Back to list

Results

2022 Deutsche Meisterschaft
GER Moers
May 28, 2022 - May 29, 2022

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
2 N SCHROTT Benjamin 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
3 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
3 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC (GER)
5 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
6 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
9 N KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw (GER)
10 N FREY Quentin 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
11 N SCHUMACHER Noah 2007 M GER TG Münster (GER)
12 N NEUSCHAEFER Felix 2008 M GER MTV München (GER)
13 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC (GER)
14 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
15 N WITTEK Julian 2008 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
16 N KONDRATEV Vasily 2009 M GER FS TG Würzburg (GER)
17 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin (GER)
18 N SCHNABEL Lennart 2007 M GER FSC Jena (GER)
19 N SEIFFERT Georgi 2008 M GER FG Rotation Berlin (GER)
20 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers (GER)
21 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
22 N GEßNER Nicolas 2008 M GER KTF Luitpold München (GER)
23 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
24 N NIEßNER Finn 2007 M GER TG Frankenthal (GER)
25 N MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
26 N ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC (GER)
27 N BERGMANN Dominik 2008 M GER Dresdener FC (GER)
28 N WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
29 N PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers (GER)
30 N VON ERFFA Leopold 2009 M GER MTV München (GER)
31 N STRASHEIM Philipp 2007 M GER TSG Weinheim (GER)
32 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
33 N KIEL Antonio 2007 M GER TSV Leinfelden (GER)
34 N MOTA-HEHN Mateus 2007 M GER FC Lauda-Königshofen (GER)
35 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
36 N FISCHER Michael Lukas 2007 M GER Freiburger TS (GER)
37 N WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus (GER)
38 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA (GER)
39 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
40 N WERNER Titus 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
41 N PETRI Daniel 2008 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
42 N SCHWANHÄUßER Konrad 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
43 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg (GER)
44 N MARKS Florian 2008 M GER FC Rothenbaum (GER)
45 N TAAPKEN Simon 2007 M GER Wiesbadener FC (GER)
46 N FINK Alexander 2008 M GER FK Hannover (GER)
46 N WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N GLANZMANN Sammy 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
48 N PUHLMANN Felix 2009 M GER SC Berlin (GER)
50 N TRUSKAWA Maarten 2007 M GER Hasper FC (GER)
51 N KUNKEL Jakob 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
51 N SCHIMANN Kirill 2009 M GER PSV Stuttgart (GER)
53 N GREBING Jonathan Alexander 2010 M GER Fechtclub Marburg (GER)
54 N STAIB Samuel 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
55 N MÄDER Michel 2009 M GER Freiburger TS (GER)
56 N GREBING Julian Richard 2009 M GER Fechtclub Marburg (GER)
57 N WITTKE Marlon 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
58 N LEIMERT Luca Nicky 2008 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
59 N OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn (GER)
60 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
61 N MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
62 N KLITZING Jan Lasse 2008 M GER FC Moers (GER)
63 N SCHUBERT Laurenz 2007 M GER SV Alfeld (GER)
64 N SIEMERS Jesper 2008 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
65 N HESSE Leo 2007 M GER TG Münster (GER)
66 N KILINC Harun 2008 M GER FC Rüsselsheim (GER)
67 N PERTSEV Daniel 2007 M GER SC Berlin (GER)
68 N WANG Zimin 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
69 N SCHOSSER Finn Jakob 2009 M GER MTV München (GER)
70 N FINZENHAGEN Ben 2008 M GER PSV Stuttgart (GER)
71 N VESTI Lucien 2007 M GER TFC Hanau (GER)
72 N DÖRPINGHAUS Philipp 2009 M GER FC Moers (GER)
73 N LEHNER Fynn 2008 M GER VT Zweibrücken (GER)
74 N TÖRÖK Bence Tibor 2009 M GER Dürener FC (GER)
75 N SCHONATH Tim Konstantin 2009 M GER FSC Jena (GER)
76 N BELOUANAS Mehdi 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
