM Orla 2001 F AUS
11 JAMES Sarah 2001 F AUS
12 TURKEY       TUR
12 TURE Zeynep 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
12 CERAN Defne 2004 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
12 ARIKOGLU Aybuke 2002 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
13 UKRAINE 2       UKR
13 TOLMACHOVA Olha 2003 F UKR KIEW (UKR)
13 BIELOUS Diana 2001 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
13 HAIDAI Lyudmila 2000 F UKR
13 SAVCHENKO Maiia 2001 F UKR
14 BULGARIA       BUL
14 IGNATOVA Maria 2000 F BUL Sofia (BUL)
14 ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
14 HRISTOVA Silvena 2001 F BUL Cherno more 69 (BUL)
14 STEFANOVA Anjela 2000 F BUL Levski (BUL)
15 UKRAINE 3       UKR
15 VOLOSHYNA Mariya 2002 F UKR KIEW (UKR)
15 HLUBOKA Anastasiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
15 PRYLYPKO Olena 2001 F UKR KIEW (UKR)
16 BELGIUM       BEL
16 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
16 BEKEN Solane 2001 F BEL
16 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
16 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
17 TURKEY 2       TUR
17 BAYDAR Sidal Rana 2000 F TUR CS UNEFS Bucuresti (ROU)
17 SALEPCI Almila 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
17 SEKER Ilgin Betul 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
18 BULGARIA 2       BUL
18 LULEVA Ekaterina 2002 F BUL Levski (BUL)
18 GAVRILOVA Ivaila 2000 F BUL Levski (BUL)
18 MIHAILOVSKA Kalina 2002 F BUL Levski (BUL)
18 POPOVA Yana 2003 F BUL Levski (BUL)
19 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
19 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
19 KIRCHNER Emma 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
19 ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
19 CIKATRICISOVA Alzbeta 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
20 SLOVAKIAN REPUBLIC 2       SVK
20 STRAKOVA Julianna 2001 F SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
20 ZAKOVA Hana Tamara 2002 F SVK BSK Bratislava (SVK)
20 CIPAROVA Natasa 2002 F SVK BSK Bratislava (SVK)
20 BENCIKOVA Ema 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
2 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
3 CHMUT Anton 2000 M USA
3 CSERI Soma 2000 M HUN Balaton (HUN)
5 BIGEA Mihai 2000 M ROU LPS Craiova (ROU)
6 DAROIAN Emon 2000 M USA
7 MECKE Cedric 2000 M USA
8 PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
9 SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
10 KANETAKA Taijoh 2000 M JPN
11 MAJNIK Roland 2000 M HUN BVSC (HUN)
12 HOSSZU Daniel 2000 M HUN BHSE (HUN)
13 NAKAJIMA Kou 2000 M JPN
14 HONDOR Robert 2000 M USA
15 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
16 RACHWALIK Michal 2000 M POL UKS Start Opole (POL)
17 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
18 SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 MILLER Finn 2000 M USA
20 BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
21 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
22 VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
23 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
24 GRAMS Steven 2001 M CAN
25 ERKENS Roman 2000 M GER Solinger TB (GER)
26 OSICKA Adam 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
27 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
28 TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
29 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
30 SPITERI Gareth 2001 M USA
31 KOC Franciszek 2000 M POL TS WISLA Krakow (POL)
32 ENGLISH Alexander 2000 M AUS
33 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
34 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
35 DINKINS Ramadan 2001 M USA
36 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
37 TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
37 HAIDER Syed 2000 M USA
39 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
40 GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
40 VAG-URMINSKY Paul Frantisek 2000 M CAM
42 DERKACH Andriy 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
42 CAMPBELL Daniel 2000 M USA
44 HELBIG Niclas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
45 BERMEJO Noe 2000 M ESP VCE-VA (ESP)
46 KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA (HUN)
47 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
48 HASANOV Ruslan 2001 M AZE
49 POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
50 ARMOZA Ariel 2002 M ISR club Tel Aviv (ISR)
51 SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
52 PIERSON-BARTEL Robert 2000 M HUN BVSC (HUN)
53 SELLS Alexander 2000 M AUS
54 EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
56 DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
57 MUSIOLIK Bartlomiej 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
58 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
59 RUTZ Stanislaw 2001 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
60 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
61 FOTI Adorjan 2000 M HUN Vasas (HUN)
62 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
63 GARDOS Tamas 2001 M HUN Balaton (HUN)
64 KOLEV Gencho 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
65 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
66 MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
67 OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
68 PARK Thomas Junseo 2000 M CAN
69 KLEINER Lukas 2000 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
70 SZLACHANYI Samu 2000 M HUN MTK (HUN)
70 HANSEN Jonas 2001 M USA
72 FRANK Timothy 2000 M USA
72 NAGY Marcell 2001 M HUN Vasas (HUN)
74 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
