Back to list

Results

Cadet Circuit
SVK Bratislava
January 24, 2015 - January 25, 2015

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KNODT Julian 1998 M USA
2 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
3 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
3 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
5 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
6 MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
7 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
8 LI Michael 1999 M USA
9 ITKIN Nick 1999 M USA
10 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
11 MILA Thibaud 1998 M FRA AVIGNON AE (FRA)
12 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
13 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
14 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
15 BARMANN Samuel 1998 M USA
16 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
17 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
18 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
19 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
20 KANG Justin 1998 M USA
21 HOLMES Jack 1998 M USA
22 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M SEN HENIN BEAUMONT (FRA)
23 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
24 SOLIVELLAS Guillaume 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
25 POPESCO Tancrede 1998 M FRA HOUILLES GO (FRA)
26 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
27 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
28 NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
29 CRNJAK Tom 1998 M BEL
30 FOURNIER Paul 1999 M FRA NANTES NEC (FRA)
31 NICHOLAS Kameron 1998 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
32 HEURTIER Audric 1998 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
33 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
34 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
35 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
36 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
36 EID Youssef 1998 M EGY
38 KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
39 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
40 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
41 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
42 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
43 MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
44 DI VEROLI Davide 2001 M ITA [i] G. VERNE SCHERMA (ITA)
45 OLSZEWSKI Wiktor 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
46 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
47 DE GREEF Stef 1998 M BEL
48 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
48 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
50 NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN (FRA)
51 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
52 FARDELL Felix 1999 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
53 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
54 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
55 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
56 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
57 GAZIANO William 1998 M USA
58 LI Leo 2000 M CRO [i] MK VMD (CRO)
59 CHUI Kenneth 1998 M USA
60 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
61 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
62 MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
63 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
64 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
65 AHN Aiden 1998 M USA
66 ALLEN Cameron 1999 M USA
67 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
68 CHUNG Maxwell 1998 M USA
69 BRAVO Kenji 2001 M USA
70 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
71 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
72 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
73 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
74 PILSZAK Lukasz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
75 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Activ 8 (GBR)
75 GHEORGHE Victor 1998 M ROU CSS Ploiesti (ROU)
77 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic Fencing Club (BUL)
77 HAJAS Gergely 1998 M HUN Torekves (HUN)
79 HACK Bas 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
80 MAGYAR Aron 1998 M HUN MTK (HUN)
81 KISS Bogdan 1998 M HUN Torekves (HUN)
82 NOURELDIN Mohamed 1998 M EGY
83 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
84 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
85 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
86 ABDELGAWAD Omar 1998 M EGY
87 LONGO Cristian 2001 M ITA [i] CATANIA SCHERMA (ITA)
88 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
89 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
90 FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
91 GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
92 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
93 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss Fencing Club (GBR)
94 MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
95 MEDLOFF Sebastian 1999 M USA
96 ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
97 DOLZYCKI Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
98 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
98 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
