Tillbaka till listan

Resultat

9. Copenhagen Cadet Circuit
DEN København
4 december 2021 - 5 december 2021

Värja Damer U17 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ERTURK Aleyna 2005 F TUR
2 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
3 N ÖZCAN Kayra Naz 2007 F TUR
3 N LOZANO PORRAS Candela 2006 F ESP
5 N MADRIGNANI Benedetta 2005 F ITA
6 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 N TREGLIA Elisa 2005 F ITA
8 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
9 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
11 N CEDERLUND Elsa 2006 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
12 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
14 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
15 N TORREGO ALVAREZ Martina 2006 F ESP
16 N MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
17 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 N TRYNOVA Julia 2008 F EST En Garde Haapsalu (EST)
19 N PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
20 N GILDERNES Ada Sofie 2007 F NOR Bergens FK (NOR)
21 N ESTEVEZ ESCALONA Lola 2005 F ESP
22 N KAPITONENKO Polina 2006 F EST IREM (EST)
23 N PÄRLIN Ksenja 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
24 N SONMUS Yagmur 2005 F TUR
25 N KARAOUSOGLOU Ioanna-Ioli 2006 F GRE LYGKAS OMILOS XIFASKIAS PENTELIS (GRE)
26 N CASTAGNOLI Chiara 2007 F ITA
27 N ERIKSSON Linnea 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
27 N CALVANESE Alessandra 2005 F ITA
29 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
30 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
31 N BINA Foteini 2006 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
32 N DAGLI Berru 2008 F TUR
33 N DI MARTINO Ludovica 2006 F ITA
34 N KLIMENKO Anna 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
35 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
36 N MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
37 N TESTA Mariachiara 2007 F ITA
38 N ILLES Fanni 2005 F HUN
39 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
40 N RAMIREZ PEINADO Sofia 2005 F ESP
41 N KIKERPILL Eliisa 2008 F EST Tartu Kalev (EST)
42 N KARANTZA Konstantina 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
43 N HARDING Alma 2006 F SWE AFiL Lund (SWE)
44 N SANTONOCITO Eleonora Carola 2006 F ITA
45 N ARAMINI Sara 2005 F ITA
46 N VERSARI Greta 2006 F ITA
47 N SIRIN KAROGLU Ayse 2005 F TUR
48 N GALLO Giorgia 2006 F ITA
49 N CHARKIEWICZ Karolina 2006 F POL
50 N FIORENZA Elena 2005 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
51 N GKLINAVOU Eleftheria 2007 F GRE A.A. IOANNINON (GRE)
52 N YURTTAS Yagmur 2009 F TUR
53 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
54 N HARTMANN Lilly 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
55 N KVERFELD Maria 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
56 N VAN GRINSVEN Luca 2005 F NED SC Den Bosch (NED)
56 N HÄMÄLÄINEN Emma 2006 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
58 N OJALA Minea 2006 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
59 N JONYNAITE Kamila 2006 F LTU
60 N MOROSI Francesca 2007 F ITA
61 N ARAZYAN Elen 2006 F ARM Fechtergilde Südholstein (GER)
62 N CAN Zulal 2009 F TUR
63 N KORKKINEN Karina 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
63 N MATINJAN Anus 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
65 N 1. omg JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
66 N 1. omg WALL Loreley Thais 2005 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
67 N 1. omg LJUNGBERG Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
68 N 1. omg GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
69 N 1. omg EKEN Dila Naz 2008 F TUR
70 N 1. omg TIRIAKIDOU Maria Christina 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
71 N 1. omg PROSINA Sofija 2006 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
72 N 1. omg REESINCK Sophie 2005 F NED
73 N 1. omg CUCÈ Sofia 2005 F ITA
74 N 1. omg RENDA Eden Rose 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
75 N 1. omg EREN Derin 2005 F TUR
76 N 1. omg SONMUS Damlanur 2005 F TUR
77 N 1. omg LINDHOLM Ingrid 2006 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
78 N 1. omg SELIVANOVA Sofija 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
79 N 1. omg TEGELBERG Etti 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)

Värja Herrar U17 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N PERCHUK Maksym 2006 M UKR
2 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N MERIC Murat 2005 M TUR
3 N CHORNOGOD Illia 2005 M UKR
5 N POMCHENKO Antonio 2005 M UKR
6 N COMPAROTTO Giorgio 2005 M ITA
7 N YETER Yalgin 2005 M TUR
8 N ÖNER Cengizhan 2006 M TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
9 N RASPOPTSIS Evangelos 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
10 N STELLA Davide 2005 M ITA
11 N PULITI Lucio 2005 M ITA
12 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
13 N SENA Cristiano 2006 M ITA
14 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
15 N DE LAMPER Aeneas 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 N SOMMA Salvatore 2005 M ITA
