Back to list

Results

World Cup
LUX Luxembourg
December 4, 2021 - December 5, 2021

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
2 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
3 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
3 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
5 N MUHARI Eszter 2002 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
6 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FUL Linz (AUT)
7 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
8 N PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
9 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
10 N KHAERTDINOVA Polina 2003 F RUS
10 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
12 N PERINI Vera 2004 F ITA
12 N CARON Julia 2004 F GBR
14 N PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
15 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
16 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
17 N NAZAROVA Anastasiia 2002 F RUS
18 N INCORVAIA Giada 2003 F ITA CS Monza (ITA)
19 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
20 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
20 N BALYAGINA Anastasia 2002 F RUS
22 N ROMANOVA Oleksandra 2005 F UKR
23 N JARASSIER Helen 2003 F FRA
24 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
25 N RUSTAMOVA Anastasiia 2005 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
26 N SELINA Irina 2004 F RUS
27 N SILETTI Vittoria 2004 F ITA
28 N TOTH Jazmin 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
29 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
30 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
31 N IZZO Iulia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
32 N GALFALVY Reka 2004 F HUN
33 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
34 N VERDESCA Liliana Martina 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
35 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
36 N LIAKHOVA Anna 2002 F RUS
37 N MISKO Dorina 2004 F HUN MTK (HUN)
38 N MUKOID Yuliia 2003 F UKR KIEW (UKR)
39 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
40 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
41 N FOFANOVA Mariia 2002 F RUS
42 N BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
43 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
44 N SZYMANOWSKA Karolina 2003 F POL
45 N SALAMON Reka 2004 F HUN
46 N GACHÁLYI Gréta 2006 F HUN
47 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
48 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
49 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 N WETZKER Laura Katalin 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
52 N TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford Fencing Club (GBR)
53 N HAVLINOVA Tereza 2003 F CZE SC Praha (CZE)
54 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU Muskietininkai Klub (LTU)
55 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
56 N WIMMER Dorina 2005 F HUN MTK (HUN)
57 N BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
58 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
59 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
60 N VERGNES Anna 2004 F FRA
60 N VOROBIEVA Anastasia 2002 F RUS Favorit Vyborg (RUS)
62 N NAUCELLE JARDEL Thais 2004 F FRA
63 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
64 N GULIAEVA Tatiana 2003 F RUS
65 N GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
66 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
67 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
68 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
69 N CIESLIK Cecylia 2005 F POL PKSz Warszawa (POL)
70 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 N MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
71 N ESPOSITO Martina 2003 F ITA
73 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
74 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
75 N MINARDI Aude 2003 F FRA
75 N BOMBARDI Martina 2002 F ITA
77 N LUKE CEBERIO Paula 2003 F ESP
78 N LAGRANDCOURT Coraly 2002 F FRA FORT DE F DU (FRA)
79 N BALOGH Bella 2004 F HUN
80 N FRANCILLONNE Oceane 2004 F FRA
81 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
82 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
82 N PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
82 N WICKENDEN Harriet 2003 F GBR
85 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
86 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
87 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
88 N NAGY Blanka Virág 2006 F HUN
89 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
90 N STANCIULESCU Daria 2007 F ROU
91 N FAURE Lisa 2003 F FRA
92 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
92 N VELA DE PANDO Vicotria 2004 F ESP
94 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
94 N POTTER Crinan 2004 F GBR
96 N PELLECUER Apolline 2002 F FRA TROYES GYMNI (FRA)
96 N HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)
98 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
99 N AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
100 N KORNIICHUK Yelyzaveta-Olha 2006 F UKR
101 N LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
102 N VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
103 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
104 N PENNISI Alessandra 2002 F ITA
105 N KOLETSOU Evrydiki 2003 F GRE IRIDA (GRE)
106 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
107 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
108 N SZARVAS Rita 2003 F HUN FLESS Budapest (HUN)
109 N ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
110 N PATRI Maja 2005 F HUN
111 N JADCZAK Dominika 2003 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
112 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
112 N MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
112 N MAIGA Magda Louna 2006 F SUI SEG Geneve (SUI)
115 N THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
115 N LANTERMO Matilde 2002 F ITA
117 N PEAT Sophie 2004 F GBR
118 N BLACK Abagael 2003 F GBR
119 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
120 N DZIUBAN Kateryna 2006 F UKR
121 N 1st round GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
121 N 1st round ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
123 N 1st round CHENNELLS Poppy 2003 F GBR
124 N 1st round BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
125 N 1st round TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
125 N 1st round ROBLES Elena 2004 F ESP
127 N 1st round SMIDOVA Daniela 2005 F CZE
127 N 1st round VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
129 N 1st round PEDLER Erin 2004 F GBR Brixton FC (GBR)
130 N 1st round VEGAS ORTEGA Lucia 2005 F ESP
131 N 1st round VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
132 N 1st round DE PREUX Camille 2004 F SUI SES Sion (SUI)
133 N 1st round STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
134 N 1st round ADOMAITYTE Elzbieta 2002 F LTU Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija (LTU)
135 N 1st round HALEMBA Antonina 2006 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
136 N 1st round TERCJAK Oliwia 2005 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
136 N 1st round KUSHTAN Kseniya 2006 F UKR
138 N 1st round SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
139 N 1st round FROVEL DE LA TORRE Ines 2004 F ESP
140 N 1st round PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
141 N 1st round HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
142 N 1st round JACKSON Ellie 2004 F GBR
143 N 1st round PETRINI Claire 2003 F SUI LUG Lugano (SUI)
144 N 1st round RAGAB Fatima 2002 F EGY
145 N 1st round LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
146 N 1st round JOUVE Elea 2004 F FRA EPINAL SE (FRA)
147 N 1st round HABRAN Emeline 2004 F BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
148 N 1st round CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
149 N 1st round GOMEZ LOPEZ Silvia 2007 F ESP
150 N 1st round VOLOSHYNA Mariia 2002 F UKR KIEW (UKR)
150 N 1st round WEISOVA Katerina 2004 F CZE
150 N 1st round RUIZ MORENO Coral 2004 F ESP
150 N 1st round TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
150 N 1st round EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
155 N 1st round KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
156 N 1st round DE CLERCK Noa 2004 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
157 N 1st round IDRISZADE Azarin 2004 F AZE
157 N 1st round FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
159 N 1st round KAMARAS Kira 2003 F SUI ZFC Zürich (SUI)
A 1st round ANDERES Julia 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)