Kontinentalt mästerskap | ||
---|---|---|
0 | 1 | 1 |
Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
5 | 1 | 1 |
Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
4 | 4 | 0 |
31 dec. 2015 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2023-09-04 / 2023-09-09 | Assuncao | South American Championship | Värja Damer U20 Individuell | |
1 | 2023-09-04 / 2023-09-09 | Assuncao | South American Championship | Värja Damer U20 Lag | |
3 | 2022-10-19 / 2022-10-23 | Cochabamba | South American Championship | Värja Damer U20 Individuell | |
2 | 2022-10-19 / 2022-10-23 | Cochabamba | South American Championship | Värja Damer U17 Individuell | |
2 | 2022-10-19 / 2022-10-23 | Cochabamba | South American Championship | Värja Damer U20 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
72 | 2024-04-12 / 2024-04-20 | Riyadh | World Championships | Värja Damer U20 Individuell | |
27 | 2024-04-12 / 2024-04-20 | Riyadh | World Championships | Värja Damer U20 Lag | |
27 | 2023-04-01 / 2023-04-12 | Plovdiv | World Championships | Värja Damer U20 Lag | |
58 | 2023-04-01 / 2023-04-12 | Plovdiv | World Championships | Värja Damer U20 Individuell | |
140 | 2022-07-15 / 2022-07-23 | Cairo | World Championships | Värja Damer Seniorer Individuell | |
22 | 2022-07-15 / 2022-07-23 | Cairo | World Championships | Värja Damer Seniorer Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 2024-02-22 / 2024-02-27 | Rio de Janeiro | Pan American Championship Cadet and Junior | Värja Damer U20 Lag | |
4 | 2023-03-01 / 2023-03-06 | Bogota | Pan American Championship Cadet and Junior | Värja Damer U20 Lag | |
7 | 2020-02-23 / 2020-02-28 | San Salvador | Pan American Championships U17/U20 | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2020-02-23 / 2020-02-28 | San Salvador | Pan American Championships U17/U20 | Värja Damer U20 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
19 | 2024-02-22 / 2024-02-27 | Rio de Janeiro | Pan American Championship Cadet and Junior | Värja Damer U20 Individuell | |
11 | 2023-03-01 / 2023-03-06 | Bogota | Pan American Championship Cadet and Junior | Värja Damer U20 Individuell | |
18 | 2020-02-23 / 2020-02-28 | San Salvador | Pan American Championships U17/U20 | Värja Damer U20 Individuell | |
2 | 2018-08-21 / 2018-08-27 | San Salvador | Pan American Youth and Veterans Championships | Värja Damer U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
57 | 2024-01-04 / 2024-01-07 | Udine | Alpe Adria | Värja Damer U20 Individuell | |
19 | 2023-11-17 / 2023-11-18 | Lima | World Cup | Värja Damer U20 Individuell | |
135 | 2023-02-04 / 2023-02-05 | Istanbul | World Cup | Värja Damer U20 Individuell | |
150 | 2023-01-06 / 2023-01-08 | Udine | Alpe Adria | Värja Damer U20 Individuell | |
65 | 2022-12-17 / 2022-12-18 | Burgos | Ciudad de Burgos | Värja Damer U20 Individuell | |
131 | 2022-12-03 / 2022-12-04 | Laupheim | Uhlmann-Cup | Värja Damer U20 Individuell | |
57 | 2022-02-05 / 2022-02-06 | Kiev | Golden Gate Cup | Värja Damer U20 Individuell | |
88 | 2022-01-08 / 2022-01-09 | Udine | Alpe Adria | Värja Damer U20 Individuell | |
110 | 2021-12-18 / 2021-12-19 | Burgos | Ciudad de Burgos | Värja Damer U20 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
102 | 2022-02-12 / 2022-02-13 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Damer U17 Individuell | |
111 | 2022-01-14 / 2022-01-16 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Damer U17 Individuell | |
68 | 2021-12-04 / 2021-12-05 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Damer U17 Individuell | |
13 | 2021-12-04 / 2021-12-05 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Damer U17 Lag | |
84 | 2021-11-20 / 2021-11-21 | Grenoble | World Challenge | Värja Damer U17 Individuell | |