100 FRERES Hugo 1999 M BEL
101 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
101 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER [i] FC Sulzbach-Rosenberg (GER)
103 RANADIVE Rhishikesh 2000 M USA
104 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
105 PANKACZI Krisztian 1998 M HUN Budakalasz (HUN)
106 GOU Mcconnell 1999 M USA
107 ELSHABOURY Mohab 1999 M EGY
108 HAMMER Zachary 1998 M USA
109 STANTSIOS Vasileios 1998 M GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
109 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
111 SAUKANS Olafs 1998 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
112 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
113 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
114 GALUF Luka 2001 M CRO HAMK Mladost (CRO)
115 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
116 IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
117 ELMIKATY Mazen 1998 M EGY
118 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
119 MOHD SETH Imran 1998 M MAS
119 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
121 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
122 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
123 STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
124 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
125 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
126 KORDT Alexis Yarince 1999 M GER Dresdener FC (GER)
127 FINCH Samuel Marc Leonard 1998 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
128 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
129 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
130 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
131 MAHDY Ismail 1998 M EGY
132 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
133 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
134 DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
135 SAY Amil Efe 1999 M TUR
136 KARAVIDIN Dina 2000 M SRB MK Omladinac (SRB)
137 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA
138 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
139 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
140 DEAMER Euan 1998 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
141 PAVLENKO Vitaliy 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
142 SOBOTKA Jakub 1999 M CZE USK Praha (CZE)
143 BRKLJAČIĆ Marko 1998 M CRO HAMK Mladost (CRO)
144 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
145 MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
146 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
147 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
148 YEVSTIGNEYEV Roman 1999 M UKR Dnipropetrovsk (UKR)
149 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
150 DADIKOZIAN Avedis 1998 M BUL Plovdiv BG (BUL)
151 TURAN Alihan 1998 M TUR
152 TRSTENJAK Tim 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
153 KUMANOV Viktor 1998 M BUL Trakiya (BUL)
154 YESIL Tolga 1999 M TUR
155 1st round ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin (CZE)
156 1st round LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
157 1st round NEUDECK Julius 2000 M GER Dresdener FC (GER)
158 1st round SHEVCHENKO Ruslan 1998 M UKR
158 1st round ADALI Ural Torygar 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
160 1st round KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
160 1st round TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
162 1st round KATIRCI Berkay 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
163 1st round SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
164 1st round HERGAN Daniel 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
165 1st round AUBOCK Sebastian 1998 M AUT FUM Mödling (AUT)
166 1st round RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
166 1st round JANSSENS Gielis 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
168 1st round WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
168 1st round OLIYNICHUK Tymur 1998 M UKR
170 1st round KAMLE GAD ALLA Karim 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
171 1st round PHILLIPS-LANGLEY Thomas 1998 M GBR The Dunes (GBR)
172 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
173 1st round NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
174 1st round PAVLUK Volodymyr 1999 M UKR
175 1st round E KAFRAWI Yehia 2000 M EGY
175 1st round EL KAFRAWI Yehia 2000 M EGY
176 1st round FILIKS Marcin 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
177 1st round KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
178 1st round FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
179 1st round MUTIS Bora 1999 M TUR
180 1st round NEDELJKOVIC Luka 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
180 1st round UDVARDI Peter 1998 M HUN MTK (HUN)
180 1st round SEYFRIED Kacper 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
183 1st round LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
184 1st round FLORYK Martin 1998 M CZE Serm Ostrava (CZE)
185 1st round NEHEZ Denis 2000 M HUN MK Omladinac (SRB)
185 1st round ANDROSOV Yegor 1998 M UKR KIEW (UKR)
187 1st round CHALOUPKA Matej 1999 M CZE Serm Liberec (CZE)
188 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
189 1st round KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
190 1st round GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
