Back to list

Results

8. Copenhagen Cadet Circuit
DEN København
November 30, 2019 - December 1, 2019

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
2 N SUMMERS Isabella 2003 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
3 N BUGNA Sophie 2004 F ITA CS Roma (ITA)
3 N ROBLES Elena 2004 F ESP
5 N BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
6 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
7 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
8 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
10 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
11 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
12 N VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
13 N GREGGI Costanza 2005 F ITA
14 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
15 N DYERKTOR Kamila 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
16 N PAPADOPOULOS Keira 2003 F GBR
17 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
18 N NOTO LUDOVICA 2003 F ITA TOISE (ITA)
19 N CARON Julia 2004 F GBR
20 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
21 N BLACK Abagael 2003 F GBR
22 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
23 N PULCINI Rachele 2004 F ITA
23 N BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
25 N LOZANO PORRAS Candela 2006 F ESP
26 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FU Linz (AUT)
27 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
28 N PEAT Sophie 2004 F GBR
29 N SOMMA Giovannella 2003 F ITA
30 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
31 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
32 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
33 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
34 N SEMIANNIKOV Elianna 2003 F ISR
35 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
36 N AYDIN Emine Ipek 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
37 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
38 N BUGNA Siljemarie 2003 F ITA CS Roma (ITA)
39 N CUCALA Erika 2003 F ESP
40 N AZNAR Laura 2003 F ESP
41 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
42 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
43 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
44 N WILSON India 2004 F GBR
45 N RANNINGER PEREZ Maria Del Pilar 2005 F ESP
46 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
47 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
48 N TORREGO ALVAREZ Martina 2006 F ESP
49 N LUKE Paula 2003 F ESP
50 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
51 N RAGONE Erica 2004 F ITA
52 N KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
53 N MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
54 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
55 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
56 N LEONELLI Gaia 2003 F ITA
57 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
58 N VEGAS ORTEGA Lucia 2005 F ESP
59 N SAYSON Samantha Beatrice 2003 F PHI
60 N LEBOR Hannah 2005 F GBR Leon Paul Epee Club (GBR)
61 N SONMUS Damlanur 1900 F TUR
62 N ORLOVA Marija 2003 F LAT
63 N PALUMBO Cristiana 2003 F ITA
64 N CELIE Jocy 2003 F NED
65 N DE GAETANO Giorgia 2004 F ITA
66 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
67 N MASIERO Sofia 2004 F ITA
67 N PUJOL Anais 2003 F ESP SEA-T (ESP)
69 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
70 N DE CLERCK Noa 2004 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
70 N KONING Ona 2005 F NED
72 N GINEX Eleonora 1900 F ITA
73 N ALAMUR Mia 2003 F ISR Club Modiin (ISR)
74 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
75 N LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
76 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
77 N SCASSIANO Valentina 2004 F ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
78 N BOUCHER-ROWE Sarah 2004 F GBR
78 N FISCHETTI Benedetta 2004 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
80 N LA MONICA Gemma 2004 F ITA
81 N ORTEGA Aitana 2005 F ESP
81 N HABRAN Emeline 2004 F BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
83 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
84 N KRSMANOVIC Gala 2003 F SRB MK Macevi i Maske (SRB)
85 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED Fencing Ermelo (NED)
86 N KROON Linnea 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
87 N ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
88 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
89 N SØRENSEN TRUDSØ Ria Miritz 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
90 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
91 N PEDLER Erin 2004 F GBR Brixton FC (GBR)
92 N BER Vanessa 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
93 N FAZLIOGLU Duru 2006 F TUR
94 N ERMENKOVA Joanna 2004 F BUL
95 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
96 N DARWÉN Tekla 2003 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
97 N VAN GRINSVEN Luca 2005 F NED SC Den Bosch (NED)
97 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
99 N TRCIN Marta 2003 M CRO
100 N FATULLAEVA Leila 2004 F NOR Njård Fekting (NOR)
101 N FORSE Jessica 2003 F GBR
102 N SONMUS Yagmur 1900 F TUR
103 N KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
104 N 1st round HUBER Pia 2003 F AUT FU Mödling (AUT)
105 N 1st round HOSSAIN Sofia 2004 F GBR
106 N 1st round WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
107 N 1st round WRAGE Emilie 2004 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