77 N POPP Alexander 2007 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
78 N NEIß Bent 2008 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
79 N BÖHME David 2010 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
80 N 1st round BRITO Lucas 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
81 N 1st round KÖTHE Joscha 2009 M GER FC Rüsselsheim (GER)
82 N 1st round FAITZ Theodor 2007 M GER TG Dörnigheim (GER)
83 N 1st round PERLEBERG Matheo 2008 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
84 N 1st round THIEMEL Erik 2009 M GER FC Moers (GER)
85 N 1st round RADANT Raphael 2007 M GER FG Schwerin (GER)
86 N 1st round BACH Marius 2009 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
87 N 1st round MITTELSTAEDT Joel Manolis 2008 M GER TSG Weinheim (GER)
88 N 1st round WÖPPEL Julius 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 N 1st round NEMAT Malte 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
90 N 1st round WERNER Jonathan 2007 M GER FG Schwerin (GER)
91 N 1st round RANCK Christoffer 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
92 N 1st round SOARES DOS REIS Moritz 2007 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
93 N 1st round MAIER Hendrik 2010 M GER KTF Luitpold München (GER)
93 N 1st round GERBERS Emil 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
95 N 1st round WILMSMEYER Heiner 2008 M GER TG Münster (GER)
96 N 1st round GONG Shengquan 2007 M GER Kölner FK (GER)
97 N 1st round LEONHARDT Tim 2007 M GER FC Lauda-Königshofen (GER)
0 F 1st round JANSEN Arvid 2008 M GER FC Rüsselsheim (GER)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HERWIG Merle 2008 F GER FSC Cottbus (GER)
2 N VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
3 N GRUND Florentine 2009 F GER Dresdener FC (GER)
3 N MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
5 N DAMMROFF Lotte 2007 F NED Holland Schermen (NED)
6 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
7 N ORLENKO Maria Elena 2007 F GER TSV Ottobrunn (GER)
8 N KLOSTERMANN Emma 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)
9 N FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
10 N SCHULZE Lilly 2007 F GER OFC Bonn (GER)
11 N TAUBITZ Elina Annalena 2007 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
12 N WEIGAND Sara Marie 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
14 N AL HASHIM Rana 2007 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
15 N BORTA Swantje 2008 F GER TG Biberach (GER)
16 N MERT Buket 2007 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
18 N HERWIG Finja Malu 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
19 N WEYERMANN Freya 2007 F GER Dürener FC (GER)
20 N AUTHIER Marie-Hélène 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)
21 N BEHLKE Ronja 2007 F GER FG Recklinghausen (GER)
22 N HASSINGER Sophie 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
23 N KIESSLING Florence 2007 F GER TG Frankenthal (GER)
24 N KELLNER Helena 2010 F GER KTF Luitpold München (GER)
25 N FRITSCHE Rica 2009 F GER KSV Weißwasser (GER)
26 N KOSIN Lena 2008 F GER FC Moers (GER)
27 N KARIUS Bele 2007 F GER SC Berlin (GER)
28 N BAAS Svenja 2007 F GER TFC Hanau (GER)
29 N REINDL Alva 2010 F GER FC Moers (GER)
30 N BASSINE Kenza 2008 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
31 N BURGARTZ Carlotta 2008 F GER OFC Bonn (GER)
32 N ABENDROTH Teresa 2009 F GER FC Moers (GER)
33 N POPOV Anna - Sophia 2008 F GER TG Biberach (GER)
34 N BÖCKING Mia 2007 F GER TV Jahn Siegen (GER)
35 N KRÖPELIN Fenja 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
36 N WALL Alexandra 2009 F GER Fechtclub Marburg (GER)
37 N TEMUR Duru 2007 F GER Walddörfer SV (GER)
38 N BACH Helena Franziska 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
39 N FELLMANN Emelie 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
40 N MEIßNER Laurina 2009 F GER SC Berlin (GER)
41 N GUO Ellen Yiyun 2007 F GER FC Grunewald (GER)
42 N HERTER Alexandra 2009 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
43 N GROßMANN Julie 2008 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
44 N KRAFT Vivian 2009 F GER TSG Weinheim (GER)
45 N BOC Mai Ly 2009 F GER FC Moers (GER)
46 N KETZER Alina 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
47 N TRUNZER Hannah 2008 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
48 N WETZEL Tabea Sophie 2008 F GER FSC Nordhausen (GER)
49 N SCHNEIDER Marlene 2008 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
