Back to list

Results: 23. Int. Wittenauer Fuchs

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
2 N LEIMERT Luca Nicky 2008 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
3 N SINGH SUD Sebastian 2008 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
5 N ZASTROW Tino 2008 M GER FC Greifswald (GER)
6 N PHILIPPS Matti 2008 M GER FC Greifswald (GER)
7 N POLLMER Vincent 2008 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 N KRIEGS Sonny 2008 M GER OSC Berlin (GER)
9 N Round RÖBER Max Ole 2008 M GER SV Medizin Stralsund (GER)
10 N Round PROKEIN Lucas Alexander 2008 M GER SV Aschersleben (GER)

Foil Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
2 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
3 N JUST Konrad 2007 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
5 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N SIMON Manuel 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
7 N KOSILA Jakub 2007 M POL
8 N ECKNER Lykko 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 N Round WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin (GER)
10 N Round EWALD William 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
11 N Round SIEBERT Stefan 2007 M GER FC Grunewald (GER)
12 N Round STANGLOW Arne 2007 M GER FG Rotation Berlin (GER)
13 N 1st round AULBACH Samuel 2007 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
14 N 1st round GRUBE Nils 2007 M GER

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUCHENBECKER Lotte 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
2 N KLAS Victoria 2008 F GER SC Berlin (GER)
3 N FREITAG Undine 2008 F GER SC Berlin (GER)
3 N SÄNDIG Anne 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
5 N KÖSLING Anik 2008 F GER USC Magdeburg (GER)
6 N DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
7 N KLIMEK Leah 2008 F GER SC Berlin (GER)
8 N GRIEBEN Lisa Sophie 2008 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
9 N HAMBURGER Luzie 2008 F GER SC Berlin (GER)
10 N JOSWIG Jette 2008 F GER SC Berlin (GER)
11 N ARUTIUNIAN Meri 2008 F UKR FC Greifswald (GER)
12 N MEYER Tabea 2008 F GER USC Magdeburg (GER)
13 N Round SCHNEIDER Shannon 2008 F GER SV Aschersleben (GER)
14 N Round KLÜGEL Jorid 2008 F GER FG Rotation Berlin (GER)
14 N Round SKRZEBA Kaja-Luise 2008 F GER SV Aschersleben (GER)
16 N 1st round LOOS Romina 2008 F GER SV Aschersleben (GER)

Foil Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KARIUS Bele 2007 F GER SC Berlin (GER)
2 N GEBAUER Luisa 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
3 N GUO Ellen Yiyun 2007 F GER FC Grunewald (GER)
3 N OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
5 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
6 N LAUTENSCHLÄGER Annika 2007 F GER FC Schkeuditz (GER)
7 N ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER FC Berlin Südwest (GER)
8 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 N Round AL HASHIM Rana 2007 F GER FG Merseburger Raben (GER)
10 N Round SCHMIDT Charlotte 2007 F GER SVA Oranienburg (GER)
11 N 1st round FRITSCH Greta 2007 F GER SC Berlin (GER)
12 N 1st round FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)

Foil Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOSCHEVA Ella 2009 F BUL FC Grunewald (GER)
2 N SUWELACK Leonora 2010 F GER SC Berlin (GER)
3 N ERMISCH Lilly 2009 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N SOROKIN Nika 2010 F GER FC Grunewald (GER)
5 N GRUND Florentine 2009 F GER FC Schkeuditz (GER)
6 N WILHELM Nadja 2009 F GER FC Berlin Südwest (GER)
7 N HAMSCH Mareile 2009 F GER USC Magdeburg (GER)
8 N WARNECKE Johanna Elia 2009 F GER FC Grunewald (GER)
9 N Round AL HASHIM Daliah 2009 F GER FG Merseburger Raben (GER)
10 N Round WINKLER Luise 2009 F GER SC Berlin (GER)
11 N Round MEIßNER Laurina 2009 F GER SC Berlin (GER)
12 N Round HARTMANN Pia 2009 F GER SV Lok Pritzwalk (GER)
13 N 1st round DREYER Jonna 2009 F GER SC Berlin (GER)
14 N 1st round SCHÖTTLER Ella 2010 F GER SC Berlin (GER)
15 N 1st round BÖTTCHER Charlotte 2009 F GER USC Magdeburg (GER)