191 1st round DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
192 1st round STIPKOVITS Philip 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
193 1st round KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
194 1st round KARAMANOGLU Berkay Efe 2000 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
195 1st round SIBOR Radek 1999 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
196 1st round PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva Zagreb (CRO)
197 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
197 1st round ZDENEK Jakub 1999 M CZE USK Praha (CZE)

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EGYPT       EGY
1 N EID Youssef 1998 M EGY
1 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
1 N ELSHABOURY Mohab 1999 M EGY
1 N ELMIKATY Mazen 1998 M EGY
2 N HUNGARY       HUN
2 N BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
2 N BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
2 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN Torekves (HUN)
2 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
3 N NETHERLANDS       NED
3 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
3 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
3 N FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
3 N DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
4 N ROMANIA       ROU
4 N CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 N GHEORGHE Victor 1998 M ROU CSS Ploiesti (ROU)
4 N IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 N ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
5 N UKRAINE       UKR
5 N GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
5 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
5 N OLIYNICHUK Tymur 1998 M UKR
5 N PAVLENKO Vitaliy 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
6 N DENMARK       DEN
6 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
6 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N MOHD SETH Imran 1998 M MAS
7 N PAGE James 1999 M GBR Fencers Club London (GBR)
7 N BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
7 N ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
8 N BELGIUM       BEL
8 N CRNJAK Tom 1998 M BEL CRE Huy (BEL)
8 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
8 N FRERES Hugo 1999 M BEL CRE Huy (BEL)
8 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
9 N USA       USA
9 N BARMANN Samuel 1998 M USA
9 N MEDLOFF Sebastian 1999 M USA
9 N HAMMER Zachary 1998 M USA
9 N GAZIANO William 1998 M USA
10 N ITALY       ITA
10 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA [i] G. VERNE SCHERMA (ITA)
10 N LONGO Cristian 2001 M ITA [i] CATANIA SCHERMA (ITA)
10 N LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA
11 N GERMANY       GER
11 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
11 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N ERCAN Kerem 2001 M GER
12 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
12 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
12 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Activ 8 (GBR)
13 N BULGARIA       BUL
13 N DADIKOZIAN Avedis 1998 M BUL Plovdiv BG (BUL)
13 N NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic Fencing Club (BUL)
13 N NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
13 N KUMANOV Viktor 1998 M BUL Trakiya (BUL)
14 N GREAT BRITAIN       GBR
14 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
14 N FINCH Samuel Marc Leonard 1998 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
14 N NICHOLAS Kameron 1998 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
15 N EGYPT 2       EGY
15 N ABDELGAWAD Omar 1998 M EGY
15 N E KAFRAWI Yehia 2000 M EGY
15 N NOURELDIN Mohamed 1998 M EGY
15 N MAHDY Ismail 1998 M EGY
16 N GREAT BRITAIN 2       GBR
16 N PHILLIPS-LANGLEY Thomas 1998 M GBR The Dunes (GBR)
16 N FARDELL Felix 1999 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
16 N JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss Fencing Club (GBR)
16 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
17 N SWEDEN       SWE
17 N EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
17 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
17 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
17 N KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
18 N CZECH REPUBLIC       CZE
18 N KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
18 N BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
18 N LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
19 N UKRAINE 2       UKR
19 N SHEVCHENKO Ruslan 1998 M UKR
19 N PAVLUK Volodymyr 1999 M UKR
19 N ANDROSOV Yegor 1998 M UKR KIEW (UKR)
19 N YEVSTIGNEYEV Roman 1999 M UKR Dnipropetrovsk (UKR)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
3 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
3 SICA Susan Maria 1998 F GBR [i] SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
5 FORASTIERI Cecilia 1999 F ITA
6 VANBENTHUYSEN Barbara 1998 F USA
7 ELMER Luise 2000 F AUT FUL LINZ (AUT)
8 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
10 RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
11 BILLI Sara 1998 F ITA [i] SC Lughese (ITA)
12 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
13 YASINSKAYA Kristina 1998 F AIN
14 VIERHELLER Giana 1998 F USA
