Back to list

Results

5. Internationaler FAR Jugend Cup
GER Ravensburg
September 28, 2019 - September 28, 2019

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STÖRMER Emili 2009 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N SCHMUTZ Kim 2009 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
3 N HELFER Anna 2010 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N STÖRMER Emma 2010 F AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BODE Josephine 2007 F GER MTV Saalfeld (GER)
2 N WUNDERLE Lisa 2007 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
3 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N RÜDISSER Nola 2007 F AUT FC Hohenems (AUT)
5 N NOVAK Emily 2007 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N WINGER Liv-Grete 2007 F GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
7 N HERBST Larissa 2008 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
8 N SCHMIDTKE Sophia 2008 F GER TG Schwenningen (GER)
9 N CIOATA Ariadne 2008 F GER KV Laupheim - Fechten (GER)

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHNURR Frederik 2009 M GER TV Augsburg (GER)
2 N SCHROEDER Jakob 2009 M GER FCSG St. Gallen (SUI)
3 N BETSCHART Ryan 2009 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
3 N FELDKIRCHNER Jamie 2009 M AUT
5 N KRAINER Tjorven 2009 M AUT

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMUTZ Kilian 2007 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
2 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N CHERUBINI Niccolo 2007 M ITA FCZN Zürich (SUI)
3 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
5 N GONCALVES David 2008 M POR FGK Küssnacht (SUI)
6 N MARINESCU Matei 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
7 N HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
8 N BERGNER Niklas 2007 M GER MTV Saalfeld (GER)
9 N GEIGER Julius 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 N ZUBER Loris 2008 M SUI WFC Winterthur (SUI)
11 N BRUNNER Ruben 2008 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
12 N MUNDT Erik 2008 M GER FCSG St. Gallen (SUI)
13 N WOHLGEMUTH Florian 2008 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
13 N WOLF Leandro 2008 M SUI WFC Winterthur (SUI)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KALTENBACH Philine 2006 F GER SV Waldkirch (GER)
2 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N HARTMANN Lilly 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N SCHÖLZEL Lenya 2005 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
5 N FREY Luisa 2006 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
5 N HEISE Teska Julia 2006 F GER SportVg Feuerbach (GER)
7 N LÄMMLER Charis 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
8 N BRÜLISAUER Madeleine 2006 F SUI WFC Winterthur (SUI)
9 N SCHIWY Miyu 2007 F SUI FCSG St. Gallen (SUI)
10 N VOGEL Leonie 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
11 N WINKLER Leonie 2005 F AUT
12 N WUNDERLE Lisa 2007 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
13 N BABIC Rebeka 2007 F CRO FCSG St. Gallen (SUI)
14 N WENK Alexandra 2007 F SUI FCSG St. Gallen (SUI)
15 N SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
16 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 N NOVAK Emily 2007 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
18 N RÜDISSER Nola 2007 F AUT FC Hohenems (AUT)
0 F 1st round HERBST Larissa 2008 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEISE Hendrik 2005 M GER SportVg Feuerbach (GER)
2 N FUX Nevio 2006 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
3 N SHEHATA Hamza 2005 M GER SportVg Feuerbach (GER)
3 N SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 N KNÖR Dario 2006 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
6 N NEUMANN Phillip 2006 M GER TG Schwenningen (GER)
7 N HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
8 N BETZ Christian 2006 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
9 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N SCHMID Enrique 2006 M GER TG Schwenningen (GER)
11 N BETSCHART Chris 2005 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
12 N HEIZMANN Constantin 2005 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
13 N STRASSNER Moritz 2006 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
14 N SPRINGER Simon 2006 M GER SV Waldkirch (GER)
15 N REN Rouyang 2006 M CHN TG Schwenningen (GER)
16 N BLOCHING Niklas 2005 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
17 N MARINESCU Matei 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
18 N GEIGER Julius 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
19 N MILLER Nico 2006 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
20 N MIRON Cristian 2007 M ROU FCSG St. Gallen (SUI)
21 N LAGLER Leo 2005 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
22 N KORDT Moritz 2006 M GER KV Laupheim - Fechten (GER)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N SCHATTON Sarah 2003 F GER TG Schwenningen (GER)
5 N DING Sibylle 2003 F GER TG Biberach (GER)
6 N KALTENBACH Philine 2006 F GER SV Waldkirch (GER)
7 N SCHÖLZEL Lenya 2005 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
8 N HARTMANN Lilly 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N KRAUTTER Julia Sophie 2003 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
10 N FREY Luisa 2006 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
11 N HERRE Tabea 2003 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
12 N CHRISTEIN Julia 2004 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
13 N VOGEL Leonie 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
14 N LANKOCZ Sara 2004 F GER FS Pforzheim (GER)
15 N FLACH Greta 2003 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
16 N SCHMIDT Charlotte 2004 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N STRASSNER Moritz 2006 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
3 N KNÖR Dario 2006 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
5 N ROHNER Stefan 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N GOLDSCHMIDT Lukas 2004 M GER MTG Wangen (GER)
0 F 1st round BETZ Christian 2006 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)