Back to list

Results

Espoo Fencing Challenge
FIN Espoo (Helsinki)
January 26, 2019 - January 27, 2019

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
3 N KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
3 N RAKHIMOVA Sevara 2003 F UZB
5 N PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
6 N CORNALBA Carlotta 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
7 N ICHIGATANI Ai 2002 F JPN
8 N WONG Wan Tim 2004 F HKG
9 N MAGNI Bianca 2004 F ITA
10 N BLACK Abagael 2003 F GBR
11 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
12 N NAKAMURA MAKOTO 2004 F JPN
13 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
14 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
15 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
16 N AGATA Valeria 2002 F ITA
17 N BUGNA Sophie 2004 F ITA CS Roma (ITA)
18 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
19 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
20 N KHRAMTSOV Anastasiya 2005 F ISR
21 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
22 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
23 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
23 N SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
25 N ITO Anju 2002 F JPN
26 N AGATA Arianna 2004 F ITA
27 N CHAN Chit Ying 2006 F HKG
28 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
29 N KALIMTGIS Sophia 2003 F IRL
30 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
31 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
32 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
33 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
34 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
35 N CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
36 N BUGNA Siljemarie 2003 F ITA CS Roma (ITA)
37 N KASIMOVA Rada 2004 F UZB
38 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
39 N SADYKOVA Farkhinur 2004 F RUS
40 N CRAWFORD-BRUNT Maria 2003 F GBR
41 N HOSSAIN Sofia 2004 F GBR
42 N AKASHI Manami 2002 F JPN
43 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
44 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
44 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
46 N BABENKO Erika-Marija 2005 F LAT
47 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
48 N CLARK Poppy 2004 F GBR
49 N TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford FC (GBR)
50 N SØRENSEN TRUDSØ Ria Miritz 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
51 N DOGAN Safiiie 2004 F RUS
52 N CARON Julia 2004 F GBR
53 N MCCOY Olivia 2003 F USA
54 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
55 N KUZNETSOVA Valeriya 2005 F RUS
56 N LEUNG Wan Kiu Hayley 2005 F HKG
57 N BEIMANOVA Karina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
58 N GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
59 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
59 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
61 N LO Athena 2002 F HKG
62 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
63 N JARUSEVICIUTE Ema 2002 F LTU
64 N MA Christy 2003 F GBR
65 N ONO Mizuki 2004 F JPN
66 N WREYFORD Rebecca 2003 F GBR
67 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
68 N NISHIOKA Hitomi 2005 F JPN
69 N SENIUTAITE Aiste 2002 F LTU
70 N SCHAFF Marlene 2002 F USA
71 N JOLIC Jelena 2003 F CRO CAFC Mladost (CRO)
72 N LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
73 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
74 N MARK Marlene 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
75 N WHITEHEAD Lily 2002 F AUS
76 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
77 N BOUCHER-ROWE Sarah 2004 F GBR
78 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
79 N EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
80 N KRYMOVA Galina 2005 F RUS
81 N 1st round DENISTSIK Marianna 2003 F EST Pohjakotkas (EST)
82 N 1st round MIHEJEVA Nellija 2002 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
83 N 1st round BONECHI Beatrice 2004 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
84 N 1st round HARDWICK Sarah 2003 F AUS
84 N 1st round GEUST Ingrid 2003 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
86 N 1st round KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
87 N 1st round EGAMBERDIEVA Shakhzoda 2004 F UZB
88 N 1st round BINGELYTE Grete 2002 F LTU
88 N 1st round MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
90 N 1st round SEERO Jana 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
91 N 1st round HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
92 N 1st round YEE Amelie 2002 F AUS
93 N 1st round NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
94 N 1st round POTTER Crinan 2004 F GBR
95 N 1st round POLO Carolina 2002 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
96 N 1st round WALL Loreley Thais 2005 F GER Elmshorner MTV (GER)
97 N 1st round KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
98 N 1st round HO Hing Ning 2002 F HKG
99 N 1st round CHAN Nok Ting 2005 F HKG
100 N 1st round LEUNG Chun Yu 2005 F HKG
101 N 1st round WRAGE Emilie 2004 F GER Elmshorner MTV (GER)
F 1st round DESAMOURS Sabine 2003 F USA

