Back to list

Results

2019 Campeonato Brasileiro Cadete e Juvenil
BRA Curitiba
October 7, 2019 - October 10, 2019

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LAZAROTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N DA SILVA Felipe 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
5 N DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
6 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
9 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N RAMOS Pedro 2002 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
12 N INSERRA Vitor 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N ORO Lucae 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
14 N DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
15 N JUCHEM Gabriel 2002 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
16 N PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
17 N GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
18 N WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
19 N COSTA Eduardo 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
20 N GERHARDT Gabriel 2000 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
21 N NEVES Vitor 2002 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
22 N BARBI Matheus 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
23 N DE ASSIS Carlos 2002 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
24 N MEMARI Mateus 2003 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
25 N JORGE Estevan 2003 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
26 N CRUZ Caio 2004 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
27 N DIAS Arthur 2000 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
28 N RODRIGUES Bryan 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
29 N TORTELLI Luis Felipe 2002 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
30 N CAVALHEIRO João 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)

Epee Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FPE 1       BRA
1 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N SCANAVINI Maria Heloísa 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N FEP       BRA
2 N CANALI Nicole 2000 F BRA CMPR Parana (BRA)
2 N MORAES Gabriela 2005 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N POLO Carolina 2002 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N SCHNEN Valkiria 2000 F BRA Sociedade Thalia (BRA)

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N FACHINI Fernando 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N D AVILA Pedro 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N LEE Rafael 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N VASQUES Gabriel 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N FASTING Thomas 2004 M BRA APE Paulista (BRA)
9 N SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
10 N LIMA Filipe 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N LEITE Marcel 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N BRUNETTI Ricardo 2002 M BRA APE Paulista (BRA)
13 N RENOUARD Kyrio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N CHEN Pedro 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N MEDEIROS Felipe 2004 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
16 N BENTO Felipe 2005 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
17 N SCHELLMANN Alexandre 2000 M BRA Sociedade Thalia (BRA)

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N BECKER Daphne 2000 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N BALDI Valentina 2003 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
3 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N CHIES Milena 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N BRECHERET Carolina 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N PAPAIANO Laura 2002 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N MURRAY Maria Luiza 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
11 N FERRER Carolina 2003 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
12 N MAGINI Gabriela 2005 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 N NEHMAD Julia 2002 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
14 N UNGARO Gabriela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N SCHNEN Valkiria 2000 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
16 N HAUSCHILD Mariana 2001 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
17 N SETUBAL Isadora 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Foil Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FPE 1       BRA
1 N MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N DE NIGRIS Giovanni 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N PISSATO Pedro 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N FRGE 1       BRA
2 N HOFMEISTER Vicente 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N FONSECA Lucas 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N FRANTZ Diego 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N FPE 2       BRA
3 N LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N MURA Andre 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N TAKADA Victor 2001 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N TAVORA Lucas 2001 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
4 N FRGE 2       BRA
4 N FONSECA Pedro 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
4 N MACHADO Murilo 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
4 N CAMARGO Pedro 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Sabre Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FPE 1       BRA
1 N LEE Luiza 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 N CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 N CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N FRGE 1       BRA
2 N ZANESCO Barbara 1999 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
2 N MORSCH Ana Clara 2003 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
2 N CUNHA Isabela 2004 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 N HOFMEISTER Vicente 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N PISSATO Pedro 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N TOMINO Rafael 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 N DE NIGRIS Giovanni 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
10 N MURA Andre 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N FONSECA Lucas 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
12 N FRANTZ Diego 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N TAVORA Lucas 2001 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
14 N MONTAGNA Pedro 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N UNGARO Marcelo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N FONSECA Pedro 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
17 N TAKADA Victor 2001 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
18 N CAMARGO Pedro 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
19 N BENTO Felipe 2005 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N GUIMARAES Maria Carolina 2000 F BRA SCM Magnolia (BRA)
5 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N CHECHELISKI Carolina 2005 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
7 N AMARAL Clara 2004 F BRA BTC Barroca (BRA)
8 N SCANAVINI Maria Heloísa 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N OLIVEIRA Leticia 2003 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
10 N POLO Carolina 2002 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
11 N CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N MORAES Gabriela 2005 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 N MING Larissa 2001 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
14 N PAES Barbara 1999 F BRA CMPR Parana (BRA)
15 N CANALI Nicole 2000 F BRA CMPR Parana (BRA)
16 N SCHNEN Valkiria 2000 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
17 N TSUKAMOTO Larissa 2003 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
18 N DE VARGAS Evelin Gabrielly 2000 F BRA Sociedade Thalia (BRA)

