s.v. Zaal Treffers, Circ. Ravennate Della Spada
Värja
Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
5 | 1 | 3 |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
106 | 2024-04-12 / 2024-04-20 | Riyadh | World Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
131 | 2023-04-01 / 2023-04-12 | Plovdiv | World Championships | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 2024-02-22 / 2024-02-25 | Neaples | European Championships | Värja Herrar U17 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
77 | 2024-02-22 / 2024-02-25 | Neaples | European Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
19 | 2023-02-21 / 2023-02-24 | Tallinn | European Championships | Värja Herrar U17 Lag | |
81 | 2023-02-21 / 2023-02-24 | Tallinn | European Championships | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
107 | 2024-02-03 / 2024-02-04 | Bale | World Cup of Switzerland | Värja Herrar U20 Individuell | |
217 | 2024-01-04 / 2024-01-07 | Udine | Alpe Adria | Värja Herrar U20 Individuell | |
268 | 2023-12-16 / 2023-12-17 | Athens | Athens Cup | Värja Herrar U20 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
4 | 2023-09-30 / 2023-10-01 | Neaples | Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Lag | |
8 | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Thessaloniki | Thessaloniki Europcup | Värja Herrar U17 Individuell | |
0 | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Thessaloniki | Thessaloniki Europcup | Värja Herrar U17 Lag | |
8 | 2022-10-28 / 2022-10-29 | Klagenfurt | Trofeo Maestro Dario Codarin | Värja Herrar U17 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
13 | 2024-02-10 / 2024-02-11 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Individuell | |
23 | 2024-02-10 / 2024-02-11 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Lag | |
129 | 2024-01-12 / 2024-01-14 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Individuell | |
26 | 2024-01-12 / 2024-01-14 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Lag | |
119 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
35 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Lag | |
49 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Individuell | |
65 | 2023-10-28 / 2023-10-29 | Klagenfurt | Trofeo Maestro Dario Codarin | Värja Herrar U17 Individuell | |
11 | 2023-10-28 / 2023-10-29 | Klagenfurt | Trofeo Maestro Dario Codarin | Värja Herrar U17 Lag | |
151 | 2023-10-14 / 2023-10-15 | Budapest | Budapest Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
29 | 2023-10-14 / 2023-10-15 | Budapest | Budapest Cup | Värja Herrar U17 Lag | |
46 | 2023-09-30 / 2023-10-01 | Neaples | Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
257 | 2023-01-13 / 2023-01-15 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Individuell | |
61 | 2022-11-26 / 2022-11-27 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
12 | 2022-11-26 / 2022-11-27 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Lag | |
133 | 2022-11-12 / 2022-11-13 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Individuell | |
22 | 2022-11-12 / 2022-11-13 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Lag | |
63 | 2022-10-28 / 2022-10-29 | Klagenfurt | Trofeo Maestro Dario Codarin | Värja Herrar U17 Individuell | |
272 | 2022-10-08 / 2022-10-09 | Budapest | Budapest Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
37 | 2022-10-08 / 2022-10-09 | Budapest | Budapest Cup | Värja Herrar U17 Lag | |
227 | 2022-02-12 / 2022-02-13 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Individuell | |
268 | 2022-01-14 / 2022-01-16 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Individuell | |
34 | 2022-01-14 / 2022-01-16 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Lag | |
129 | 2021-12-04 / 2021-12-05 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
22 | 2021-12-04 / 2021-12-05 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Lag | |
192 | 2021-10-30 / 2021-10-31 | Heidenheim | Hartmann Cup | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-06-22 / 2024-06-23 | Rosmalen | Dutch Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
2 | 2024-06-22 / 2024-06-23 | Rosmalen | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
1 | 2024-05-10 / 2024-05-13 | Riccione | National Championships Gold | Värja Herrar U17 Individuell | |
1 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Den Bosch | Dutch Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
1 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Den Bosch | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
4 | 2023-05-27 / 2023-05-28 | Arnhem | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Lag | |
3 | 2022-06-11 / 2022-06-12 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
7 | 2022-06-11 / 2022-06-12 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
8 | 2022-05-21 / 2022-05-22 | Zutphen | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Lag | |
1 | 2021-09-18 / 2021-09-19 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Open U14 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
12 | 2024-06-29 / 2024-06-30 | Amstelveen | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
22 | 2024-05-24 / 2024-05-26 | Genova | Italian Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
81 | 2024-05-17 / 2024-05-19 | Terni | Italian Championships Gold | Värja Herrar Seniorer Individuell Gold | |
19 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Amstelveen | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
59 | 2021-09-25 / 2021-09-26 | Ede | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
18 | 2021-09-18 / 2021-09-19 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
10 | 2019-06-08 / 2019-06-09 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U14 Individuell | |
1 | 2019-06-08 / 2019-06-09 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U12 Individuell | |
3 | 2018-06-02 / 2018-06-03 | Breda | Dutch Championships | Värja Herrar U12 Individuell | |
14 | 2017-06-10 / 2017-06-11 | Breda | Dutch Championships | Värja Herrar U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
36 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Catania | 2nd National Tournament | Värja Herrar U17 Individuell | |
