Back to list

Results: Volksbankpokal

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BATTAI SUGAR Katinka 2003 F HUN
2 N MILLER Sky 2002 F USA
3 N LACKMANN Xenia 2004 F GER
3 N AVAKIAN Mikaela 2002 F USA
5 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
6 N SZUCS Luca 2002 F HUN
7 N STRZALKOWSKI Aleksandra 2002 F USA
8 N JOHNSON Honor 2003 F USA
9 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
10 N CHEN Lisa 2003 F FRA
11 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
12 N AIME Amalia 2002 F FRA
13 N KIM Zoe 2004 F USA
14 N TORI Toscane 2004 F FRA
15 N LIANG Megan 2002 F USA
16 N KORSAK Oleksandra 2002 F UKR
17 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
18 N MONALDI Noemi 2003 F ITA
19 N LU Vivian 2003 F USA
20 N BULBA Daria 2003 F UKR
21 N FRENNA Carolyn 2002 F ITA
22 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR
23 N GREENBAUM Ella 2004 F USA
24 N CARELLA Gaia Pia 2002 F ITA
25 N ROMANENKO Veronika 2002 F RUS
26 N BERMAN Stella 2002 F USA
27 N HARRISON Imogen 2002 F USA
28 N VULETIC Ornella 2002 F FRA
29 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER
30 N GUZZI SUSINI Federica 2002 F ITA
31 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN
32 N BATA Edua 2003 F HUN
33 N MONUKHOVA Daria 2002 F RUS
34 N ANATSKAYA Anastasia 2002 F RUS
35 N KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR
35 N TZOU Alexandra 2004 F USA
37 N MENTZ Eva 2002 F FRA
37 N MISSURAI Palma 2003 F HUN
39 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
40 N NEUMANN Sina 2004 F GER
41 N VENTURA Eva 2003 F ESP
42 N IACOB Emma 2002 F ROU
43 N KESZEI Kira 2003 F HUN
44 N COTOLONI Martina 2002 F ITA
45 N KOZHUKHOVA Sofiia 2003 F RUS
46 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
47 N GUARINO Emma 2002 F ITA
48 N HILBERT Chloe 2003 F FRA
48 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR
50 N LLEWELLYN Elsie 2002 F GBR
51 N AKSEL Sude 2004 F TUR
52 N BONO Gaia 2002 F ITA
53 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR
54 N MÄSCHKE Clara 2002 F GER
55 N TRAVKINA Taisia 2002 F RUS
56 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
57 N LAHERRERE Ana 2003 F FRA
58 N KUPOVYKH Irina 2002 F UKR
59 N PETRONE Elisa 2003 F ITA
60 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
61 N BATHORY Kata 2002 F HUN
62 N OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR
63 N DEL SAL Lucrezia 2003 F ITA
64 N POSSICK Lola 2005 F USA
65 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU
66 N ESSOMBA Lorina 2002 F FRA
67 N WEILAND Kerstin 2002 F GER
67 N SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER
69 N MARGUCCIO Alice 2002 F ITA
70 N GUBAREVYCH Emiliya 2003 F UKR
71 N HUNTER Nina 2002 F USA
72 N WHANG Rebecca 2002 F USA
73 N VEZU' Giovanna 2003 F ITA
74 N DUMAS Marie 2002 F FRA
75 N VAN LAERE Fleur 2004 F NED
76 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN
77 N RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
78 N FENYOSI Zita 2003 F HUN
78 N DANCIU Vanessa 2003 F ROU
80 N BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU
81 N GOLOVKINA Sofiia 2005 F UKR
81 N HORNAK Alina 2003 F GER
83 N PONTINI Federica 2003 F ITA
84 N HERBON Felice 2004 F GER
85 N TOURNEFIER Andrea 2002 F FRA
85 N CHING Sapphira Sheung 2003 F HKG
87 N BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
