Back to list

Results

Sächsische Meisterschaft
GER Naunhof (Sachsen)
June 23, 2018 - June 23, 2018

Foil Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
2 SÄNDIG Anne 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 GRUND Florentine 2009 F GER FC Schkeuditz (GER)

Foil Women's U12+U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GAMKE Ella 2006 F GER TV Markkleeberg (GER)
2 OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
3 ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
3 KNAPP Vanessa 2006 F GER Dresdener FC (GER)
5 SCHARF Hanna 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
6 KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
7 GEBAUER Luisa 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
8 JIRMANN Mathilde 2006 F GER FC Leipzig (GER)
9 ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
10 VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
11 BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
12 NENDEL Josephine 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
13 ENZMANN Eva 2006 F GER FC Leipzig (GER)
14 SCHNEIDER Ronja 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
15 RENTZSCH Sophia 2007 F GER FSV Görlitz (GER)
16 ARNOLD Eva 2007 F GER Chemnitzer PSV (GER)

Foil Women's U12-U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GEBAUER Luisa 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
1 DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
1 OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
1 GAMKE Ella 2006 F GER TV Markkleeberg (GER)
2 RENTZSCH Sophia 2007 F GER FSV Görlitz (GER)
2 ENZMANN Eva 2006 F GER FC Leipzig (GER)
2 ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
2 JIRMANN Mathilde 2006 F GER FC Leipzig (GER)
3 FC SCHKEUDITZ       GER FC Schkeuditz (GER)
3 KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 GRUND Florentine 2009 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 SÄNDIG Anne 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 NENDEL Josephine 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
4 FECHTCLUB RADEBEUL       GER Fechtclub Radebeul (GER)
4 BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
4 KNAPP Vanessa 2006 F GER Dresdener FC (GER)
4 SCHNEIDER Ronja 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
5 CHEMNITZER PSV       GER Chemnitzer PSV (GER)
5 VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
5 SCHARF Hanna 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
5 ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
5 ARNOLD Eva 2007 F GER Chemnitzer PSV (GER)

Foil Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BEYER Tim 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
2 VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
3 MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
3 BECKER Julian 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
5 HÄßLER Malte 2009 M GER FC Schkeuditz (GER)
6 HÜBNER Nils 2008 M GER FC Oelsnitz (GER)
7 BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 HELLER Jeremy 2009 M GER TV Markkleeberg (GER)
9 1st round FRIEDRICH Nils 2008 M GER FSV Görlitz (GER)
10 1st round MÜLLER Niklas Benjamin 2010 M GER FC Schkeuditz (GER)

Foil Men's U12+U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SPREMBERG Paul 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
2 KARNAGEL Leopold 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
3 BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
3 KÖCKE Nils 2006 M GER FC Schkeuditz (GER)
5 SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
7 STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
8 HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 DIETZE Conrad 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
10 TIPPMER Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
11 ZHUKOVSKIY Miguel Savva 2007 M GER Dresdener FC (GER)
12 ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig (GER)
13 RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
14 NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC (GER)
15 MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
16 SIMON Manuel 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
17 1st round HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
18 1st round EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz (GER)
19 1st round SEIFERT Ole Frederik 2006 M GER FC Leipzig (GER)
20 1st round REHWALD Armin 2007 M GER FC Leipzig (GER)

Foil Men's U12-U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FECHTCLUB RADEBEUL       GER Fechtclub Radebeul (GER)
1 SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
1 GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
1 BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
1 HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
2 FC SCHKEUDITZ       GER FC Schkeuditz (GER)
2 BECKER Julian 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
2 KÖCKE Nils 2006 M GER FC Schkeuditz (GER)
2 BEYER Tim 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
2 MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz (GER)
3 SIMON Manuel 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
3 SPREMBERG Paul 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
3 HELLER Jeremy 2009 M GER TV Markkleeberg (GER)
3 KARNAGEL Leopold 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
4 DRESDENER FC       GER Dresdener FC (GER)
4 ZHUKOVSKIY Miguel Savva 2007 M GER Dresdener FC (GER)
4 STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
4 NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC (GER)
5 FC LEIPZIG       GER FC Leipzig (GER)
5 SEIFERT Ole Frederik 2006 M GER FC Leipzig (GER)
5 ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig (GER)
5 RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
5 VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
6 FECHTCLUB RADEBEUL 2       GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 DIETZE Conrad 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 TIPPMER Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
7 HÜBNER Nils 2008 M GER FC Oelsnitz (GER)
7 EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz (GER)
7 FRIEDRICH Nils 2008 M GER FSV Görlitz (GER)