50 N NEMENICH Lea 2007 F GER FS TG Würzburg (GER)
51 N GROSCHE Martha 2009 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
52 N SOWIETZKI Anja 2008 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
53 N ABILGAARD Lynn 2009 F GER Darmstädter FC (GER)
54 N GÜNDEL Aurelia 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
55 N BACH Marie 2008 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
56 N SCHMIDT Vanessa 2008 F GER SC Korb (GER)
57 N KAPUSTA Ida 2008 F GER TG Münster (GER)
58 N SAUER Thea Amelie 2010 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
59 N CONRAD Alessia 2010 F GER SV Wacker Burghausen (GER)
60 N MALLON Maren 2009 F GER FG Schwerin (GER)
61 N OHREM Muriel 2008 F GER MTV Giessen (GER)
62 N HENSCHEL Ella 2008 F GER FK Hannover (GER)
63 N HILBRANDT Katharina 2009 F GER FC Moers (GER)
64 N RICCIARDI Amira 2007 F GER TV Feldkirchen (GER)
65 N KÖNCZÖL Edith 2010 F GER Freiburger TS (GER)
66 N HAUPT Emely 2008 F GER PSV Weimar (GER)
67 N WANG Melina 2009 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
68 N SCHMALENBERGER Mareile 2007 F GER Darmstädter FC (GER)
69 N BARKHOLZ Amelie 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
70 N ORTH Valeska 2008 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
71 N SCHMÜSER Emma 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
72 N LACHER Janne 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
73 N WÖLL Tara 2007 F GER TG Dörnigheim (GER)
74 N KARNATH Floriane 2007 F GER TG Biberach (GER)
75 N FUDERHOLZ Clara 2008 F GER FC Fürth (GER)
76 N SCHOMAKER Franziska 2007 F GER FC Moers (GER)
77 N NEUMEISTER Julia 2009 F GER TSV Tettnang (GER)
78 N GOLDAMMER Mila 2008 F GER FG Schwerin (GER)
79 N 1st round BRAND Paula 2008 F GER MTV Giessen (GER)
79 N 1st round STRITTMATTER Mia 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)
81 N 1st round MAYER Cecile 2008 F GER Quernheimer FC (GER)
82 N 1st round BERNHARDZ Lisa 2007 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
83 N 1st round HILJEGERDES Eske 2009 F GER OSC Berlin (GER)
84 N 1st round SCHOMAKER Viktoria 2009 F GER FC Moers (GER)
85 N 1st round WEBER Johanna 2008 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
86 N 1st round NEUBAUER Aila 2008 F GER FSC Jena (GER)
87 N 1st round LOBE MANGA Laetitia 2007 F GER TG Dörnigheim (GER)
88 N 1st round ESTRADA GARCIA DE CORTAZAR Eva 2008 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
89 N 1st round ROGGE Neele 2008 F GER HFC Bremen (GER)
90 N 1st round WELZIG Naya 2008 F GER SV Alfeld (GER)
90 N 1st round SCHÄFER Sienna Emilia 2009 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
92 N 1st round KORNBERGER Siri 2009 F GER TSG Weinheim (GER)
93 N 1st round KELLER Lenja 2008 F GER Chemnitzer PSV (GER)
94 N 1st round REBE Emilia 2009 F GER SC Berlin (GER)
95 N 1st round BRESKE Olga 2008 F GER FC Greifswald (GER)
96 N 1st round EBERHARD Sabrina 2008 F GER TSV Tettnang (GER)
0 1st round UMLAUF Mara Anneke 2007 F GER PSV Stuttgart (GER)
0 1st round BISCHOFF Emma 2008 F GER TV Haueneberstein (GER)

Foil Women's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRANDENBURG       GER
1 HASSINGER Sophie 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
1 GERICKE Elisabeth 2010 F GER FSC Cottbus (GER)
1 HERWIG Merle 2008 F GER FSC Cottbus (GER)
1 HERWIG Finja Malu 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
2 N SACHSEN       GER
2 GRUND Florentine 2009 F GER Dresdener FC (GER)
2 RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
2 FRITSCHE Rica 2009 F GER KSV Weißwasser (GER)
2 GROSCHE Martha 2009 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
3 N NORDRHEIN       GER
3 SCHOMAKER Franziska 2007 F GER FC Moers (GER)
3 VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
3 SCHULZE Lilly 2007 F GER OFC Bonn (GER)
3 WEYERMANN Freya 2007 F GER Dürener FC (GER)
4 N BAYERN       GER
4 AUTHIER Marie-Hélène 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)
4 KLOSTERMANN Emma 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)
4 ORLENKO Maria Elena 2007 F GER TSV Ottobrunn (GER)
5 N BERLIN       GER
5 KARIUS Bele 2007 F GER SC Berlin (GER)
5 FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
5 GUO Ellen Yiyun 2007 F GER FC Grunewald (GER)
5 FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
6 N BADEN-NORD       GER
6 MERT Buket 2007 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
