Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Klagenfurt
October 31, 2015 - November 1, 2015

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STEWART Tatijana 1999 F USA
2 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
3 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
3 PLENTY Kenyata 1999 F USA
5 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
6 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
9 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
10 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
11 KOMAR Sofia 2000 F USA
11 CANDREVA Greta 2002 F USA
13 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
14 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
15 YEFREMENKO Dariya 1999 F USA
16 O'REILLY Meghan 1999 F USA
17 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
18 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
19 CSOKNYAI Lilla 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
20 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
21 LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
22 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
23 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
24 FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
25 HARKNESS Anya Caroline 1999 F USA
26 GAO Cindy 1999 F CAN
27 OYA Nichika 2000 F JPN
28 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
29 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
29 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
31 LEE Hanna 1999 F USA
32 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
34 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
35 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
35 GALFALVY Nora 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
37 PAL Rea 2000 F HUN Erd (HUN)
38 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
39 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
40 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
42 DONKO Zelma 2000 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
43 ALDADAH Huda 2000 F USA
44 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
45 SZABO Viktoria 1999 F HUN SZVASE Szombathely (HUN)
46 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
47 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
49 VERMEULE Emily 2001 F USA
50 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
51 COSTE Teodora 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
52 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
53 HENKINET Amelie 2000 F BEL
54 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
55 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
56 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
57 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
58 PFEIFER Melany 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
59 BOGDANYI Zita 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
59 DOUGLAS Elizabeth 1999 F CAN
61 ENO Megan 2000 F USA
62 SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
63 HUZAYEN Lma 1999 F EGY
64 MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
65 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
66 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
67 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
68 TRENCSENYI Sara 1999 F HUN MTK (HUN)
69 KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
70 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
71 NARITA Ruka 2000 F JPN
72 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
73 DUMITRU Rebeca 1999 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
74 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
75 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
76 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
77 PETERFFY Gyongyver 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
78 CHOY Lee Ann Huei-Yin 1999 F USA
78 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
80 DANIEL Chloe 2000 F USA
81 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
82 KHADANOVICH Vlada 2000 F BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
83 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
84 MELINOVSKI Mirit 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
85 NIXON Caroline 2000 F USA
86 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
87 SEHNALOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
88 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
88 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
90 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
91 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
92 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
92 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
94 DIB Vanessa 2000 F CAN
95 NIKOLOPOULOU Konstantina 2000 F GRE IRIDA (GRE)
96 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
97 JEZIKOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
98 DOSTALOVA Barbora 1999 F CZE Dukla Praha (CZE)
98 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
98 KARDOS Brigitta 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
101 GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
102 PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
103 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
103 BALOGH Zsofia 1999 F HUN Balaton (HUN)
103 ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
106 BARNES Rebecca 1999 F USA
107 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
107 MASON Emily 2000 F CAN
107 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
110 ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
110 MAYER Elin 2000 F GER Darmstädter FC (GER)
112 SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
113 TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
114 RUMBLE Jessica 1999 F CAN
115 JUHASZ Manuela 2001 F HUN Balaton (HUN)
116 ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
117 ERSOY Merve 1999 F TUR
118 REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
119 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
120 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
121 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
122 CHIBA Kei 2001 F JPN
123 GUO Zi Shan 2002 F CAN