108 N 1st round SMILCIC ZIGIC Laura 1900 F CRO
109 N 1st round WALL Loreley Thais 2005 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
110 N 1st round JOLIC Jelena 2003 F CRO CAFC Mladost (CRO)
111 N 1st round POTTER Crinan 2004 F GBR
112 N 1st round SCHULTZ Stina 2004 F SWE FKA Trollhättan (SWE)
113 N 1st round REBOLLEDO Lucia 2003 F ESP
114 N 1st round HAN Rei 2004 F SGP
115 N 1st round TABUCCHI Paula 2004 F ESP
116 N 1st round CELLETTI Flavia 2004 F ITA
117 N 1st round NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
118 N 1st round GIUFFRE Benedetta 2005 F ITA
119 N 1st round PALOMBA Raffaella 2004 F ITA
120 N 1st round IRICIAN Urte 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
120 N 1st round RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
122 N 1st round CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
123 N 1st round VIDEBÆK CHRISTENSEN Julie 2005 F DEN Glostrup FK (DEN)
123 N 1st round EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
125 N 1st round KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
125 N 1st round PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
127 N 1st round NUKSA Armina 2003 F NOR Njård Fekting (NOR)
127 N 1st round WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
129 N 1st round RAUKTYTE Egle 2004 F LTU
129 N 1st round RYDER-GARCIA Lauren 2005 F GBR Newham Swords (GBR)
E ZARDO Margherita 2004 F ITA

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N VILENSKY Dov Ber 2004 M ISR
3 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N SCOTT PAYNE Edward 2004 M GBR
5 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
7 N WALMSLEY Joseph 2003 M GBR
8 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
10 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
11 N LACHMAN Nathan 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
12 N FANUKOV Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
13 N FERRAUTI Francesco 2003 M ITA CS Roma (ITA)
14 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
15 N GREEN Jem 2004 M GBR
16 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
17 N URSINI Andrea 2003 M ITA
18 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
19 N CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
20 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
21 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
22 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
23 N PIETROBELLI Giacomo 2005 M ITA
24 N GOLOVANOV Nir 2003 M ISR
25 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
26 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
27 N BROOKE Alec 2005 M GBR
28 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
29 N CHIADO' Riccardo 2003 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
30 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
31 N STEINER Piero 2003 M ITA
32 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
33 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
34 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
34 N AHINOAM Rani 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
36 N CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
37 N DEISSER John 2004 M BEL CE Charlemagne (BEL)
38 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
39 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT
40 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
41 N JEUN Daniel 2004 M ESP
42 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
43 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
44 N PLOMTEUX Antoine 2003 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
45 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
46 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
47 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
48 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
49 N COMPAROTTO Giorgio 2005 M ITA
50 N SALA Lupo 2005 M ITA
51 N SHEE Tim Zhe Guang 2004 M SGP
52 N MESSIKA Yehonathan 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
53 N HANSENNE Arian 2004 M BEL KSSM Audenaerde (BEL)
54 N DRAJEV Daniel 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
55 N MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
56 N SCAZZOSI Matteo 2003 M ITA
56 N GOH Joshua 2003 M GBR
58 N GAZDELIANI Giorgi 2003 M ESP
59 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
60 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
61 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
62 N STOFENMACHER Lior 2004 M ESP
62 N FORTI Giorgio 2004 M ITA
62 N BERRY Tobias 2003 M GBR
65 N TIBERTI Tommaso 2004 M ITA
66 N MARIN RODRIGUEZ Javier 2003 M ESP
67 N PULITI Lucio 2005 M ITA
68 N SUAREZ Daniel 2003 M ESP
69 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
70 N RICHARDS Marcus 2003 M GBR
71 N NG Ju Woon Linus 2004 M SGP
71 N REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
73 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
74 N MARQUETA Nicolas 2003 M ESP
74 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
76 N RIZZI Jacopo 2005 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
77 N HEIM Andreas 2003 M ITA
78 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
79 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
80 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT
81 N COURTNEY Jack 2004 M GBR
82 N MORENO ANDRES Javier 2003 M ESP
83 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