88 N COLONNA Margherita 2004 F ITA
89 N LANDI Michela 2003 F ITA
90 N BRIERLEY Bethany 2005 F GBR
90 N ROVIRA Paula 2003 F ESP
92 N CHIANG Enli 2002 F NED
93 N WILLIAMS Jadeyn 2003 F USA
94 N BERTRAND Solene 2003 F FRA
95 N FUNG Madeleine Sum Yee 2003 F SGP
96 N COUDERC Annah 2002 F FRA
97 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
98 N ZIOB Laura 2004 F GER MTV Mainz (GER)
98 N SCHEMPP Dana 2005 F GER
98 N CIOBANU Roberta 2003 F ROU
101 N PINTER Dorottya 2004 F HUN
102 N KURT Zeynep 2003 F TUR
103 N SHEVELEVA Darya 2002 F RUS
104 N TREFFKORN Lea Sophie 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
104 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE
106 N PARMEGGIANI Eugenia 2002 F ITA
106 N HE Charlotte 2003 F USA
106 N KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER
109 N KOBRA Virag 2003 F HUN
110 N SZAKATS Zsuzsanna 2002 F HUN
111 N KUZMIN Tais 2002 F GER
112 N FAVAND Mathilde 2003 F FRA
113 N MOROIANU Laura 2003 F ROU
113 N STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU
115 N TAN Kai Li Christine 2002 F SGP
116 N FIDRY Maele 2003 F FRA
117 N LAHON LABORDE Elsa 2003 F FRA
118 N HERMANN Jasmin 2004 F GER
118 N ZUCCHELLI Marta 2002 F ITA
120 N KOH Jean 2003 F SGP
121 N MARTIN GOMEZ Candela 2003 F ESP
122 N GUTHIKONDA Nithya 2003 F USA
123 N LOO Heidi Yan Kay 2003 F SGP
124 N CHEN Clara 2004 F FRA
125 N SMYRNOVA Anna 2002 F UKR
125 N GIOVANNELLI Amelia 2004 F ITA
127 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER
128 N JANKOVICS Anna 2002 F HUN
129 N BRUNNER Emma 2003 F GER
130 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER
131 N GERT Nicole 2004 F GER
131 N KOYAMA Miyu 2002 F JPN
133 N TONG Kunling 2004 F USA
134 N CORCORAN Erin 2002 F GBR
135 N GASPERLIN Hana 2002 F SLO
136 N SATO Merushii 2002 F JPN
137 N CHAN Leanne Hui Wen 2002 F SGP
138 N CADAO Leonie 2004 F GER
138 N CHITU Mihaela 2002 F ROU
140 N DOBROGEAN Bianca 2003 F ROU
140 N SAVCHUK Kateryna 2003 F UKR
142 N WALDER Greta 2003 F GER
142 N GROZEVA Ines 2003 F NED
144 N CHABROL Roxane 2005 F FRA
145 N LILLO Rosario 2003 F ESP
146 N BRAVO Leire 2004 F ESP
146 N JUHASZ Anna 2003 F HUN
148 N KUSIAN Miriam 2004 F GER
148 N KAWANO Mao 2004 F JPN
150 N SHMALUN Sofiia 2003 F UKR
151 N 1st round MELNYCHUK Yelizaveta 2002 F UKR
152 N 1st round SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE
153 N 1st round SIMON Petronella 2002 F HUN
154 N 1st round URBAN Luca 2003 F HUN
155 N 1st round WEBER Christine 1992 F GER
156 N 1st round KHAN Aneesah 2002 F GBR
156 N 1st round SAUNDERS Nicole 2004 F GBR
158 N 1st round BLACKLEDGE Eleanor 2006 F GBR
159 N 1st round VITTORIA Elena 2002 F ITA
160 N 1st round NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER
161 N 1st round STEMPER Lena 2005 F GER
162 N 1st round LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
162 N 1st round PERROUD Nora 2004 F SUI
164 N 1st round DOTOLI Mariachiara 2002 F ITA
164 N 1st round HIRABAYASHI Nanako 2004 F JPN
164 N 1st round STEIN Amy 2002 F GER
167 N 1st round SOOS Dorottya 2002 F HUN
167 N 1st round BÜCHNER Chayenne 2004 F GER
169 N 1st round SCHNIEPP Céline 2005 F GER
169 N 1st round DRAHORADOVA Kristyna 2004 F CZE
171 N 1st round GONZALEZ ALCALDE Candela 2004 F ESP
171 N 1st round AU Megan Cheok Tung 2003 F SGP