100 | 2021-10-30 / 2021-10-31 | Heidenheim | Hartmann Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
28 | 2020-02-08 / 2020-02-09 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Damer U17 Individuell | |
43 | 2020-01-25 / 2020-01-26 | Espoo (Helsinki) | Espoo Fencing Challenge | Värja Damer U17 Individuell | |
180 | 2020-01-10 / 2020-01-12 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Damer U17 Individuell | |
206 | 2019-12-07 / 2019-12-08 | Heidenheim | Kneipp Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
81 | 2019-11-16 / 2019-11-17 | Grenoble | World Challenge | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2019-04-06 / 2019-04-07 | Barcelona | U14 European Circuit | Värja Damer U14 Individuell | |
3 | 2019-03-09 / 2019-03-10 | Sofia | Chocolate | Värja Damer U14 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2023-09-16 / 2023-09-19 | Curitiba | Campeonato Brasileiro Interclubes Cadete e Juvenil | Värja Damer U20 Individuell | |
4 | 2023-05-06 / 2023-05-07 | Rüsselsheim | German Championships | Värja Damer U20 Lag | |
1 | 2022-09-08 / 2022-09-11 | Sao Paulo | Campeonato Brasileiro Interclubes Cadete e Juvenil | Värja Damer U17 Individuell | |
1 | 2022-09-08 / 2022-09-11 | Sao Paulo | Campeonato Brasileiro Interclubes Cadete e Juvenil | Värja Damer U20 Individuell | |
1 | 2019-10-07 / 2019-10-10 | Curitiba | Campeonato Brasileiro Cadete e Juvenil | Värja Damer U20 Lag | |
5 | 2019-10-07 / 2019-10-10 | Curitiba | Campeonato Brasileiro Cadete e Juvenil | Värja Damer U20 Individuell | |
3 | 2019-10-07 / 2019-10-10 | Curitiba | Campeonato Brasileiro Cadete e Juvenil | Värja Damer U17 Individuell | |
1 | 2019-06-01 / 2019-06-02 | Waldkirch | German Championships | Värja Damer U14+U13 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2018-03-16 / 2018-03-18 | Curitiba | Brazilian Youth Championships | Värja Damer U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-04-04 / 2024-04-07 | Sao Paulo | Torneio Nacional Juvenil | Värja Damer U20 Individuell | |
5 | 2023-04-14 / 2023-04-16 | Rio de Janeiro | Torneio Nacional Cidade do Rio de Janeiro | Värja Damer Seniorer Individuell | |
3 | 2023-04-13 / 2023-04-16 | Rio de Janeiro | 3ª Etapa Circuito Jovem | Värja Damer U20 Individuell | |
8 | 2023-03-10 / 2023-03-12 | Curitiba | Torneio Nacional Cidade de Curitiba | Värja Damer Seniorer Individuell | |
5 | 2022-09-22 / 2022-09-25 | Sao Paulo | Campeonato Brasileiro Interclubes Adulto | Värja Damer Seniorer Individuell | |
6 | 2022-08-19 / 2022-08-21 | Curitiba | Copa Curitiba - Ronaldo Schwantes | Värja Damer Seniorer Individuell | |
0A | 2022-06-23 / 2022-06-25 | Rio de Janeiro | 2º Torneio Adulto - 95 Anos CBE | Värja Damer Seniorer Individuell | |
7 | 2022-04-22 / 2022-04-24 | Porto Alegre | Copa Porto Alegre 250 anos | Värja Damer Seniorer Individuell | |
6 | 2019-09-21 / 2019-09-22 | Belo Horizonte | Circuito Nacional de Esgrima da Categoria Livre | Värja Damer Seniorer Individuell | |
1 | 2019-05-11 / 2019-05-12 | Leipzig | Allstar Deutschland Challenge | Värja Damer U14+U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
14 | 2024-04-05 / 2024-04-07 | Sao Paulo | Torneio Nacional Cidade de São Paulo | Värja Damer Seniorer Individuell | |
10 | 2022-10-08 / 2022-10-09 | Offenbach | Stefan-Haukler-Memoriam | Värja Damer U20 Individuell | |
9 | 2020-02-01 / 2020-02-02 | Heidelberg | Allstar Deutschland Challenge | Värja Damer U15 Individuell | |
24 | 2019-11-10 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Damer U17 Individuell | |
14 | 2019-10-04 / 2019-10-06 | Curitiba | Campeonato Brasileiro | Värja Damer Seniorer Individuell | |
5 | 2019-03-21 / 2019-03-24 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Damer U15 Individuell | |