217 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Catania | 2nd National Tournament | Värja Herrar U20 Individuell | |
143 | 2024-03-02 / 2024-03-03 | Neaples | 2nd National Tournament | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
55 | 2023-11-11 / 2023-11-12 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Herrar U17 Individuell | |
67 | 2022-10-01 / 2022-10-02 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Herrar U17 Individuell | |
41 | 2022-05-07 / 2022-05-08 | Leverkusen | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell | |
13 | 2022-02-05 / 2022-02-06 | Frankfurt | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell | |
38 | 2021-06-17 / 2021-06-21 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 2022-04-24 | Faenza | Regional Championships Emilia-Romagna | Värja Herrar U20 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 2021-11-27 / 2021-11-28 | Krefeld | Memoriam Lajos-Csire | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2021-11-20 / 2021-11-21 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Värja Herrar U15 Individuell | |
1 | 2021-10-02 / 2021-10-03 | Braine l'Alleud | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2020-02-08 / 2020-02-09 | Hagen | Ruhr-Volme-Cup | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
14 | 2024-04-06 / 2024-04-07 | Soliera | Coppa Italia Assoluti Emilia-Romagna | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
15 | 2024-01-28 | Conselice | 2nd Regional Qualification Emilia-Romagna | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
21 | 2024-01-21 | Lugo | 2nd Regional Qualification Emilia-Romagna | Värja Herrar U20 Individuell | |
40 | 2023-09-24 | Bologna | Regional Qualification Assoluti of Emilia-Romagna | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
56 | 2023-04-30 / 2023-05-01 | Castel Bolognese | Coppa Italia Assoluti Emilia-Romagna | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
30 | 2021-10-23 | Bologna | 1st Regional Qualification Emilia-Romagna | Värja Herrar U17 Individuell | |
27 | 2020-01-11 | Leuven | Youth Prize Leuven | Värja Herrar U14 Individuell | |
25A | 2019-10-05 / 2019-10-06 | Essen | Essener Degen Cup | Värja Herrar U13 Individuell | |
2 | 2019-01-12 | Leuven | Youth Prize Leuven | Värja Open U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2023-03-26 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Herrar U20 Individuell | |
3 | 2023-01-21 / 2023-01-22 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
8 | 2022-09-18 | Tilburg | Koning Willem II Toernooi | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
5 | 2022-04-10 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Herrar U17 Individuell | |
2 | 2022-03-12 / 2022-03-13 | Volendam | EnCavant Fencing Tournament | Värja Open U17 Individuell | |
1 | 2020-03-07 / 2020-03-17 | Volendam | EnCavant Fencing Tournament | Värja Open U14 Individuell | |
5 | 2020-01-25 / 2020-01-26 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Herrar U14 Individuell | |
5 | 2019-09-14 / 2019-09-15 | Krefeld | Memoriam Lajos-Csire | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 2023-05-20 / 2023-05-21 | Purmerend | EnCavant Fencing Tournament | Värja Open Seniorer Individuell | |
12 | 2023-04-01 / 2023-04-02 | Utrecht | DOM Tournament | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
18 | 2023-01-21 / 2023-01-22 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
63 | 2021-09-05 | Tilburg | Koning Willem II Toernooi | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
12 | 2020-02-15 / 2020-02-16 | Sint-Martens-Latem | International Youth Fencing Cup | Värja Herrar U14 Individuell | |
9 | 2019-03-31 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Open U12 Individuell | |
1 | 2019-01-26 / 2019-01-27 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Open U12 Individuell | |
2 | 2018-12-15 / 2018-12-16 | Bocholt | Maestro's KLUP Challenge | Värja Herrar U13+U12 Individuell | |
1 | 2018-03-18 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Herrar U12 Individuell | |
22 | 2018-02-24 | Sint-Martens-Latem | International Youth Fencing Cup | Värja Open U12 Individuell | |
9 | 2018-01-27 / 2018-01-28 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Open U12 Individuell | |
2 | 2017-12-16 / 2017-12-17 | Bocholt | Maestros Klup Challenge | Värja Herrar U11+U10 Individuell | |
1 | 2017-04-09 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Open U10 Individuell | |
9 | 2017-01-28 / 2017-01-29 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Open U12 Individuell |
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Vinster Poule | 43 | 22 | 24 |
Förluster Poule | 38 | 35 | 31 |
Vinster Direkteliminering | 7 | 8 | 19 |
Förluster Direkteliminering | 11 | 5 | 7 |
Antal träffar | 506 | 342 | 481 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 4.91 (4.95 / 4.86) | 4.73 (4.9 / 4.58) | 4.96 (4.88 / 5) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 2.39 (2.56 / 2) | 2.17 (2.05 / 2.31) | 1.94 (1.47 / 2.5) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 12.71 (7.5 / 14.8) | 14.5 (14.5 / 14.5) | 12.16 (12.17 / 12.15) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 10.45 (10.5 / 10.4) | 9.2 (9.33 / 9) | 10.14 (9.75 / 10.67) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
366 | 0.5000 | 2024 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell | |||||
484 | 0.5000 | 2023 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
117 | 1.2500 | 2023 | African Confederation Ranking | Värja U17 Individuell | |||||
42 | 60.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
59 | 54.0000 | 2022 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
508 | 0.0000 | 2021 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 189.4700 | 2021 | Circuit Jeunes Lames | Värja U15 Individuell | |||||
54 | 18.7500 | 2019 | Circuit Jeunes Lames | Värja U15 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
s.v. Zaal Treffers (NED) | Klubb | 31 dec. 2021 | Primärt medlemskap | |
Circ. Ravennate Della Spada (ITA) | Klubb | Primärt medlemskap | ||
Leidsche Schermvereniging AEW (NED) | Klubb | 31 dec. 2021 | Ej aktiv |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.