Back to list

Results

Uppsala Cup
SWE Uppsala
September 28, 2013 - September 29, 2013

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
2 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 FISCHER Jacqueline 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 SANDSTRÖM Caroline 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
6 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
8 MANN Beatrix 2003 F SWE GoFK Visby (SWE)
9 MANN Rebecca 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
10 STRÅLE Gabriella 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
11 BRUNSTAD Simone 2003 F NOR Bygdø FK (NOR)
12 MARTINELL Lovisa 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
13 SVÄRD Freja 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SIMONSEN Zoe 1998 F NOR Bygdø FK (NOR)
2 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
5 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
6 SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
7 WERNER Maja 1997 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
8 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 FREDRIKSSON Lovisa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
11 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
12 ANDERSSON Malin 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
13 OLIN Johanna 1998 F SWE WFF Örebro (SWE)
14 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
15 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
16 HEDBERG Jenny 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
18 KASTENSSON Lovisa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
19 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
20 HUUSKO Lina 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
21 BOLLE Ebba 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
22 UHLEN Nina 2000 F SWE UF Uppsala (SWE)
23 GRINNEBY Dagmar 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
24 STAFSTRÖM Ylva 1998 F SWE UF Uppsala (SWE)
25 WINDER Alfrida 1998 F SWE UF Uppsala (SWE)
26 GIDESKOG MALMGREN Moa 1998 F SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 HÅKANSSON Gustav 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 IVANOV Daniel 2001 M NOR Bygdø FK (NOR)
6 FRIES Adrian 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 DIÖS Olle 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 STAFSTRÖM Axel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 PELLBACK Felix 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 THÖRN Lukas 2001 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 THORED Oliver 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
12 FILÉN Wilmer 2003 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 NILSSON Pontus 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 FORSBERG Henrik 2002 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 WRAMNER Axel 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
3 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
5 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 KOCHBATI Erik 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
7 DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
8 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 SVERKER Sebastian 1998 M SWE KFF Knivsta (SWE)
10 ADOLFSSON Felix 1997 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
11 PANELIUS Rufus 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 HAZES Luuk 1997 M NOR Njård Fekting (NOR)
13 GAHM Oscar 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
14 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 OKLAND Alexios 1999 M NOR Oslo FK (NOR)
17 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
18 WILHELMSON Axel 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 LINDBOM Eric 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
20 MEUNIER Mathias 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
21 HASSELGREN Linus 1997 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
23 HAGBERG David 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
25 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
26 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
27 LIDMAN Jonas 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 NAZAROV Andrey 1999 M SWE [i] BoFK Boden (SWE)
30 RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 EDIN Erik 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
32 STRÅLE Hannes 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
33 MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
34 LUNDH William 1997 M SWE FKK Arvika (SWE)
35 FARSTAD Håkon Kolden 1998 M NOR Molde FK (NOR)
36 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
38 FISCHER Douglas 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
39 VÄGGÖ Axel 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
40 RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
41 TIBELL Linus 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 LANDÉN Joachim 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 STENBERG Marcus 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
44 HÅKANSSON Erik 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
45 NICKLASSON Erik 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
46 MAGNUSSON Gustav 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
47 DANNFORS Philip 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
48 KOTTORP Anton 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 DANNFORS Karl 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
50 LIDBOM Hampus 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 TILLMAN Signe 2000 F SWE WFF Örebro (SWE)
3 GRINNEBY Dagmar 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
7 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 BERGSTRÖM Josefine 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
10 BOLLE Ebba 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
11 KELLY Judith 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
12 ERIKSSON Agnes 2000 F SWE WFF Örebro (SWE)
13 MANN Beatrix 2003 F SWE GoFK Visby (SWE)
14 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
15 FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
16 MANN Rebecca 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
17 UHLEN Nina 2000 F SWE UF Uppsala (SWE)
18 GEZELIUS Alicia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
19 JOHANSSON Selma 2000 F SWE UF Uppsala (SWE)
20 JACOBSSON Hanna 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
21 THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
22 MARTINELL Lovisa 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
23 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 GOSSER-DUNCAN Katja 1994 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 SIMONSEN Zoe 1998 F NOR Bygdø FK (NOR)
5 JOHNSSON Anna 1996 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
8 LUDÉEN Emma 1995 F SWE WFF Örebro (SWE)