15 CSEPREGI Csepke 1998 F HUN MTK (HUN)
16 MESIĆ Ana 1998 F CRO HAMK Mladost (CRO)
17 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA [i] Scherma Treviso ASD (ITA)
18 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
19 GILANYI Dora 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
20 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
21 SZOKE Sara 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
22 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
23 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
24 MARANDOLA Lucrezia 1998 F ITA [i] CS Formia (ITA)
25 ALABAS Belfin Sevval 1998 F TUR
26 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
27 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
28 LEE-ELABD Farrah 1998 F USA
30 CANDREVA Greta 2002 F USA
31 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
32 BRONISZEWSKA Julia 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
33 EGERSZEGI Alexandra 1999 F HUN DVE Miskolc (HUN)
34 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
35 CARLETTI Margherita 1998 F ITA [i] Pentamodena (ITA)
36 MO Belinda 1998 F USA
37 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
38 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
39 PLENTY Kenyata 1999 F USA
40 BOULLANGER Zoe 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
41 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
42 NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
43 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
44 TOMICKA Olimpia 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
45 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
46 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
47 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
48 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL LINZ (AUT)
49 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
50 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
50 VARENGO Cecilia 1998 F ITA
52 MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
52 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
54 DUBUISSON Charlotte 1998 F FRA ORNON ESCR (FRA)
55 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
56 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
56 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
58 JOLIĆ Josipa 1998 F CRO HAMK Mladost (CRO)
59 BAYKOVA Margarita 1999 F RUS
60 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
61 PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
62 STEWART Tatijana 1999 F USA
63 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
64 BIELA Karolina 1999 F POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
65 ALDADAH Huda 2000 F USA
66 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
68 HAESEBROUCK Sophie 1998 F FRA CALUIRE (FRA)
68 OWSIANKO Nikola 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
68 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
71 TRADITI Gaia 2000 F ITA [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA)
72 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
73 KACZMARSKA Agnieszka 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
74 USPENSKAYA Inga 1998 F RUS
75 NAGY Mira 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
76 THOW Jessica 2000 F USA
77 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
78 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
79 FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
80 MANTAI Karina 1998 F GER TSF Ditzingen (GER)
81 TARASOVA Ekaterina 1998 F AIN
81 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
83 COUROUBLE Marie 1998 F GER Lüdenscheider TV (GER)
84 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
85 CSOKNYAI Lilla 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
86 FREIER Sina 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
87 LIPATOVA Elizaveta 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
88 TRENCSENYI Sara 1999 F HUN MTK (HUN)
89 MARTIN SAEZ Ines 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
90 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
91 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
92 GRADY Miriam 2000 F USA
93 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
94 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
95 BRYSON Kerenza 1998 F GBR
96 NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
97 SCOTTO DI VETTIMO Alice 1998 F ITA [i] Circolo Nautico Posillipo (ITA)
98 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
99 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
100 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
101 CSIAKI Dorottya 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
102 ZUROWSKA Olga 1998 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
103 FORASTIERI Matilde 1998 F ITA
104 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
105 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
106 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
107 JUKIĆ Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
108 PUGLISI Consuelo 1998 F ITA
109 DOSTALOVA Barbora 1999 F CZE Dukla Praha (CZE)
110 ERSOY Merve 1999 F TUR
111 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
112 KES Agata 1999 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
113 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
114 KESAEVA Marina 1999 F AIN