Epee Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FPE 1       BRA
1 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 N INSERRA Vitor 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N FEP       BRA
2 N LAZAROTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N ORO Lucae 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N DA SILVA Felipe 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N MG 1       BRA
3 N RODRIGUES Bryan 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
3 N GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
3 N DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
3 N MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
4 N FPE 2       BRA
4 N MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 N JORGE Estevan 2003 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
4 N MEMARI Mateus 2003 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
4 N RAMOS Pedro 2002 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
5 N FRGE 1       BRA
5 N DIAS Arthur 2000 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
5 N JUCHEM Gabriel 2002 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N NEVES Vitor 2002 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
5 N TORTELLI Luis Felipe 2002 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N LEE Luiza 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N ZANESCO Barbara 1999 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
5 N CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N CUNHA Isabela 2004 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
7 N MORSCH Ana Clara 2003 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)

Foil Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRGE 1       BRA
1 N CHIES Milena 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
1 N BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
1 N BECKER Daphne 2000 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
1 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N FPE 1       BRA
2 N PAPAIANO Laura 2002 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N SETUBAL Isadora 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N MURRAY Maria Luiza 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N BRECHERET Carolina 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N FPE 2       BRA
3 N HAUSCHILD Mariana 2001 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N UNGARO Gabriela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N PISSATO Pedro 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N TOMINO Rafael 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 N MACHADO Murilo 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N FONSECA Lucas 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N VIANNA Guilherme 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N MURA Andre 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N MONTAGNA Pedro 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N FONSECA Pedro 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 N BENTO Felipe 2005 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
15 N UNGARO Marcelo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N CHOLFE Theo 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N HOFMEISTER Andre 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
18 N ENAUD Edouard 2004 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
19 N CAMARGO Pedro 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
20 N RODRIGUES Pedro 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N AMARAL Clara 2004 F BRA BTC Barroca (BRA)
3 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N OLIVEIRA Leticia 2003 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
5 N POLO Carolina 2002 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
6 N LIMA Sofia 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N TSUKAMOTO Larissa 2003 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
8 N SCANAVINI Maria Heloísa 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N MENCK Laura 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
11 N BETTO Maria 2005 F BRA Avulso (BRA)
12 N MORAES Gabriela 2005 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 N CHECHELISKI Carolina 2005 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
14 N CYRILLO Jordana 2002 F BRA
15 N BERTOLETTI Raphaela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N LEE Rafael 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N LIMA Filipe 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N FACHINI Fernando 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N FASTING Thomas 2004 M BRA APE Paulista (BRA)
8 N BRUNETTI Ricardo 2002 M BRA APE Paulista (BRA)
9 N VASQUES Gabriel 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N PATTO Erico 2006 M BRA APE Paulista (BRA)
11 N LEITE Marcel 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N MEDEIROS Felipe 2004 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
13 N GOMEZ Marcos 2004 M BRA APE Paulista (BRA)
14 N RENOUARD Kyrio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N CHEN Pedro 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N RAMOS Rafael 2005 M BRA CAP Paulistano (BRA)

