s.v. Scaramouche
Värja
Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
0 | 0 | 2 |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
102 | 2024-04-12 / 2024-04-20 | Riyadh | World Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
34 | 2024-04-12 / 2024-04-20 | Riyadh | World Championships | Värja Herrar U20 Lag | |
94 | 2023-04-01 / 2023-04-12 | Plovdiv | World Championships | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
60 | 2023-02-21 / 2023-02-24 | Tallinn | European Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
19 | 2023-02-21 / 2023-02-24 | Tallinn | European Championships | Värja Herrar U17 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 2024-01-20 / 2024-01-21 | Manama | Bahrain World Cup | Värja Herrar U20 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
89 | 2024-02-17 / 2024-02-18 | Vrsac | Star Cup | Värja Herrar U20 Individuell | |
13 | 2024-02-17 / 2024-02-18 | Vrsac | Star Cup | Värja Herrar U20 Lag | |
73 | 2024-02-03 / 2024-02-04 | Bale | World Cup of Switzerland | Värja Herrar U20 Individuell | |
70 | 2024-01-20 / 2024-01-21 | Manama | Bahrain World Cup | Värja Herrar U20 Individuell | |
25 | 2024-01-04 / 2024-01-07 | Udine | Alpe Adria | Värja Herrar U20 Lag | |
174 | 2024-01-04 / 2024-01-07 | Udine | Alpe Adria | Värja Herrar U20 Individuell | |
200 | 2023-02-04 / 2023-02-05 | Bale | World Cup of Switzerland | Värja Herrar U20 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
0 | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Thessaloniki | Thessaloniki Europcup | Värja Herrar U17 Lag | |
8 | 2022-10-28 / 2022-10-29 | Klagenfurt | Trofeo Maestro Dario Codarin | Värja Herrar U17 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
213 | 2024-01-13 / 2024-01-14 | Berlin | White Bear of Berlin | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
97 | 2023-02-11 / 2023-02-12 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Individuell | |
99 | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Thessaloniki | Thessaloniki Europcup | Värja Herrar U17 Individuell | |
25 | 2023-01-13 / 2023-01-15 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Lag | |
145 | 2023-01-13 / 2023-01-15 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Individuell | |
73 | 2022-12-09 / 2022-12-10 | Leipzig | Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
121 | 2022-11-26 / 2022-11-27 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
12 | 2022-11-26 / 2022-11-27 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Lag | |
22 | 2022-11-12 / 2022-11-13 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Lag | |
116 | 2022-11-12 / 2022-11-13 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Individuell | |
178 | 2022-10-28 / 2022-10-29 | Klagenfurt | Trofeo Maestro Dario Codarin | Värja Herrar U17 Individuell | |
63 | 2022-10-08 / 2022-10-09 | Budapest | Budapest Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
47 | 2022-10-08 / 2022-10-09 | Budapest | Budapest Cup | Värja Herrar U17 Lag | |
185 | 2022-02-12 / 2022-02-13 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Individuell | |
34 | 2022-01-14 / 2022-01-16 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Lag | |
267 | 2022-01-14 / 2022-01-16 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Individuell | |
117 | 2021-12-04 / 2021-12-05 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
22 | 2021-12-04 / 2021-12-05 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Lag | |
201 | 2021-10-30 / 2021-10-31 | Heidenheim | Hartmann Cup | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Den Bosch | Dutch Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
7 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Den Bosch | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
3 | 2023-05-27 / 2023-05-28 | Arnhem | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Lag | |
6 | 2022-05-21 / 2022-05-22 | Zutphen | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
10 | 2024-06-22 / 2024-06-23 | Rosmalen | Dutch Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
25 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Amstelveen | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
29 | 2022-07-09 / 2022-07-10 | Den Bosch | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
11 | 2022-06-11 / 2022-06-12 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
16 | 2022-06-11 / 2022-06-12 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
30 | 2021-09-25 / 2021-09-26 | Ede | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
9 | 2021-09-18 / 2021-09-19 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
24 | 2021-09-18 / 2021-09-19 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
45 | 2020-09-26 / 2020-09-27 | Amsterdam | Dutch Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
33 | 2019-06-08 / 2019-06-09 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
11 | 2019-06-08 / 2019-06-09 | Alkmaar | Dutch Championships | Värja Herrar U14 Individuell | |
3 | 2018-06-02 / 2018-06-03 | Breda | Dutch Championships | Värja Herrar U12 Individuell | |
17 | 2018-06-02 / 2018-06-03 | Breda | Dutch Championships | Värja Herrar U14 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Den Bosch | Dutch Open | Värja Herrar Seniorer Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
