Back to list

Results

European Cadets Circuit
AUT Klagenfurt
October 27, 2012 - October 28, 2012

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N SIRICO Amanda 1996 F USA
3 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
3 N HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 N KEHL Madeline 1997 F USA
6 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
7 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N CONSTANTIN Cezara 1996 F ROU CSU Craiova (ROU)
9 N FERGUSON Signe 1996 F USA
10 N KHLYSTUNOVA Lizaveta 1997 F BLR SCAF RB (BLR)
11 N MANZ Carlotta 1996 F SUI
12 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 N ARDAY Greta 1996 F HUN DVE Miskolc (HUN)
14 N SODEMANN Elisa 1996 F GER
15 N VIERHELLER Giana 1998 F USA
16 N BUNTZ Melissa 1997 F GER
17 N ANTEKEIER Madeline 1997 F USA
18 N GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
20 N ZSARGO Evelin 1996 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
21 N BRESTYANSZKI Flora 1996 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
22 N RUCINSKA Michalina 1996 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
23 N SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
24 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
25 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
26 N NIXON Catherine 1997 F USA
27 N NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
28 N WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
29 N BALOG Alexandra 1998 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
30 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
31 N HOROWITZ Jennifer 1996 F USA
32 N OHLMULLER Sarolta 1996 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
33 N BORRMANN Constanze-Viktoria 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 N TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
35 N BENESOVA Eva 1996 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
36 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
37 N FARKAS Kristina 1996 F GER
38 N SIFFER Klaudia 1997 F HUN Balaton (HUN)
39 N MORAVCOVA Nikol 1996 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
40 N SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
41 N KRAVCHENKO Margarita 1996 F GER OSC Potsdam (GER)
42 N STANIER Lydia 1997 F GBR
43 N ZAMACHOWSKA Wiktoria 1998 F POL KKS Krakow (POL)
44 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
45 N LUSZCZ Weronika 1996 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
46 N KOSCIELNIAK Kaja 1996 F POL Piast Gliwice (POL)
47 N AEGERTER Noa Lina 1996 F SUI
47 N ROLEK Agnieszka 1997 F POL AZS AWF Katowice (POL)
49 N JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
49 N LONDON Dana 1996 F ISR
51 N YUN Audrey 1996 F USA
52 N NAWROT Weronika 1996 F POL UKS ATLAS Tarnowo Podgorne (POL)
52 N HANSCHKE Amelie 1998 F GER
54 N STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
55 N CUGINI Francesca 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
56 N KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
57 N DINHUT Claire 1996 F USA
58 N WALLER Sarah Suhyun 1996 F USA
59 N AZAROV HIRSH Elena 1997 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
60 N JUHASZ Dorottya 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
61 N PALLASVESA Vera 1996 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
62 N PTASZYNSKA Paulina 1996 F POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
63 N STARMÜLLER Deborah 1997 F GER
64 N WOLKERSDORFER Gloria 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
65 N KUKADIA Saanchi 1999 F USA
66 N TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
67 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
68 N NITSCHE Giovanna 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
69 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
70 N TSIAHUSHAVA Valeryia 1996 F BLR SC TUFB (BLR)
71 N JAGIELKO Justyna 1997 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
72 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
73 N DI SARNO Lucia 1999 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
74 N SZABO Viktoria 1999 F HUN SZVASE Szombathely (HUN)
75 N VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
76 N YERMOLOVYCH Alina 1996 F UKR Kharkiv (UKR)
77 N ANGEN Kaitlyn 1996 F USA
78 N RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
79 N ODENTHAL Lisa Marie 1997 F GER Rheydter TV (GER)
80 N PULA Klaudia 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
81 N BRECEVIC Nadja 1997 F SWE
82 N MUSTONEN Selma 1996 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
83 N SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
84 N POLEY Linda 1998 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
85 N KRIZOVA Kristyna 1997 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
86 N LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
87 N SCHMEDLER Katharina 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
87 N GABASOVA Maria Lujza 1996 F SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