115 PLEESZ Hanna 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
116 ANTHONY BOLLIER Jasmin Alexa 1998 F SUI ZFC Zürich (SUI)
117 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
118 MAZEPA Kateryna 1998 F UKR
119 SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
120 SEHNALOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
121 FAVAROTTO Ludovica 1998 F ITA [i] CS Castelfranco Veneto ASD (ITA)
122 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
123 O'REILLY Meghan 1999 F USA
124 BASALYGO Zuzanna 1998 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
124 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
126 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
127 WAKEFIELD Rebecca 1998 F GBR
128 WAKONIG Theresa 1998 F AUT UWK Graz (AUT)
129 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
129 ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
131 KONOPLEVA Elizaveta 1998 F RUS
132 OZKALAYCI Nisanur 1998 F TUR
133 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
134 HIDE Victoria 1998 F GBR
135 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
136 MOLNAR Petra 1998 F HUN OMS-Tata (HUN)
137 MATONDO Olivia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
138 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton Fencing Club (GBR)
139 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
140 CHUKLINOVA Valeriya 1998 F RUS
141 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
142 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
142 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
144 LAWSON Danielle 1998 F GBR
145 PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
146 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
147 RUIZ Esther 1998 F USA
148 FEHERTOI-NAGY Lili 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
149 SOFIA Giordana 1999 F ITA [i] CATANIA SCHERMA (ITA)
150 AGOB Nikole Emeline 1999 F ARM
151 BOZDEMIR Gunseli Deniz 1999 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
152 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO HAMK Mladost (CRO)
152 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
154 HIND Eleanor 1998 F GBR
155 MERINO Monica 1998 F ESP SAES-BU (ESP)
156 KAPELLER Carina 1998 F AUT FUW Wien (AUT)
157 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
158 PANEBIANCO Cecilia 1999 F ITA [i] CATANIA SCHERMA (ITA)
159 HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
160 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
161 MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
162 BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth Fencing Club (GBR)
163 CANALAZ Katja 2000 F SLO
164 SUKHOVA Elizaveta 1998 F RUS
165 KHUGAEVA Anzhelika 1998 F RUS
166 NAGY Csilla 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
167 ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
168 KRAKOWSKA Wiktoria 1998 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
168 WEIGAND Laura 1998 F GER FC Leipzig (GER)
168 GERATZ Alicia 1998 F GER OFC Bonn (GER)
171 MOULIN Lucie 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
172 MANNI Chiara 1998 F ITA [i] Pentamodena (ITA)
173 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
173 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
173 REPANATI Benedetta 2001 F ITA
176 HARVIE Eleanor 1998 F GBR Crawley Sword Club (GBR)
177 PFEIFER Melany 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
178 HIDE Amelia 1998 F GBR
179 TASKIRAN Ceylan 1998 F TUR
180 BUU HOANG Allana 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
180 PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
182 AEBI Lara 1998 F SUI AFCB Bern (SUI)
182 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
184 BYSTRONSKA Maria 2000 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
185 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
186 1st round PIATTI Sabrina 2000 F ITA
187 1st round RESHETNIKOVA Svetlana 1999 F RUS
188 1st round MERZLIAK Matilde 2001 F ITA [i] TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
189 1st round MAJDANDŽIĆ Andrea 2000 F CRO HAMK Mladost (CRO)
189 1st round HENKINET Amelie 2000 F BEL
191 1st round GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
191 1st round ANDERSSON Malin 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
193 1st round PALAI Amarillisz 2000 F ROU CS Satu Mare (ROU)
194 1st round COSTE Teodora 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
195 1st round GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA [i] ASD Methodos (ITA)
196 1st round SOLLEY Luisa 1998 F USA FC Grunewald (GER)
196 1st round POPOVA Ksenia 1998 F RUS
198 1st round KORINKOVA Magdalena 2000 F CZE
199 1st round POZNEROVA Ruzena 1998 F CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
200 1st round CHACON ROVAYO Camila Alexandra 2001 F VEN
200 1st round SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
202 1st round PANAGIOTAKOPOULOU Anna 1998 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
203 1st round VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
203 1st round GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
205 1st round MESICKOVA Barbora 1999 F CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
206 1st round YAMAN Silan Hulya 1999 F TUR
207 1st round LEININGEN WESTERBURG Marie 1998 F AUT FUW Wien (AUT)