124 SOTNIKAVA Darya 1999 F BLR
125 THOW Jessica 2000 F USA
126 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
127 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
128 AY Use Cisem 2000 F TUR Antalya Ferdi (TUR)
129 MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
130 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
130 BEZDITKO Diana 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
132 MATE Anna 2001 F HUN MTK (HUN)
133 LAMONT Oceane 2000 F BEL SC Latem-Deurle (BEL)
134 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
135 MUTO Mizuki 1999 F JPN
136 VRABEC Nina 1999 F SLO
137 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
138 BUSCHINI Arianna 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
139 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
140 KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
141 ULASAVA Lizaveta 1999 F BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
142 BUU HOANG Allana 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
143 GRADY Miriam 2000 F USA
144 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
145 BELKOT Mariya 1999 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
146 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
147 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
148 MATHIEU Benedicte 1999 F BEL
148 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
150 CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
151 GREUL Bianca Ines 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
152 BRAUNE Anna Zoe 2001 F GER Quernheimer FC (GER)
153 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
154 TANOVIC Ramona 1999 F CRO CAFC Mladost (CRO)
155 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
156 VAROL Sude Nur 2003 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
157 LOBODA Valeriya 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
158 NICOLAI Emma 2002 F ITA Petrarca Scherma (ITA)
159 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
160 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
161 1st round AK Esra Zeynep 2001 F TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
162 1st round DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
163 1st round GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
164 1st round DEBELJAK Ela 2000 F SLO
165 1st round KUNA Jana 2000 F CRO
166 1st round EBERHARD Lucrezia 2000 F SUI
166 1st round SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
166 1st round BILLI Sofia 2002 F ITA RALUG (ITA)
169 1st round SATO SUZUKA 1999 F JPN
169 1st round SHVETS Alisa 2000 F CZE SC Praha (CZE)
169 1st round MIADZVEDZIAVA Anastasia 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
172 1st round MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
173 1st round RUSJAN Ani 2000 F SLO
174 1st round OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
175 1st round NAZIH Mariam 2000 F EGY
175 1st round CANALAZ Katja 2000 F SLO
177 1st round BUENO Sofia 1999 F ESP SAES-BU (ESP)
178 1st round PIERACCIANI Aurora 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
178 1st round SERAFY Rana 1999 F EGY
180 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
181 1st round PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
182 1st round BÜRGIN Maren 2001 F SUI SEB Basel (SUI)
182 1st round PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
182 1st round SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
182 1st round SUFRIN Maayan 1999 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
186 1st round KINACI Elifsu 1999 F TUR Antalya Ferdi (TUR)
187 1st round POPOVA Kseniya 1999 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
188 1st round KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
189 1st round HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
190 1st round LUI Leanna 1999 F CAN
191 1st round KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
192 1st round KECALOVIC Ema 2003 F SLO SK BRANIK (SLO)
193 1st round PARMESANI Francesca 2002 F ITA [i] unione Ginnastica Goriziana (ITA)
194 1st round UZUNER Zeynep 2002 F TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
195 1st round CHYZHEVSKA Vlada 1999 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
196 1st round AGAOGLU Idilsu 2003 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
197 1st round RUBESA Maja 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
198 1st round ATES Nazlican Gul 2000 F TUR Erzurum GSK (TUR)
199 1st round OZDAL Zeynep 2004 F TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
200 1st round BOZDEMIR Gunseli Deniz 1999 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
201 1st round CEVIK Simal Ida 2000 F TUR Antalya Ferdi (TUR)
202 1st round ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
203 1st round CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
203 1st round RIBAROVA Tereza 2000 F CZE SC Praha (CZE)
205 1st round KARADOGAN Ceren 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
1 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
1 FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
1 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
2 ISRAEL       ISR
2 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
2 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
2 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
3 ROMANIA       ROU
3 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
3 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
3 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
4 HUNGARY 2       HUN
4 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
4 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
4 PETERFFY Gyongyver 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
4 BOGDANYI Zita 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
5 USA       USA
5 YEFREMENKO Dariya 1999 F USA
5 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
5 KOMAR Sofia 2000 F USA
5 STEWART Tatijana 1999 F USA
6 GERMANY       GER
6 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 ESTONIA       EST
7 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
7 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
7 LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