6 WEIGAND Sara Marie 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 KRAFT Vivian 2009 F GER TSG Weinheim (GER)
7 N WUERTTEMBERG       GER
7 POPOV Anna - Sophia 2008 F GER TG Biberach (GER)
7 SCHMIDT Vanessa 2008 F GER SC Korb (GER)
7 BORTA Swantje 2008 F GER TG Biberach (GER)
7 KARNATH Floriane 2007 F GER TG Biberach (GER)
8 N BAYERN 2       GER
8 KETZER Alina 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
8 KELLNER Helena 2010 F GER KTF Luitpold München (GER)
8 FELLMANN Emelie 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
9 N HESSEN       GER
9 BAAS Svenja 2007 F GER TFC Hanau (GER)
9 CUI Xiyan 2008 F CHN FS TV Langen (GER)
9 WALL Alexandra 2009 F GER Fechtclub Marburg (GER)
9 OHREM Muriel 2008 F GER MTV Giessen (GER)
10 N NORDRHEIN 3       GER
10 REINDL Alva 2010 F GER FC Moers (GER)
10 BOC Mai Ly 2009 F GER FC Moers (GER)
10 ABENDROTH Teresa 2009 F GER FC Moers (GER)
10 SCHOMAKER Viktoria 2009 F GER FC Moers (GER)
11 N NORDRHEIN 2       GER
11 KOSIN Lena 2008 F GER FC Moers (GER)
11 BURGARTZ Carlotta 2008 F GER OFC Bonn (GER)
11 HILBRANDT Katharina 2009 F GER FC Moers (GER)
11 BASSINE Kenza 2008 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
12 BADEN-SUED       GER
12 KÖNCZÖL Edith 2010 F GER Freiburger TS (GER)
12 STRITTMATTER Mia 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)
12 DAMMROFF Lotte 2007 F NED Holland Schermen (NED)
13 N NIEDERSACHSEN       GER
13 MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
13 HERTER Alexandra 2009 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
13 WEBER Johanna 2008 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
14 N SCHLESWIG-HOLSTEIN       GER
14 GROßMANN Julie 2008 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
14 SCHMÜSER Emma 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
14 BACH Helena Franziska 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
14 NAUMANN Rebekka 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
15 N BAYERN 3       GER
15 RICCIARDI Amira 2007 F GER TV Feldkirchen (GER)
15 TRUNZER Hannah 2008 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
15 CONRAD Alessia 2010 F GER SV Wacker Burghausen (GER)
16 N SACHSEN 2       GER
16 BACH Marie 2008 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
16 SAUER Thea Amelie 2010 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
16 SCHNEIDER Marlene 2008 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
16 KELLER Lenja 2008 F GER Chemnitzer PSV (GER)
17 N HESSEN 2       GER
17 KRÖPELIN Fenja 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
17 BARKHOLZ Amelie 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
17 ABILGAARD Lynn 2009 F GER Darmstädter FC (GER)
17 BRAND Paula 2008 F GER MTV Giessen (GER)
18 N THÜRINGEN       GER
18 HAUPT Emely 2008 F GER PSV Weimar (GER)
18 SOWIETZKI Anja 2008 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
18 WETZEL Tabea Sophie 2008 F GER FSC Nordhausen (GER)
18 NEUBAUER Aila 2008 F GER FSC Jena (GER)
19 N BREMEN       GER
19 GÜNDEL Aurelia 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
19 LACHER Janne 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
19 ROGGE Neele 2008 F GER HFC Bremen (GER)
20 MECKLENBURG-VORPOMMERN       GER
20 BRESKE Olga 2008 F GER FC Greifswald (GER)
20 GOLDAMMER Mila 2008 F GER FG Schwerin (GER)
20 MALLON Maren 2009 F GER FG Schwerin (GER)

Foil Men's U15 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NORDRHEIN       GER
1 MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
1 KLITZING Jan Lasse 2008 M GER FC Moers (GER)
1 JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers (GER)
1 BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
2 N SACHSEN       GER
2 BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
2 HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
2 NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC (GER)
2 MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC (GER)
3 N BERLIN       GER
3 SEIFFERT Georgi 2008 M GER FG Rotation Berlin (GER)
3 KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
3 WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin (GER)
3 PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
4 N WUERTTEMBERG       GER
4 SCHROTT Benjamin 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
4 KIEL Antonio 2007 M GER TSV Leinfelden (GER)
4 NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
4 KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw (GER)
5 N SACHSEN-ANHALT       GER