173 N 1st round KOLESNYCHENKO Yuliia 2003 F UKR
173 N 1st round ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE
175 N 1st round ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
176 N 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO
177 N 1st round WALZ Evelyn 2004 F GER
178 N 1st round WESTWELL Amy 2004 F GBR
179 N 1st round HEIDKAMP Jaimie 2004 F GER TG Herford (GER)
180 N 1st round KOBER Josephine 2005 F GER
180 N 1st round LANDSLEITNER Teresa 2005 F GER FR Nürnberg (GER)
182 N 1st round SHIRATORI Kanon 2002 F JPN
183 N 1st round EGYÜD Eszter 2003 F HUN
184 N 1st round WERTH Johanna 2005 F GER
185 N 1st round LECHEL Annika 2002 F GER
186 N 1st round LIU Zara 2003 F GBR
187 N 1st round MEMMLER Johanna 2002 F GER
188 N 1st round SCHNECK Soraya 2005 F GER FR Nürnberg (GER)
189 N 1st round WILSON-SMITH Charlotte 2003 F GBR
189 N 1st round PAULSEN Laura 2006 F GER
191 N 1st round SZILAGYI Noemi 2006 F GER
191 N 1st round WALTER Lilli Rosa 2005 F GER
193 N 1st round MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
193 N 1st round CIZIC Jana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
193 N 1st round CRACIUN Ioana 2005 F ROU
196 N 1st round MUHAMMAD Rabea 2004 F GER
196 N 1st round GRAUDINS Catalin 2006 F GER
198 N 1st round ROOS Melina 2003 F GER
198 N 1st round NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
200 N 1st round SCHOLL Melina 2006 F GER
201 N 1st round WINTER Sophie 2006 F GER
0 F 1st round SCHOPF Annabelle 2004 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)

Sabre Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N LINDER James 2002 M USA
1 N MERCHANT Marcel 2002 M USA
1 N PARK Donghwan 2002 M USA
1 N SCHMITT Trenton 2002 M USA
2 N USA 2       USA
2 N MOON Sean 2002 M USA
2 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
2 N ATTIG Will 2002 M USA
3 N HUNGARY       HUN
3 N PINTER Levente 2002 M HUN
3 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN
3 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN
3 N HORVATH Gergo 2002 M HUN
4 N USA 3       USA
4 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
4 N HU William 2002 M USA
4 N NADILE Henry 2002 M USA
5 N RUSSIA       RUS
5 N NOVIKOV Danila 2002 M RUS
5 N ALEKSEYCHUK Sergey 2002 M RUS
5 N GLYGALO Nikita 2002 M RUS
5 N DEZHNEV Maksim 2003 M RUS
6 N ITALY       ITA
6 N BERTOLA Pietro 2002 M ITA
6 N COLAUTTI Christian 2002 M ITA
6 N SPADARI Stefano 2002 M ITA
7 N SPAIN       ESP
7 N GONZALEZ CARVAJAL Joaquin 2004 M ESP
7 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP
7 N ABEJON Gael 2002 M ESP
7 N LOPEZ TERRON Alejandro 2002 M ESP
8 N ROMANIA       ROU
8 N DUTU Ionut 2004 M ROU
8 N DINCA Elton 2002 M ROU
8 N NITU Radu 2004 M ROU
8 N DAVID Mihnea 2002 M ROU
9 N TURKEY       TUR
9 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR
9 N ISLIER Ugur 2002 M TUR
9 N PAR Sinan 2004 M TUR
10 N GREAT BRITAIN       GBR
10 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
10 N FREEMAN Sam 2002 M GBR
10 N CROMIE Max 2003 M GBR
10 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
11 N RUSSIA 2       RUS
11 N ORIN Fedor 2002 M RUS
11 N KLUBKOV Mikhail 2002 M RUS
11 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
12 N UKRAINE       UKR
12 N BARANTSOV Ilia 2002 M UKR
12 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR
12 N SEMENOV Yegor 2003 M UKR
12 N HAISIN Ivan 2004 M UKR
13 N GREAT BRITAIN 2       GBR
13 N MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR
13 N MATHUR Anuj 2002 M GBR
13 N GOUGOULIAS Olympios 2002 M GBR
13 N ALLEN Samuel 2004 M GBR
14 N ROMANIA 2       ROU
14 N COCIS Tudor 2002 M ROU
14 N DICU Rares 2003 M ROU
14 N PADURE Andrei 2002 M ROU
15 N GERMANY       GER
15 N KUZMIN Leon 2002 M GER
15 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER
15 N MEKA Valentin 2003 M GER
15 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER
16 N JAPAN       JPN
16 N TAKAYAMA Kota 2003 M JPN
16 N RIKITAKE Yuto 2002 M JPN
16 N YAMADA Shoya 2002 M JPN
17 N JAPAN 2       JPN
17 N HIRAYAMA Yuta 2003 M JPN
17 N YAMADA Kaita 2002 M JPN
17 N NAGASHIMA Shuji 2002 M JPN
18 N TURKEY 2       TUR
18 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR
18 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
18 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
19 N HUNGARY 2       HUN
19 N FEKETE KOVACS Mate 2002 M HUN
19 N BAAKEN Solt 2002 M HUN
19 N SZABO Marton 2003 M HUN
20 N GREAT BRITAIN 3       GBR
20 N BEDFORD Louis 2003 M GBR
20 N HO Ian 2003 M GBR
20 N CHORLTON Nathan 2003 M GBR
20 N RAUT Thomas 2003 M GBR
21 N GREAT BRITAIN 4       GBR
21 N MYNORS George 2003 M GBR
21 N DICKSON Oliver 2002 M GBR
21 N HILTON Ethan 2003 M GBR
22 N UKRAINE 2       UKR
22 N STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR
22 N ZHEBEL Yehor 2007 M UKR
22 N SHOSTAK Fedir 2002 M UKR
23 N BELARUS       BLR
23 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
23 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
23 N TSIARESHCHANKA Aliaksei 2004 M BLR
24 N SPAIN 2       ESP
24 N FERNANDEZ YUSTE Daniel 2003 M ESP
24 N ALVAREZ Pablo 2002 M ESP
24 N MORAN Yago 2003 M ESP
25 N CZECH REPUBLIC       CZE
25 N KRAL Krystof 2004 M CZE
25 N REBICEK Krystof 2003 M CZE
25 N KOTLAN Petr 2002 M CZE
25 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE
26 N GERMANY 2       GER
26 N HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER
26 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER
26 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER
27 N GERMANY 3       GER
27 N WAGNER Lucas 2004 M GER
27 N FUNKE Timon 2003 M GER
27 N KÜHLING Julian 2002 M GER
27 N HEIDKAMP Neil 2002 M GER
28 N USA 4       USA
28 N MIKA Casper 2002 M USA
28 N KUPANOFF Dimitri 2002 M USA
28 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
29 N GERMANY 4       GER
29 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
29 N PIECHA Robert 2003 M GER
29 N VON BUCH Simon 2003 M GER
29 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER
30 N SINGAPORE       SGP
30 N TEE Zong Ren 2002 M SGP
30 N KOH Sean Elisha Tze Li 2002 M SGP
30 N NG Jared Jun Heng 2002 M SGP
30 N DAN Wei Zuo 2004 M SGP
31 N GERMANY 5       GER
31 N CONNEMANN Maik 2002 M GER
31 N KASCHUB Florian 2002 M GER
31 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
31 N BRANDT Christian 2002 M GER
32 N USA 5       USA
32 N DEMAREST Iain 2002 M USA
32 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
32 N SHEPANEK Noah 2002 M USA

Sabre Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AVAKIAN Mikaela 2002 F USA
1 N      
1 N MILLER Sky 2002 F USA
1 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