84 N ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
85 N LUQUE Alberto 2003 M ESP
86 N LIOZNYANSKY Simon 2006 M USA
87 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
88 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
88 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
88 N VIVAS Mateo 2003 M ESP SEA-T (ESP)
91 N GIANOLI Riccardo 2005 M ITA
92 N CARUSI Giacomo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
92 N CHIA Thadeus 2004 M SGP
92 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
92 N LIM Jacob Yet Honng 2003 M SGP
96 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
96 N BURY Arthur 2003 M GBR
98 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
99 N JONES Hal 2003 M GBR
100 N HULT Isac 2004 M SWE GoFK Visby (SWE)
100 N MITCHELL Joshua 2003 M GBR
102 N TUNKLEV Edmund 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
102 N ANGULO Alejandro 2003 M ESP
104 N LEIQIND Roi 2003 M ISR
105 N CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
105 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
105 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
108 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
109 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
110 N NAPOLETANO Riccardo 2004 M ITA
111 N GERM Richard 2004 M EST En Garde Haapsalu (EST)
112 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
113 N BRUIJN-YARD Rudi 2003 M GBR
114 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
115 N TUOMINEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
116 N PALLESI Federico 2004 M ITA
117 N EINI Arad 2004 M ISR
118 N ESPINOSA Alvaro 2003 M ESP
119 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
120 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
121 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
122 N WIK Hugo 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
123 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
124 N BOSSO Sebastiano 2005 M ITA
125 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
126 N KEW Liam 2005 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
127 N BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
128 N PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
129 N BORODIN NESTERUK Ivan 2005 M ESP
130 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
131 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
132 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
132 N ALEGRE Nuno 2003 M ESP
134 N DE HARO Leo 2004 M ESP
135 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
136 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
137 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
138 N HAZAN Nitzan 2003 M ISR
139 N HUI Sam On Chai 2003 M HKG
140 N COLLINS Tom 2004 M GBR
141 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
142 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
143 N GOLLOWITSCH Stanislaus 2004 M AUT FU Linz (AUT)
144 N DJURIC Mario 2003 M SRB
145 N SPIEGEL Robert Casper 2005 M AUT
146 N 1st round HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
146 N 1st round JUANES Guillermo 2004 M ESP
148 N 1st round PAASKESEN Viggo Kragh 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
149 N 1st round ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
150 N 1st round BARUCH Omer 2005 M ISR
150 N 1st round LENDERINK Raul 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
152 N 1st round BALER Bernard 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
153 N 1st round AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
154 N 1st round ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
154 N 1st round DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
156 N 1st round GÖTHLIN Gustav 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
157 N 1st round KAYIS Furkan Emre 2004 M TUR
158 N 1st round YETER Yalgin 2005 M TUR
159 N 1st round RUFINI Lorenzo 2004 M ITA
160 N 1st round GRINNEN Benjamin 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
161 N 1st round OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
162 N 1st round BAR ON Or 2005 M ISR
162 N 1st round OZALTIN Bora 2004 M TUR
164 N 1st round NACHMIAS Eitan 2003 M ISR
165 N 1st round FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
166 N 1st round KAYRAL Sarp Guclu 2004 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
167 N 1st round CHIANG Yee 2006 M SGP
168 N 1st round TAFURI Gabriele 2004 M ITA
168 N 1st round VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
170 N 1st round CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
171 N 1st round VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)
172 N 1st round BUDER Noah 2004 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
173 N 1st round CATURLA Jose Ignacio 2003 M ESP
174 N 1st round FERNANDEZ CALLEJA Alvaro 2004 M ESP
175 N 1st round KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
176 N 1st round SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
176 N 1st round HVIIS-ELKROG Alexander 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
178 N 1st round WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Fechtergilde Südholstein (GER)
179 N 1st round PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
180 N 1st round PALMQVIST Elias 2003 M SWE AFiL Lund (SWE)
181 N 1st round HANSEN Malthe 2004 M DEN Odense FK (DEN)
F 1st round DUPAS Jean-Gauthier 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GREAT BRITAIN       GBR
1 N BLACK Abagael 2003 F GBR
1 N CARON Julia 2004 F GBR
1 N PAPADOPOULOS Keira 2003 F GBR
2 N ISRAEL       ISR
2 N BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
2 N ALAMUR Mia 2003 F ISR Club Modiin (ISR)
2 N SEMIANNIKOV Elianna 2003 F ISR
2 N DYERKTOR Kamila 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
3 N GREAT BRITAIN 2       GBR
3 N LEBOR Hannah 2005 F GBR Leon Paul Epee Club (GBR)
3 N WILSON India 2004 F GBR
3 N BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
3 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
4 N ITALY       ITA
4 N BUGNA Sophie 2004 F ITA CS Roma (ITA)
4 N BUGNA Siljemarie 2003 F ITA CS Roma (ITA)
4 N PULCINI Rachele 2004 F ITA
4 N GREGGI Costanza 2005 F ITA
5 N SPAIN       ESP
5 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
5 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
5 N ROBLES Elena 2004 F ESP
5 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
6 N ESTONIA       EST
6 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
6 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
6 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
7 N SWEDEN       SWE
7 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
8 N SPAIN 2       ESP
8 N ORTEGA Aitana 2005 F ESP
8 N MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
8 N AZNAR Laura 2003 F ESP
8 N PUJOL Anais 2003 F ESP SEA-T (ESP)
9 N GREAT BRITAIN 3       GBR
9 N RYDER-GARCIA Lauren 2005 F GBR Newham Swords (GBR)
9 N HOSSAIN Sofia 2004 F GBR
9 N FORSE Jessica 2003 F GBR
9 N PEAT Sophie 2004 F GBR
10 N ESTONIA 2       EST
10 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
10 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
10 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
11 N BELGIUM       BEL
11 N ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
11 N VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
11 N DE CLERCK Noa 2004 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
11 N HABRAN Emeline 2004 F BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
12 A AUSTRIA       AUT
12 A GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 A ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 A KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
12 A LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
13 N ESTONIA 3       EST
13 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
13 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
13 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
14 N SPAIN 3       ESP
14 N REBOLLEDO Lucia 2003 F ESP
14 N VEGAS ORTEGA Lucia 2005 F ESP
14 N CUCALA Erika 2003 F ESP
14 N RANNINGER PEREZ Maria Del Pilar 2005 F ESP
15 N ERMENKOVA Joanna 2004 F BUL
15 N GINEX Eleonora 1900 F ITA
15 N KRSMANOVIC Gala 2003 F SRB MK Macevi i Maske (SRB)
16 N ITALY 2       ITA
16 N LA MONICA Gemma 2004 F ITA
16 N ZARDO Margherita 2004 F ITA
16 N CELLETTI Flavia 2004 F ITA
17 N DENMARK       DEN
17 N SØRENSEN TRUDSØ Ria Miritz 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
17 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
17 N CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
17 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
18 N FINLAND       FIN
18 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
18 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
18 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 N TURKEY       TUR
19 N FAZLIOGLU Duru 2006 F TUR
19 N SONMUS Damlanur 1900 F TUR
19 N SONMUS Yagmur 1900 F TUR
19 N AYDIN Emine Ipek 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
20 N SPAIN 4       ESP
20 N TABUCCHI Paula 2004 F ESP
20 N LUKE Paula 2003 F ESP
20 N TORREGO ALVAREZ Martina 2006 F ESP
20 N LOZANO PORRAS Candela 2006 F ESP
21 N SWEDEN 2       SWE
21 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
21 N SCHULTZ Stina 2004 F SWE FKA Trollhättan (SWE)
21 N KROON Linnea 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
21 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
22 N NORWAY       NOR
22 N WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
22 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
22 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
22 N NUKSA Armina 2003 F NOR Njård Fekting (NOR)
23 N NETHERLANDS       NED
23 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED Fencing Ermelo (NED)
23 N CELIE Jocy 2003 F NED
23 N VAN GRINSVEN Luca 2005 F NED SC Den Bosch (NED)

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ESTONIA       EST
1 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
1 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N ISRAEL       ISR
2 N LACHMAN Nathan 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 N AHINOAM Rani 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 N VILENSKY Dov Ber 2004 M ISR
2 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
3 N GREAT BRITAIN       GBR
3 N GOH Joshua 2003 M GBR
3 N WALMSLEY Joseph 2003 M GBR
3 N RICHARDS Marcus 2003 M GBR
3 N JONES Hal 2003 M GBR
4 N SWEDEN       SWE
4 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
4 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
4 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
5 N ITALY       ITA
5 N FERRAUTI Francesco 2003 M ITA CS Roma (ITA)
5 N CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
5 N URSINI Andrea 2003 M ITA
6 N GREAT BRITAIN 2       GBR
6 N SCOTT PAYNE Edward 2004 M GBR
6 N BRUIJN-YARD Rudi 2003 M GBR
6 N STEINER Piero 2003 M ITA