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
2 N ASAMI Seiya 2002 M JPN
3 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
3 N NG Ting Hin 2003 M HKG
5 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
6 N FRAZAO Miguel 2002 M POR CAE (POR)
7 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
8 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
9 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
11 N ITO Uminosuke 2002 M JPN
12 N SAKATO HIDEMASA 2003 M JPN
13 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
14 N KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
15 N BROOKE Alec 2005 M GBR
16 N DANIELS Loginovs 2003 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
17 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
18 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 N FURUHASHI Ryoki 2002 M JPN
20 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
22 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
23 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
24 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT
25 N MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
26 N LIMA Sebastiao 2002 M POR CAE (POR)
27 N BRUIJN-YARD Rudi 2003 M GBR
28 N NACCA Daniel 2004 M ITA
29 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 N CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
30 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
32 N KIUCHI Hiroya 2002 M JPN
33 N SCOPPA Bruno 2002 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
34 N KARASAWA Hayato 2003 M JPN
35 N URSINI Andrea 2003 M ITA
36 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
37 N SJOSTEDT Jacob 2002 M AUS
37 N RANKL Florian 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
39 N TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP Nicosia FC (CYP)
40 N HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
41 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
41 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
43 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
44 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
45 N JONES Hal 2003 M GBR
46 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
47 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
48 N CHAN Yee Him Caleb 2004 M HKG
49 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
50 N ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
51 N AL-DAHNAME Mohammed 2003 M QAT
51 N GIACOMONI Jean 2003 M FRA LEVALLOIS (FRA)
53 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
54 N IGLESIAS Pol 2002 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
55 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
56 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
57 N CARUSI Giacomo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
58 N GERM Richard 2004 M EST En Garde Haapsalu (EST)
59 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
60 N KAMSTRA Leo 2004 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
61 N SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
62 N CHAN Sze Yuen Hayden 2004 M HKG
63 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
64 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
65 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
66 N DE NOBEL Jan 2002 M ESP
67 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
68 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
69 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
70 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Taastrup FK (DEN)
71 N PATCHEN Jonathan 2003 M AUS
72 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
73 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
74 N HUNG Siu Lung Trillion 2005 M HKG
74 N JÄRESLÄTT Harry 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)
76 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
77 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
78 N GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FC Treibach (AUT)
79 N GAFURJONOV Farkhodbek 2002 M UZB
80 N RICHARDS Marcus 2003 M GBR
81 N MIRINUKS Ervins 2004 M LAT
82 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
82 N IHRE-THOMASON Axel 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
84 N FANUKOV Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
85 N RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
86 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
87 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
88 N LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
89 N HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
89 N KLEŠTŠIN Ivan 2004 M EST Tartu Kalev (EST)
91 N NAVAS Alvaro 2002 M ESP
92 N ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
93 N DRAJEV Daniel 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
94 N JÄNTTI Jan 2002 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
95 N AIT Daniel 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
96 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
97 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
98 N SANTIAGO Adria 2002 M ESP
99 N 1st round JAATINEN Roope 2004 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
100 N 1st round OSBORNE William 2002 M GBR
101 N 1st round KÄNNGÅRD Gustaf 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
102 N 1st round KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
103 N 1st round SAKAI Kanaru 2002 M JPN
104 N 1st round KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
105 N 1st round SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
106 N 1st round GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
107 N 1st round LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
108 N 1st round SHINOHARA Koh 2005 M JPN
109 N 1st round DE HARO Pablo 2002 M ESP
110 N 1st round KOJO Hayato 2004 M JPN
111 N 1st round DE HARO Leo 2004 M ESP
111 N 1st round POUSO Guillem 2003 M ESP
111 N 1st round RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
114 N 1st round NIEMINEN Aldo 2002 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
115 N 1st round BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
116 N 1st round LAI Tze Lun Marcus 2005 M HKG
117 N 1st round FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
118 N 1st round BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
119 N 1st round DENICOLAI Samuele 2004 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
120 N 1st round LEONG Wai To 2004 M HKG
121 N 1st round CUDINOVS Artemijs 2003 M LAT
122 N 1st round WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)
123 N 1st round NORDENSKJÖLD Frans 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
A 1st round AL-TAMIMI Ahmad 2004 M QAT
A 1st round KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
F 1st round PLOMTEUX Antoine 2003 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N UKRAINE       UKR
1 N CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
1 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
1 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
1 N SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
2 N ITALY       ITA
2 N CORNALBA Carlotta 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
2 N AGATA Valeria 2002 F ITA
2 N AGATA Arianna 2004 F ITA
3 N ESTONIA       EST
3 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
3 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
3 N KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
4 N SWEDEN       SWE
4 N GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
4 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N JAPAN       JPN
5 N NAKAMURA MAKOTO 2004 F JPN
5 N AKASHI Manami 2002 F JPN
5 N ICHIGATANI Ai 2002 F JPN
5 N ITO Anju 2002 F JPN
6 N GREAT BRITAIN       GBR
6 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
6 N POTTER Crinan 2004 F GBR
6 N CRAWFORD-BRUNT Maria 2003 F GBR
6 N CARON Julia 2004 F GBR
7 N RUSSIA       RUS
7 N KRYMOVA Galina 2005 F RUS
7 N DOGAN Safiiie 2004 F RUS
7 N KUZNETSOVA Valeriya 2005 F RUS
7 N SADYKOVA Farkhinur 2004 F RUS
8 N LITUANIA       LTU
8 N SENIUTAITE Aiste 2002 F LTU
8 N JARUSEVICIUTE Ema 2002 F LTU
8 N BINGELYTE Grete 2002 F LTU
8 N KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
9 N ESTONIA 2       EST
9 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
9 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
9 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
9 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
10 N UZBEKISTAN       UZB
10 N KASIMOVA Rada 2004 F UZB
10 N EGAMBERDIEVA Shakhzoda 2004 F UZB
10 N RAKHIMOVA Sevara 2003 F UZB
11 N ESTONIA 3       EST
11 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
11 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
11 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
12 A JAPAN 2       JPN
12 A BOUCHER-ROWE Sarah 2004 F GBR
12 A ONO Mizuki 2004 F JPN
12 A NISHIOKA Hitomi 2005 F JPN
13 N FINLAND       FIN
13 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
13 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
13 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
14 N SWEDEN 2       SWE
14 N GEUST Ingrid 2003 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
14 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
14 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
14 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
15 N GREAT BRITAIN 2       GBR
15 N MA Christy 2003 F GBR
15 N WREYFORD Rebecca 2003 F GBR
15 N CLARK Poppy 2004 F GBR
16 A SWEDEN 3       SWE
16 A MCCOY Olivia 2003 F USA
16 A HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
16 A EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N AUSTRALIA       AUS
17 N WHITEHEAD Lily 2002 F AUS
17 N HARDWICK Sarah 2003 F AUS
17 N YEE Amelie 2002 F AUS
18 N HONG KONG       HKG
18 N LEUNG Wan Kiu Hayley 2005 F HKG
18 N HO Hing Ning 2002 F HKG
18 N LO Athena 2002 F HKG
18 N WONG Wan Tim 2004 F HKG

