Back to list

Results: 28. Sächsisches Wichtel-Turnier 2018

Foil Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AHLVERS Max 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 N HANDSCHACK Yannick 2009 M GER
3 N SCHONATH Tim Konstantin 2009 M GER FSC Jena (GER)
3 N HELLER Jeremy 2009 M GER TV Markkleeberg (GER)
5 N OTTO Gustav 2010 M GER
6 N KAMRATH Wolf Maria 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 N VATTER Haydu Stig 2009 M GER
8 N EYMER Moritz 2009 M GER
9 N SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 M GER
10 N WENIGER Theodor 2009 M GER
11 N ARNDT Paul 2009 M GER
12 N HÄßLER Malte 2009 M GER
13 N SCHROEDER Vincent Levin 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
14 N ERTL Marvin 2010 M GER
15 N SCHÄFER Keo 2010 M GER
16 N KRÜGER Ansgar 2009 M GER PSV Weimar (GER)
17 N 1st round NESTMANN Jonte 2010 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)

Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MEHNER Laureano 2007 M GER
2 N BERGERT Michael 2007 M GER
3 N JUST Konrad 2007 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER
5 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
6 N PETERSEN Ole 2007 M GER
7 N LEIMERT Luca Nicky 2008 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 N HAUKE Dominique 2007 M GER
9 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
10 N BARBY Henrik 2007 M GER
11 N OTTO Theodor 2007 M GER
12 N HEMPEL Jan Lucas 2007 M GER
13 N KOLB Conrad 2008 M GER
14 N WINKLER Friedrich 2007 M GER
15 N SCHNABEL Lennart 2007 M GER
16 N SIEBERT Stefan 2007 M GER FC Grunewald (GER)
17 N ECKNER Lykko 2007 M GER
18 N BEYER Tim 2008 M GER
19 N MANTEUFEL Emil 2008 M GER
20 N RIEMANN Fabian 2008 M GER
21 N PERLEBERG Matheo 2008 M GER
22 N KAVALERCHYK Samuel 2007 M GER
23 N VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
24 N BÖTTCHER Arne-Friedrich 2007 M GER
25 N BERGMANN Robin 2008 M GER
26 N HOPPE Adrian 2007 M GER
27 N MÖLLER Louis 2008 M GER
28 N BATE Jamie Ronald 2007 M GER
28 N KÖHLER Franjo 2007 M GER
30 N KOHNERT Tristan 2008 M GER
31 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER
32 N SCHOLTZ Christian Sandro 2007 M GER FC Leipzig (GER)
33 N Round NESTMANN Yanek 2007 M GER
34 N Round GRAULIG Jonas 2008 M GER FSC Jena (GER)
35 N Round SCHELLHORN Vincent 2007 M GER
36 N Round EISENGARTEN Franz 2008 M GER
36 N Round KRIEGS Sonny 2008 M GER
36 N Round WERNER Jonathan 2007 M GER
39 N Round PROKEIN Lucas Alexander 2008 M GER
40 A Round SIMON Manuel 2007 M GER
41 N 1st round ROPTE Moritz 2008 M GER

Foil Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GRUND Florentine 2009 F GER
2 N HAMSCH Mareile 2009 F GER
3 N SCHIRMER Johanna 2009 F GER
3 N AL HASHIM Daliah 2009 F GER FG Merseburger Raben (GER)
5 N SCHÄFER Sienna Emilia 2009 F GER
6 N ERMISCH Lilly 2009 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 N HOPPE Lilly Emma 2010 F GER FG Merseburger Raben (GER)
8 N VOIGT Karla 2009 F GER
9 N NEUß Mathilda 2009 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
10 N SUWELACK Leonora 2010 F GER
11 N MESSNER Klara 2010 F GER FG Merseburger Raben (GER)
12 N BÖTTCHER Charlotte 2009 F GER

Foil Women's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUCHENBECKER Lotte 2008 F GER
2 N GEBAUER Luisa 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
3 N LAUTENSCHLÄGER Annika 2007 F GER
3 N OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
5 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER
6 N GUO Ellen Yiyun 2007 F GER FC Grunewald (GER)
7 N KARIUS Bele 2007 F GER
8 N RANFT Abby 2007 F GER
9 N KLIMEK Leah 2008 F GER
10 N SÄNDIG Anne 2008 F GER
11 N ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER
12 N FREITAG Undine 2008 F GER
13 N KÖSLING Anik 2008 F GER USC Magdeburg (GER)
14 N AL HASHIM Rana 2007 F GER FG Merseburger Raben (GER)
15 N SOWIETZKI Anja 2008 F GER
16 N DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
17 N FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
18 N KLAS Victoria 2008 F GER
19 N SKRZEBA Kaja-Luise 2008 F GER
20 N ARNOLD Eva 2007 F GER
21 N HAUPT Emely 2008 F GER
22 N NEUBAUER Aila 2008 F GER FSC Jena (GER)
23 N LOOS Romina 2008 F GER
24 N MOSORA Katharina 2008 F GER FG Merseburger Raben (GER)
25 N Round KAYSER Selina 2007 F GER
26 N 1st round KUPRIN Anna 2008 F GER