Back to list

Results

Off. Landesmeisterschaft Sachsen-Anhalt
GER Bitterfeld
January 26, 2019 - January 27, 2019

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PORWOL Liliana 2006 F POL RMKS Rybnik (POL)
2 N ARIELI Maayan 2006 F ISR FC Grunewald (GER)
3 N KÜHLING Natalie 2006 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
3 N REINKE Sophie 2006 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRÜCKNER Johanna 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
2 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
3 N NININ Serafina 2005 F GER OSC Berlin (GER)
3 N OLESCH Vanessa 2005 F GER FC Grunewald (GER)
5 N KURLUS Carina Kim 2005 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
6 N JACOBS LEON Maria Isabella 2005 F GER OSC Berlin (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
2 N DOBRAWA Julin 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N WALLA Aaron 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
5 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 N NEUß Arvid Elias 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 N DEPARADE Larón 2006 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
8 N ENGELHAUPT Anton Oskar 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
9 N DORASZELSKI Mark 2006 M GER OSC Berlin (GER)
10 N UNGUREIT Luca 2006 M GER OSC Berlin (GER)
11 N SAHIN Teoman 2006 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
12 N CZAJA Jan Fredrik 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WESTERHOFF Linus 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
2 N KÜHL Richard 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N BESKOROVAINYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N KAPAHNKE Tony Sven 2005 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
2 N LEIMERT Luca Nicky 2008 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N BEYER Tim 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
3 N RIEMANN Fabian 2008 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
5 N MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
6 N POLLMER Vincent 2008 M GER Fechtcentrum Halle (GER)

Foil Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
2 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
3 N EWALD William 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
3 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
5 N UEBERALL Malte 2007 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 N GEPPERT Laurenz 2007 M GER SV Aschersleben (GER)
7 N LÖRZER Jonathan 2007 M GER SV Aschersleben (GER)

Foil Men's U10+U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AHLVERS Max 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 N KAMRATH Wolf Maria 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N SCHÄFER Keo 2010 M GER USC Magdeburg (GER)
3 N SCHROEDER Vincent Levin 2009 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
5 N HANDSCHACK Yannick 2009 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
6 N HÄßLER Malte 2009 M GER FC Schkeuditz (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N WAGNER Louis 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
5 N NEUß Arvid Elias 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 N KÖCKE Nils 2006 M GER FC Schkeuditz (GER)
7 N FRANKE Timo 2006 M GER USC Magdeburg (GER)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MALITZKI Lukas 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 N SCHWAB Jamey Maurice 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N BERGMANN Jonathan 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUCHENBECKER Lotte 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
2 N KÖSLING Anik 2008 F GER USC Magdeburg (GER)
3 N SÄNDIG Anne 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 N SKRZEBA Kaja-Luise 2008 F GER SV Aschersleben (GER)
5 N LOOS Romina 2008 F GER SV Aschersleben (GER)
6 N SCHNEIDER Shannon 2008 F GER SV Aschersleben (GER)
7 N MOSORA Katharina 2008 F GER FG Merseburger Raben (GER)

Foil Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
2 N LAUTENSCHLÄGER Annika 2007 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 N AL HASHIM Rana 2007 F GER FG Merseburger Raben (GER)
3 N ARNOLD Eva 2007 F GER Chemnitzer PSV (GER)

Foil Women's U10+U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GRUND Florentine 2009 F GER FC Schkeuditz (GER)
2 N NEUß Mathilda 2009 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N HAMSCH Mareile 2009 F GER USC Magdeburg (GER)
3 N AL HASHIM Daliah 2009 F GER FG Merseburger Raben (GER)
5 N SCHÄFER Sienna Emilia 2009 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
6 N VOIGT Karla 2009 F GER FG Merseburger Raben (GER)
7 N HOPPE Lilly Emma 2010 F GER FG Merseburger Raben (GER)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOFFMANN Lina 2006 F GER PSV Weimar (GER)
2 N KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 N ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
3 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
5 N LUBBE Stella 2006 F GER USC Magdeburg (GER)

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
2 N VALZ Helena 2005 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 N GOOSMANN Ruby 2005 F GER USC Magdeburg (GER)
3 N RUTZ Antonia 2005 F GER Fechtcentrum Halle (GER)