5 BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
5 SCHMIDT Konrad 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
5 LEIMERT Luca Nicky 2008 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 N WESTFALEN       GER
6 TRUSKAWA Maarten 2007 M GER Hasper FC (GER)
6 PETRI Daniel 2008 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
6 SCHUMACHER Noah 2007 M GER TG Münster (GER)
6 HESSE Leo 2007 M GER TG Münster (GER)
7 N SACHSEN 2       GER
7 ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC (GER)
7 BERGMANN Dominik 2008 M GER Dresdener FC (GER)
7 MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
7 HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 N BAYERN       GER
8 KONDRATEV Vasily 2009 M GER FS TG Würzburg (GER)
8 WITTEK Julian 2008 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
8 NEUSCHAEFER Felix 2008 M GER MTV München (GER)
8 GEßNER Nicolas 2008 M GER KTF Luitpold München (GER)
9 N NORDRHEIN 2       GER
9 BRITO Lucas 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
9 DÖRPINGHAUS Philipp 2009 M GER FC Moers (GER)
9 GLANZMANN Sammy 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
9 OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn (GER)
10 N BAYERN 2       GER
10 VON ERFFA Leopold 2009 M GER MTV München (GER)
10 STAIB Samuel 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
10 SCHOSSER Finn Jakob 2009 M GER MTV München (GER)
10 KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
11 N BRANDENBURG       GER
11 WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus (GER)
11 WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
11 HERWIG Quentin 2008 M GER FSC Cottbus (GER)
12 N HESSEN       GER
12 VESTI Lucien 2007 M GER TFC Hanau (GER)
12 GREBING Julian Richard 2009 M GER Fechtclub Marburg (GER)
12 TAAPKEN Simon 2007 M GER Wiesbadener FC (GER)
12 KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA (GER)
13 N BADEN-NORD       GER
13 STRASHEIM Philipp 2007 M GER TSG Weinheim (GER)
13 MOTA-HEHN Mateus 2007 M GER FC Lauda-Königshofen (GER)
13 WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N NIEDERSACHSEN       GER
14 MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
14 SIEMERS Jesper 2008 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
14 SCHUBERT Laurenz 2007 M GER SV Alfeld (GER)
15 N THÜRINGEN       GER
15 SCHONATH Tim Konstantin 2009 M GER FSC Jena (GER)
15 PERLEBERG Matheo 2008 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
15 SCHNABEL Lennart 2007 M GER FSC Jena (GER)
16 N NORDRHEIN 3       GER
16 NEIß Bent 2008 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
16 PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers (GER)
16 KUNKEL Jakob 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
16 TÖRÖK Bence Tibor 2009 M GER Dürener FC (GER)
17 N MECKLENBURG-VORPOMMERN       GER
17 RÄTHEL Werner 2008 M GER FC Greifswald (GER)
17 RADANT Raphael 2007 M GER FG Schwerin (GER)
17 KOHNERT Tristan 2008 M GER FG Schwerin (GER)
18 N HESSEN 2       GER
18 GREBING Jonathan Alexander 2010 M GER Fechtclub Marburg (GER)
18 KÖTHE Joscha 2009 M GER FC Rüsselsheim (GER)
18 BELOUANAS Mehdi 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
18 FAITZ Theodor 2007 M GER TG Dörnigheim (GER)
19 N BADEN-SUED       GER
19 HERRMANN Jim 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
19 BURST Leon 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
19 WITTKE Marlon 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
20 N BADEN-NORD 2       GER
20 LEONHARDT Tim 2007 M GER FC Lauda-Königshofen (GER)
20 WÖPPEL Julius 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 MITTELSTAEDT Joel Manolis 2008 M GER TSG Weinheim (GER)
21 N BAYERN 3       GER
21 POPP Alexander 2007 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
21 MAIER Hendrik 2010 M GER KTF Luitpold München (GER)
21 BÖHME David 2010 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
22 N BREMEN       GER
22 LOUWES Friedrich 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
22 GERBERS Emil 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
22 WANG Zimin 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
23 N SCHLESWIG-HOLSTEIN       GER
23 SOARES DOS REIS Moritz 2007 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
23 BACH Marius 2009 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
23 HANSEN Willem 2010 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
23 GLÄSER Lasse 2007 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)