Back to list

Results

2022 Danske B+U Mesterskaber
DEN Birkerød
March 19, 2022 - March 20, 2022

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N HANSEN Ida Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N STAGE Maria 2008 F DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
3 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
2 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N WINTHER Theo 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
5 N MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
6 N RICHARDT Chayenn 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N FREDERIKSEN Charles 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 N LAU MADSEN Jonas 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N DIRCKINCK-HOLMFELD Noam 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
2 N O'NEILL Luisa 2009 F IRL Aalborg FK (DEN)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N CARLIER CARLSEN Alexander 2010 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N LYKKE KOFOED Hannibal 2009 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)
3 N FRIIS-HASCHÉ Magnus 2009 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
0 A ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MANNICHE Asger 2010 M DEN Roskilde FK (DEN)
2 N THORNDAL Jakob 2010 M DEN Roskilde FK (DEN)
3 N KVISTORF Christopher Jacob 2012 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N NEUMEISTER Filip Valentin 2012 M DEN Roskilde FK (DEN)
5 N NAYAK Shresht 2011 M USA Trekanten København (DEN)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CARACCIOLO Leonor 2012 F DEN Hellerup FK (DEN)
2 N HADBERG Lucia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N HADBERG Claudia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N MYLSTED Rebecca 2012 F DEN Dragon Sport Fencing (DEN)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STÆRKE Sylvester 2011 M DEN Glostrup FK (DEN)
2 N CAKAR Koray 2013 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
3 N ELHOLM SPUUR Frederik Emil 2012 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
3 N GISLAU Vilfred 2012 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
5 N FRIIS Mads 2012 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
6 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N HADBERG Diego 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)
8 N TOFT August 2012 M DEN Rudersdal FK (DEN)
9 N ELIASEN Villads 2011 M DEN Rudersdal FK (DEN)
10 N ELIASEN Lauge 2011 M DEN Rudersdal FK (DEN)
11 N METUGE Gabrielius 2012 M LTU Taastrup FK (DEN)
12 N REINGAARD Georg 2013 M DEN Hellerup FK (DEN)

Foil Women's U13 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U13 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Open U11 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Open U13 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
2 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
3 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)
3 N O'NEILL Luisa 2009 F IRL Aalborg FK (DEN)
5 N CHRISTENSEN Marie 2007 F DEN Aalborg FK (DEN)
6 N ADELHARDT HØEG Lærke 2008 F DEN Rudersdal FK (DEN)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N MARNANE Alexander 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
5 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N IPSEN Ditlev Samuel 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N FREDERIKSEN William 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
8 N KURSTJENS-SPAICH Lucas 2007 M NED Aalborg FK (DEN)
9 N RIKNAGEL MIKKEL 2008 M DEN Varde FK (DEN)
10 N HILDESTAD Valdemar 2008 M DEN Aalborg FK (DEN)
11 N RASCH Thomas 2008 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)
12 N HVIDEMOSE Johannes Røigaard 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
13 N GUIDO ENGBJERG Linus 2007 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N RAHBEK OLSEN Ida 2009 F DEN Gribskov FK (DEN)
3 N RASMUSSEN Clara 2010 F DEN Glostrup FK (DEN)
3 N LINDHARDT Olivia 2009 F DEN Hellerup FK (DEN)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MYLSTED Jacob 2009 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
2 N HANSEN Aleksandr 2009 M DEN Gribskov FK (DEN)
3 N ZIEGLER Julius 2009 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
3 N HANSEN Kasper 2009 M DEN Hellerup FK (DEN)
5 N WATT-BOOLSEN Carl Filip 2010 M DEN Glostrup FK (DEN)
6 N LIND CHRISTENSEN Casper 2010 M DEN Gribskov FK (DEN)

Foil Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OBARI Umamah 2011 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
2 N SCHULZ Sofia 2013 F DEN Varde FK (DEN)

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N ELHOLM SPUUR Frederik Emil 2012 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
5 N HAUCH Alvin 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N LIAM Wenlock 2012 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N GISLAU Vilfred 2012 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
8 N ROCK MANDAK MADSEN Spencer 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
9 N TEHILA Phoenix 2011 M GBR Trekanten København (DEN)
10 N ERIKSSON Sylvester 2014 M DEN Trekanten København (DEN)

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N BROWN Casper Holse 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
3 N BERG Bob Mathias Salha 2007 M DEN Slagelse FK (DEN)

Sabre Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KVISTORF Christopher Jacob 2012 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N NEUMEISTER Filip Valentin 2012 M DEN Roskilde FK (DEN)
3 N HADBERG Diego 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)

Foil Women's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U13 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U13 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Open U11 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Open U11 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club