Back to list

Results

16. Kasseler Herkules-Degenturnier
GER Kassel
October 27, 2019 - October 27, 2019

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
2 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
3 N BODE Josephine 2007 F GER MTV Saalfeld (GER)
3 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
5 N RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)
6 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N NÄHRING Franziska 2007 F GER TV Dillenburg (GER)
8 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
9 N GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
10 N BECKER Jorinde 2007 F GER TSV Korbach (GER)
11 N KOCH Hanna 2007 F GER TV Wetzlar (GER)
12 N WÜSTEMANN Yasina 2007 F GER TSV Korbach (GER)
13 N SHA Chuyi 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
14 N EBERL Maja 2007 F GER TV Wetzlar (GER)
15 N DAPP Ida Marie 2007 F GER FC Offenbach (GER)
16 N WERNER Selina 2007 F GER Darmstädter FC (GER)
17 N 1st round DREYER Jana 2007 F GER FC Kassel (GER)
18 N 1st round ASCHMANN Katharin 2008 F GER Eintracht Frankfurt (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CLUSEN Henri 2007 M GER TV Paderborn (GER)
2 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N OSTALSKIY Ivan 2007 M CZE
3 N TATAROV Viktor 2007 M GER FC Kassel (GER)
5 N MÜLLER Benno 2007 M GER BFC Rösrath (GER)
6 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
7 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
8 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
9 N BERGNER Niklas 2007 M GER MTV Saalfeld (GER)
10 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
11 N MÄDER Noah 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
12 N ZIEGLER Leo 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
13 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
14 N GERNDT Jan 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
15 N HOCHGREFE Tom 2007 M GER FSG Warendorf (GER)
16 N BREIDENICH Lutz 2008 M GER TV Dillenburg (GER)
17 N SVETEC Gabriel 2008 M CRO FC Offenbach (GER)
18 N DENK Mathis 2007 M GER TSV Korbach (GER)
19 N OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
20 N MOCK Tom 2008 M GER FC Kassel (GER)
21 N JANSSEN Lennart 2007 M GER TG Frankfurt-Höchst (GER)
22 N BUCHERT Lukas 2007 M GER BW Schneidhain (GER)
23 N BUCHERT Leon 2007 M GER BW Schneidhain (GER)
24 N PFLUG Finn 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
25 N 1st round TAUSCHER Aidan 2008 M GER FC Kassel (GER)
26 N 1st round ARNOLD Aron 2008 M GER Wiesbadener FC (GER)
0 F 1st round SEIDEL Hendrik 2007 M GER KSZU Meiningen (GER)

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NOUR-ELDIN Nelly 2009 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N SUN Pujia 2010 F CHN Eintracht Frankfurt (GER)

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUMMLER Jean 2009 M GER Darmstädter FC (GER)
2 N SCHÄFER Paul 2009 M GER BW Schneidhain (GER)
3 N GIERSBACH Leonard 2009 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N HEUSER Tobias 2009 M GER Wiesbadener FC (GER)
5 N STEIDLE Maximilian 2009 M GER SportVg Feuerbach (GER)
6 N LAPA Alexander 2009 M GER Frankfurter TV (GER)
7 N GUICKING Joris 2009 M GER FC Kassel (GER)
8 N SIKORA Noah 2010 M GER Darmstädter FC (GER)
9 N TATAROV Arseny 2010 M GER FC Kassel (GER)
10 N FEY Tom 2010 M GER SSG Bensheim (GER)
11 N MACKENSEN Jasper 2009 M GER FC Kassel (GER)
12 N SCHICK Kjell 2009 M GER Darmstädter FC (GER)
13 N HEJNY Emil 2010 M GER Darmstädter FC (GER)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
2 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
3 N BOXHEIMER Sonja 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N HENRICH Lillian Charlize 2006 F GER TV Dillenburg (GER)
5 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 A FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
7 N DÖRR Mailin 2005 F GER FC Offenbach (GER)
8 N SPENHOFF Leonie 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
9 N STEINER Greta 2005 F GER FC Offenbach (GER)
10 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N GRASSEWITZ Franziska 2006 F GER FC Kassel (GER)
12 N SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
13 N BLUMENSTEIN Allegra 2006 F GER FC Kassel (GER)
14 N MENKE Hannah 2006 F GER FC Offenbach (GER)
15 N RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)
16 N LAUERWALD Mathilda 2006 F GER FC Kassel (GER)
17 N LICHTL Darlene 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
18 N RIESKE Zita 2006 F GER Darmstädter FC (GER)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FARKAS Bulcsú 2005 M HUN
2 N KURR Moritz 2005 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N WIESEMANN Thorben 2005 M GER SSG Bensheim (GER)
5 N RYAPOV Kaloyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
6 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
7 N DONATI Federico 2005 M ITA Darmstädter FC (GER)
8 N SPANIER Vincent 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
9 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
10 N MÜLLER-GEBEL Arik 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
11 N EHRENBERG Theo 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
12 N PETERS Remi Leon 2006 M GER FC Kassel (GER)
13 N PHILIPPI Matteo 2006 M GER FC Kassel (GER)
14 N IXKES Tamino Gabriel Che Maria 2006 M GER Frankfurter TV (GER)
15 N WINKLER Fabian 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
16 N NOUR-ELDIN Ahmed 2006 M GER Eintracht Frankfurt (GER)