Back to list

Results

2020 Danske B&U Mesterskaber
DEN Birkerød
September 26, 2020 - September 27, 2020

Epee Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N VERGO Ida 2007 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
3 N HANSEN Ida Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N ZANDBERG Evelyn 2007 F DEN Hellerup FK (DEN)
5 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
5 N OVERGAARD PTASZYNSKI Lærke 2007 F DEN Slagelse FK (DEN)
7 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
8 N HANSEN Caroline 2007 F DEN Hellerup FK (DEN)
9 N TOWNSEND Annabel 2008 F DEN Hellerup FK (DEN)
10 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)
0 D 1st round PRÆSTEGAARD ANDERSEN Emilie 2006 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)

Epee Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
2 N BONEFELD Ludvig 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
3 N LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
5 N THORNDAHL Anton 2006 M DEN Vejle FK (DEN)
6 N LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN FK Aramis Dragør (DEN)
7 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
8 N MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
9 N CRAMER NIKI 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
10 N NIELSEN Jakob 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
11 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
11 N ENGELSHOLM Magnus 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
13 N LAU MADSEN Jonas 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
14 N NEERGAARD Carl-Emil 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
15 N OTTESEN Sebastian 2007 M DEN Odense FK (DEN)

Foil Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LIU Xiangtian 2008 F DEN Trekanten København (DEN)
2 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)

Foil Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N AAGAARD EL-BAUAZZAOUI Noah 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N IPSEN Ditlev Samuel 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N RIKNAGEL MIKKEL 2008 M DEN Varde FK (DEN)
5 N FRANDSEN Malthe 2008 M DEN Varde FK (DEN)
6 N TOWNSEND Benjamin 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N BOEST Frederik 2009 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
8 N RASCH Thomas 2008 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)
9 N HENSEL Julius Emil 2009 M DEN Trekanten København (DEN)

Sabre Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N OLESEN Alma 2008 F DEN Roskilde FK (DEN)

Sabre Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MANNICHE Asger 2010 M DEN Roskilde FK (DEN)

Epee Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAHMOOD Reshayil 2010 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N MAHMOOD Eliyana 2011 F DEN Glostrup FK (DEN)
3 N HADBERG Claudia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N HADBERG Lucia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)

Epee Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REYNHEIM Elliot 2010 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
2 N WATT-BOOLSEN Carl Filip 2010 M DEN Glostrup FK (DEN)
3 N DØSSING Mikkel 2010 M DEN Glostrup FK (DEN)
3 N ELHOLM SPUUR Frederik Emil 2012 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
5 N LÜTZEN Ruben 2011 M DEN Nyborg FK (DEN)
6 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N METUGE Gabrielius 2012 M LTU Taastrup FK (DEN)
8 N REGUART Pablo 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 N FREDERIKSEN Noam 2012 M DEN Hellerup FK (DEN)
10 N HADBERG Diego 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)
11 N SOMMER Immanuel 2010 M DEN Frederica FK (DEN)
12 N CAKAR Koray 2013 M DEN KFK Kalundborg (DEN)

Foil Women's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee open U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre open U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CASTELLI Lucia 2007 F ITA Trekanten København (DEN)
2 N RYE Katharina 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N GARDE-TSCHERTOK Ann Teresa 2007 F DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
5 N MAGASANIKOVA Viktorie 2007 F DEN Trekanten København (DEN)
6 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
7 N GREVE Marie 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
8 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)
9 N EICHHORN-UDDIN Malika 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)

Foil Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHWARTZ Theo 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N CARLIR CARLSEN Nicolai 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N SKJØDT Elvis 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
8 N RIKNAGEL MIKKEL 2008 M DEN Varde FK (DEN)
9 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
10 N LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN FK Aramis Dragør (DEN)
11 N FRIIS Anker 2007 M DEN Trekanten København (DEN)

Epee Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N RASMUSSEN Clara 2010 F DEN Glostrup FK (DEN)

Epee Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
2 N WINTHER Theo 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N PEDERSEN Adrian 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N LARSEN Sirius 2008 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
5 N RICHARDT Chayenn 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
6 N LAU MADSEN Jonas 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N BOEST Frederik 2009 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
8 N KRAGH BIRCH Patrick 2008 M DEN Rudersdal FK (DEN)
9 N ZIEGLER Julius 2009 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
10 N MYLSTED Jacob 2009 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
11 N SACALA Alexandru 2009 M DEN Taastrup FK (DEN)
12 N NIELSEN Frederik Holger Bøjer 2008 M DEN Glostrup FK (DEN)
13 N DIRCKINCK-HOLMFELD Noam 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N ADSERSEN Victor 2009 M DEN Glostrup FK (DEN)
0 D REYNHEIM Elliot 2010 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)

Foil Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
2 N OBARI Umamah 2011 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N AAGAARD Sarah 2010 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N VAD BØDKER Fanny 2011 F DEN Trekanten København (DEN)

Foil Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
2 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N REYNHEIM Elliot 2010 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
3 N CARLIR CARLSEN Alexander 2010 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N HOUGESEN Elliott Weber 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N JAKOBSEN Niels 2010 M DEN JAF Arhus (DEN)
7 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 N REGUART Pablo 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 N FREDERIKSEN Noam 2012 M DEN Hellerup FK (DEN)
10 N SIMPSON Arthur 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N LIAM Wenlock 2012 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)

Sabre Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SAMSIG Ida Sofie Luckow 2006 F DEN Trekanten København (DEN)
2 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N OVERGAARD PTASZYNSKI Lærke 2007 F DEN Slagelse FK (DEN)

Sabre Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N JENSEN Marius 2006 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
3 N CRAMER NIKI 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
5 N JOOST PERSSON Emil 2007 M DEN Roskilde FK (DEN)
6 N BROWN Casper Holse 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
7 N MANNICHE Asger 2010 M DEN Roskilde FK (DEN)

Foil Men's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MANNICHE Asger 2010 M DEN Roskilde FK (DEN)

Epee Women's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil open U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U12 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre open U14 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre open U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club