89 N FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
89 N SIWON Aleksandra 1997 F POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
91 N WAKONIG Theresa 1998 F AUT UWK Graz (AUT)
92 N KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
93 N D`AMICO Chloe 1997 F SUI
94 N BOGDANYI Reka 1997 F HUN DVE Miskolc (HUN)
95 N FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen (HUN)
96 N WEILER Yvonne 1996 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
97 N LEININGEN WESTERBURG Marie 1998 F AUT FUW Wien (AUT)
98 N RANKOVIC Sara 1997 F SRB MK Silni (SRB)
99 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
100 N CUGINI Giovanna 1996 F SUI
101 N SZOLKE Adrianna 1996 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
102 N KUTOZOV Lisa 1998 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
103 N SPIEGELBURG Cristina 1997 F SUI
104 N NYIKOS Zsofia 1996 F HUN VASAS Budapest (HUN)
105 N RECLOVA Klara 1997 F SVK Akademia sermu (SVK)
105 N PRAZ Justine 1998 F SUI SES Sion (SUI)
105 N ELSIG Julie 1997 F SUI
108 N PAMIALOVA Hanna 1997 F BLR
109 N LENTZ Julia Charlotte 1996 F GER
110 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
110 N SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
112 N MARDESIC Luana-Zelda 1996 F CRO CAFC Mladost (CRO)
112 N NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
114 N WALTER Julia 1996 F AUT UWK Graz (AUT)
114 N MRAZOVA Aneli 1997 F CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
114 N GUZIK Dominika 1996 F POL AZS AWF Krakow (POL)
117 N GRECO Enrica 1997 F ITA
118 N JAHN Alexandra 1998 F GER
118 N POZNEROVA Ruzena 1998 F CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
118 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
121 N DIETERICH Natascha 1996 F GER
122 N WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
123 N TARASIEWICZ Katarzyna 1997 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
124 N ULRICH Anja 1996 F SUI
125 N 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
126 N 1st round NAUMANN Shari-Mae 1998 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
127 N 1st round ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
128 N 1st round PROVENDER Roxana 1997 F HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
129 N 1st round DERR Patricia 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 N 1st round PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
131 N 1st round ODERMATT Leila 1997 F SUI SES Sion (SUI)
132 N 1st round DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
133 N 1st round MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
134 N 1st round MAIRITSCH Carina 1998 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
135 N 1st round OBONSKA Aleksandra 1997 F POL WLKS Kmicic Częstochowa (POL)
136 N 1st round JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
137 N 1st round MUTZENBERG Chloe 1997 F SUI
138 N 1st round WINKLER Konstanze 1996 F AUT FK Balmung (AUT)
139 N 1st round JOHNSSON Anna 1996 F SWE
139 N 1st round ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
141 N 1st round PATRU Alexandra 1999 F ROU LPS Craiova (ROU)
142 N 1st round SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
143 N 1st round KUCSERA Kinga 1997 F HUN TFSE Budapest (HUN)
144 N 1st round ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
145 N 1st round LEMANOWICZ Hanna 1997 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
146 N 1st round TANOVIC Ramona 1999 F CRO CAFC Mladost (CRO)
147 N 1st round RAZUMOVSKY Xenia 1997 F AUT FK Balmung (AUT)
148 N 1st round ESPOSITO Ines 1997 F LUX CE Sud (LUX)
149 N 1st round PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
150 N 1st round ECOBICI Sabina 1998 F ROU CSU Craiova (ROU)
151 N 1st round HAUSLEITNER Luisa 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
152 N 1st round MANGENG Cathleen 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
153 N 1st round VARHEGYI Eszter 1997 F HUN VASAS Budapest (HUN)
154 N 1st round WERYK Malgorzata 1997 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
155 N 1st round MITSKEVICH Diana 1996 F BLR
156 N 1st round ELMER Laura 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
157 N 1st round VIRBAN Andreea 1998 F ROU LPS Craiova (ROU)
158 N 1st round WINKLER Klara 1998 F AUT FK Balmung (AUT)
158 N 1st round SCHERER Hannah 1996 F AUT FC St. Johann (AUT)
160 N 1st round MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERMANY       GER
1 N DERR Patricia 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
1 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
1 N HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N USA       USA
2 N KEHL Madeline 1997 F USA
2 N NIXON Catherine 1997 F USA
2 N SIRICO Amanda 1996 F USA
2 N ANTEKEIER Madeline 1997 F USA
3 N GERMANY 2       GER
3 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N BORRMANN Constanze-Viktoria 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N BUNTZ Melissa 1997 F GER
4 N SERBIA       SRB
