Back to list

Results

39. INT. Zeppelin-Turnier
GER Friedrichshafen
November 25, 2017 - November 26, 2017

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Kassel (GER)
3 ZENS Anna 2003 F LUX Fechterring Hochwald (GER)
3 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 ZERRWECK Lina 2004 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
6 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
7 KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
9 ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
11 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
12 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
13 AMUSER Janina 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
14 ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
16 ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
17 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
18 DERGAY Anna-Maria 2002 F GER FC Offenbach (GER)
19 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 RUF Patricia 2001 F GER SV Waldkirch (GER)
21 RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
22 SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER FC Kassel (GER)
23 PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
24 SEIBEL Marta 2001 F GER FC Kassel (GER)
25 DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
26 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
27 GONANO Svea 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
29 ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
30 HELBIG Annabell 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
31 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
32 ZUR MÜHLEN Marie 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
33 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
34 SCHMID Linda 2003 F GER TV Augsburg (GER)
35 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
36 BERNSTEIN Katharina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
37 GEIST Franziska 2002 F GER Heidenheimer SB (GER)
38 KUNTZE Nastasja 2003 F GER FC Berlin Südwest (GER)
39 HOGENMÜLLER Anna Marie 2002 F GER TSG Reutlingen (GER)
40 DING Charlotte 2003 F GER TG Biberach (GER)
41 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
42 PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
43 RIEBER Johanna 2001 F GER TG Biberach (GER)
44 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
45 TOUMI Sarah-Lisa 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
47 FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
48 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
49 SIEWERT Alexandra 2002 F GER Mannheimer FC (GER)
50 KOCH Pauline 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
52 VÖLKER Paula 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
53 HAAS Chiara 2004 F GER Fechterring Hochwald (GER)
54 KOTTUSCH Constanze 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 AWARAGI Laila 2003 F GER OFC Bonn (GER)
56 KRÜGER Eléa 2003 F GER BW Schneidhain (GER)
57 SCHATTON Sarah 2003 F GER TG Schwenningen (GER)
58 BENABBOU Shirin 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
58 KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
60 SCHWENDINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
61 STEIN Hannah 2001 F GER Fechterring Hochwald (GER)
61 ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
63 UMMINGER Laura 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
64 FOOT Stellina 2003 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
65 CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
66 MARX Charlotte 2005 F GER Fechterring Hochwald (GER)
67 PFISTER Ladina 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
68 HAASE Leah 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
69 KLEES Marina 2001 F GER TV Augsburg (GER)
70 WEDEL Floria 2003 F GER OFC Bonn (GER)
71 VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
72 EL AYARI Julia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
73 SANDER Emilia 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
74 SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
75 HOGENMÜLLER Louisa 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
76 BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
77 CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
77 HAGER Melissa 2004 F GER SV Böblingen (GER)
79 NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
80 MORCZYNSKI Dagmara 2003 F GER FC Grunewald (GER)
80 BOCK Lola Marie 2003 F GER FC Offenbach (GER)
82 SCHMIDT Freya 2002 F GER FC Leipzig (GER)
83 GECKELER Ann-Sophie 2003 F GER TSG Reutlingen (GER)
84 HÖSEL Pia Rhianna 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
85 MÄUELER Louise 2001 F GER OFC Bonn (GER)
85 HERZ Amelie 2003 F GER FC Leipzig (GER)
87 TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
88 BARABAS Sara 2002 F ROU TG Landshut (GER)
89 KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
89 ACKERMANN Seraphina 2001 F GER FC Leipzig (GER)
91 SAUER Lea 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
92 SCHILL Sophie 2003 F GER TSG Reutlingen (GER)
92 NOEVER Cira 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
92 KOIOU Raphaelia 2004 F GER SV Böblingen (GER)
95 MARSCHALL Laura 2002 F GER TV Augsburg (GER)
96 TOBIAS Hannah 2003 F GER TV Augsburg (GER)
97 1st round SEITER Marisa 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
98 1st round RENZ Lisa 2001 F GER SV Böblingen (GER)
99 1st round MIER Johanna 2003 F GER SSG Bensheim (GER)
100 1st round DUPONT Celestine 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
101 1st round ERNST Hannah 2004 F GER SV Böblingen (GER)
102 1st round EHRT Chantall 2001 F GER FC Leipzig (GER)
103 1st round BULLAND Anne Sophie 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
104 1st round WINKELMANN Denise 2002 F GER FC Offenbach (GER)
104 1st round PFEIFFER Nina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
106 1st round WALL Loreley Thais 2005 F GER Elmshorner MTV (GER)
107 1st round BREUNIG Katja 2005 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
108 1st round GIORDANO Ginevra 2005 F BRA FC Berlin Südwest (GER)
109 1st round BREUNIG Tanja 2003 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
110 1st round ROTH Lucy 2002 F GER Medizin Bad Elster (GER)
111 1st round LANGHANS Sophie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
112 1st round WRAGE Emilie 2004 F GER Elmshorner MTV (GER)
112 1st round SIERK Florin 2002 F GER SC Itzehoe (GER)
114 1st round LINGEMANN Victoria Ariane 2001 F GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
115 1st round FROMMOLT Emily 2004 F GER FC Leipzig (GER)
116 1st round BÖHLE Letizia 2003 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
117 1st round STEFFENS Emma 2003 F GER SSG Bensheim (GER)
118 1st round THIELE Emma 2004 F GER SFV Oschatz (GER)
119 1st round RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FC Hohenems (AUT)
120 1st round WESTERHOFF Lena 2002 F GER FC Berlin Südwest (GER)
120 1st round VERST Theresa 2001 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
122 1st round KLEUKER Luan 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
122 1st round WAGNER Vivian 2001 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
124 1st round ROßBERG Maria 2001 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
124 1st round KISSEL Emily 2004 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
126 1st round LÖHLER Lilli 2005 F GER Elmshorner MTV (GER)