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ESTONIA       EST
1 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
1 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N JAPAN       JPN
2 N ASAMI Seiya 2002 M JPN
2 N ITO Uminosuke 2002 M JPN
2 N KIUCHI Hiroya 2002 M JPN
2 N SAKATO HIDEMASA 2003 M JPN
3 N SWEDEN       SWE
3 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N IHRE-THOMASON Axel 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N AL-DAHNAME Mohammed 2003 M QAT
4 N GIACOMONI Jean 2003 M FRA LEVALLOIS (FRA)
4 N MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
4 N GAFURJONOV Farkhodbek 2002 M UZB
5 N PATCHEN Jonathan 2003 M AUS
5 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
5 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
5 N SJOSTEDT Jacob 2002 M AUS
6 N SWEDEN 2       SWE
6 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
6 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
7 N ITALY       ITA
7 N NACCA Daniel 2004 M ITA
7 N CARUSI Giacomo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
7 N CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
7 N SCOPPA Bruno 2002 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
8 A GREAT BRITAIN       GBR
8 A JONES Hal 2003 M GBR
8 A KAMSTRA Leo 2004 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
8 A BRUIJN-YARD Rudi 2003 M GBR
9 N AUSTRIA       AUT
9 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
9 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
9 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
10 N GREAT BRITAIN 2       GBR
10 N KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
10 N RICHARDS Marcus 2003 M GBR
10 N OSBORNE William 2002 M GBR
11 N FINLAND       FIN
11 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
11 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 N NORWAY       NOR
12 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
12 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
12 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
13 N FINLAND 2       FIN
13 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
13 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
13 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 N SPAIN       ESP
14 N DE HARO Leo 2004 M ESP
14 N DE NOBEL Jan 2002 M ESP
14 N IGLESIAS Pol 2002 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
14 N NAVAS Alvaro 2002 M ESP
15 N SPAIN 2       ESP
15 N SANTIAGO Adria 2002 M ESP
15 N POUSO Guillem 2003 M ESP
15 N DE HARO Pablo 2002 M ESP
16 N AUSTRIA 2       AUT
16 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
16 N GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FC Treibach (AUT)
16 N SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
17 N ESTONIA 2       EST
17 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
17 N GERM Richard 2004 M EST En Garde Haapsalu (EST)
17 N HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N AUSTRIA 3       AUT
18 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
18 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
18 N RANKL Florian 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
18 N HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
19 N FINLAND 3       FIN
19 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
19 N KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
19 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
20 N FINLAND 4       FIN
20 N NIEMINEN Aldo 2002 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
20 N JAATINEN Roope 2004 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
20 N JÄNTTI Jan 2002 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
21 N SWEDEN 3       SWE
21 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
21 N SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 N HONG KONG       HKG
22 N CHAN Sze Yuen Hayden 2004 M HKG
22 N CHAN Yee Him Caleb 2004 M HKG
22 N NG Ting Hin 2003 M HKG
22 N LEONG Wai To 2004 M HKG
23 N LATVIA       LAT
23 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
23 N CUDINOVS Artemijs 2003 M LAT
23 N MIRINUKS Ervins 2004 M LAT
23 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT