Back to list

Results

Deutsche Meisterschaft
GER Heidenheim
April 28, 2018 - April 29, 2018

Epee Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ZERRWECK Lina 2004 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
2 FROMMOLT Emily 2004 F GER FC Leipzig (GER)
3 KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER FC Kassel (GER)
5 ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 COUROUBLE Joelle 2004 F GER Lüdenscheider TV (GER)
8 HAASE Leah 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
9 ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 PRINZ Nele 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 EITNER Annika 2004 F GER Wuppertaler FC (GER)
12 KOIOU Raphaelia 2004 F GER SV Böblingen (GER)
13 ARNDT Fabienne 2004 F GER Quernheimer FC (GER)
14 BULLAND Anne Sophie 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
15 JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
16 REIHS Alina Victoria 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
17 HAAS Chiara 2004 F GER Fechterring Hochwald (GER)
18 SAUER Lea 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
19 ULLRICH Nina 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
20 SCHICKER Jana 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
21 ERNST Hannah 2004 F GER SV Böblingen (GER)
22 ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
23 TROST Clara 2004 F GER OFC Bonn (GER)
24 HAHN Dorothee Sophie 2004 F GER MTV Braunschweig (GER)
25 VÖLKER Paula 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
26 SCHULZ Marie 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 STOLTE Caitlin 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
28 SEGURA Linda 2004 F GER SFV Oschatz (GER)
29 METZNER Romy 2004 F GER FC Offenbach (GER)
30 NOUR-ELDIN Nareman 2004 F GER Frankfurter TV (GER)
31 LUMMERZHEIM Tamara 2004 F GER TSG Reutlingen (GER)
32 BONACKER Julia 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
33 1st round THIELE Emma 2004 F GER SFV Oschatz (GER)
34 1st round FISCHER Julia 2004 F GER OFC Bonn (GER)
35 1st round LEISTER Leia Johanna 2004 F GER VFL Wolfsburg (GER)
36 1st round HAGER Melissa 2004 F GER SV Böblingen (GER)
36 1st round ULLRICH Clara 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
38 1st round THOLEN Janneke 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
39 1st round WRAGE Emilie 2004 F GER Elmshorner MTV (GER)
40 1st round LEENEN Greta 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
41 1st round ANDREEVA Diana 2004 F GER TuS Hamm (GER)
42 1st round SHAPOVALOV Elisabeth 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
43 1st round KISSEL Emily 2004 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
44 1st round SANDER Emilia 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
45 1st round TLIGACHEV Alina 2004 F GER FSG Warendorf (GER)
46 1st round PASCHITTA Tessa 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
47 1st round VON WOLFF Anna Julia 2004 F GER Elmshorner MTV (GER)
48 1st round FRIESER Ruby 2004 F GER OSC Berlin (GER)
49 1st round HENSE Nicoletta 2004 F GER FC Leipzig (GER)
50 1st round KIESSLING Caroline 2004 F GER TSV Laupheim (GER)
51 1st round ZÖLLER Jasmin 2004 F GER Wuppertaler FC (GER)