9 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
10 WERNER Maja 1997 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
11 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
12 KEMBRING Linda 1995 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
13 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
14 LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
15 BENDIXEN Julie 1994 F DEN Hellerup FK (DEN)
16 FREDRIKSSON Lovisa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
17 NAHTMAN Evelina 1994 F SWE DIF Stockholm (SWE)
18 KAMINSKI Maria 1995 F NOR Bygdø FK (NOR)
19 PENTTINEN Kaisa 1994 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
20 ÖBERG Katarina 1994 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
21 BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
22 ANDERSSON Malin 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
23 HEDBERG Jenny 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
24 KASTENSSON Adele 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
25 WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
26 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
27 NIKLASDOTTER Ebba 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
28 KASTENSSON Lovisa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
29 HUUSKO Lina 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
30 SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
31 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
32 BROSGÅRD Jennifer 1995 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
33 POCRNJA Iva 1994 F CRO UF Uppsala (SWE)
34 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
35 GIDESKOG MALMGREN Lisalina 1996 F SWE UF Uppsala (SWE)
36 LARSSON Francesca 1996 F SWE SAF Solna (SWE)
37 HUGHES Ingrid 1995 F IRL UF Uppsala (SWE)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
2 HANSSON Rasmus 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 NAZAROV Andrey 1999 M SWE [i] BoFK Boden (SWE)
3 OKLAND Alexios 1999 M NOR Oslo FK (NOR)
5 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
6 STRÅLE Hannes 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 SILFVERHJELM Teodor 1999 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
9 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
10 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 PETTERSSON-JENSEN Tobias 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
12 OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
13 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 VÄGGÖ Axel 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 LUNDH Oscar 1999 M SWE FKK Arvika (SWE)
18 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 BRATT Cedric 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 ANGELSTEN Richard 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
20 STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
22 SVEDBERG Adam 1999 M SWE JFK Järfälla (SWE)
23 TIBELL Julius 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 THURESSON Arvid 1999 M SWE DAL Falun (SWE)
25 KOTTORP Anton 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
26 NETTERBERG Marcus 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 ÅMOT HANSEN Simon 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
28 NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
29 EKSTRÖM Matthias 1999 M SWE DAL Falun (SWE)
30 STENBERG Marcus 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
31 DANNFORS Philip 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
32 HÖGBERG Melvin 1999 M SWE LFK Linköping (SWE)
33 DANNFORS Karl 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
34 NICKLASSON Erik 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 ANDERSSON Måns 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 SJÖBLOM WRANGLE Rikard 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 MICKWITZ Valter 1996 M FIN Habda Helsinki (FIN)
7 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 LUND Jonas 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
10 JACK Thomas 1994 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
11 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
13 ADOLFSSON Felix 1997 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
14 NILSSON Adam 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
15 EKLUND Edvin 1995 M SWE MF19 Malmö (SWE)
16 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
17 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
18 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
20 SIMON Rafael 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
21 KYLLÖNEN Markus 1995 M FIN Habda Helsinki (FIN)
22 NEERGAARD Axel 1996 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
23 NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
24 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
26 DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
27 HAZES Luuk 1997 M NOR Njård Fekting (NOR)
28 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
29 KARLSSON Fredrik 1996 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
30 GAHM Oscar 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
31 HELGEGREN Rikard 1995 M SWE GFK Göteborg (SWE)
32 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
33 EDIN Joakim 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
34 TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
35 ANIÉS Filip 1995 M SWE GFK Göteborg (SWE)
36 WILHELMSON Axel 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
38 SKIÖLD Olov 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
39 FOLDE Niklas 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
40 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
41 PANELIUS Rufus 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
42 KOVERBERG Henrik 1994 M SWE LUGI Lund (SWE)
43 EDIN Erik 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
44 KOCHBATI Erik 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
45 MANUM Bendik Mogens 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
46 MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
47 MARQUARDT Paul 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
48 NILSSON Martin 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 FLATEN Adam Albrigtsen 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
50 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
51 KÅÅR Mattias 1994 M SWE GFK Göteborg (SWE)
52 FARSTAD Håkon Kolden 1998 M NOR Molde FK (NOR)
53 STEFANSSON Aron 1996 M SWE UFK Umeå (SWE)
54 LINDBOM Eric 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
54 FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
56 MAGNUSSON Gustav 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
56 RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
58 GUNNARSSON Max 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
59 BERGLIND Jonathan 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)