4 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
4 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
4 N RANKOVIC Sara 1997 F SRB MK Silni (SRB)
4 N SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
5 N USA 2       USA
5 N DINHUT Claire 1996 F USA
5 N ANGEN Kaitlyn 1996 F USA
5 N WALLER Sarah Suhyun 1996 F USA
5 N HOROWITZ Jennifer 1996 F USA
6 N AUSTRIA       AUT
6 N SCHMEDLER Katharina 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
6 N NITSCHE Giovanna 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
6 N FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
6 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
7 N SWITZERLAND       SUI
7 N ELSIG Julie 1997 F SUI
7 N SPIEGELBURG Cristina 1997 F SUI
7 N MANZ Carlotta 1996 F SUI
7 N CUGINI Francesca 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
8 N SWITZERLAND 2       SUI
8 N SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
8 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
8 N ULRICH Anja 1996 F SUI
8 N AEGERTER Noa Lina 1996 F SUI
9 N ROMANIA       ROU
9 N VIRBAN Andreea 1998 F ROU LPS Craiova (ROU)
9 N ECOBICI Sabina 1998 F ROU CSU Craiova (ROU)
9 N CONSTANTIN Cezara 1996 F ROU CSU Craiova (ROU)
9 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
10 N ISRAEL       ISR
10 N AZAROV HIRSH Elena 1997 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
10 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
10 N KUTOZOV Lisa 1998 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
11 N ISRAEL 2       ISR
11 N KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
11 N LONDON Dana 1996 F ISR
11 N POLEY Linda 1998 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
12 N FINLAND       FIN
12 N MUSTONEN Selma 1996 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 N PALLASVESA Vera 1996 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 N SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
13 N BELARUS       BLR
13 N MITSKEVICH Diana 1996 F BLR
13 N PAMIALOVA Hanna 1997 F BLR
13 N TSIAHUSHAVA Valeryia 1996 F BLR SC TUFB (BLR)
14 N CROATIA       CRO
14 N TANOVIC Ramona 1999 F CRO CAFC Mladost (CRO)
14 N JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
14 N PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
14 N VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
15 N AUSTRIA 2       AUT
15 N ELMER Laura 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
15 N ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
15 N SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
16 N AUSTRIA 3       AUT
16 N MAIRITSCH Carina 1998 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
16 N MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
16 N NAUMANN Shari-Mae 1998 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
17 N AUSTRIA 4       AUT
17 N RAZUMOVSKY Xenia 1997 F AUT FK Balmung (AUT)
17 N WINKLER Konstanze 1996 F AUT FK Balmung (AUT)
17 N WINKLER Klara 1998 F AUT FK Balmung (AUT)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 N GORETSKI Sergei 1996 M UKR Uzhgorod (UKR)
3 N TÒTH Gergely 1997 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
3 N MACRAE Harrison 1996 M USA
5 N HESSLEGRAVE Porter 1996 M USA
6 N POPOVICI Michael 1997 M USA
7 N CANAUX Gabriel 1996 M USA
8 N KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
9 N HORVATH Daniel 1996 M HUN MTK (HUN)
10 N RAYNIS Jake 1996 M USA
11 N KOCH Samuel 1996 M USA
12 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 N PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
14 N PARIZAT Amit 1996 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
15 N PELIZZARO Pietro 1999 M ITA AS Pro Vercelli (ITA)
16 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
17 N FRANK Adam 1996 M USA
18 N BRADAC Petr 1996 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
19 N POPESCU Antonio 1996 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
20 N FROMONT Georges 1996 M BEL
21 N KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
22 N KIS Mate 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
23 N WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
24 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
25 N BUTA Levente 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
26 N HLAVA Marek 1997 M CZE Dukla Praha (CZE)
27 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
28 N VILLIGER Jori 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
29 N PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
30 N MAKHONIN Oleksiy 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
31 N SIGNORELL Yannick 1996 M SUI
32 N YODER Brendon 1996 M USA
33 N SIMMONS Ariel 1996 M USA
34 N NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
35 N DROBOT George 1996 M ROU CSS 1 Constanta (ROU)
36 N COLE Joshua 1997 M USA
37 N SHLIMAK Matthew 1996 M USA
38 N XU Jason 1997 M USA
39 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
40 N NISTOR Gleb 1997 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
41 N SMALL Daniel 1996 M USA
