Back to list

Results

2017 Deutsche Meisterschaft
GER Leverkusen
April 29, 2017 - April 30, 2017

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
9 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
10 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
12 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
14 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 OTTEN Magdalena 1998 F GER FC Berlin Südwest (GER)
16 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
17 MAKHOVSKA Florina 1997 F GER EFG Essen (GER)
18 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
19 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
21 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
23 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
24 BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
25 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
26 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
27 REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
28 STRAUB Johanna 2000 F GER TG Rohrbach (GER)
29 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
31 MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
32 MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
33 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
34 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
35 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
36 BAMYACI Selina 2001 F GER FK Hannover (GER)
37 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 WEINHOLZ Shari 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
39 DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
40 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
41 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
42 SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
43 MÜLLER Rabea 1997 F GER SGS Erlangen (GER)
44 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
45 GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
46 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
47 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
48 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
49 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
50 FILBERT Rosa 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
51 GEIST Franziska 2002 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
52 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
53 LANGER Mia Sophie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
53 BECK Nina 1998 F GER HC Bad Dürkheim (GER)
55 DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
56 KÜHNAPFEL Jeannette 1997 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
57 ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
58 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
59 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
60 HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 HÄSELHOFF Nina 1999 F GER TV Gladbeck (GER)
62 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
63 WILKE Melissa 2001 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
64 STAHNKE Anna 1999 F GER FG Segeberg (GER)
65 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
66 THOMA Miriam 1999 F GER Quernheimer FC (GER)
67 KETTLING Lotte 2000 F GER Herner TC (GER)
68 NOPPER Cosima 2000 F GER SV Waldkirch (GER)
69 HEILMANN Noemi 1999 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
70 THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
71 HÖRMANN Valérie 1999 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
71 NORD Annika 1999 F GER TSV Korbach (GER)
73 REITSCHUSTER Anna 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
73 COUROUBLE Marie 1998 F GER Lüdenscheider TV (GER)
75 1st round LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV (GER)
76 1st round KUTTER Nina 2000 F GER TV Kaufbeuren (GER)
77 1st round MARSCHALL Laura 2002 F GER TV Augsburg (GER)
77 1st round MÜNZ Kerstin 1998 F GER TSG Füssen (GER)
79 1st round PLASTROTMANN Joanna 1997 F GER Wiesbadener FC (GER)
80 1st round HAUER Barbara 2000 F GER Mannheimer FC (GER)
81 1st round KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
82 1st round DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
83 1st round ZAHNER Greta 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
84 1st round GIMPLE Sophia 1998 F GER TV Kaufbeuren (GER)
85 1st round MÜLLER-BERGH Ann-Kathrein 1997 F GER FG Segeberg (GER)
86 1st round NEUER Julia 1999 F GER OFC Bonn (GER)
87 1st round BÜRCK Anna 1999 F GER Päd. Baden Baden (GER)
88 1st round MARIEN Isabell 1997 F GER Fechterring Hochwald (GER)
89 1st round HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
90 1st round RIEBER Johanna 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
91 1st round SIMMEN Michelle 1998 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
92 1st round RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
92 1st round FARHANG RASO Soraya 1998 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
94 1st round SCHWEDT Laura 1998 F GER MTV Braunschweig (GER)
95 1st round GRÖNE Leonie 2000 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
96 1st round OSEL Lillian 1999 F GER SC Bad Saarow (GER)
97 1st round ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
97 1st round SCHÄFFER Julia 1999 F GER TV Haueneberstein (GER)