1 N HARRISON Imogen 2002 F USA
2 N FRANCE 2       FRA
2 N HILBERT Chloe 2003 F FRA
2 N ESSOMBA Lorina 2002 F FRA
2 N CHEN Lisa 2003 F FRA
2 N TORI Toscane 2004 F FRA
3 N RUSSIA       RUS
3 N TRAVKINA Taisia 2002 F RUS
3 N SHEVELEVA Darya 2002 F RUS
3 N ANATSKAYA Anastasia 2002 F RUS
3 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
4 N GERMANY       GER
4 N MÄSCHKE Clara 2002 F GER
4 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER
4 N BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
4 N LACKMANN Xenia 2004 F GER
5 N ROMANIA       ROU
5 N CHITU Mihaela 2002 F ROU
5 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU
5 N IACOB Emma 2002 F ROU
5 N STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU
6 N POSSICK Lola 2005 F USA
6 N LU Vivian 2003 F USA
6 N LIANG Megan 2002 F USA
6 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
6 N      
7 N HUNGARY       HUN
7 N SZUCS Luca 2002 F HUN
7 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN
7 N BATTAI SUGAR Katinka 2003 F HUN
7 N MISSURAI Palma 2003 F HUN
8 N ROMANIA 2       ROU
8 N DANCIU Vanessa 2003 F ROU
8 N BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU
8 N CIOBANU Roberta 2003 F ROU
9 N TURKEY       TUR
9 N KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR
9 N KURT Zeynep 2003 F TUR
9 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
10 N UKRAINE       UKR
10 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR
10 N GOLOVKINA Sofiia 2005 F UKR
10 N KUPOVYKH Irina 2002 F UKR
11 N      
11 N LLEWELLYN Elsie 2002 F GBR
11 N CORCORAN Erin 2002 F GBR
11 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR
11 N ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
12 N      
12 N WILLIAMS Jadeyn 2003 F USA
12 N HE Charlotte 2003 F USA
12 N TONG Kunling 2004 F USA
12 N GREENBAUM Ella 2004 F USA
13 N TURKEY 2       TUR
13 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
13 N OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR
13 N AKSEL Sude 2004 F TUR
14 N WESTWELL Amy 2004 F GBR
14 N WILSON-SMITH Charlotte 2003 F GBR
14 N BRIERLEY Bethany 2005 F GBR
14 N      
14 N LIU Zara 2003 F GBR
15 N SPAIN       ESP
15 N VENTURA Eva 2003 F ESP
15 N LILLO Rosario 2003 F ESP
15 N ROVIRA Paula 2003 F ESP
15 N MARTIN GOMEZ Candela 2003 F ESP
16 N FRANCE       FRA
16 N COUDERC Annah 2002 F FRA
16 N AIME Amalia 2002 F FRA
16 N VULETIC Ornella 2002 F FRA
16 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
17 N ITALY       ITA
17 N LANDI Michela 2003 F ITA
17 N PETRONE Elisa 2003 F ITA
17 N VITTORIA Elena 2002 F ITA
17 N GIOVANNELLI Amelia 2004 F ITA
18 N RUSSIA 2       RUS
18 N MONUKHOVA Daria 2002 F RUS
18 N KOZHUKHOVA Sofiia 2003 F RUS
18 N ROMANENKO Veronika 2002 F RUS
19 N NETHERLANDS       NED
19 N VAN LAERE Fleur 2004 F NED
19 N CHIANG Enli 2002 F NED
19 N GROZEVA Ines 2003 F NED
20 N UNITED KINGDOM 3       GBR
20 N KHAN Aneesah 2002 F GBR
20 N SAUNDERS Nicole 2004 F GBR
20 N BLACKLEDGE Eleanor 2006 F GBR
21 N UKRAINE 2       UKR
21 N SMYRNOVA Anna 2002 F UKR
21 N GUBAREVYCH Emiliya 2003 F UKR
21 N MELNYCHUK Yelizaveta 2002 F UKR
22 N GERMANY 2       GER
22 N HERBON Felice 2004 F GER
22 N KUZMIN Tais 2002 F GER
22 N WEBER Christine 1992 F GER
22 N HORNAK Alina 2003 F GER
23 N GERMANY 3       GER
23 N SCHEMPP Dana 2005 F GER