75 GIDZINSKI Piotr 2000 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
76 KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
77 DZIACKY Jiri 2000 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
78 KRITIKOS Dimitrios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
79 KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
80 VYSHNIAKOV Igor 2000 M UKR KIEW (UKR)
81 FATSAR Agoston 2000 M HUN BVSC (HUN)
82 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
83 FISCHER Marcel 2000 M GER BW Schneidhain (GER)
84 ITO Uminosuke 2002 M JPN
85 NAGY Geza 2000 M HUN Balaton (HUN)
86 COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
87 GORMAZ Javier Ivan 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
88 EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
89 LACH Leo 2002 M AUT UWK Graz (AUT)
90 ROACH Tarriq 2001 M GBR Brixton FC (GBR)
91 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
92 VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
93 DALE George 2001 M AUS
94 NAGY Balazs 2001 M HUN Hiperaktiv SE (HUN)
95 FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
96 DEL CAMPO Miguel 2001 M ESP
97 KRASTEV Dimitar 2000 M BUL Levski (BUL)
98 BUSTOS Joaquin 2001 M CHI
99 NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
100 STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
101 EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
101 REGELY Andras 2001 M HUN Vasas (HUN)
103 YAKOVLIEV Anton 2001 M UKR KIEW (UKR)
104 SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
105 CSIZMADIA Oliver 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
106 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
107 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
108 ZHANG Joshua 2001 M USA
109 MINCHEV Evgeni 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
110 INOUE Takatomi 2001 M JPN
111 VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
112 ZIMAN David 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
113 GALANTAI Simon 2001 M HUN Angels Vivo Sportegyesulet (HUN)
114 POERS Gregor 2000 M SLO ASK Maribor (SLO)
115 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
116 CHLEBIK Adam 2001 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
117 SACEDA Alejandro 2000 M ESP CEB-M (ESP)
118 RADOSZ Mikolaj 2002 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
119 CSILIGA Karoly 2000 M HUN FLESS (HUN)
120 GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
121 KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
122 HATTORI Yuki 2000 M JPN
123 COBB Peter 2001 M AUS
124 ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
125 ASARAF Itay 2000 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
125 TROFYMENKO Pavlo 2001 M UKR KIEW (UKR)
127 BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
128 BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
129 BRYKNER Matyas 2001 M CZE SC Praha (CZE)
130 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
130 HOIDA Daniil 2001 M UKR KIEW (UKR)
131 WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
132 CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
133 PILAT Mateusz 2000 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
134 BILETSKYI Rostyslav 2001 M UKR Lviv (UKR)
135 SMRCEK Simon 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
136 MANCHEV Manoil 2002 M BUL Sofia (BUL)
137 PIEKARZ Michal 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
138 HAAS Luca 2001 M GER Fechterring Hochwald (GER)
139 KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
140 ARYEH Gideon Reuven 2001 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
141 HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
142 ETCHELL Thomas 2000 M USA
143 MARCINIAK Jaroslaw 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
144 ZENTKO Matej Tadeas 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
145 LUCOVIC Matej 2001 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
146 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
147 TAYANC Metin 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
148 HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
149 KIKUCHI Shotaro 2000 M JPN
150 POPESCU Sebastian 2001 M ROU LPS Craiova (ROU)
151 PELED Ilay 2001 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
152 DINCA Dorel 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
153 SZAPPANOS Attila 2000 M HUN MTK (HUN)
154 PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
155 PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
156 KALUS Jonas 2002 M CZE SC Praha (CZE)
156 GUL Cinar 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
158 HUWER Kamil 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
159 GIEßER Leon 2001 M GER TV Augsburg (GER)
160 SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
161 DE NO VELEZ Jaime 2000 M ESP CCE-M (ESP)
162 RECLO Michal 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
163 CROUSE Ulfric 2000 M USA
164 MANDRYSZ Sebastian 2002 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
165 DEBICKI Dawid 2001 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
166 KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
167 ANDERSEN William 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
168 CAMPOS Nacho 2000 M ESP [i] CELC-MA (ESP)
169 ADAMKA Matej 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
169 GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
171 SALZER Jiri 2001 M CZE SC Praha (CZE)
172 SEKIHARA Rei 2001 M JPN
173 CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
174 LISIN Refael 2002 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
