Back to list

Results

Cadet Circuit Kneipp Cup
GER Heidenheim
November 12, 2016 - November 13, 2016

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
2 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
3 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
5 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
6 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
7 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
8 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
9 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
9 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
11 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
12 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
13 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
14 BOGDANYI Zita 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
15 BOURREAU Agathe 2000 F FRA BRON (FRA)
16 MINNULLINA Ella 2002 F RUS
17 PAL Rea 2000 F HUN Erd (HUN)
18 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
20 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
21 ZAKHARENKO Antonina 2000 F RUS
22 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
23 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
24 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
25 CABIT Clementine 2000 F FRA PARIS EPEE (FRA)
26 LAZES Nora 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
27 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
28 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
29 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
30 KNAPIK Agata 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
31 STRZELCZYK Olga 2000 F POL UKS Piast Legnica (POL)
32 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
33 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
34 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
35 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
36 SZONDI Laura 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
37 SKOLYSHEVA Regina 2000 F RUS
38 COEYTAUX Loyse 2000 F FRA
38 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
40 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
41 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
42 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
43 MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
45 SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
46 KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
47 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
48 VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
49 GALFALVY Nora 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
50 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
51 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
52 WROBLEWSKA Agata 2001 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
53 KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS Budapest (HUN)
54 VILLARD Louise-Amelie 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
55 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
56 CSIAKI Dorottya 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
57 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
58 MARUCHA Weronika 2001 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
59 KARDOS Brigitta 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
60 DRONOVA Dariya 2000 F RUS
61 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
62 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
62 SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
64 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
65 DRAEGER Alma 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
66 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
68 IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
69 BEKEN Solane 2001 F BEL
70 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
71 CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
72 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
73 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
74 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
75 TURCSAK Bianka 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
76 FILBERT Rosa 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
77 VALTON Roxane 2001 F FRA
78 AGZIAMOVA Anastasiya 2000 F RUS
79 CHAU Lina Soleya 2000 F FRA DRAGUIGN CE (FRA)
79 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
81 GABOR Agnes 2001 F HUN VASAS Budapest (HUN)
82 BALYAGINA Anastasiya 2002 F RUS
83 GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
84 WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
85 ANDREEVA Polina 2000 F RUS
86 STURMHOEFEL Katrina 2000 F SUI SEB Basel (SUI)
87 KWIECIEN Julia 2001 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
88 ZENS Anna 2003 F LUX Fechterring Hochwald (GER)
89 KNAPIK Katarzyna 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
90 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
91 BONAL Margaux 2001 F FRA
92 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
93 ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
94 CHERUBINI Francesca 2003 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
95 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
96 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
97 BARABAS Sara 2002 F ROU CSM Oradea (ROU)
98 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
99 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
100 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
101 URYGA Patrycja 2000 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
101 BODLET Lucie 2001 F BEL CE Gaumais (BEL)
103 VAN ELDIK Caroline 2000 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
104 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
105 GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
106 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
107 ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
108 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
109 CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
110 AMUSER Janina 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
111 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
112 GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
113 KHOROSHEVA Anastasia 2001 F RUS
114 KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
115 OYA Nichika 2000 F JPN
116 STAN Irina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
117 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
118 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
119 PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
120 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
121 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
122 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
123 SLIWINSKA Paulina 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
124 BOUSFIHA Chloe 2002 F FRA MONTPEL UC (FRA)
125 KELEKHSAEVA Anna 2000 F RUS
126 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
127 GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
128 LOBERT Leonie 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
129 HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
131 RIEBER Johanna 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
132 GREUL Bianca Ines 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
133 SATO Kotomi 2001 F JPN
134 MÜLLER-BERGH Dorothea 2000 F GER FG Segeberg (GER)
135 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
136 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
137 ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
138 MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
139 STANISLAVOVA Gabriela 2000 F BUL Vitosha (BUL)
140 DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
141 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
142 ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
143 KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
144 GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
145 PENAUD Lulea 2001 F FRA MACON ESC (FRA)
145 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
147 KAS Gyongyver 2001 F HUN Erd (HUN)
148 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
148 KERSKES Malika 2002 F NED s.v. Pallós (NED)
150 MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
150 KRUTELEVA Maria 2000 F RUS
152 VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
153 1st round ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
154 1st round HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
155 1st round DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
156 1st round CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
157 1st round JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
158 1st round GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
158 1st round FEHR Emelie 2002 F GER TSV Laupheim (GER)
160 1st round FORCZEK Klaudia 2000 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
161 1st round JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
162 1st round THOMAS Jennifer 2000 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
163 1st round KIS Evelin 2000 F HUN DVE Miskolc (HUN)
164 1st round HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
165 1st round REITSCHUSTER Anna 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
166 1st round LANGER Mia Sophie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
166 1st round WLOCZKA Oliwia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
166 1st round LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
169 1st round JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
170 1st round CONSTANTIN Andreea 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
171 1st round EBERT Josefine 2000 F GER FC Oelsnitz (GER)
172 1st round SARTAKOVA Liubov 2000 F RUS
173 1st round BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
173 1st round PALAI Amarillisz 2000 F ROU CS Satu Mare (ROU)
173 1st round THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
176 1st round PARMESANI Francesca 2002 F ITA [i] unione Ginnastica Goriziana (ITA)
177 1st round LIVI Rebecca 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
178 1st round TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
178 1st round ELLIOTT-HUMER Mia 2002 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
180 1st round DAURAT Carla 2001 F FRA RAMONVILLE (FRA)
181 1st round VERDESCA Liliana 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
182 1st round JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
183 1st round RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
184 1st round ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
184 1st round NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
186 1st round SCHMIDT Freya 2002 F GER FC Leipzig (GER)
186 1st round ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
188 1st round RIBAROVA Tereza 2000 F CZE SC Praha (CZE)
189 1st round KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
190 1st round ZAHNER Greta 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
191 1st round BERNARD Margaux 2000 F FRA CHAUMONT CE (FRA)
192 1st round SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
193 1st round FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
194 1st round GAGIEVA Tamara 2000 F RUS
195 1st round ZUR MÜHLEN Marie 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
196 1st round NOEVER Cira 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
197 1st round COUROUBLE Joelle 2004 F GER Lüdenscheider TV (GER)
197 1st round ANDREAS Fenja 2002 F GER Wuppertaler FC (GER)
199 1st round DERGAY Anna-Maria 2002 F GER FC Offenbach (GER)
199 1st round WURSTER Svenja 2000 F GER TSG Reutlingen (GER)
201 1st round HAUER Barbara 2000 F GER Mannheimer FC (GER)
201 1st round MÄDLER Ann-Kathrin 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
203 1st round VON OEPEN Inga 2002 F GER EFG Essen (GER)