17 N PIETROBELLI Giacomo 2005 M ITA
18 N MYKYTENKO Maksym 2007 M UKR
19 N SIMEONE Alessandro 2006 M ITA
20 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
21 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
22 N RASHAIDA Rahim 2005 M BUL
23 N RAHAMEFY Aina 2006 M FRA
24 N SLIUSAREV Mykhailo 2005 M UKR
25 N MAZUR Daniil 2005 M UKR
26 N KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
27 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
28 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
29 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
30 N TOCH Lars 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
31 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
32 N SKYDAN Mykolai 2005 M UKR KIEW (UKR)
33 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
33 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
35 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
36 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FCT Treibach (AUT)
37 N HORETSKYY Marian-Anton 2005 M UKR
38 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
39 N COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
40 N DI LILLO Danilo 2005 M ITA
41 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
42 N SZURLEJ Maciej 2005 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
43 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
44 N MAISTRENKO Lev 2005 M UKR
45 N SIPAVICIUS Mindaugas 2006 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
46 N MAVROMATIS Achilleas 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
47 N KUZNETSOV Daniil 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
48 N SOLA SEGURA Rafael 2005 M ESP
49 N COSTE Daniel 2005 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
50 N DE LA CAL GUIJARRO Jaime 2005 M ESP
51 N GUMENIUK Andriy 2005 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
52 N FELTZ Flavien 2006 M BEL CRE Arlon (BEL)
53 N CIRCO Leonardo 2007 M ITA
54 N RUPPENTHAL Julius 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
55 F SANTANGELO Stefano 2006 M ITA
56 N DE BOCK Cyrille 2005 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
57 N REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
58 N HECKMANN Lucas 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
59 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
60 N KEW Liam 2005 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
61 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
62 N PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
63 N PAHKALA Peik 2005 M FIN Habda Helsinki (FIN)
64 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
65 N KOLESNIK Aleks 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
66 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
67 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
68 N PETKANTCHIN Samuel 2006 M FRA
69 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
70 N BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
71 N THEODOROPOULOS Panagiotis 2006 M GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
72 N VAN COPPENOLLE Nicolas 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
73 N TURKDIL Burak 2005 M TUR
74 N BRANDBERG Nils 2008 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
75 N AKKUNCU Semih 2005 M TUR
76 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
77 N PROKOFIEV Arsenii 2007 M UKR
78 N BREIVIK Viktor Jarl Hagen 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
79 N SPIEGEL Robert Casper 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
80 N KATSINOS Stylianos 2006 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
80 N ERSS Ott Henrik 2007 M EST Tallinna Mook (EST)
80 N ÖGÜT Cinar 2005 M TUR
83 N MYKYTENKO Oleh 2007 M UKR
83 N LEPORATI Ettore 2007 M ITA
85 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
85 N GAILIS Archibalds 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
87 N BUONINCONTRI Andrea 2006 M ITA
88 N PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
89 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
90 N AL-QAHTANI Meshaal 2006 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
91 N STROOP Preston Ridley 2006 M NED
92 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
93 N MORANO Tommaso 2006 M ITA
94 N SYDOROV Mykhailo 2006 M UKR
95 N BALBUZA Vladyslav 2005 M UKR
95 N VAN EDEREN Adam 2006 M NED Holland Schermen (NED)
97 N OZER Kerem 2005 M TUR
98 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
99 N PELLETTA Francesco 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
100 N SOUREK Karlo 2005 M CRO
101 N LAMBINEN Nikita 2008 M EST Tallinna Mook (EST)
102 N POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
103 N DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
104 N AL-FADAAQ Jaber 2005 M QAT
105 N 1. omg HALVARSSON Ludvig 2006 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
106 N 1. omg DELEVACQUE Maxime 2007 M FRA
107 N 1. omg TSOKAS Vasileios 2008 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