7 N SPAIN       ESP
7 N MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
7 N LUQUE Alberto 2003 M ESP
7 N JUANES Guillermo 2004 M ESP
7 N CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
8 N BELGIUM       BEL
8 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
8 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
8 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
8 N DEISSER John 2004 M BEL CE Charlemagne (BEL)
9 N FINLAND       FIN
9 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
9 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
9 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
10 N NORWAY       NOR
10 N BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
10 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
10 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
11 N ITALY 2       ITA
11 N CARUSI Giacomo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
11 N PULITI Lucio 2005 M ITA
11 N CHIADO' Riccardo 2003 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
12 N ESTONIA 2       EST
12 N KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
12 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
12 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
12 N GERM Richard 2004 M EST En Garde Haapsalu (EST)
13 N AUSTRIA       AUT
13 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
13 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
13 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
13 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
14 N DENMARK       DEN
14 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
15 N GREAT BRITAIN 3       GBR
15 N BERRY Tobias 2003 M GBR
15 N BURY Arthur 2003 M GBR
15 N COURTNEY Jack 2004 M GBR
15 N GREEN Jem 2004 M GBR
16 N FINLAND 2       FIN
16 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 N TUOMINEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
17 N NORWAY 2       NOR
17 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
17 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
17 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
17 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
18 N SPAIN 2       ESP
18 N ANGULO Alejandro 2003 M ESP
18 N STOFENMACHER Lior 2004 M ESP
18 N JEUN Daniel 2004 M ESP
18 N FERNANDEZ CALLEJA Alvaro 2004 M ESP
19 N DENMARK 2       DEN
19 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
19 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
19 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N SWEDEN 2       SWE
20 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
20 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 N GREAT BRITAIN 4       GBR
21 N KEW Liam 2005 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
21 N COLLINS Tom 2004 M GBR
21 N MITCHELL Joshua 2003 M GBR
22 N DENMARK 3       DEN
22 N PAASKESEN Viggo Kragh 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
22 N CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
22 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
23 N TURKEY       TUR
23 N YETER Yalgin 2005 M TUR
23 N KAYRAL Sarp Guclu 2004 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
23 N OZALTIN Bora 2004 M TUR
23 N KAYIS Furkan Emre 2004 M TUR
24 N SPAIN 3       ESP
24 N MARQUETA Nicolas 2003 M ESP
24 N VIVAS Mateo 2003 M ESP SEA-T (ESP)
24 N MORENO ANDRES Javier 2003 M ESP
24 N ESPINOSA Alvaro 2003 M ESP
25 N ITALY 3       ITA
25 N NAPOLETANO Riccardo 2004 M ITA
25 N TIBERTI Tommaso 2004 M ITA
25 N RUFINI Lorenzo 2004 M ITA
25 N PALLESI Federico 2004 M ITA
26 N NORWAY 3       NOR
26 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
26 N GÖTHLIN Gustav 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
26 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
27 N SWEDEN 3       SWE
27 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
27 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
27 N ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
28 N LATVIA       LAT
28 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
28 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
28 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT
28 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT
29 N NORWAY 4       NOR
29 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
29 N BOSSO Sebastiano 2005 M ITA
29 N COMPAROTTO Giorgio 2005 M ITA
29 N WIK Hugo 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
29 N HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
29 N HUI Sam On Chai 2003 M HKG
29 N LIM Jacob Yet Honng 2003 M SGP
29 N CHIANG Yee 2006 M SGP
29 N SHEE Tim Zhe Guang 2004 M SGP
29 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
29 N GRINNEN Benjamin 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
29 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
29 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
33 N SPAIN 4       ESP
33 N SUAREZ Daniel 2003 M ESP
33 N MARIN RODRIGUEZ Javier 2003 M ESP
33 N ALEGRE Nuno 2003 M ESP
33 N BORODIN NESTERUK Ivan 2005 M ESP
34 N SPAIN 5       ESP
34 N GAZDELIANI Giorgi 2003 M ESP
34 N CATURLA Jose Ignacio 2003 M ESP
34 N DE HARO Leo 2004 M ESP
35 N ISRAEL 2       ISR
35 N LEIQIND Roi 2003 M ISR
35 N HAZAN Nitzan 2003 M ISR
35 N GOLOVANOV Nir 2003 M ISR
35 N MESSIKA Yehonathan 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
36 N ISRAEL 3       ISR
36 N BARUCH Omer 2005 M ISR
36 N EINI Arad 2004 M ISR
36 N NACHMIAS Eitan 2003 M ISR
36 N BAR ON Or 2005 M ISR