23 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
23 N LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
23 N CADAO Leonie 2004 F GER
24 N ROMANIA 3       ROU
24 N DOBROGEAN Bianca 2003 F ROU
24 N MOROIANU Laura 2003 F ROU
24 N CRACIUN Ioana 2005 F ROU
25 N CZECH REPUBLIC       CZE
25 N SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE
25 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE
25 N ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE
25 N DRAHORADOVA Kristyna 2004 F CZE
26 N JAPAN       JPN
26 N KAWANO Mao 2004 F JPN
26 N SATO Merushii 2002 F JPN
26 N HIRABAYASHI Nanako 2004 F JPN
26 N KOYAMA Miyu 2002 F JPN
27 N UKRAINE 3       UKR
27 N SHMALUN Sofiia 2003 F UKR
27 N KOLESNYCHENKO Yuliia 2003 F UKR
27 N SAVCHUK Kateryna 2003 F UKR
28 N HUNGARY 2       HUN
28 N SOOS Dorottya 2002 F HUN
28 N JUHASZ Anna 2003 F HUN
28 N EGYÜD Eszter 2003 F HUN
28 N KESZEI Kira 2003 F HUN
29 N HUNGARY 3       HUN
29 N KOBRA Virag 2003 F HUN
29 N JANKOVICS Anna 2002 F HUN
29 N URBAN Luca 2003 F HUN

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LINDER James 2002 M USA
2 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
3 N PARK Donghwan 2002 M USA
3 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
5 N DEZHNEV Maksim 2003 M RUS
5 N TORRE Pietro 2002 M ITA
7 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
8 N NADILE Henry 2002 M USA
9 N ZAKIROV Razil 2002 M RUS
10 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER
11 N KIM Stephen 2002 M USA
12 N MASTRULLO Marco 2003 M ITA
13 N VALENTA Alexandr 2002 M RUS
14 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
15 N MERCHANT Marcel 2002 M USA
16 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA
17 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR
18 N POGU Antoine 2002 M FRA
19 N JOHNSON Andrew 2002 M USA
20 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN
21 N MOON Sean 2002 M USA
22 N BUENZA Ciro 2002 M ITA
23 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER
24 N PINTER Levente 2002 M HUN
25 N GLYGALO Nikita 2002 M RUS
26 N DINCA Elton 2002 M ROU
27 N COLAUTTI Christian 2002 M ITA
28 N SCHMITT Trenton 2002 M USA
29 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
30 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
31 N TOTH Patrik 2004 M HUN
32 N KOH Sean Elisha Tze Li 2002 M SGP
33 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
34 N ILLES Kornel 2002 M HUN
35 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
35 N HORVATH Gergo 2002 M HUN
37 N PRIGENT Basile 2003 M FRA
38 N ABEJON Gael 2002 M ESP
39 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
40 N KRAJNC Peter 2003 M SLO
41 N HU William 2002 M USA
42 N BERTOLA Pietro 2002 M ITA
42 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR
44 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN
45 N CUCCIOLETTA Federico 2004 M ITA
45 N PADURE Andrei 2002 M ROU
47 N NOVIKOV Danila 2002 M RUS
48 N BARANTSOV Ilia 2002 M UKR
49 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER TV Wetzlar (GER)
50 N CHAN Zachary 2002 M USA
51 N PUCCI Riccardo 2002 M ITA
52 N KÜHLING Julian 2002 M GER
53 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
54 N OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
55 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP
56 N ATTIG Will 2002 M USA
