Back to list

Results

Luitpold-Cup
GER München
April 27, 2004 - April 27, 2004

Sabre Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BARTH Jennifer 1994 F GER FC Göppingen (GER)
2 GRUSS Catharina 1994 F GER TSG Eislingen (GER)
3 BAUM Elena 1994 F GER TSG Eislingen (GER)
4 JAUß Caroline 1994 F GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER
2 MUSCH Anja 1993 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 OBERACKER Judith 1993 F GER TSG Eislingen (GER)
4 OSWALD Lisa 1993 F GER [i] TV Garmisch (GER)
5 MEYER Frederike 1993 F GER TSG Eislingen (GER)
7 GANGHOFNER Marie 1993 F GER

Sabre Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MÜLLER Anna-Lena 1992 F GER FC Göppingen (GER)
2 ALLMANN Julia 1900 F GER [i] TV Garmisch (GER)
3 SAMENDINGER Sarah 1992 F GER TSG Eislingen (GER)
4 STIEBERT Janina 1992 F GER TV Ingolstadt (GER)
5 METSCH Juliane 1992 F GER [i] TV Garmisch (GER)

Sabre Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GRUND Jana 1991 F GER
2 ERCETIN Melis 1991 F GER
3 BYRNE Keira 1991 F IRL TSG Eislingen (GER)
4 ZWENGER Louisa 1991 F GER KTF Luitpold München (GER)
5 BULTMANN Silja 1991 F GER KTF Luitpold München (GER)

Sabre Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GÖRZEN Sandra 1990 F GER FC Göppingen (GER)

Sabre Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MUNZ Max 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 WALDHERR Michael 1994 M AUT FC Villach (AUT)
3 GÖRZEN Thomas 1994 M GER FC Göppingen (GER)
4 JÜNGER Christian 1994 M GER FC Göppingen (GER)
5 KÄSTNER Etienne 1996 M GER
6 WEKWART Christian 1994 M GER FR Nürnberg (GER)
7 KÄSTNER Lucien 1994 M GER KTF Luitpold München (GER)
8 KIRNER Florian 1994 M GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
9 FALB Andreas 1994 M GER

Sabre Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
2 WAGNER Felix 1993 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 BOGERT Fabian 1993 M GER
3 KRASSER Lukas 1993 M AUT FC Villach (AUT)
5 PIEKE Fabian 1993 M GER KTF Luitpold München (GER)
6 HOFSTETTER Quirin 1993 M GER KTF Luitpold München (GER)
7 HÖGERLE Philipp 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
8 EHREMANN Alex 1993 M GER FC Göppingen (GER)
9 WITTMANN Simon 1993 M GER
10 SETZER Sven 1993 M GER
11 FISCHER Felix 1993 M GER
12 DANNINGER Jonathan 1993 M GER TV Ingolstadt (GER)
13 KUGER Florian 1993 M GER
14 HORN Christoph 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
15 VIEHRING Manuel 1993 M GER [i] TV Garmisch (GER)
16 TRAPPEL Christian 1993 M GER [i] TV Garmisch (GER)
17 MARSCHALL Vincenz 1993 M GER KTF Luitpold München (GER)
18 WEISSER Constantin 1993 M GER TV Ingolstadt (GER)
19 BROCK Michael 1993 M GER TV Ingolstadt (GER)

Sabre Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EHRLER Julian 1992 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 LEHNERT Florian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
3 MOHRING Michael 1992 M GER
4 SCHMELZER Maximilian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
5 GRIMM Niklas 1992 M GER FC Göppingen (GER)
6 BUCHWIESER Christoph 1992 M GER [i] TV Garmisch (GER)
7 BLESSING Ralf-Patrik 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
8 OBERACKER Moritz 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
9 HAIDER Maximilian 1992 M GER

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUTTER Thomas 1991 M AUT FC Villach (AUT)
2 WALDHERR Andreas 1991 M AUT FC Villach (AUT)
3 SEYBOLD Simon 1991 M GER
4 WEISS Nikolas 1991 M GER FC Göppingen (GER)
5 SALLER Korinian 1991 M GER [i] TV Garmisch (GER)
6 UBEDA RODRIGUEZ Joan 1991 M GER FC Fürth (GER)
7 STREITEL Hansjörg 1991 M GER
8 MÜNSTER Marc 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)
9 FÄHRMANN Julian 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 REISENAUER Patrick 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)
11 LUMPP Kilian 1991 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 REICHERT Paul 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)

Sabre Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MOHRING Philipp 1990 M GER FC Göppingen (GER)
2 PENKER Johannes 1990 M AUT
3 PREßMAR Stefan 1990 M GER TSG Eislingen (GER)
4 BOCK Fabian 1990 M GER TSG Eislingen (GER)
5 HEINRICH Dominik 1990 M GER TSG Eislingen (GER)
6 HELFER Michael 1990 M GER TV Ingolstadt (GER)
7 GRIMM David 1990 M GER FC Göppingen (GER)
8 HÖLZL Markus 1990 M GER TV Ingolstadt (GER)
9 KOßMANN Jakob 1990 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 BAUER Timmy 1990 M GER