Back to list

Results

2020 European Championships
CRO Porec
February 22, 2020 - February 26, 2020

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
2 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
3 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
3 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
5 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
6 N ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
7 N POLOZOVA Iulia 2005 F RUS
8 N KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
9 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
10 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
11 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
12 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 N WIMMER Dorina 2005 F HUN MTK (HUN)
14 N DYERKTOR Kamila 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
15 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
16 N MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
17 N ROBLES Elena 2004 F ESP
18 N CELIE Jocy 2003 F NED
19 N PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
20 N FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
21 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
22 N SZARVAS Rita 2003 F HUN FLESS (HUN)
23 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
24 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
25 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
26 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
27 N ORLOVA Marija 2003 F LAT
28 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
29 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 N SONMUS Damlanur 2005 F TUR
31 N RAHIMOVA Nazila Islamovna 2005 F AZE
32 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
33 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
34 N SONT Emma Ekaterina 2005 F ROU CSS 3 Steaua Bucuresti (ROU)
34 N VERGNES Anna 2004 F FRA
36 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
37 N MAIGA Magda Louna 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
38 N JOUVE Elea 2004 F FRA EPINAL SE (FRA)
39 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
40 N VAN GRINSVEN Luca 2005 F NED SC Den Bosch (NED)
41 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
42 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 N AZNAR Laura 2003 F ESP
44 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
45 N BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
46 N VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
47 N MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
48 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
49 N ERMENKOVA Joanna 2004 F BUL
50 N MUKOID Julia 2003 F UKR
51 N SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
52 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
53 N AYDIN Emine Ipek 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
54 N SEMIANNIKOV Elianna 2003 F ISR
55 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
56 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
56 N CARON Julia 2004 F GBR
58 N ZOIDZE Mariam 2004 F GEO
59 N GULIAEVA Tatiana 2003 F RUS
60 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
61 N THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
62 N BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
63 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
64 N BOZIC Sarah 2006 F SLO
65 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
66 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
67 N TROPA Sofia 2004 F POR
68 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
69 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FU Linz (AUT)
70 N DEVINCENZO Francesca 2003 F CZE SC Praha (CZE)
71 N TARENIDOU Afroditi 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
72 N DEMETER Diana 2004 F HUN BVSC (HUN)
73 N GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
74 N AHAMIAN Yeva 2005 F GEO
75 N MASCIARI Valentina 2003 F SUI SAL Lugano (SUI)
76 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
77 N SUMMERS Isabella 2003 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
78 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
79 N ALEKSEYEVA Ekaterina 2004 F BLR
80 N PETTOLA Chiara 2003 F SUI LUG Lugano (SUI)
81 N CHIMOVA Veselina 2003 F BUL Levski (BUL)
82 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
82 N PARNIUK Maryia 2004 F BLR
84 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
85 N 1st round SVANIDZE Tatiana 2003 F GEO
86 N 1st round VASSILJEVA Karina 2003 F EST
87 N 1st round ABDINOVA Alfiya Emil 2005 F AZE
88 N 1st round JOLIC Jelena 2003 F CRO CAFC Mladost (CRO)
89 N 1st round AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
90 N 1st round ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
91 N 1st round HAVLINOVA Tereza 2003 F CZE SC Praha (CZE)
92 N 1st round GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
92 N 1st round DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
94 N 1st round VANCEK Lucija 2004 F SLO SK BRANIK (SLO)
95 N 1st round PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
96 N 1st round BOSANAC Mia 2004 F SRB
96 N 1st round IDRISZADE Azarin 2004 F AZE
98 N 1st round KLEVA Noel 2005 F SLO
99 N 1st round CARDOSO Elisabete 2005 F POR
100 N 1st round LUCENA Maria 2003 F POR
101 N 1st round SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
102 N 1st round SONMUS Yagmur 2005 F TUR
103 N 1st round ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
103 N 1st round SEKER Ilgin Betul 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
105 N 1st round PAPADOPOULOS Keira 2003 F GBR
106 N 1st round SMILCIC ZIGIC Laura 2005 F CRO
107 N 1st round FIGELJ Eva 2003 F SLO
108 N 1st round ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
109 N 1st round MIROVSKA Eliska 2004 F CZE USK Praha (CZE)
110 N 1st round TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
110 N 1st round KRSMANOVIC Gala 2003 F SRB MK Macevi i Maske (SRB)
112 N 1st round PESULOVA Gabriela 2003 F CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
113 N 1st round NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)