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N BRECHERET Carolina 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MAGINI Gabriela 2005 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
6 N MURRAY Maria Luiza 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N PAPAIANO Laura 2002 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N SETUBAL Isadora 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N BALDI Valentina 2003 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
10 N BRASIL Sofia 2006 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N ROMANO Isabel 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N UNGARO Gabriela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JORGE Estevan 2003 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
2 N PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N NEVES Vitor 2002 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
3 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N DA SILVA Felipe 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
6 N INSERRA Vitor 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
10 N WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N MEMARI Mateus 2003 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
13 N JUCHEM Gabriel 2002 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 N GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
15 N RIBEIRO Rafael 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
16 N LOPES Guilherme 2002 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
17 N BARBI Matheus 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
18 N CRUZ Caio 2004 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
19 N BORDIGNON João 2004 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
20 N NOGUEIRA Heitor 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
21 N TORTELLI Luis Felipe 2002 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
22 N OLIVEIRA Jose 2005 M BRA CMPR Parana (BRA)
23 N DALLEMOLLE Bruno 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
24 N RODRIGUES Bryan 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
25 N ALMEIDA Carlos 2003 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
26 N HUBERT George 2004 M BRA CMPR Parana (BRA)
27 N VASCONCELLOS Leopoldo 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
28 N CAVALHEIRO João 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
29 N NOLASCO Theodoro 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
30 N ASSIS Felipe 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N MORSCH Ana Clara 2003 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
5 N CUNHA Isabela 2004 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BARBI Matheus 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
2 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N BORDIGNON João 2004 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
3 N WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
5 N MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N NOGUEIRA Heitor 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N RIBEIRO Rafael 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 N HUBERT George 2004 M BRA CMPR Parana (BRA)
9 N SOUZA Matheus 2007 M BRA CMPR Parana (BRA)
10 N CRUZ Caio 2004 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
11 N VASCONCELLOS Leopoldo 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
12 N GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 N DALLEMOLLE Bruno 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
14 N OLIVEIRA Jose 2005 M BRA CMPR Parana (BRA)
15 N MADDALOZZO Moritz 2004 M BRA CC Curitibano (BRA)
16 N HOFFMANN Joao 2006 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
17 N CAVALHEIRO João 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
18 N ASSIS Felipe 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
19 N DOMINGUES Lucas 2005 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
20 N CERUTTI Pedro 2004 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
21 N VILLATORE Leonardo 2006 M BRA CC Curitibano (BRA)
22 N LIMA Felipe 2004 M BRA Avulso (BRA)
23 N NOLASCO Theodoro 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
24 N LEAL Felipe 2006 M BRA CC Curitibano (BRA)
25 N ZOTZ Bernardo 2005 M BRA Sociedade Thalia (BRA)

Sabre Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SANTANA Livia 2005 F BRA Avulso (BRA)

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N FUMAGALLI Giorgio 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N MURA Andre 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N TOMINO Rafael 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
5 N CHOLFE Theo 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N MACHADO Murilo 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N GALLEAZI Felipe 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 N ENAUD Edouard 2004 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
9 N MONTAGNA Pedro 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N RODRIGUES Pedro 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N CAMARGO Pedro 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
12 N NOGUEIRA Pedro 2007 M BRA CAP Paulistano (BRA)
13 N HOFFMANN Joao 2006 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
14 N HOFMEISTER Andre 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
15 N ALONSO Vinicius 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N VIANNA Guilherme 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N BIGGOWEIT Lucas 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
18 N MURRAY Pedro 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
19 N WILDEISEN Matheus 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
20 N BENTO Felipe 2005 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
21 N CAMARGO Henrique 2007 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
22 N DI BARI Felipe 2006 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N PARO Maria 2006 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
3 N CHECHELISKI Carolina 2005 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
3 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N GONDO Mariana 2007 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
7 N BETTO Maria 2005 F BRA Avulso (BRA)
8 N MORAES Gabriela 2005 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 N MENCK Laura 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N PORTUGAL Gabriela 2007 F BRA CC Curitibano (BRA)
11 N LIMA Sofia 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N SIMANKE Mirela 2006 F BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
13 N THEIL Marina 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N KOMATSU Giulia 2007 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
15 N BERTOLETTI Raphaela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N MACEDO Manuela 2006 F BRA CC Curitibano (BRA)
17 N SILVA Estefany 2005 F BRA Avulso (BRA)

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N MAGINI Gabriela 2005 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
3 N SETUBAL Isadora 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N QUADROS Isadora 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N ROMANO Isabel 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N BRASIL Sofia 2006 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 N PASQUALETTI Marina 2006 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N QUADROS Julia 2007 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N GUERRA Helena 2006 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N UNGARO Gabriela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N CANDIOTTO Natália 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N MEINE Mariana 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 N MORAIS Marina 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Sabre Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N FASTING Thomas 2004 M BRA APE Paulista (BRA)
3 N GOMEZ Marcos 2004 M BRA APE Paulista (BRA)
3 N PATTO Erico 2006 M BRA APE Paulista (BRA)
5 N SCHUBERT Lucas 2006 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
6 N RAMOS Rafael 2005 M BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N ALONSO Vinicius 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N BENTO Felipe 2005 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
9 N VIEIRA Antonio 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
10 N MARQUES Henrique 2006 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N MORAIS Arthur 2006 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)