Back to list

Results

2021 Danske Mesterskaber
DEN Kalundborg
October 30, 2021 - October 31, 2021

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BONNET Anna Belle 2005 F DEN Trekanten København (DEN)
2 N RYE Katharina 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
3 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
5 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N SCHWARTZ Theo Alexander 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N SCHULZ Maksymilian 2005 M DEN Varde FK (DEN)
5 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
6 N CARLIER CARLSEN Nicolai 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N KARLSEN Marcus 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
8 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
3 N AAGARD HEMMINGSEN Andrea 2004 F DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
3 N CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
5 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
6 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
7 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
8 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
9 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
10 N SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
11 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 N HVIIS-ELKROG Alexander 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
13 N HALEVI Sagi 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
14 N CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
15 N HANSEN Malthe 2004 M DEN Odense FK (DEN)

Foil Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
2 N BONNET Anna Belle 2005 F DEN Trekanten København (DEN)
3 N FENGER Filippa Dybdal 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
3 N CARLSEN ANDERSEN Thea 2004 F DEN Varde FK (DEN)
5 N OLSTRØM Stine 2003 F DEN Varde FK (DEN)
6 N THORSEN Franciska Inta 2004 F DEN Trekanten København (DEN)

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N SCHULZ Maksymilian 2005 M DEN Varde FK (DEN)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
3 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
3 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
5 N ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
6 N VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)
7 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 N MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
9 N LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
10 N THORNDAHL Anton 2006 M DEN Vejle FK (DEN)
11 N NEERGAARD Carl-Emil 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 N MADSEN Anton Møller 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
13 N PEDERSEN Adrian 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
15 N RICHARDT Chayenn 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
16 N WINTHER Theo 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
17 N FREDERIKSEN Charles 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N JENSEN Marius 2006 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N CRAMER NIKI 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N JOOST PERSSON Emil 2007 M DEN Roskilde FK (DEN)
5 N LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
6 N BERG Bob Mathias Salha 2007 M DEN Slagelse FK (DEN)
7 N BROWN Casper Holse 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
8 N KURIR Tobias Neumann 2006 M DEN Roskilde FK (DEN)
9 N DYRING Jacob 2008 M DEN Roskilde FK (DEN)

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JENSEN Marius 2006 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N KURIR Tobias Neumann 2006 M DEN Roskilde FK (DEN)

Foil Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Mixed U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Mixed U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club