207 1st round GICI Ayse Mirac 1999 F TUR
209 1st round ZEYBEK Busra Nur 1998 F TUR
209 1st round MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
211 1st round MACKOIT Erika 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
212 1st round SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
212 1st round HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
214 1st round BERRY Olivia 1998 F GBR Escrime Academy (GBR)
215 1st round STARATZI Myrto 1999 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
216 1st round ALTNEROVA Terezie 1999 F CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
217 1st round POTOCKOVA Katerina 1999 F CZE SC Praha (CZE)
218 1st round SIMMONS Camille 1998 F USA
219 1st round DUC Sophie 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
220 1st round MACEJAKOVA Aneta 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
221 1st round HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
221 1st round CAKICI Elif Asena 1999 F TUR
223 1st round SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
224 1st round GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
224 1st round DANAILOVA Kristina 2000 F BUL Pentathlon (BUL)
226 1st round SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
226 1st round KUTSAROVA Ludmila 1998 F BUL Pentathlon (BUL)
228 1st round BAYDAR Sedef Sara 2000 F TUR
229 1st round SATKAUSKAITE Elze 1998 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
229 1st round DEFFET Marie 2002 F BEL
231 1st round MANTZANA Chrysoula 1998 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
231 1st round DUMONT Orane 1998 F SUI SES Sion (SUI)
233 1st round GOKHAN Sude 2001 F TUR
234 1st round TSACHEVA Maria Ioana 2000 F BUL Sofia (BUL)
235 1st round TUMER Irem 1998 F TUR
236 1st round BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
237 1st round WINKLER Klara 1998 F AUT FK Balmung (AUT)
238 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CUOMO Valerio 1998 M ITA [i] CS Partenopeo (ITA)
2 VOLPI Federico 1998 M ITA [i] MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
3 MARENCO Federico 1998 M ITA
3 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA [i] CS Imola (ITA)
5 PAOLINI Giacomo 1998 M ITA [i] CS Forlivese (ITA)
6 ABATE Riccardo 1999 M ITA
7 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
8 CANZONERI Davide 1998 M ITA [i] TOISE (ITA)
9 DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
9 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
11 SHIKIRUN Nikita 1998 M RUS
12 BAJOC Rubben 1998 M FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
13 BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
14 DEFRANCE Julien 1998 M FRA BRUAY USO (FRA)
15 MATEVOSOV Artem 1998 M UKR Lviv (UKR)
16 PLEITZ Benjamin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA [i] CATANIA SCHERMA (ITA)
18 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
19 PARFENENKO Anton 1998 M RUS
20 ZANCANELLA Amedeo 1998 M ITA
21 DE MOLA Daniel 1999 M ITA
22 VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA [i] CS Partenopeo (ITA)
23 GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
24 NAGURNYI Iaroslav 1998 M UKR
25 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
26 BENDE Bence 1999 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
27 SZKOP Wiktor 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
28 VASSEUR Yoran 1998 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
29 CLERCX Robin 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
30 BEYRLE Joshua 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
31 CAUDO Domenico 1998 M ITA [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA)
32 SOBOLEV Aleksandr 1999 M RUS
33 MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
34 JAKOVAC Gergely 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
35 ZHESHCHINSKIY Alexander 1998 M RUS
36 PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
37 LOYOLA Neisser 1998 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
37 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
39 KALACSKA Botond 1998 M HUN Balaton (HUN)
40 RUDYKH Daniil 1999 M AIN
41 KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
42 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
42 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
44 GOTTWALD Mathias 1998 M AUT FUL LINZ (AUT)
45 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
46 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
47 SGUBBI Mattia 1998 M ITA [i] CS Forlivese (ITA)
48 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
49 FERNANDEZ PEREZ Javier 1998 M ESP SAE-M (ESP)
50 TORACCA Lorenzo 1998 M ITA [i] CUS Siena ASD (ITA)
51 BANYAI Botond 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
52 PASHIKYAN Edgar 1998 M RUS
53 TASGIN Alkim 1998 M TUR Ankara Ferdi (TUR)
54 MALLO Axel 1998 M FRA LYON LEM (FRA)
55 KOROVIN Igor 2000 M RUS
56 RUDYK Maksym 1999 M UKR KIEW (UKR)
57 SEIDEL Rudger 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
58 PIANFETTI Andric 1998 M FRA PARIS GRP (FRA)
59 OGILVIE Sheldon 1998 M NZL
60 KOSTYUK Danilo 1999 M UKR KIEW (UKR)
61 BANSAGI Barnabas 1998 M HUN Veresegyhaz (HUN)
62 STUBNYA Marton 1998 M HUN MTK (HUN)
63 URBAN Karol 1998 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
64 HAUDER Sebastian 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