42 N VILAGOSI Mihaly 1996 M HUN Szekesfehervar (HUN)
43 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
44 N D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
45 N PHILIPPINE Matthias 1996 M USA
45 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
47 N ANDRASI Adrian 1996 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
47 N MIRONOV Amir 1997 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
49 N KIM Andrew 1996 M USA
50 N FRAPPIER Dominique 1996 M LUX CE Sud (LUX)
51 N ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
52 N MULLER Roland 1997 M HUN Balaton (HUN)
53 N POZDNYAKOV Maxim 1997 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
54 N GOLEC Maciej 1997 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
55 N SECKINGER Nicolai 1996 M SUI
56 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
57 N MICKWITZ Valter 1996 M FIN Habda Helsinki (FIN)
58 N BIANCHI Tiziano 1996 M SUI SES Sion (SUI)
59 N FRIDMAN Daniel 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
60 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
61 N STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
62 N SZILAGYI Martin 1997 M HUN DVE Miskolc (HUN)
63 N KAAKINEN Ville 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
64 N KUMISA Matej 1996 M CRO CAFC Mladost (CRO)
65 N PETERDI Bence 1996 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
66 N CONSTANTINESCU Ioan 1996 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
67 N EPURESCU Andrei 1996 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
68 N TKACHUK Leontii 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
69 N PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
70 N YOO Justin 1997 M USA
71 N KLETZ Theo Maurice 1997 M ISR Club Modiin (ISR)
72 N CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
73 N DRAGOI Nicolae 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
74 N HRBAN Jakub 1997 M SVK Akademia sermu (SVK)
75 N HOROWITZ Charles 1998 M USA
76 N GUSTENAU Gustav 1997 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
77 N MATHIS Kei 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
78 N WALLA Aaron 1996 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
79 N ALMASI Bence 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
80 N GOZON Marcell 1997 M HUN MTK (HUN)
81 N KOLLAR Samuel 1996 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
82 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
83 N WALLECHNER Max 1997 M AUT UWK Graz (AUT)
84 N KÖCHLE Denis 1997 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
85 N UJJ Zoltan 1997 M HUN VASAS Budapest (HUN)
86 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
87 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
88 N ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
89 N FENYVESI Csaba 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
90 N ZACHARAKIS Darius 1997 M USA
91 N VARGA Peter 1996 M CZE SC Praha (CZE)
92 N BONTES Joris 1997 M NED KMSV (NED)
93 N ZLACKY Filip 1997 M SVK Akademia sermu (SVK)
94 N GUTMAN Adi 1997 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
95 N SILHAN Jindrich 1996 M CZE Serm Liberec (CZE)
96 N WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
97 N PHILIPPINE Thibault 1996 M USA
98 N KOENIGSWIESER Hubert 1996 M AUT FUL Linz (AUT)
98 N OPPLIGER Michel 1996 M SUI SEG Geneve (SUI)
100 N KELPE Henning 1998 M GER
101 N MICHALIK Samuel 1997 M SVK Akademia sermu (SVK)
102 N OPREA Mihail 1998 M ROU LPS Craiova (ROU)
103 N HUNGERBÜHLER Nicolas 1996 M SUI CAL Lausanne (SUI)
104 N OCHS Vincent 1996 M GER
105 N JOYE Alexandre 1996 M SUI
106 N JURECKA Jakub 1998 M CZE SC Praha (CZE)
107 N KLUSEK Damian 1996 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
108 N URBANEK Martin 1997 M AUT FCT Treibach (AUT)
109 N ILLE Simon 1997 M SVK Akademia sermu (SVK)
110 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
111 N KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
112 N THEWANGER Felix 1997 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
113 N KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
114 N NEERGAARD Axel 1996 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
115 N LUSTI Christian 1996 M SUI ZFC Zürich (SUI)
116 N TALAN Tin 1998 M CRO TV Augsburg (GER)
117 N WYMLATIL Tobias 1997 M AUT FUW Wien (AUT)
118 N MARCILLE-OGIER Thomas 1996 M SUI
119 N DVORAK Daniel 1997 M CZE FC Karlin Praha (CZE)
120 N BERCO Ladislav 1997 M CZE Serm Liberec (CZE)
121 N KULKA Peter 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
122 N ASCHL Simon 1999 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
123 N 1st round JOHANNS Loic 1998 M LUX CE Sud (LUX)
124 N 1st round TRUCL Jost 1998 M SLO SK BRANIK (SLO)
125 N 1st round BOKO Igor 1999 M CRO MK Split (CRO)
126 N 1st round STRUNGA Dominik 1996 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
127 N 1st round HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
128 N 1st round RECLO Martin 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