57 N FEKETE KOVACS Mate 2002 M HUN
58 N NITU Radu 2004 M ROU
59 N HUNYADY Daniel 2003 M HUN
60 N ALEKSEYCHUK Sergey 2002 M RUS
61 N ABATE Marco 2002 M ITA
62 N FRABOULET Evan 2003 M FRA
63 N NG Jared Jun Heng 2002 M SGP
64 N BERNE Gabin 2003 M FRA
65 N SANS Oscar 2002 M FRA
66 N DI GIANVITO Pietro 2002 M ITA
67 N TOCCI Leonardo 2003 M ITA
68 N MARUELLE Francois 2003 M FRA
69 N FILIPI Ivane 2003 M FRA
69 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED
71 N APAKOV Artur 2002 M RUS
72 N RUCHIER BERQUET Nolan 2003 M FRA
73 N CONVERSI Alessandro 2003 M ITA
74 N SPADARI Stefano 2002 M ITA
75 N DINU Nicholas 2002 M CAN
76 N KISIN Nikita 2003 M RUS
77 N IOVENITTI Leonardo 2003 M ITA
78 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
78 N KLEIN Pierre 2002 M FRA
80 N BLASCO Pierre 2002 M FRA
81 N KUPANOFF Dimitri 2002 M USA
82 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
83 N KERESZTES Abel Bence 2003 M HUN
83 N MORAN Yago 2003 M ESP
85 N GIRAULT Elias 2002 M FRA
86 N PAR Sinan 2004 M TUR
86 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR
88 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
89 N REBICEK Krystof 2003 M CZE
90 N PACCARD Matisse 2003 M FRA
91 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
92 N ALLEN Samuel 2004 M GBR
92 N ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN
94 N MATHUR Anuj 2002 M GBR
94 N KUZMIN Leon 2002 M GER
96 N GAUDIN Henri 2002 M FRA
97 N YAMADA Shoya 2002 M JPN
98 N NAGASHIMA Shuji 2002 M JPN
99 N COCIS Tudor 2002 M ROU
100 N SZABO Marton 2003 M HUN
101 N WONG Ching Pok 2002 M HKG
102 N MEKA Valentin 2003 M GER
103 N ROUSSIER FUSCO Giovanni 2003 M ITA
104 N GONZALEZ CARVAJAL Joaquin 2004 M ESP
105 N GAGLIARDI Riccardo 2003 M ITA
106 N KLUBKOV Mikhail 2002 M RUS
107 N KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN
107 N VON BUCH Simon 2003 M GER
109 N SABATIER Lubin 2002 M FRA
110 N DICU Rares 2003 M ROU
110 N FUNKE Timon 2003 M GER
112 N GONZALEZ DIAZ Pablo 2002 M ESP
113 N FERNANDEZ YUSTE Daniel 2003 M ESP
113 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
115 N TSIARESHCHANKA Aliaksei 2004 M BLR
116 N YAMADA Kaita 2002 M JPN
116 N SIKORSKI Kamil 2003 M POL
118 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
119 N MYNORS George 2003 M GBR
119 N GUYONNAUD Albin 2004 M FRA
121 N MIKA Casper 2002 M USA
122 N ENGELBRECHT Patrik 2003 M HUN
123 N BIRO Hugo 2002 M HUN
124 N PIECHA Robert 2003 M GER
124 N RIKITAKE Yuto 2002 M JPN
126 N DUTU Ionut 2004 M ROU
127 N GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP
128 N HAISIN Ivan 2004 M UKR
129 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER
130 N ORIN Fedor 2002 M RUS
131 N RAUT Thomas 2003 M GBR
132 N LIN John 1986 M USA
133 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR
134 A LATAPY Ugo 2003 M FRA
135 N VARUKATTY-GAFOOR Akhil 2002 M SGP
136 N GASZNER Adam 2004 M HUN
137 N BAAKEN Solt 2002 M HUN
138 N HEIDKAMP Neil 2002 M GER
138 N DEMAREST Iain 2002 M USA
138 N DICKSON Oliver 2002 M GBR
141 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
141 N SHOSTAK Fedir 2002 M UKR
143 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER
144 N NG James Xuan-Xin 2002 M SGP
145 N SEMENOV Yegor 2003 M UKR
146 N URAN Yann 2002 M SUI
147 N DAN Wei Zuo 2004 M SGP
148 N KRAL Krystof 2004 M CZE