8 CANADA       CAN
8 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
8 MASON Emily 2000 F CAN
8 GAO Cindy 1999 F CAN
9 USA 2       USA
9 O'REILLY Meghan 1999 F USA
9 CHOY Lee Ann Huei-Yin 1999 F USA
9 ENO Megan 2000 F USA
9 NIXON Caroline 2000 F USA
10 SWITZERLAND       SUI
10 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
10 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
10 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
10 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
11 UKRAINE       UKR
11 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
11 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
11 ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
11 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
12 JAPAN       JPN
12 NARITA Ruka 2000 F JPN
12 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
12 SATO SUZUKA 1999 F JPN
12 OYA Nichika 2000 F JPN
13 USA 3       USA
13 LEE Hanna 1999 F USA
13 GRADY Miriam 2000 F USA
13 THOW Jessica 2000 F USA
14 SERBIA       SRB
14 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
14 KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
14 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
15 LEONIDAS 2015       ROU
15 PARMESANI Francesca 2002 F ITA [i] unione Ginnastica Goriziana (ITA)
15 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
15 MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
16 AUSTRIA       AUT
16 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
16 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
16 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
16 KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
17 CZECH REPUBLIC       CZE
17 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
17 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
17 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
18 UKRAINE 2       UKR
18 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
18 SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
18 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
19 USA 4       USA
19 DANIEL Chloe 2000 F USA
19 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
19 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
20 BELARUS       BLR
20 TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
20 SOTNIKAVA Darya 1999 F BLR
20 KHADANOVICH Vlada 2000 F BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
21 CANADA 2       CAN
21 RUMBLE Jessica 1999 F CAN
21 LUI Leanna 1999 F CAN
21 DIB Vanessa 2000 F CAN
22 UKRAINE 3       UKR
22 BEZDITKO Diana 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
22 LOBODA Valeriya 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
22 SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
23 ISRAEL 2       ISR
23 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
23 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
23 SUFRIN Maayan 1999 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
23 MELINOVSKI Mirit 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
24 BELARUS 2       BLR
24 MIADZVEDZIAVA Anastasia 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
24 ULASAVA Lizaveta 1999 F BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
24 PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
25 EGYPT       EGY
25 HUZAYEN Lma 1999 F EGY
25 SERAFY Rana 1999 F EGY
25 NAZIH Mariam 2000 F EGY
26 GREECE       GRE
26 KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
26 NIKOLOPOULOU Konstantina 2000 F GRE IRIDA (GRE)
26 CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
27 TURKEY       TUR
27 BOZDEMIR Gunseli Deniz 1999 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
27 HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
27 ERSOY Merve 1999 F TUR
28 UKRAINE 4       UKR
28 CHYZHEVSKA Vlada 1999 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
28 BELKOT Mariya 1999 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
28 POPOVA Kseniya 1999 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
29 IZMIR TURKEY       TUR
29 ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
29 AGAOGLU Idilsu 2003 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
29 KARADOGAN Ceren 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
29 VAROL Sude Nur 2003 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
2 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
3 BENDE Bence 1999 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
5 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
6 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
7 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
8 EWART Stephen 1999 M USA
9 FARKAS Csaba 1999 M HUN Balaton (HUN)
10 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
10 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
12 KRAVITZ Zachary 1999 M USA
13 WILSON Sean 1999 M USA
14 COLE Elias 1999 M USA
15 SYKES Nyle 1999 M USA
16 BOGERT Alexander 1999 M USA
17 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
18 BANYAI Botond 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
19 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift School (GBR)
20 SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
21 KOGAN Aaron 1999 M USA
22 PANTSIALEYEU Bahdan 1999 M BLR RCPhES (BLR)
23 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
24 MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
25 WILSON Nicolas 1999 M USA
26 SAWAMURA Takuya 1999 M JPN
27 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
28 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
29 REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
30 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
30 SIUDAK Aleksander 1999 M POL KKS Krakow (POL)
32 ABDELKAWY Ahmed 1999 M EGY
33 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
34 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
35 NAGY Geza 2000 M HUN Balaton (HUN)
36 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
37 NASIF Sherif 1999 M EGY
38 KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
39 LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
40 SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
41 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
