Back to list

Results

S:t Erikscupen (1)
SWE Stockholm
September 19, 2009 - September 20, 2009

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ENGSTRÖM Julia 1997 F SWE EGF Solna (SWE)
2 HÖIJER Hillevi 1997 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 THOMAS-LYRI Fanni 1998 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STJERNDAL Michaela 1996 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 ENGSTRÖM Alice 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
3 SUNDIN Anna 1996 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 THOMAS-LYRI Magda 1996 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WIDÉN Albin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 UBY Andreas 1997 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 WIDÉN Albin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
3 NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
5 LEINONEN SIK Elis 1997 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 CEDERQVIST Gabriel 1998 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GEDIN Sebastian 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
2 LIND AF HAGEBY Adrian 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
3 BLADIN Jonathan 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
3 OTTOSSON Fredrik 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
5 PARIZANI Amir 1996 M SWE JFK Järfälla (SWE)
6 SNIS Arvid 1995 M SWE VF Vallentuna (SWE)
7 STRÖM Axel 1996 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 FORSLUND Cedric 1996 M SWE EGF Solna (SWE)

Epee Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HELLBERG Cecile 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 FISCHER Jacqueline 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 GRINNEBY Dagmar 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
2 FREDRIKSSON Lovisa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 LINDSTRÖM Alice 1998 F SWE NFK Nyköping (SWE)
3 MONEMI Irma 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RASMUSSEN Linn 1995 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 RIGODT Isabella 1996 F SWE SAF Solna (SWE)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 OXENSTIERNA Emma 1993 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 NAHTMAN Evelina 1994 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 SÖDERBERG Karin 1993 F SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LARSSON Sara 1991 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 GUSTAVSSON Liselott 1992 F SWE KFA Köping (SWE)
3 WALLBOM Frida 1992 F SWE KFA Köping (SWE)
3 GARD Caroline 1992 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 SÖNNERBORG Isabella 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
2 NETTERBERG Marcus 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 BRECEVIC Cesar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
4 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 STENQVIST Vilhelm 2000 M SWE SAF Solna (SWE)
6 SLETTENGREN Jakob 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 HAMMARSKIÖLD Carl 2000 M SWE SAF Solna (SWE)
9 STRÅLE Hannes 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 SPÖRNDLY Benjamin 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
11 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 LIDBOM Hampus 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 TIBELL Julius 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 BARKMAN Henrik 2000 M SWE SAF Solna (SWE)
16 HELLSTEDT Eric-ulric 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 TORSTENIUS Theodor 2000 M SWE SAF Solna (SWE)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 DAHNBERG Michael 1997 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 SVERKER Sebastian 1998 M SWE KFF Knivsta (SWE)
3 ROEMPKE Claes Johan 1997 M SWE NFK Nyköping (SWE)
5 ENGDALEN-RICCIUTI Zino 1997 M SWE [i] HFG Hallstahammar (SWE)
6 BRODÉN David 1997 M SWE NFK Nyköping (SWE)
7 STEINBOCK Simon 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 BARKMAN Wilhelm 1997 M SWE SAF Solna (SWE)
9 LINDBOM Eric 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 TIBELL Linus 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SJÖBLOM WRANGLE Rikard 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 HJORVARD Lukas 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 ÅSTRÖM Axel 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
3 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 KITZLER Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 KITZLER Nicolas 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 NYGREN Klas 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 ERIKSSON Oliver 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 HÖGMAN Isak 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 WAHLSTRÖM Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
12 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 NILSSON Malte 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 SIDMALM Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 IHRFORS Carl 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 MARQUARDT Paul 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 LUNDIN-EKBERG Max 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HÖGLUND Rasmus 1993 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 BERGSTRÖM Viktor 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 THULLBERG Tor Axel 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 JUNGKVIST Martin 1994 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 MONTNER Michael 1993 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 ABU NIJMEH Jonas 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 HELTE Mats 1993 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 RUDOLFSON Pontus 1993 M SWE VF Vallentuna (SWE)

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STHILLERT Julia 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BERGFELDT Nora 1993 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 FALKENSTRÖM Alida 1994 F SWE EGF Solna (SWE)
3 STHILLERT Julia 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 VALERO-COLLANTES Carolina 1994 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BERGFELDT Nora 1993 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 FALKENSTRÖM Alida 1994 F SWE EGF Solna (SWE)
3 WREDE Hedvig 1992 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 AMRÉN Isabel 1992 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 HAMBRAEUS Lydia 1992 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 VALERO-COLLANTES Carolina 1994 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 STHILLERT Julia 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HAMMARSTRÖM Adam 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
2 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ANDERSSON Joel 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 ASPEGREN Petter 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 HAMMARSTRÖM Adam 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
3 FRISK Johan 1994 M SWE JFK Järfälla (SWE)
5 CLAESSON Charlie 1993 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)