Back to list

Results

2017 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 1, 2017 - April 10, 2017

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
2 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
3 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
3 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
5 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
6 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
7 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
9 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
10 KIM Gaeun 2001 F KOR
11 LEONARD Ariane 2001 F CAN
12 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
13 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
14 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
15 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
16 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
17 MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
18 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
19 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
20 DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
21 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
22 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
23 LOUIS Avery 2001 F GBR
24 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
25 LAI Esther Shi Ning 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
26 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
27 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
28 ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
29 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
30 TAKAHASHI Erika 2002 F JPN
31 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
32 MINNULLINA Ella 2002 F RUS
33 ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
34 MANGANO Ariana 2001 F USA
35 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
36 NONIS Karen 2001 F AUS
37 HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
38 CANDREVA Greta 2002 F USA
39 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
41 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
42 NARITA Ruka 2000 F JPN
43 KIM Subeen 2001 F KOR
44 ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
45 WANG Shirley 2000 F CAN
46 GETTUEVA Ekaterina 2000 F KGZ
47 JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
48 MADEIRA Catarina 2000 F POR
49 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
50 KIM Taehee 2000 F KOR
51 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
52 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
53 OYA Nichika 2000 F JPN
54 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
55 STANISLAVOVA Gabriela 2000 F BUL Vitosha (BUL)
56 SLATER Charlotte 2001 F IRL
57 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
58 ELMER Luise 2000 F AUT FU Linz (AUT)
59 DANIEL Chloe 2000 F USA
60 ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
61 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
62 AMER Mariam 2002 F EGY
63 DANAILOVA Kristina 2000 F BUL Pentathlon (BUL)
64 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
65 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
66 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
67 VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
68 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
69 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
70 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
71 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
72 ABDYL-KHAMITOVA Kamilia 2001 F KGZ
73 KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
74 KHAMRAEVA Melanie 2000 F KAZ
75 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
76 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
76 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
77 ALVES Marta 2000 F POR
78 LEE Lok Man Tracy 2001 F HKG
79 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
80 MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
81 SHARAF Habiba 2000 F EGY
82 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
83 ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
84 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
85 1st round FEIGIN Nicole 2003 F ISR
86 1st round DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
87 1st round ABDELMAKSOUD Salma 2000 F EGY
88 1st round CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
89 1st round TAM Pui Woo Brina 2000 F HKG
90 1st round DE JAGER Mone 2001 F RSA VASK Bloemfontein (RSA)
90 1st round IGNATOVA Maria 2000 F BUL Sofia (BUL)
92 1st round SALAMEH Nai 2001 F LBN
92 1st round KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
94 1st round ABOU JAOUDE Marie Joe 2001 F LBN
95 1st round GROTA Emanuela 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
96 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
97 1st round JAMES Sarah 2001 F AUS
98 1st round WRAY Olivia Emily 2000 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
98 1st round AKINCI Mehtap Mira 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
100 1st round BERMEJO Julia 2000 F PER Club Cultural de Lima (PER)
101 1st round RUSJAN Ani 2000 F SLO
102 1st round LOMBARDO Ana 2000 F ARG
103 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
104 1st round JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)