108 N 1. omg SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
109 N 1. omg LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
110 N 1. omg RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
111 N 1. omg SAMYN Ward 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
112 N 1. omg ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
113 N 1. omg SCHENKENGEL Joannes 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
114 N 1. omg EDELMANN Julius 2007 M NOR Bergens FK (NOR)
115 N 1. omg CAMPBELL-OKOLO Omari 2005 M GBR
116 N 1. omg LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
117 N 1. omg VISSER Zeb 2006 M NED Fencing Ermelo (NED)
118 N 1. omg AL-HOTHI Mohammed 2007 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
119 N 1. omg UGAZ VIDAL Mateo 2005 M ESP
120 N 1. omg PISTACCHI Valerio 2005 M ITA
121 N 1. omg ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
122 N 1. omg ASK Elias 2006 M SWE AFiL Lund (SWE)
122 N 1. omg IZERGIN Markus 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
124 N 1. omg BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
125 N 1. omg DEKKERS Cas 2005 M NED
126 N 1. omg CAMBIERI Pietro 2007 M ITA
127 N 1. omg CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
128 N 1. omg PEDERSEN Adrian 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
129 N 1. omg BENTIVOGLI Leonardo 2007 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
130 N 1. omg VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)

Värja Damer U17 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ESTONIA       EST
1 ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
1 TRYNOVA Julia 2008 F EST En Garde Haapsalu (EST)
1 AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
1 TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 TURKEY       TUR
2 ÖZCAN Kayra Naz 2007 F TUR
2 SONMUS Damlanur 2005 F TUR
2 SONMUS Yagmur 2005 F TUR
2 ERTURK Aleyna 2005 F TUR
3 ITALY       ITA
3 CALVANESE Alessandra 2005 F ITA
3 MADRIGNANI Benedetta 2005 F ITA
3 TREGLIA Elisa 2005 F ITA
4 ITALY 2       ITA
4 SANTONOCITO Eleonora Carola 2006 F ITA
4 DI MARTINO Ludovica 2006 F ITA
4 CUCÈ Sofia 2005 F ITA
5 LITHUANIA       LTU
5 PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
5 PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
5 NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
5 JONYNAITE Kamila 2006 F LTU
6 ESTONIA 2       EST
6 EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
6 KAPITONENKO Polina 2006 F EST IREM (EST)
6 JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
6 PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
7 SWEDEN       SWE
7 LJUNGBERG Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
7 WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
7 ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 ERIKSSON Linnea 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 ESTONIA 3       EST
8 KIKERPILL Eliisa 2008 F EST Tartu Kalev (EST)
8 SELIVANOVA Sofija 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
8 PÄRLIN Ksenja 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
9 PROSINA Sofija 2006 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
9 GKLINAVOU Eleftheria 2007 F GRE A.A. IOANNINON (GRE)
9      
9 KARAOUSOGLOU Ioanna-Ioli 2006 F GRE LYGKAS OMILOS XIFASKIAS PENTELIS (GRE)
10 GREECE       GRE
10 TIRIAKIDOU Maria Christina 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
10 BINA Foteini 2006 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
10 KARANTZA Konstantina 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
10 MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
11 FINLAND       FIN
11 TEGELBERG Etti 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 OJALA Minea 2006 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
11 HÄMÄLÄINEN Emma 2006 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
12 ITALY 3       ITA
12 ARAMINI Sara 2005 F ITA
12 GALLO Giorgia 2006 F ITA
12 FIORENZA Elena 2005 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
13      
13 GILDERNES Ada Sofie 2007 F NOR Bergens FK (NOR)
13 VAN GRINSVEN Luca 2005 F NED SC Den Bosch (NED)
13 GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
13 REESINCK Sophie 2005 F NED
14 ESTONIA 4       EST
14 KORKKINEN Karina 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
14 MATINJAN Anus 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
14 KLIMENKO Anna 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
15 TURKEY 2       TUR
15 EKEN Dila Naz 2008 F TUR
15 CAN Zulal 2009 F TUR
15 YURTTAS Yagmur 2009 F TUR
16 SWEDEN 2       SWE
16 LINDHOLM Ingrid 2006 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
16 CEDERLUND Elsa 2006 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
16 HARDING Alma 2006 F SWE AFiL Lund (SWE)
16 RENDA Eden Rose 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Värja Herrar U17 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 UKRAINE       UKR
1 MAISTRENKO Lev 2005 M UKR
1 MYKYTENKO Maksym 2007 M UKR
1 SLIUSAREV Mykhailo 2005 M UKR
1 MAZUR Daniil 2005 M UKR
2 ITALY       ITA
2 PIETROBELLI Giacomo 2005 M ITA