2 | 2019-02-02 / 2019-02-03 | Frankfurt | Allstar Deutschland Challenge | Värja Damer U14+U13 Individuell | |
6 | 2019-01-27 | Espoo | Espoo Fencing Challenge | Värja Damer U14 Individuell | |
46 | 2018-12-16 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Damer U17 Individuell | |
9 | 2018-10-06 / 2018-10-07 | Liberec | Babylon Cup | Värja Damer U14 Individuell | |
25 | 2018-03-21 / 2018-03-25 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Damer U13 Individuell | |
3 | 2017-12-02 / 2017-12-03 | Hamburg (Norderstedt) | Allstar Deutschland Challenge | Värja Damer U14+U13 Individuell | |
108 | 2017-11-25 / 2017-11-26 | Friedrichshafen | Zeppelin Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
106 | 2017-10-21 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Damer U17 Individuell | |
16 | 2017-10-14 / 2017-10-15 | Heidelberg | Allstar Deutschland Challenge | Värja Damer U14+U13 Individuell | |
30 | 2017-05-02 | Riccione | Gran Premio Giovanissimi Renzo Nostini | Värja Damer U12 Individuell | |
76 | 2017-03-23 / 2017-03-27 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Damer U13 Individuell | |
17 | 2016-03-17 / 2016-03-21 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Damer U11 Individuell | |
21 | 2015-03-19 / 2015-03-23 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2022-05-26 / 2022-05-29 | Contagem, MG | 1º Torneio Juvenil - 95 Anos CBE | Värja Damer U20 Individuell | |
2 | 2022-05-26 / 2022-05-29 | Contagem, MG | 1º Torneio Adulto - 95 Anos CBE | Värja Damer Seniorer Individuell | |
2 | 2022-04-21 / 2022-04-23 | Porto Alegre | 1º Torneio 95 Anos CBE - Cadete | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2019-01-12 / 2019-01-13 | Berlin | Championships of Berlin | Värja Damer U14 Individuell | |
1 | 2019-01-12 / 2019-01-13 | Berlin | Championships of Berlin | Värja Damer U14+U13 Lag | |
1 | 2018-04-07 / 2018-04-08 | Bautzen | Central German Championships | Värja Damer U13 Individuell | |
2 | 2018-02-24 | Berlin | Championships of Berlin | Värja Damer U17 Individuell | |
1 | 2018-01-27 / 2018-01-28 | Bitterfeld | Championships Sachsen-Anhalt | Värja Damer U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2020-10-03 / 2020-10-04 | Aue | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
2 | 2019-09-21 / 2019-09-22 | Belo Horizonte | Torneio Nacional Cadete | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2018-11-10 | Berlin | Steglitzer Bär | Värja Damer U14 Individuell | |
4 | 2016-09-17 | Berlin | Little White Bear | Värja Damer U12 Individuell | |
5 | 2015-09-26 / 2015-09-27 | Berlin | Little White Bear | Florett Damer U11 Individuell | |
3 | 2015-01-18 | Leipzig | Youth Tournament | Florett Damer U10+U9 Individuell | |
4 | 2014-11-22 / 2014-11-23 | Berlin | Fox of Wittenau | Florett Damer U10 Individuell | |
2 | 2014-10-18 / 2014-10-19 | Potsdam | Sanssouci Cup | Florett Damer U10 Individuell | |
10 | 2013-11-16 / 2013-11-17 | Berlin | Wittenauer Fuchs | Florett Damer U10 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
12 | 2015-12-05 / 2015-12-06 | Kolkwitz | Lauermann-Cup | Florett Damer U12+U11 Individuell | |
3 | 2015-06-27 | Cottbus | Final Youngster Cup | Florett Damer U10 Individuell | |
2 | 2015-03-07 | Cottbus | Cup of Brandenburg | Florett Damer U10 Individuell | |
5 | 2015-01-11 | Szczecin | Youngster Cup | Florett Damer U10+U9 Individuell |
Säsong | 2024/2025 | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|---|
Vinster Poule | 12 | 33 | 53 | 22 |
Förluster Poule | 4 | 13 | 22 | 30 |
Vinster Direkteliminering | 8 | 11 | 28 | 2 |
Förluster Direkteliminering | 3 | 8 | 12 | 7 |