65 WHELAN Roo 1998 M GBR Millfield School (GBR)
66 LOKAJ Vaclav 1998 M CZE USK Praha (CZE)
67 VARGA Samu 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
68 BARTOLEWSKI Waclaw 1998 M POL Piast Gliwice (POL)
69 NIKIEL Marcin 1998 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
70 BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
71 GUDERA Jonas 1999 M GER [i] Fechtverein Heidelberg (GER)
72 CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
73 WHITELAW Adam 1998 M GBR
74 FARKAS Csaba 1999 M HUN Balaton (HUN)
75 HELMKE Christopher 1998 M GER Wiesbadener FC (GER)
76 PORTA Giovanni 1998 M ITA [i] Greco Caltagirone (ITA)
77 HOLDIY Oleksiy 1998 M UKR Lviv (UKR)
78 JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
79 GREBENNIKOV Sergey 1998 M RUS
79 HELLINGER Yannic 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
81 STANGE Simon 1999 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
81 LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
81 SCHNEIDER Benjamin 1998 M GBR
84 BAZAVAN Dorin 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
85 COLLIN Theo 2000 M FRA MACON ESC (FRA)
86 DEBNAR Gergely 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
87 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
88 TROUMP Maxime 1998 M FRA LEVALLOIS (FRA)
89 RECLO Martin 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
90 SELLS Alexander 2000 M AUS
91 BIGEA Mihai 2000 M ROU LPS Craiova (ROU)
92 MITKIN Oleksandr 1998 M UKR Lviv (UKR)
93 SPANO Gabriel 1998 M AUS VRI FC Melbourne (AUS)
94 KESAEV Alan 1999 M RUS
95 MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
96 MORRIS George 1999 M GBR
97 COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
98 BIRKENMAIER Marco 1999 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
98 HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
98 FRÖSCHL Lucas 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
101 MÖCKL Vincent 1998 M GER TV Augsburg (GER)
102 BLOMMAERT Felix 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
103 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
103 ALEGRE Rodrigo 1998 M ESP SAES-BU (ESP)
103 CZIRAKI Balint 1998 M HUN Balaton (HUN)
106 SEYD Julian Dominic 1999 M GER OFC Bonn (GER)
107 KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
108 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
109 STRNAD Ondrej 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
110 MESZAROS Maximilian 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
111 DICKINSON Matthew 1999 M GBR Laszlo Fencing Club (GBR)
112 HELLINGS Joshua 1999 M GBR Plymouth Fencing Club (GBR)
113 ROACH Tarriq Mosiah 2001 M JAM Brixton Fencing Club (GBR)
113 KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
115 SARVARI Merse 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
116 RICCI Bernardo 1998 M ITA [i] CUS Siena ASD (ITA)
117 CHICHEV Vladimir 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
118 CAFARO Jack 1998 M GBR
119 JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
120 VITALE Nicolo Biagio 2001 M ITA
120 SALAC Vojtech 1998 M CZE
122 NIVOT Jean-Edouard 1998 M FRA RAMONVILLE (FRA)
123 KULKA Peter 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
123 CICHACZEWSKI Bartlomiej 1998 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
125 RUDI SOMA Peter 1998 M HUN MTK (HUN)
126 RAPPE Bastien 1998 M BEL
127 FÜLSCHER Till 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
128 JOHANNS Loic 1998 M LUX CE Sud (LUX)
129 HELBIG Niclas 2000 M GER FC Bischofswerda (GER)
130 BARTASKA Matas 1998 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
130 ZRYD Arthur 1998 M SUI CAL Lausanne (SUI)
132 RUSSELL James 1999 M GBR The Royal Tunbridge Wells Fencing Club (GBR)
132 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
134 LLADOS Ambroise 1998 M FRA STRASBOURG SE (FRA)
135 DRAGOI Nicolae 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
136 BALAJTI Peter 1999 M HUN MTK (HUN)
136 HEMELAERS Robbe 1998 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
138 PFEIFER Jannik 1998 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
139 ZURCHER Clement 1998 M FRA AMBERIEU (FRA)
140 BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
141 KRALEV Presiyan 1998 M BUL Odesos 2008 (BUL)
142 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
143 JORDAN Owen 1998 M GBR
144 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
145 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
146 HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL LINZ (AUT)
147 JÄGER Leon 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
148 ZUR MÜHLEN Lars 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
149 SAY Ali Ege 1999 M TUR
150 SZEP Marton 1998 M ROU CS Satu Mare (ROU)
151 TSVETKOV Egor 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
152 GUMENIUK Vladyslav 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
152 MENTAL Karol 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
154 PILIPENKO Anders 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
155 MARCINIAK Jaroslaw 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
156 KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
156 GAVRILUT Daniel 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
156 COBB Isaac Rusholme 1999 M NZL
159 FILIPPOUSIS Ioannis 1998 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
