Back to list

Results

2021 Danske B&U Mesterskaber
DEN Birkerød
June 12, 2021 - June 13, 2021

Epee Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N VERGO Ida 2007 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
3 N HANSEN Ida Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
5 N OVERGAARD PTASZYNSKI Lærke 2007 F DEN Slagelse FK (DEN)
6 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
6 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)

Epee Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
2 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N CRAMER NIKI 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
5 N MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
6 N LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
8 N DALSGAARD SKAU RASMUSSEN Alexander 2008 M DEN Rudersdal FK (DEN)
9 N LARSEN Sirius 2008 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
10 N PEDERSEN Adrian 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
11 N FREDERIKSEN Charles 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 N RICHARDT Chayenn 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
13 N WINTHER Theo 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N NIELSEN Frederik Holger Bøjer 2008 M DEN Glostrup FK (DEN)
15 N KRAGH BIRCH Patrick 2008 M DEN Rudersdal FK (DEN)
16 N RIKNAGEL MIKKEL 2008 M DEN Varde FK (DEN)
17 N SVITZER POULSEN Marcus 2007 M DEN Gilleleje FK (DEN)
18 N LAU MADSEN Jonas 2008 M DEN Trekanten København (DEN)

Foil Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PATERSON Thea 2009 F DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)
2 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
3 N O'NEILL Luisa 2009 F GBR Aalborg FK (DEN)

Foil Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N CARLIR CARLSEN Alexander 2010 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N LYKKE KOFOED Hannibal 2009 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)

Sabre Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MANNICHE Asger 2010 M DEN Roskilde FK (DEN)

Epee Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VØLUND Maria 2011 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
2 N HADBERG Claudia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N HADBERG Lucia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)

Epee Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N CAKAR Koray 2013 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
3 N ELHOLM SPUUR Frederik Emil 2012 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
3 N STÆRKE Sylvester 2011 M DEN Glostrup FK (DEN)
5 N HADBERG Diego 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)

Foil Women's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Open U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Open U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Open U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CASTELLI Lucia 2007 F ITA Trekanten København (DEN)
2 N LIU Xiangtian 2008 F DEN Trekanten København (DEN)
3 N GARDE-TSCHERTOK Ann Teresa 2007 F DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N O'NEILL Luisa 2009 F GBR Aalborg FK (DEN)
5 N MAGASANIKOVA Viktorie 2007 F DEN Trekanten København (DEN)
6 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
7 N CHRISTENSEN Marie 2007 F DEN Aalborg FK (DEN)
8 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
9 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)

Foil Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
2 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N KURSTJENS-SPAICH Lucas 2007 M NED Aalborg FK (DEN)
6 N FREDERIKSEN William 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N IPSEN Ditlev Samuel 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
8 N AAGAARD EL-BAUAZZAOUI Noah 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
9 N FRIIS Anker 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N HVIDEMOSE Johannes Røigaard 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N GUIDO ENGBJERG Linus 2007 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)
12 N RASCH Thomas 2008 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)
13 N RIKNAGEL MIKKEL 2008 M DEN Varde FK (DEN)

Epee Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAHBEK OLSEN Ida 2009 F DEN Gilleleje FK (DEN)
2 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N PETERSEN Lea 2009 F DEN FK Aramis Dragør (DEN)
3 N SØNDERGAARD Caroline 2010 F DEN KFK Kalundborg (DEN)

Epee Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOEST Frederik 2009 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
2 N ZIEGLER Julius 2009 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
3 N REYNHEIM Elliot 2010 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
3 N WATT-BOOLSEN Carl Filip 2010 M DEN Glostrup FK (DEN)
5 N FALDEN Vitus 2009 M DEN Glostrup FK (DEN)

Foil Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CARACCIOLO Leonor 2012 F DEN Hellerup FK (DEN)
2 N OBARI Umamah 2011 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)

Foil Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N TRENSKOW Gustav 2011 M DEN Aalborg FK (DEN)
3 N SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
5 N ELHOLM SPUUR Frederik Emil 2012 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
6 N LIAM Wenlock 2012 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N SIMPSON Arthur 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
8 N HOUGESEN Elliott Weber 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N CARACCIOLO Francesco 2014 M DEN Hellerup FK (DEN)
10 N MADSEN Otto 2011 M DEN Trekanten København (DEN)

Sabre Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N OLESEN Alma 2008 F DEN Roskilde FK (DEN)
3 N OVERGAARD PTASZYNSKI Lærke 2007 F DEN Slagelse FK (DEN)

Sabre Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
2 N CRAMER NIKI 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N BERG Bob Mathias Salha 2007 M DEN Slagelse FK (DEN)
3 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
5 N MANNICHE Asger 2010 M DEN Roskilde FK (DEN)
6 N DYRING Jacob 2008 M DEN Roskilde FK (DEN)
6 N SKYTTEBO William 2007 M DEN Roskilde FK (DEN)

Sabre Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Open U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club