Back to list

Results

2019 S:t Erikscupen (1)
SWE Stockholm
September 28, 2019 - September 28, 2019

Foil open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OZOLINS Jekabs 2008 M LAT
2 N ABRAHAMSSON Anton 2008 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N KONG Jonathan 2011 M CHN ÄFK Stockholm (SWE)
3 N SALA Carl 2007 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 N LIU Andy 2008 M SWE EGF Solna (SWE)
6 N PETERSTRAND Marcus 2007 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N LUNDQVIST Kristoffer 2007 M SWE JFK Järfälla (SWE)
8 N ÅHBLOM Emil 2008 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 N STENECKER Oskar 2008 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Foil open U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BEITNER Gabriel 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
2 N GRELA Tristan 2006 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N BRÜNAHL Jacob 2006 M GER JFK Järfälla (SWE)
3 N LUNDGREN Vilgot 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
5 N BURHANOV Zakir Burhan 2006 M SWE JFK Järfälla (SWE)
6 N SALAMON Aron Leon 2006 M SWE EGF Solna (SWE)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LJUNGBERG Clara 2007 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N ERIKSSON Hilma 2007 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N BÄCKRUD Naomi 2007 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 N DENOT AMÉR Ester 2008 F SWE GoFK Visby (SWE)
5 N SWENNING Embla 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
6 N BAKURIN Mathilda 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
7 N LIPPERT Neolie 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
8 N THUNBERG KALISZEWSKA Sonja 2007 F SWE GoFK Visby (SWE)
9 N ÖFORS Tyra 2008 F SWE GoFK Visby (SWE)
10 N MALMBORG Signe 2008 F SWE EFK Eskilstuna (SWE)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
2 N RENDA Eden Rose 2005 F USA FFF Stockholm (SWE)
3 N CEDERLUND Elsa 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N NILSSON Malin 2005 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 N ERIKSSON Ebba 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N ISLAS FLYGARE Olivia 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N KROON Lisa 2006 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 N ALEXANDERSON TENGÖ Anna 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 N NORSTRÖM Emilia 2006 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 N STRÅLIN Greta 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N SVENSSON Ella 2006 F SWE SIF Nacka (SWE)
12 N MOLIN Louva 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KROON Linnea 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 N LÖDERUP Natalia 2004 F NOR SIF Nacka (SWE)
3 N ROTH Hedvig 2003 F SWE SAF Solna (SWE)
3 N ULLTJÄRN Bianca 2002 F SWE LFK Linköping (SWE)
5 N NYGÅRDS EKBERG Liv 2004 F SWE SIF Nacka (SWE)
6 N DE GROAT Elsa 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N BJÖRKBOM Yrsa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GRELA Marcus 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
2 N ZIMMERMAN Filip 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
3 N BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
5 N SEIKO Oscar 2007 M SWE WFF Örebro (SWE)
6 N WIGREN Dante 2007 M SWE WFF Örebro (SWE)
7 N BROLIN Jacob 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
8 N KALVELAGE BAJRASZEWSKI Felix 2008 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N MÅHLÉN Melker 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
10 N SEHLIN Rasmus 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 N IOUCHMANOV Alexei 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N KINDBORG Edvard 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
13 N HAMELIUS Viktor 2007 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 N WIBERG Eric 2008 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N LÖFSTRAND Max 2007 M SWE SAF Solna (SWE)
16 N GÜZEL Evan 2008 M SWE SIF Nacka (SWE)
17 N DAHLSTEN Ian 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
18 N KOSMAZ Arman 2008 M SWE SIF Nacka (SWE)
19 N OLSSON Simon 2009 M SWE EFK Eskilstuna (SWE)
20 N NYBERG William 2007 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 N HARDER Frank 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
2 N STÅHL Folke 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N NYMAN Jakob 2005 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE KFF Knivsta (SWE)
5 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE KFF Knivsta (SWE)
6 N WHYTE Oliver 2006 M SWE SIF Nacka (SWE)
7 N TORVÉN Tor 2005 M SWE SAF Solna (SWE)
8 N ÖSTRÖM Elmer 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
10 N BROLIN John 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N SÖDERLING Anton 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
14 N JONSSON Isak 2005 M SWE KFF Knivsta (SWE)
15 N HECKMANN Lucas 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
16 N DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N SJURSETH Zorn 2005 M SWE SAF Solna (SWE)
18 N LINDEBERG Arvid 2005 M SWE NFK Nyköping (SWE)
19 N ERIKSSON Felix 2006 M SWE SAF Solna (SWE)
20 N DE GROAT August 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 N VIRVING Edvard 2006 M SWE KFF Knivsta (SWE)
22 N SYNNING Emanuel 2006 M SWE KFF Knivsta (SWE)
23 N CHALASHKAN Bulut 2006 M BUL DIF Stockholm (SWE)
24 N ZINGMARK Hugo 2006 M SWE SAF Solna (SWE)
25 N VIRIDÉN Hugo 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
26 N VIKLUND Maximiliam 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
27 M Round ALTHINI Alfred 2006 M SWE GoFK Visby (SWE)
M 1st round POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
2 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N RENTZHOG Karl-Johan 2004 M SWE SAF Solna (SWE)
6 N CLACHAN Alexander 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 N ENGSTRAND Gabriel 2002 M SWE SAF Solna (SWE)
8 N HELANDER Adrian 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N GALL David 2001 M SWE KFA Köping (SWE)
10 N NORDENSKJÖLD Frans 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N WALLENTIN Ludvig 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N NISULA Oliwer 2001 M SWE KFA Köping (SWE)
13 N RAMSBERG David 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 N CLAESSON Holger 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 N BACKMAN Markus 2004 M SWE SAF Solna (SWE)
16 N FASEN Adrian 2002 M SWE DAL Falun (SWE)
17 N WERKMÄSTAR Johan 2002 M SWE DAL Falun (SWE)

Foil open U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee open U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WIGREN Neo 2009 M SWE WFF Örebro (SWE)
2 N GUSHCHIN Mark 2009 M RUS LFK Linköping (SWE)
3 N HOMMIK Mira 2009 F SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N DE GROOTE Casper 2009 M SWE SAF Solna (SWE)
5 N RÖNNÅSEN Edda 2009 F SWE KFF Knivsta (SWE)
6 N BALKS Rupert 2009 M GER LöFK Lidingö (SWE)
7 N HELSTAD Marcus 2010 M SWE LFK Linköping (SWE)
8 N HJORTSMARKER Arve 2010 M SWE LFK Linköping (SWE)
9 N FERRARI LUNDQVIST Linus 2010 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
10 N EDHOLM Philip 2009 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N ULLTJÄRN Estrid 2012 F SWE LFK Linköping (SWE)