Antal träffar | 226 | 451 | 858 | 303 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 5 (5 / 5) | 4.88 (4.82 / 4.94) | 4.91 (4.85 / 4.96) | 4.95 (5 / 4.9) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 3.25 (3.33 / 3) | 3.31 (3.5 / 3.14) | 2.59 (2.67 / 2.5) | 3 (2.71 / 3.38) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 15 (0 / 15) | 15 (15 / 15) | 14.79 (14.93 / 14.62) | 15 (0 / 15) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 11 (11 / 0) | 10.25 (9.17 / 13.5) | 10.58 (9 / 11.11) | 10.57 (10.8 / 10) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
102 | 14.5000 | 2023 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell | |||||
94 | 14.5000 | 2022 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell | |||||
530 | 0.0000 | 2021 | FIE (unofficial) | Värja Seniorer Individuell | |||||
212 | 3.5000 | 2021 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell | |||||
170 | 4.0000 | 2020 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell | |||||
170 | 6.0000 | 2019 | FIE (unofficial) | Värja U20 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
190 | 12.0000 | 2021 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
84 | 21.0000 | 2020 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
154 | 21.0000 | 2019 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
58 | 36.0000 | 2024 | Brasil Esgrima Ranking | Värja Seniorer Individuell | |||||
2 | 315.6000 | 2024 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U20 Individuell | |||||
21 | 114.0000 | 2023 | Brasil Esgrima Ranking | Värja Seniorer Individuell | |||||
4 | 339.6000 | 2023 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U20 Individuell | |||||
1 | 439.2000 | 2022 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U20 Individuell | |||||
1 | 499.2000 | 2022 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U17 Individuell | |||||
6 | 270.0000 | 2022 | Brasil Esgrima Ranking | Värja Seniorer Individuell | |||||
22 | 94.0000 | 2020 | Brasil Esgrima Ranking | Värja Seniorer Individuell | |||||
10 | 172.0000 | 2020 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U15 Individuell | |||||
3 | 339.6000 | 2020 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U17 Individuell | |||||
6 | 178.0000 | 2020 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U20 Individuell | |||||
13 | 172.0000 | 2019 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U15 Individuell | |||||
22 | 94.0000 | 2019 | Brasil Esgrima Ranking | Värja Seniorer Individuell | |||||
6 | 184.0000 | 2019 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U20 Individuell | |||||
3 | 383.2000 | 2019 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U17 Individuell | |||||
4 | 192.0000 | 2018 | Brasil Esgrima Ranking | Värja U13 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | 192.0000 | 2023 | Paulista de Esgrima Ranking | Värja Seniorer Individuell | |||||
7 | 276.0000 | 2023 | Paulista de Esgrima Ranking | Värja U20 Individuell | |||||
7 | 60.0000 | 2022 | Sächsische Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
31 | 2.0000 | 2021 | Sächsische Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
11 | 60.0000 | 2019 | Berliner Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
8 | 40.0000 | 2019 | Berliner Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
11 | 20.0000 | 2018 | Berliner Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
7 | 110.0000 | 2018 | Berliner Rangliste | Värja U15 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FC Leipzig (GER) | Klubb | 1 apr. 2021 | Primärt medlemskap | |
CAP Paulistano (BRA) | Klubb | 18 apr. 2017 | Primärt medlemskap | |
Ass. Scherma Pro Vercelli (ITA) | Klubb | Primärt medlemskap | ||
FC Berlin Südwest (GER) | Klubb | 22 okt. 2013 | 31 mars 2021 | Ej aktiv |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.