Foil Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DEMANDT Heinrich 2009 M GER Berliner FC (GER)
2 N PFEIFFER Benjamin 2009 M GER Berliner FC (GER)
3 N PUHLMANN Felix 2009 M GER SC Berlin (GER)
3 N WALENTIN Ole 2009 M GER FC Greifswald (GER)
5 N AHLVERS Max 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 N ALT August 2009 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
7 N THIEME Moritz 2009 M GER SC Berlin (GER)
8 N STRATENWERTH Joshua 2009 M GER FC Grunewald (GER)
9 N Round SCHATZ Nico 2009 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
10 N Round SCHROEDER Vincent Levin 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
11 N 1st round TRIEBSWETTER Levi 2010 M GER SC Berlin (GER)
12 N 1st round GRASSHOFF Bruno 2009 M GER FC Grunewald (GER)
13 N 1st round SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 M GER OSC Berlin (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N SALUS Hugo 2006 M GER Berliner FC (GER)
3 N SPREMBERG Paul 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
3 N STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
5 N NEUß Arvid Elias 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 N TIPPMER Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
7 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 N LUFT Samuel 2006 M GER Berliner FC (GER)
9 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
10 N SCHLIETER Matthias 2006 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
11 N BLOCHWITZ Anton 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
12 N KÖCKE Nils 2006 M GER FC Schkeuditz (GER)
13 N FRANKE Timo 2006 M GER USC Magdeburg (GER)
14 N NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin (GER)
15 N DOBRAWA Julin 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
16 N ZAWADKA Til Marlon 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
17 N Round GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
18 N Round SCHROEDER Lennart 2006 M GER SVA Oranienburg (GER)
19 N Round MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
20 N Round KRÄMER Konrad 2006 M GER SC Berlin (GER)
21 N 1st round SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
22 N 1st round BORNKESSEL Julius 2006 M GER FSC Jena (GER)
23 N 1st round OHNMACHT Neisson 2006 M GER FG Rotation Berlin (GER)
24 N 1st round BURON Pierre 2006 M GER FG Rotation Berlin (GER)
25 N 1st round SCHEWE Anton 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
26 N 1st round OHNMACHT Oscar 2006 M GER FG Rotation Berlin (GER)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC (GER)
2 N EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg (GER)
3 N MALITZKI Lukas 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N SCHWAB Jamey Maurice 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
5 N MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin (GER)
6 N BRETSCHNER Liam 2005 M GER Dresdener FC (GER)
7 N STEIN Yannik 2005 M GER FC Oelsnitz (GER)
8 N LINDNER Ruben 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 N SOWA Piotr 2005 M POL FC Berlin Südwest (GER)
10 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
11 N LEUSCHKE Jakob 2005 M GER Dresdener FC (GER)
12 N HILDEBRANDT Clemens 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
13 N PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC (GER)
14 N MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
15 N HUBER Rocco Arcel 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
16 N KAHL Laurin 2005 M GER Berliner FC (GER)
17 N Round JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
18 N Round JESS Timon 2005 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
19 N Round TORNOW Maximilian 2005 M GER SC Berlin (GER)
20 A Round GEISLER Robin 2005 M GER Dresdener FC (GER)
21 N 1st round BEYER Oscar 2005 M GER USC Magdeburg (GER)
21 N 1st round MIELKE Lukas 2005 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
23 N 1st round BERGMANN Jonathan 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GAMKE Ella 2006 F GER TV Markkleeberg (GER)
2 N SEIFFERT Veranika 2006 F GER FG Rotation Berlin (GER)
3 N HOFFMANN Lina 2006 F GER PSV Weimar (GER)
3 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
5 N ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
6 N KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
7 N LUKAS Lisa 2006 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
8 N MÜLLER Annika 2006 F GER FSC Jena (GER)
9 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
10 N SCHARF Hanna 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
11 N HAGEN Helena 2006 F GER SC Berlin (GER)
12 N HUBOLD Pia 2006 F GER FSC Jena (GER)
13 N VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
14 N NENDEL Josephine 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
15 N KUHRING Fanny 2006 F GER SC Berlin (GER)
16 N WERNER Sasha Diane 2006 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
17 N LÜBEN Clara- Marlene 2006 F GER SC Berlin (GER)
18 N Round SCHERBAKOV Alina 2006 F AUT TSV Berlin-Wittenau (GER)
19 N Round BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
20 N Round FRANTZ Georgia 2006 F GER Berliner FC (GER)
21 N 1st round DURAND Yunah 2006 F GER USC Magdeburg (GER)
22 N 1st round KNAPP Vanessa 2006 F GER Dresdener FC (GER)
23 N 1st round SCHNEIDER Ronja 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
2 N OEHLER Sophia 2005 F GER FSC Nordhausen (GER)
3 N GRÜNERT Clara Luise 2005 F GER Hamburger FC (GER)
3 N KURLUS Carina Kim 2005 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
5 N LÄUTER Amelie 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N PAVLOVA Eva 2005 F GER SC Berlin (GER)
7 N PERL Marie 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 N ROMEYKE Clara 2005 F GER PSV Weimar (GER)
9 N BLOECK Elisa 2005 F GER FC Grunewald (GER)
10 N OPP Ronja 2005 F GER SC Berlin (GER)
11 N PIHL Nora 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
12 N OBERLÄNDER Kiara 2005 F GER FC Schkeuditz (GER)
13 N VALZ Helena 2005 F GER FC Schkeuditz (GER)
14 N RUTZ Antonia 2005 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
15 N GÖHRING Marlene 2005 F GER PSV Weimar (GER)
16 N LANGROCK Lea Florentien 2005 F GER FG Merseburger Raben (GER)
17 N 1st round GOOSMANN Ruby 2005 F GER USC Magdeburg (GER)