175 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
176 DAYIOGLU Gurgun 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
177 1st round SCHNEEBERGER Anton 2001 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
178 1st round EKENLER Alperen 2000 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
179 1st round ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
180 1st round FERNANDEZ JIMENO Emilio 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
180 1st round STOJKA Boris 2000 M SVK Willard Kosice (SVK)
182 1st round MARHOLD Roman 2000 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
182 1st round JANSSENS William 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
184 1st round BALON Hugo 2001 M BEL CE Gaumais (BEL)
185 1st round POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
186 1st round NOVOROLNIK Adam 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
187 1st round YOSEF Yuval 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
188 1st round KROUZECKY Tomas 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
189 1st round JURKA Jaroslav 2001 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
190 1st round FARMANFARMAIAN David 2000 M GBR
191 1st round ADAMKOVIC Daniel 2003 M SVK Willard Kosice (SVK)
192 1st round BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
193 1st round DAHLE Bo 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
194 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
195 1st round ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
195 1st round KRUGLOV Vladyslav 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
197 1st round ROEV Deyan 2002 M BUL Levski (BUL)
198 1st round MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
199 1st round BEHR Stephan 2002 M GER Solinger TB (GER)
200 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
201 1st round BABIC Tadej 2000 M SLO
202 1st round PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
203 1st round VAVRA Antonin 2000 M CZE CSK Riegel (CZE)
204 1st round DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
205 1st round ZENG William 2001 M AUS
206 1st round FILIP Jan 2000 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
207 1st round RUSJAN Jan 2002 M SLO
208 1st round LEMBERG Ilya 2001 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
209 1st round JINDRA Jakub 2002 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
210 1st round GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
211 1st round FORMANEK Matej 2001 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
212 1st round CLARK Oskar 2001 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
213 1st round BEYHAN Burak 2000 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
214 1st round VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
215 1st round GOLOB Lan 2002 M SLO SK Izola (SLO)
216 1st round FERRAUTI Francesco 2003 M ITA CS Roma (ITA)
217 1st round ANGELOV Yann 2001 M BUL Levski (BUL)
218 1st round STEPAN Vaclav 2002 M CZE SC Praha (CZE)
219 1st round GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FC Treibach (AUT)
220 1st round BRYZHOVATYI Denys 2000 M UKR
220 1st round PETROVIC Vid 2002 M SRB MK Silni (SRB)
222 1st round PARASKEVA Alexandros 2001 M CYP A.X.I.A Fencing Academy (CYP)
223 1st round PANKRATZ Joel 2001 M AUT FC Treibach (AUT)
224 1st round LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
225 1st round SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
225 1st round USHIKUSA Rintaro 2000 M JPN
227 1st round MATSUZAWA Hiroto 2000 M JPN
227 1st round RANKL Florian 2003 M AUT FC Treibach (AUT)

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 USA       USA
1 CHMUT Anton 2000 M USA
1 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
1 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
1 CROUSE Ulfric 2000 M USA
2 USA 2       USA
2 DINKINS Ramadan 2001 M USA
2 HONDOR Robert 2000 M USA
2 DAROIAN Emon 2000 M USA
2 MECKE Cedric 2000 M USA
3 HUNGARY       HUN
3 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
3 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
3 HOSSZU Daniel 2000 M HUN BHSE (HUN)
3 NAGY Marcell 2001 M HUN Vasas (HUN)
4 GERMANY 3       GER
4 HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
4 EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
4 GIEßER Leon 2001 M GER TV Augsburg (GER)
4 SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 USA 3       USA
5 GRAMS Steven 2001 M CAN
5 ETCHELL Thomas 2000 M USA
5 HAIDER Syed 2000 M USA
6 ISRAEL       ISR
6 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
6 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
6 YOSEF Yuval 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
6 ARMOZA Ariel 2002 M ISR club Tel Aviv (ISR)
7 GERMANY 2       GER
7 TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
7 HELBIG Niclas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
7 WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
7 ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
8 ROMANIA       ROU
8 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
8 BIGEA Mihai 2000 M ROU LPS Craiova (ROU)
8 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
9 POLAND       POL
9 RACHWALIK Michal 2000 M POL UKS Start Opole (POL)
9 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
9 SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
9 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
10 UKRAINE       UKR
10 YAKOVLIEV Anton 2001 M UKR KIEW (UKR)
10 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
10 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
