Back to list

Results

Youngster Cup
GER Cottbus - Kolkwitz
March 6, 2011 - March 6, 2011

Foil Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHMOLINSKI Emma 2001 F GER FG Schwerin (GER)
2 KUKLA Ann- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
3 DZIWOSZ Hanna 2001 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
4 GÜLL Isabell Luise 2001 F GER FG Schwerin (GER)
5 KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
6 KAERGEL Alina 2002 F GER FSC Cottbus (GER)
7 SOBCZAK-DOMANSKA Maja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
8 RODE Marie- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
9 JABLONOWSKA Kaja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
10 STÜLLEIN Lara 2002 F GER FG Schwerin (GER)
11 SONNTAG Nele 2001 F GER FG Schwerin (GER)

Foil Women's U10+U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U12+U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VON MÖLLER Kathinka 1999 F GER SV Lok Pritzwalk (GER)
2 PIETROSZEK Karolina 2000 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
5 SCHMIDT Patrycja 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 GERICKE Josephine 1999 F GER PFC Potsdam (GER)
7 DARDA Paulina 2000 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
8 KRÜGER Ulrike 1999 F GER FG Schwerin (GER)
9 PURPS Daniela 1999 F GER FC Greifswald (GER)
10 THIEL Isabell 2000 F GER SC Berlin (GER)
11 SUTER Jil 2000 F GER SC Berlin (GER)
12 BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
13 SCHNABEL Hanna 2000 F GER SC Berlin (GER)
14 KLUGE Lea 2000 F GER PFC Potsdam (GER)
15 DECKERT Johanna 1999 F GER FSC Cottbus (GER)
16 RODAK Adrianna 2000 F POL UKS Rondo Szczecin (POL)
17 KRAVTSOVA Lisa 2000 F GER USC Viadrina Frankfurt (GER)
18 BÖGE Jennifer 1999 F GER USC Viadrina Frankfurt (GER)
19 TIMM Celine 2000 F GER SC Berlin (GER)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 IWERS Charlotte Andrea Erna 1997 F GER OSC Potsdam (GER)
2 KINZEL Josefin 1998 F GER SC Berlin (GER)
3 SCHMIDT Ann-Katrin 1997 F GER FG Schwerin (GER)
3 PFENNIGSCHMIDT Henriette 1998 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
5 ROTNITZKY Ayla 1998 F GER SV Lok Pritzwalk (GER)
6 GARLING Vanessa 1997 F GER SC Berlin (GER)
7 MICHAEL Birte 1997 F GER SV Lok Pritzwalk (GER)
8 WERNITZ Nicole 1998 F GER PFC Potsdam (GER)
9 VOGEL Jana 1997 F GER FC Greifswald (GER)
10 KALAMEJA Angelique 1997 F GER SV Lok Pritzwalk (GER)
11 FECHTNER Judith-Tabea 1997 F GER FG Schwerin (GER)
12 STANISLAWSKA Luiza 1998 F POL
13 HOPPE Helene 1998 F GER OSC Potsdam (GER)
14 DENCKER Carlotta 1998 F GER FG Schwerin (GER)
15 DOMBROWSKA Monika 1998 F POL AZS AWF Poznan (POL)
16 VICK Friederike 1998 F GER FG Schwerin (GER)
17 SKUZA Isabell 1998 F GER
18 WAGNER Lucie 1998 F GER FG Schwerin (GER)
19 MYSLOWITSCH Lisa 1997 F GER SC Berlin (GER)
20 RÖSINGER Vivien 1998 F GER SV Lok Pritzwalk (GER)
21 ZANK Maria 1997 F GER FC Greifswald (GER)

Foil Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
2 ZANDER Jan-Eric 2001 M GER FG Schwerin (GER)
3 SZYMANSKI Hubert 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 BOLAKOWSKI Mateusz 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
5 WOLTER Enrico 2001 M GER FG Schwerin (GER)
6 JANUSZEWSKI Kuba 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
7 MANNHEIM Paul F. 2001 M GER FG Schwerin (GER)
8 BARTELS Julius 2002 M GER FG Schwerin (GER)
9 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin (GER)
10 GERZICAK Daniel 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
11 HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
12 BLÜTHGEN Maximilian 2001 M GER FG Schwerin (GER)
13 EMILIANOWICZ Jakub 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
14 BANKAU Sebastian 2001 M GER FC Greifswald (GER)
15 NOACK Tom 2001 M GER SC Berlin (GER)
16 VATTER Luca 2001 M GER FG Schwerin (GER)
17 WINKLER Jonas 2001 M GER Spremberger SV FA (GER)

Foil Men's U10+U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U12+U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
2 CONRAD Caspar 1999 M GER OSC Berlin (GER)
3 SOKOLOWSKI Jan 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
4 OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
5 KRUSZKO Artur 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam (GER)
7 BRYDL Zdenek 1999 M CZE Sokol Brno (CZE)
8 PERA Aleksander 1999 M POL AZS AWF Poznan (POL)
9 OLEKSY Michal 2000 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
10 KRUSE Ossip 1999 M GER FG Rotation Berlin (GER)
11 GAWDZINSKI Kacper 2000 M POL UKS Rondo Szczecin (POL)
12 THEODOR Manuel 1999 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
13 UHRIG Paul 1999 M GER SC Berlin (GER)
14 DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
15 KLAGES Piet 2000 M GER SC Berlin (GER)
16 WOLF Lorenz 1999 M GER FSC Cottbus (GER)
17 BUCHHEISTER Jan 1999 M GER FG Schwerin (GER)
18 JANZ Jonas 2000 M GER FG Schwerin (GER)
19 SICKERT Maximilian 2000 M GER PFC Potsdam (GER)
20 HENKEL Max Malte 2000 M GER FG Schwerin (GER)
21 KUHNERT Ben 2000 M GER FG Schwerin (GER)
22 SZKOP Wiktor 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
23 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin (GER)
24 MIKUS Tommy Lee 1999 M GER USC Viadrina Frankfurt (GER)
25 HALACZKIEWICZ Michal 2000 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
26 LANGE Jonas 1999 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
27 HARTRODH Leon 1999 M GER FG Schwerin (GER)
28 CZERNEWSKY Marvin 1999 M GER FC Greifswald (GER)
29 BÜLOW Anton 2000 M GER FSC Cottbus (GER)
29 HÖNKE Kevin 2000 M GER FSC Cottbus (GER)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PILLING Eric 1997 M GER FSC Cottbus (GER)
2 KUBIAK Filip 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
3 TIEDEMANN Jan 1997 M GER FC Greifswald (GER)
3 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
5 WENDLAND Julius 1997 M GER OSC Potsdam (GER)
6 LUSANSKY Alexander 1997 M GER FSC Berlin (GER)
7 GASSAN Tim 1997 M GER FSC Cottbus (GER)
8 SABLOWSKI Patrick 1997 M GER TSG Bergedorf (GER)
9 WINKLER Tim 1998 M GER SC Berlin (GER)
10 RICHNOW Johannes 1997 M GER USC Viadrina Frankfurt (GER)
11 PERA Maksymilian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
12 MISIURA Szymon 1997 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
13 HERTEL Mathis 1997 M GER OSC Potsdam (GER)
14 BEM Kacper 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
15 PÖHLS Jonas 1998 M GER FSC Cottbus (GER)
16 SOLTOW Simon 1998 M GER FG Schwerin (GER)
17 KINZEL Jannik 1998 M GER FG Schwerin (GER)
18 HÜBNER Martin 1998 M GER USC Viadrina Frankfurt (GER)