42 MAJNIK Roland 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
43 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
44 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
45 AMSBAUGH Travis 1999 M USA
46 CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
47 SAY Ali Ege 1999 M TUR
48 SLUTZKIN David 1999 M ISR Club Modiin (ISR)
49 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
50 DAMJANOVIC Nikola 1999 M CAN
50 SELLS Alexander 2000 M AUS
52 SZKOP Wiktor 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
53 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
54 STRNAD Ondrej 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
55 CHAO Kevin 2000 M USA
56 CROUSE Ulfric 2000 M USA
57 MENTAL Karol 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
58 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
59 BIALAS Maciej 2000 M POL RMKS Rybnik (POL)
60 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
61 TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
62 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
63 FATSAR Agoston 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
64 HUNGERBÜHLER Alexandre 2001 M SUI CAL Lausanne (SUI)
65 POPOVICI Stefan 1999 M USA
66 BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
66 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
68 NISHIGAKI Shoichiro 1999 M JPN
69 MEZES Christian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
70 BERMEJO Noe 2000 M ESP VCE-VA (ESP)
70 RALKO Filip 1999 M POL UKS Start Opole (POL)
72 TAYLOR Joseph 1999 M USA
73 PLYSHEVSKYY Anatolii 1999 M UKR
74 CSISZER Ferenc 2000 M HUN MTK (HUN)
75 SHABLINSKI Ilya 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
76 FAFARD Fynn 2000 M CAN
77 CERRUTI Stefan 1999 M SUI SES Sion (SUI)
78 PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
79 GUMEROV Mykyta 1999 M UKR Zaporizhzhya (UKR)
80 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
81 RYSZKIEWICZ Artur 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
81 SMIEJA Sebastian 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
83 PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
83 KALUZINSKI Ryszard 1999 M POL RMKS Rybnik (POL)
85 RUDYK Maksym 1999 M UKR KIEW (UKR)
86 GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
87 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
88 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
89 HOSSZU Daniel 2000 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
90 FOTI Adorjan 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
91 DUMONT Célien 2000 M SUI SES Sion (SUI)
92 HAUDER Sebastian 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
93 ISHII Kazuki 1999 M JPN
93 SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
95 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
96 NORMAN Riley 1999 M CAN
97 OZOLCER Aras 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
98 JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
99 BECKER Olivier 1999 M LUX CE Sud (LUX)
100 REGELY Andras 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
101 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
102 JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
103 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
104 SARVARI Merse 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
104 SCHMIDLI Nicky 2000 M SUI SES Sion (SUI)
106 GOORIS Andreo 1999 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
107 HERBST Eliot 2000 M USA
108 BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
108 PILAT Mateusz 2000 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
110 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
111 TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
112 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
113 SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
114 STEHLIK Jan 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
115 HONEGGER Lazar Joe 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
115 WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
117 ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
118 BORRUAT-KAWASAKI Victor 2000 M SUI CAL Lausanne (SUI)
119 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
120 KOC Franciszek 2000 M POL TS WISLA Krakow (POL)
121 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
122 SHAFAR Milan 1999 M UKR KIEW (UKR)
123 NISIM Alon 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
124 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
125 TAFOYA Devin 2000 M USA
126 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
127 DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
128 SZAJTHAUER Robert 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
129 BAKHVALAU Ivan 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
130 PYSCHIK Paul-Philipp 1999 M GER Frankfurter TV (GER)
131 DARASHKOU Anton 1999 M BLR RCPhES (BLR)
132 PIACHYNSKI Vladzislav 1999 M BLR
133 RECLO Michal 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
134 CZEGLEDI Mate Benjamin 1999 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
135 SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
136 GRIGORE Andrei 1999 M ROU CSS 3 Steaua Bucuresti (ROU)
137 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
137 MADDINENI Neel Kanth Rao 1999 M USA
139 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
140 GRUTTER Jonas 2000 M SUI CAL Lausanne (SUI)
141 BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
142 FILIP Jan 2000 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
143 TUREK Jan 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
144 ESTERKIN Shimon 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
145 ZIMAN David 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
146 TOBIN Turner 1999 M CAN
147 SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
148 KUDRIAVTSEV Georgii 1999 M GEO
149 DEMKOVICH Kirill 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
150 BARTASKA Dominykas 1999 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
151 SOPTA Fran 2000 M CRO MK VMD (CRO)
152 TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
153 VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
154 FAJKIS Jaroslaw 1999 M POL RMKS Rybnik (POL)
155 CSERI Soma 2000 M HUN Balaton (HUN)