159 KALBERER Martin 1998 M SUI FCZ Zug (SUI)
161 IVANCO Robin 1999 M CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
162 BECKER Olivier 1999 M LUX CE Sud (LUX)
163 GREUL Simon 1998 M GER TSF Ditzingen (GER)
164 MANCHEV Manoil 2002 M BUL Sofia (BUL)
165 STIGANT Devlin 1999 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
166 OPLT Matej 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
167 ROEV Deyan 2002 M BUL Levski (BUL)
168 GULJAJEV Igor 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
169 OROIAN Alexandru 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
170 SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
171 BARTELEMY Rollan 2000 M RUS
172 ROBINSON Peter 1998 M GBR Reading Fencing Club (GBR)
173 OZOLCER Aras 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
174 DRENCAK Adam 1999 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
175 BAYDAR Onur Baran 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
176 PONCIN Nicolas 1998 M BEL
177 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
178 KRZEMINSKI Antoni 1998 M POL WLKS Kmicic Częstochowa (POL)
179 KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
179 NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)
181 PONTIERI Matteo 1999 M ITA [i] VRSCH (ITA)
181 DUNAJ Denis 1998 M SVK KS Snina (SVK)
183 GRECO Simone 2001 M ITA [i] RALUG (ITA)
184 KUCKA Branislav 1998 M SVK KS Snina (SVK)
185 ATLI Serhat 1999 M TUR
186 LENARD Vince 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
187 WENZEL Tijan 1999 M SLO ASK Maribor (SLO)
188 ROUDBAR Samuel 1998 M BEL
189 1st round RYSZKIEWICZ Artur 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
190 1st round VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
191 1st round MARKEVICIUS Povilas 1998 M LTU Gintarine spaga (LTU)
191 1st round SMIEJA Sebastian 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
193 1st round WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
194 1st round OZDEMIR Bumin Kagan 1999 M TUR
194 1st round HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
196 1st round STRATH Oliver 1998 M GBR
197 1st round CRIBLEZ Lorin Noam 1998 M SUI FCB Bern (SUI)
198 1st round LUKATSKIY Yevgenyi 1998 M UKR KIEW (UKR)
199 1st round PANAGIOTAKOPOULOS Marios 1999 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
200 1st round TAVAZZI Alessandro 1998 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
201 1st round ANGELOV Yann 2001 M BUL Levski (BUL)
202 1st round RALKO Filip 1999 M POL UKS Start Opole (POL)
203 1st round TASKIRAN Can 1998 M TUR
203 1st round ARMALEO Filippo 2002 M ITA [i] C. Pompilio Genova (ITA)
203 1st round ZERNOV Dmitrii 2000 M RUS
206 1st round VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
206 1st round BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
208 1st round POERS Gregor 2000 M SLO ASK Maribor (SLO)
209 1st round KOVALCHUK Eduard 2000 M RUS
209 1st round AFINOGENOV Artem 1999 M RUS
211 1st round HORVATH Matyi 1998 M SVK Slovensky Kord (SVK)
212 1st round KADIOGLU Onur 1999 M TUR
213 1st round SERRANO DEL ALAMO Alvaro 1998 M ESP CVA-CR (ESP)
213 1st round COOK Noah 1999 M GBR
215 1st round STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
215 1st round MAYORCHAK Nazar 2000 M UKR Lviv (UKR)
217 1st round RACHWALIK Michal 2000 M POL UKS Start Opole (POL)
217 1st round SVETOSLAVOV Mateo 1998 M BUL Levski (BUL)
219 1st round LANG Yannick 1998 M SUI SEB Basel (SUI)
219 1st round HOSS Moritz 1998 M GER CE Sud (LUX)
219 1st round FAJKIS Jaroslaw 1999 M POL RMKS Rybnik (POL)
222 1st round ŠOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
223 1st round CIKATRICIS Michal 1999 M SVK Akademia sermu (SVK)
224 1st round DOICHEV Nikolai 1998 M BUL Levski (BUL)
225 1st round KRASTEV Dimitar 2000 M BUL Levski (BUL)
226 1st round DEMIREL Berat Altun 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
227 1st round KURUCU Batuhan 1999 M TUR
228 1st round JENNY David 2000 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
229 1st round KOURIL Jiri 1998 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
230 1st round GUMEROV Mykyta 1999 M UKR Zaporizhzhya (UKR)
231 1st round WUTSCHKA Pavel 1999 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
231 1st round ATLI Firat 1998 M TUR
233 1st round EKENLER Alperen 2000 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
234 1st round ZALESAK Adam 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
235 1st round MARKO Balazs 2000 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
236 1st round EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
237 1st round UNGAR Rafael 1998 M AUS
237 1st round ZENTKO Matej Tadeas 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
239 1st round GUNDOGDU Arman Utku 1999 M TUR
240 1st round GERSI Tomas 1999 M SVK Akademia sermu (SVK)
240 1st round RAZUS Martin 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
242 1st round LACHKY Martin 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
243 1st round GURPINAR Mehmet Ali 2000 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
244 1st round ZIZKA David 1999 M CZE
245 1st round SALOKAS Arnas 1998 M LTU Gaja-Florete (LTU)
246 1st round ADAMKA Matej 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
247 1st round SIUDAK Aleksander 1999 M POL KKS Krakow (POL)