2 COMPAROTTO Giorgio 2005 M ITA
2 DI LILLO Danilo 2005 M ITA
2 PULITI Lucio 2005 M ITA
3 UKRAINE 2       UKR
3 SKYDAN Mykolai 2005 M UKR KIEW (UKR)
3 POMCHENKO Antonio 2005 M UKR
3 PERCHUK Maksym 2006 M UKR
3 BALBUZA Vladyslav 2005 M UKR
4 ITALY 2       ITA
4 SOMMA Salvatore 2005 M ITA
4 LEPORATI Ettore 2007 M ITA
4 PISTACCHI Valerio 2005 M ITA
4 SANTANGELO Stefano 2006 M ITA
5 NORWAY       NOR
5 NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
5 HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
5 MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
5 KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
6 UKRAINE 3       UKR
6 GUMENIUK Andriy 2005 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
6 CHORNOGOD Illia 2005 M UKR
6 HORETSKYY Marian-Anton 2005 M UKR
7 TURKEY       TUR
7 MERIC Murat 2005 M TUR
7 ÖGÜT Cinar 2005 M TUR
7 YETER Yalgin 2005 M TUR
7 ÖNER Cengizhan 2006 M TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
8 ESTONIA       EST
8 DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
8 ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
8 GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
8 MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
9 BELGIUM       BEL
9 FELTZ Flavien 2006 M BEL CRE Arlon (BEL)
9 COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
9 VAN COPPENOLLE Nicolas 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
9 DE BOCK Cyrille 2005 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
10 GREECE       GRE
10 TSOKAS Vasileios 2008 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
10 KATSINOS Stylianos 2006 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
10 MAVROMATIS Achilleas 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
10 RASPOPTSIS Evangelos 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
11 LITHUANIA       LTU
11 MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
11 SIPAVICIUS Mindaugas 2006 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
11 SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
12 SWEDEN       SWE
12 BRANDBERG Nils 2008 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
12 SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
12 HALVARSSON Ludvig 2006 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
13 SWEDEN 2       SWE
13 BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
13 RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
13 BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
13 POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 ESTONIA 2       EST
14 PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
14 KOLESNIK Aleks 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
14 JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
15 UKRAINE 4       UKR
15 MYKYTENKO Oleh 2007 M UKR
15 PROKOFIEV Arsenii 2007 M UKR
15 SYDOROV Mykhailo 2006 M UKR
16 SWEDEN 3       SWE
16 HECKMANN Lucas 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
16 BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
16 POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
17 ESTONIA 3       EST
17 KUZNETSOV Daniil 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
17 LAMBINEN Nikita 2008 M EST Tallinna Mook (EST)
17 ERSS Ott Henrik 2007 M EST Tallinna Mook (EST)
18 ITALY 3       ITA
18 BUONINCONTRI Andrea 2006 M ITA
18 MORANO Tommaso 2006 M ITA
18 CAMBIERI Pietro 2007 M ITA
18 STELLA Davide 2005 M ITA
19 DENMARK       DEN
19 REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
19 DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
19 OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 MIXED LATVIA       LAT
20 THEODOROPOULOS Panagiotis 2006 M GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
20 KEW Liam 2005 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
20 GAILIS Archibalds 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
20 ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
21 FINLAND       FIN
21 PAHKALA Peik 2005 M FIN Habda Helsinki (FIN)
21 RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
21 KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
21 LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
22 NETHERLANDS       NED
22 STROOP Preston Ridley 2006 M NED
22 VAN EDEREN Adam 2006 M NED Holland Schermen (NED)
22 VISSER Zeb 2006 M NED Fencing Ermelo (NED)
22 BENTIVOGLI Leonardo 2007 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
23 QATAR       QAT
23 AL-OULAN Mohammed 2006 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
23 AL-QAHTANI Meshaal 2006 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
23 AL-FADAAQ Jaber 2005 M QAT
23 AL-HOTHI Mohammed 2007 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
24 NORWAY 2       NOR
24 EDELMANN Julius 2007 M NOR Bergens FK (NOR)
24 BREIVIK Viktor Jarl Hagen 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
24 IZERGIN Markus 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
25 DENMARK 2       DEN
25 PEDERSEN Adrian 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
25 VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)