149 N HILTON Ethan 2003 M GBR
150 N CHORLTON Nathan 2003 M GBR
151 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
152 N HO Ian 2003 M GBR
153 N CROMIE Max 2003 M GBR
154 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL
155 N GUARDALA' Claudio 2003 M ITA
156 N GLANC Sebastian 2002 M POL
157 N WEBER Jean nicolas 2002 M FRA
158 N STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR
159 N HADJ BACHIR Sofien 2003 M POL
159 N FREEMAN Sam 2002 M GBR
161 N TEE Zong Ren 2002 M SGP
162 N KOHARI Tamas 2003 M HUN
163 N BEDFORD Louis 2003 M GBR
164 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
165 N 1st round GOUGOULIAS Olympios 2002 M GBR
166 N 1st round HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER
167 N 1st round KURZ Loris 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
168 N 1st round TAKAYAMA Kota 2003 M JPN
169 N 1st round DAVID Mihnea 2002 M ROU
170 N 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED
171 N 1st round ISLIER Ugur 2002 M TUR
172 N 1st round KASCHUB Florian 2002 M GER
173 N 1st round CONNEMANN Maik 2002 M GER
174 N 1st round LUCARINI Alessandro 2002 M ITA
175 N 1st round LOPEZ TERRON Alejandro 2002 M ESP
176 N 1st round JENKE Vincent 2004 M GER
177 N 1st round SHEPANEK Noah 2002 M USA
178 N 1st round HIRAYAMA Yuta 2003 M JPN
178 N 1st round HAZART Gabriel 2002 M FRA
180 N 1st round MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR
181 N 1st round WAASDORP Ryan 2004 M NED
182 N 1st round GITTON Robin 2003 M FRA
183 N 1st round MIKES Matyas 2003 M HUN
184 N 1st round JEDWABNY Gracjan 2002 M POL
184 N 1st round BRANDT Christian 2002 M GER
186 N 1st round WAGNER Lucas 2004 M GER
186 N 1st round WAGNER Jonas 2002 M GER
188 N 1st round DINKEL Paul 2005 M GER
189 N 1st round KASSEBAUM Jost 2002 M GER
190 N 1st round KRAUS Kilian 2003 M GER
191 N 1st round JEREB Maks 2006 M SLO
192 N 1st round GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
192 N 1st round UFERT Justus 2003 M GER
194 N 1st round PELZ Jarnu 2005 M GER
194 N 1st round HOLUBEC Philip 2004 M CZE
196 N 1st round KOTLAN Petr 2002 M CZE
197 N 1st round WAHL Louis 2004 M GER
198 N 1st round SCHRAVEN Marvin 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
199 N 1st round THUMM Tiberius 2005 M GER
199 N 1st round GÖTZ Maximilian 2003 M GER
201 N 1st round SALLER Emanuel 2004 M GER
201 N 1st round NICKLAS Sören 2004 M GER
201 N 1st round BENDER Henry 2003 M GER
201 N 1st round SCHAATH Maximilian 2003 M GER
205 N 1st round FONSECA Goncalo 2002 M POR
206 N 1st round TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER
207 N 1st round LOHMANN Nico 2005 M GER
207 N 1st round LUTZ Florian 2004 M GER
209 N 1st round ALVAREZ Pablo 2002 M ESP
210 N 1st round ANTONIK Frederik 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
210 N 1st round BLUMER Philipp 2004 M GER
210 N 1st round BUCHMANN Finn 2006 M GER TSG Eislingen (GER)
210 N 1st round MÜHLHOFF Benedikt 2004 M GER
214 N 1st round ZHEBEL Yehor 2007 M UKR
215 N 1st round JEREB Martin 2003 M SLO
215 N 1st round LUCAS Bjarne 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
217 N 1st round ECKSTEIN Marlin 2003 M GER
217 N 1st round FRANKEN Hannes Raphael 2004 M GER
219 N 1st round GORNIG Gabriel 2002 M GER
220 N 1st round SCHÖNHOLZ Pascal 2005 M GER
0 F STASIAK Olaf 2002 M POL