51 | 2023-11-04 / 2023-11-05 | Offenbach | Stefan-Haukler-Memoriam | Värja Herrar U20 Individuell | |
59 | 2023-10-21 / 2023-10-22 | Bad Segeberg | Nord-Ostsee Cup | Värja Herrar U20 Individuell | |
19 | 2023-03-12 | Delft | Tegeltjes Tournament | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
18 | 2022-10-01 / 2022-10-02 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Herrar U17 Individuell | |
24 | 2022-02-06 | Nijmegen | Keizer Karel Tournament | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
59 | 2021-10-23 / 2021-10-24 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Herrar U17 Individuell | |
20 | 2020-09-12 / 2020-09-13 | Libramont | National Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
59 | 2020-02-15 | Sint-Martens-Latem | International Youth Fencing Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
49 | 2019-02-16 / 2019-02-17 | Sint-Martens-Latem | International Youth Cup | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 2019-11-09 / 2019-11-10 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Värja Herrar U14 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
41 | 2020-01-11 / 2020-01-12 | Leverkusen | Epee Cup of Leverkusen | Värja Herrar U17 Individuell | |
8 | 2018-11-10 / 2018-11-11 | Mülheim an der Ruhr | International Epee Cup | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 2024-05-11 / 2024-05-12 | Purmerend | EnCavant Fencing Tournament | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
3 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Den Bosch | Dutch Open | Värja Open U20 Individuell | |
1 | 2023-05-20 / 2023-05-21 | Purmerend | EnCavant Fencing Tournament | Värja Open U17 Individuell | |
2 | 2022-04-10 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Herrar U17 Individuell | |
1 | 2022-03-12 / 2022-03-13 | Volendam | EnCavant Fencing Tournament | Värja Open U17 Individuell | |
5 | 2020-03-07 / 2020-03-17 | Volendam | EnCavant Fencing Tournament | Värja Open U14 Individuell | |
3 | 2020-01-25 / 2020-01-26 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Herrar U14 Individuell | |
3 | 2019-09-14 / 2019-09-15 | Krefeld | Memoriam Lajos-Csire | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2019-08-24 | Bocholt | Inflight Challenge | Värja Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
19 | 2024-02-10 / 2024-02-11 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
12 | 2023-09-23 / 2023-09-24 | Krefeld | Memoriam Lajos-Csire | Värja Herrar U20 Individuell | |
14 | 2023-05-20 / 2023-05-21 | Purmerend | EnCavant Fencing Tournament | Värja Open Seniorer Individuell | |
21 | 2023-01-21 / 2023-01-22 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
39 | 2022-09-18 | Tilburg | Koning Willem II Toernooi | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
21 | 2022-04-16 | Alkmaar | Ludus et Gladius | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
25 | 2022-03-12 / 2022-03-13 | Volendam | EnCavant Fencing Tournament | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
79 | 2021-09-05 | Tilburg | Koning Willem II Toernooi | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
45 | 2020-09-20 | Tilburg | Koning Willem II Toernooi | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
10 | 2020-03-07 / 2020-03-17 | Volendam | EnCavant Fencing Tournament | Värja Herrar U17 Individuell | |
7 | 2019-03-31 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Open U14 Individuell | |
5 | 2019-01-26 / 2019-01-27 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Herrar U14 Individuell | |
6 | 2018-01-27 / 2018-01-28 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Open U12 Individuell | |
14 | 2017-12-16 / 2017-12-17 | Bocholt | Maestros Klup Challenge | Värja Herrar U13+U12 Individuell | |
10 | 2017-01-28 / 2017-01-29 | Amsterdam | Sista Cup | Värja Open U12 Individuell |
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Vinster Poule | 28 | 37 | 4 |
Förluster Poule | 34 | 37 | 20 |
Vinster Direkteliminering | 2 | 6 | 0 |
Förluster Direkteliminering | 7 | 10 | 3 |
Antal träffar | 309 | 435 | 70 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 4.82 (4.64 / 5) | 4.54 (4.5 / 4.57) | 4.75 (4.5 / 5) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 2.26 (2.33 / 2.19) | 2.32 (2.55 / 2.06) | 1.6 (1.25 / 1.83) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 15 (15 / 0) | 15 (15 / 15) | |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 9.57 (9.4 / 10) | 9.1 (9.8 / 8.4) | 6.33 (5 / 7) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
201 | 3.5000 | 2024 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell | |||||
288 | 3.5000 | 2023 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell | |||||
630 | 0.0000 | 2022 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
501 | 0.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Värja U23 Individuell | |||||
149 | 24.0000 | 2022 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
492 | 0.0000 | 2021 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31 | 75.0000 | 2019 | Circuit Jeunes Lames | Värja U15 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
s.v. Scaramouche (NED) | Klubb | 1 jan. 2023 | Primärt medlemskap | |
Fencing Ermelo (NED) | Klubb | 1 jan. 2023 | Ej aktiv |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.