129 N 1st round ONDER Sebastian 1997 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
130 N 1st round GRASO Luka 1997 M CRO [i] MK Ban (CRO)
131 N 1st round DELEZE Cyrille 1997 M SUI
132 N 1st round ZALESAK Adam 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
133 N 1st round NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)
134 N 1st round DOKL Matic 1998 M SLO SK BRANIK (SLO)
135 N 1st round VUJANOVIC Vitan 1999 M SLO ASK Maribor (SLO)
136 N 1st round SUNKO Vjeran 1998 M CRO CAFC Mladost (CRO)
137 N 1st round COHEN Yacov 1998 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
138 N 1st round LEININGEN WESTERBURG Maximilian 1996 M AUT FUW Wien (AUT)
139 N 1st round MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
140 N 1st round PÖLZ Lukas 1996 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
141 N 1st round PETRICIC Toni 1998 M CRO MK Split (CRO)
142 N 1st round SIMONSBERGER Moritz 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
143 N 1st round GROIS Leander 1997 M AUT FUW Wien (AUT)
144 N 1st round STRELOV Miron 1997 M CRO MK VMD (CRO)
144 N 1st round FICKLER Simon 1999 M AUT FC Hohenems (AUT)
146 N 1st round DE BRUIN Sam 1997 M NED
147 N 1st round PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
148 N 1st round TOEGL Lennart 1996 M AUT GFU Graz (AUT)
149 N 1st round KARAKAN Furkan Sinan 1998 M TUR
150 N 1st round BEZJAK Domen 1998 M SLO ASK Maribor (SLO)
150 N 1st round NIKIC Tomaz 1996 M SLO SK BRANIK (SLO)
152 N 1st round LEDINEK Timotej 1997 M SLO SK BRANIK (SLO)
153 N 1st round REITMAYR Felix 1996 M AUT FUL Linz (AUT)
154 N 1st round MALENSEK Miha 1998 M SLO ASK Maribor (SLO)
155 N 1st round MATIC Luka 1998 M CRO MK Inter (CRO)

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N HESSLEGRAVE Porter 1996 M USA
1 N PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
1 N SIMMONS Ariel 1996 M USA
1 N YOO Justin 1997 M USA
2 N AUSTRIA       AUT
2 N PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
2 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
2 N KOENIGSWIESER Hubert 1996 M AUT FUL Linz (AUT)
2 N KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
3 N HUNGARY       HUN
3 N FENYVESI Csaba 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 N BUTA Levente 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 N ISRAEL       ISR
4 N PARIZAT Amit 1996 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
4 N PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
4 N POZDNYAKOV Maxim 1997 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
5 N USA 2       USA
5 N FRANK Adam 1996 M USA
5 N ZACHARAKIS Darius 1997 M USA
5 N SMALL Daniel 1996 M USA
6 N ROMANIA       ROU
6 N POPESCU Antonio 1996 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
6 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
6 N CONSTANTINESCU Ioan 1996 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
6 N EPURESCU Andrei 1996 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 N SWITZERLAND       SUI
7 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
7 N MATHIS Kei 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
7 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
7 N SIGNORELL Yannick 1996 M SUI
8 N ISRAEL 2       ISR
8 N MIRONOV Amir 1997 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
8 N COHEN Yacov 1998 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
8 N FRIDMAN Daniel 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
8 N GUTMAN Adi 1997 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
9 N SWITZERLAND 2       SUI
9 N OPPLIGER Michel 1996 M SUI SEG Geneve (SUI)
9 N HUNGERBÜHLER Nicolas 1996 M SUI CAL Lausanne (SUI)
9 N BIANCHI Tiziano 1996 M SUI SES Sion (SUI)
9 N VILLIGER Jori 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
10 N FINLAND       FIN
10 N KAAKINEN Ville 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
10 N MICKWITZ Valter 1996 M FIN Habda Helsinki (FIN)
10 N NEERGAARD Axel 1996 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N SWITZERLAND 3       SUI
11 N LUSTI Christian 1996 M SUI ZFC Zürich (SUI)
11 N JOYE Alexandre 1996 M SUI
11 N MARCILLE-OGIER Thomas 1996 M SUI
12 N AUSTRIA 2       AUT
12 N WALLA Aaron 1996 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
12 N KÖCHLE Denis 1997 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N ASCHL Simon 1999 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
13 N SLOVENIA       SLO
13 N DOKL Matic 1998 M SLO SK BRANIK (SLO)
13 N LEDINEK Timotej 1997 M SLO SK BRANIK (SLO)
13 N NIKIC Tomaz 1996 M SLO SK BRANIK (SLO)
13 N TRUCL Jost 1998 M SLO SK BRANIK (SLO)
14 N AUSTRIA 3       AUT
14 N HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
14 N PÖLZ Lukas 1996 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
14 N REITMAYR Felix 1996 M AUT FUL Linz (AUT)
15 N AUSTRIA 4       AUT
15 N FICKLER Simon 1999 M AUT FC Hohenems (AUT)
15 N PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
15 N ONDER Sebastian 1997 M AUT FTS Dornbirn (AUT)