10 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
11 GERMANY       GER
11 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
11 MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
11 BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 UKRAINE 3       UKR
12 TROFYMENKO Pavlo 2001 M UKR KIEW (UKR)
12 BILETSKYI Rostyslav 2001 M UKR Lviv (UKR)
12 DERKACH Andriy 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
13 USA 4       USA
13 FRANK Timothy 2000 M USA
13 SPITERI Gareth 2001 M USA
13 HANSEN Jonas 2001 M USA
13 CAMPBELL Daniel 2000 M USA
14 ISRAEL 2       ISR
14 PELED Ilay 2001 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
14 ASARAF Itay 2000 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
14 ARYEH Gideon Reuven 2001 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
14 LISIN Refael 2002 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
15 JAPAN 2       JPN
15 USHIKUSA Rintaro 2000 M JPN
15 HATTORI Yuki 2000 M JPN
15 MATSUZAWA Hiroto 2000 M JPN
15 KIKUCHI Shotaro 2000 M JPN
16 NORWAY       NOR
16 STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
16 EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
16 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
16 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
17 ITALY       ITA
17 GOLOB Lan 2002 M SLO SK Izola (SLO)
17 FERRAUTI Francesco 2003 M ITA CS Roma (ITA)
17 CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
18 AUSTRIA       AUT
18 BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
18 FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
18 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
18 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
19 TURKEY       TUR
19 TAYANC Metin 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
19 EKENLER Alperen 2000 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
19 BEYHAN Burak 2000 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
19 EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
20 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
20 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
20 ZENG William 2001 M AUS
21 BELGIUM       BEL
21 JANSSENS William 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
21 POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
21 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
21 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
22 AUSTRIA 2       AUT
22 VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
22 LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
22 KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
22 BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
23 NORWAY 2       NOR
23 DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
23 DAHLE Bo 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
23 ANDERSEN William 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
23 GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
24 HUNGARY 2       HUN
24 PIERSON-BARTEL Robert 2000 M HUN BVSC (HUN)
24 FATSAR Agoston 2000 M HUN BVSC (HUN)
24 SAROSDI Soma 2001 M HUN Vasas (HUN)
24 MAJNIK Roland 2000 M HUN BVSC (HUN)
25 JAPAN       JPN
25 KANETAKA Taijoh 2000 M JPN
25 NAKAJIMA Kou 2000 M JPN
25 ITO Uminosuke 2002 M JPN
25 INOUE Takatomi 2001 M JPN
26 UKRAINE 2       UKR
26 HASANOV Ruslan 2001 M AZE
26 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
26 VYSHNIAKOV Igor 2000 M UKR KIEW (UKR)
26 KRUGLOV Vladyslav 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
27 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
27 ADAMKA Matej 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
27 SOPOLIGA Michal 2002 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
27 RECLO Michal 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
27 ZENTKO Matej Tadeas 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
28 ROMANIA 2       ROU
28 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
28 ZIMAN David 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
28 SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
29 UKRAINE 4       UKR
29 KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
29 OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
29 BRYZHOVATYI Denys 2000 M UKR
30 AUSTRALIA       AUS
30 ENGLISH Alexander 2000 M AUS
30 DALE George 2001 M AUS
30 COBB Peter 2001 M AUS
30 SELLS Alexander 2000 M AUS
31 BULGARIA       BUL
31 KOLEV Gencho 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
31 MINCHEV Evgeni 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
31 MANCHEV Manoil 2002 M BUL Sofia (BUL)
32 ROMANIA 3       ROU
32 DINCA Dorel 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
32 POPESCU Sebastian 2001 M ROU LPS Craiova (ROU)
32 PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
32 ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
33 BULGARIA 2       BUL
33 KRASTEV Dimitar 2000 M BUL Levski (BUL)
33 ROEV Deyan 2002 M BUL Levski (BUL)
33 GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
33 ANGELOV Yann 2001 M BUL Levski (BUL)
34 SLOVAKIAN REPUBLIC 2       SVK
34 NOVOROLNIK Adam 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
34 STOJKA Boris 2000 M SVK Willard Kosice (SVK)
34 CSIZMADIA Oliver 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
34 ADAMKOVIC Daniel 2003 M SVK Willard Kosice (SVK)
35 SLOVENIA       SLO
35 MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
35 BABIC Tadej 2000 M SLO
35 RUSJAN Jan 2002 M SLO
36 GERMANY 4       GER
36 GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
36 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
36 VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)