156 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
157 LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
158 WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
159 DONATANTONIO Nils 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
160 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
161 WUTSCHKA Pavel 1999 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
162 BALMORI Diego 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
163 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
164 NIETO Guillermo 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
165 ARNAULT Louis-Edouard Lai 1999 M MAS
165 MADOR BOZINOVIC Toni 2001 M CRO MK Split (CRO)
167 GNAIER Luc 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
168 BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FUL Linz (AUT)
168 LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
170 NAGY Marcell 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
171 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
172 VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
173 GUNDAR Oleg 1999 M UKR KIEW (UKR)
174 PFANDER Emil 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
175 JURKA Jaroslav 2001 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
176 KRUHLOV Vladyslav 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
177 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
178 ELGHANDOUR Omar 1999 M EGY
179 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
180 PILIPENKO Anders 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
180 DIMITROPOULOS Petros 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
182 MARKO Balazs 2000 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
182 KADIOGLU Onur 1999 M TUR
184 NOVOTA Matej 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
184 VAVRA Dan 1999 M CZE SC Praha (CZE)
186 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
187 OSAKI Rensuke 2000 M JPN
188 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
189 NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)
190 STOCH Kolja 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
191 1st round KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
192 1st round DAYIOGLU Gurgun 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
193 1st round WENZEL Tijan 1999 M SLO ASK Maribor (SLO)
194 1st round MARZIALE Enrico 2000 M SUI
195 1st round BEKALA Mark 2000 M UKR KIEW (UKR)
195 1st round HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
197 1st round KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
198 1st round BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
198 1st round BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
198 1st round SELCUK Batuhan Evrim 2000 M TUR
201 1st round OIEN Arthur 2000 M GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
202 1st round GHEORGHE Andrei 1999 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
203 1st round POERS Gregor 2000 M SLO ASK Maribor (SLO)
204 1st round TEPLYCH Alexey 2000 M UKR KIEW (UKR)
204 1st round VON WIETERSHEIM Dolf 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
206 1st round KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
206 1st round ASAMI Seiya 2002 M JPN
206 1st round KOLCSAR Gedeon 2001 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
209 1st round KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
210 1st round DALYA David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
211 1st round FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
212 1st round TURKEL Yigit 2002 M TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
213 1st round GRBIC Daniil 2001 M SRB MK Silni (SRB)
214 1st round PRISTAS Jakub 2000 M CZE SC Praha (CZE)
215 1st round SHANTSOU Uladzislau 2001 M BLR RCPhES (BLR)
216 1st round INCZE Aron 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
216 1st round STROPPIANA Giulio 1999 M SVK Akademia sermu (SVK)
218 1st round MANZINI Tommaso 2002 M ITA
219 1st round EUTINGER Maximilian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
220 1st round ALARCIA Daniel 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
221 1st round PAUL Dominic 2000 M GBR
222 1st round ASAMI Masaya 2000 M JPN
223 1st round KOGLER Marco 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
224 1st round GILLES Thomas 1999 M BEL
224 1st round AKBULUT Mehmet 2001 M TUR Aksaray Ferdi (TUR)
224 1st round ARSLAN Ali Tahir 2002 M TUR Aksaray Ferdi (TUR)
227 1st round GUL Cinar 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
228 1st round SALZER Jiri 2001 M CZE SC Praha (CZE)
229 1st round PETROVIC Vid 2002 M SRB MK Silni (SRB)
229 1st round IVANAUSKAS Domantas 2001 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
231 1st round MEZ Maxime 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
232 1st round BERAN Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
232 1st round NOVACEK Vit 2000 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
234 1st round KILINC Husnu Demir 2002 M TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
235 1st round VAR Kerim 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
236 1st round PYSCHIK Finn-Henry 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
237 1st round GOKMEN Efekan Ahmet 2002 M TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
238 1st round ETLI Mahmut Can 2001 M TUR Aksaray Ferdi (TUR)
239 1st round ANDRES Leonard 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 BANYAI Botond 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 FARKAS Csaba 1999 M HUN Balaton (HUN)
1 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
1 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 POLAND       POL
2 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
2 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
2 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
3 ISRAEL       ISR
3 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
3 SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
3 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
4 GREECE       GRE
4 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 DIMITROPOULOS Petros 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
5 USA 2       USA
5 HERBST Eliot 2000 M USA
5 BOGERT Alexander 1999 M USA
5 AMSBAUGH Travis 1999 M USA
5 COLE Elias 1999 M USA
6 HUNGARY 2       HUN
6 FATSAR Agoston 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
6 MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
6 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
6 BENDE Bence 1999 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
7 USA       USA
7 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
7 CROUSE Ulfric 2000 M USA
7 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
7 EWART Stephen 1999 M USA
8 ROMANIA       ROU
8 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
8 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
9 JAPAN       JPN
9 ISHII Kazuki 1999 M JPN
9 NISHIGAKI Shoichiro 1999 M JPN
9 SAWAMURA Takuya 1999 M JPN
9 OSAKI Rensuke 2000 M JPN
10 BELARUS       BLR
10 PIACHYNSKI Vladzislav 1999 M BLR
10 DARASHKOU Anton 1999 M BLR RCPhES (BLR)
10 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
10 PANTSIALEYEU Bahdan 1999 M BLR RCPhES (BLR)
11 USA 3       USA
11 TAFOYA Devin 2000 M USA
11 SYKES Nyle 1999 M USA
11 CHAO Kevin 2000 M USA
12 CANADA       CAN
12 FAFARD Fynn 2000 M CAN
12 DAMJANOVIC Nikola 1999 M CAN
12 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
12 NORMAN Riley 1999 M CAN
13 VASAS BUDAPEST       HUN VASAS Budapest (HUN)
13 SARVARI Merse 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
13 FOTI Adorjan 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
13 REGELY Andras 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
13 NAGY Marcell 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
14 ISRAEL 2       ISR
14 BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
14 NISIM Alon 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
14 SLUTZKIN David 1999 M ISR Club Modiin (ISR)
15 UKRAINE 2       UKR
15 SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
15 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
15 PLYSHEVSKYY Anatolii 1999 M UKR
16 OLIMPIC HOPES       USA
16 ASAMI Seiya 2002 M JPN
16 ASAMI Masaya 2000 M JPN
16 KRAVITZ Zachary 1999 M USA
16 TAYLOR Joseph 1999 M USA
17 UKRAINE       UKR
17 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
17 GUMEROV Mykyta 1999 M UKR Zaporizhzhya (UKR)
17 SHAFAR Milan 1999 M UKR KIEW (UKR)
18 EGYPT       EGY
18 ABDELKAWY Ahmed 1999 M EGY
18 NASIF Sherif 1999 M EGY
18 ELGHANDOUR Omar 1999 M EGY
19 AUSTRIA       AUT
19 LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
19 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
19 KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
19 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
20 TURKEY       TUR
20 SAY Ali Ege 1999 M TUR
20 BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
20 OZOLCER Aras 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
21 FINLAND       FIN
21 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
21 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
21 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
22 LITHUANIA       LTU
22 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
22 JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
22 BARTASKA Dominykas 1999 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
23 BELARUS 2       BLR
23 BAKHVALAU Ivan 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
23 SHANTSOU Uladzislau 2001 M BLR RCPhES (BLR)
23 SHABLINSKI Ilya 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
23 DEMKOVICH Kirill 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
24 GERMANY       GER
24 GNAIER Luc 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 MEZES Christian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
25 UKRAINE 3       UKR
25 GUNDAR Oleg 1999 M UKR KIEW (UKR)
25 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
25 RUDYK Maksym 1999 M UKR KIEW (UKR)
26 ISRAEL 3       ISR
26 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
26 SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
26 ESTERKIN Shimon 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
27 KRUHLOV Vladyslav 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
27 TOBIN Turner 1999 M CAN
27 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
28 ITALY       ITA
28 BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
28 REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
28 DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
29 TURKEY 2       TUR
29 SELCUK Batuhan Evrim 2000 M TUR
29 KADIOGLU Onur 1999 M TUR
29 DAYIOGLU Gurgun 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
29 GUL Cinar 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
30 ROMANIA 2       ROU
30 KOLCSAR Gedeon 2001 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
30 INCZE Aron 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
30 DALYA David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
30 MARKO Balazs 2000 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
31 AUSTRIA 2       AUT
31 KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
31 KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
31 HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
31 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
32 SWITZERLAND       SUI
32 LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
32 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
32 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
32 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
33 STG BELGIUM/MALAYSIA       BEL
33 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
33 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
33 ARNAULT Louis-Edouard Lai 1999 M MAS
34 UKRAINE 4       UKR
34 KUDRIAVTSEV Georgii 1999 M GEO
34 BEKALA Mark 2000 M UKR KIEW (UKR)
34 TEPLYCH Alexey 2000 M UKR KIEW (UKR)
35 GERMANY 2       GER
35 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
35 PFANDER Emil 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
35 VAR Kerim 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
35 ANDRES Leonard 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
36 SERBIA       SRB
36 PETROVIC Vid 2002 M SRB MK Silni (SRB)
36 GRBIC Daniil 2001 M SRB MK Silni (SRB)
36 NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)