Back to list

Results

Héraklész Budapest Cup
HUN Budapest
January 7, 2022 - January 8, 2022

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
3 N PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
5 N CHOW Chung Hei 2002 M HKG
5 N KUKLIN Nikita 2005 M RUS
7 N STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
8 N MAKAROV Dmitrii 2003 M RUS
9 N VIGH Benedek 2004 M HUN VASAS Budapest (HUN)
10 N KLEIN Pierre 2002 M FRA GEMENOS (FRA)
11 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
12 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
13 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
14 N PINTER Levente 2002 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
15 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
16 N SPITSYN Nikolai 2003 M RUS
17 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
18 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
19 N BANYAY Endre Marcell 2004 M HUN
20 N HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
21 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
22 N TOTH Bertalan 2004 M HUN
22 N KUPELI Adem Doruk 2005 M TUR
22 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N GARRIGUE Remi 2004 M FRA CERGY CE (FRA)
26 N CUSTINE Jeremy 2003 M FRA
27 N LATAPY Ugo 2003 M FRA PAU SECTION (FRA)
28 N CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
29 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
30 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
31 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
32 N GIRAULT Evann Jean Abba 2004 M NIG
33 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
34 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
35 N ZEMIANKEVICH Edgar 2002 M RUS
36 N KOSTIUKOV Ilia 2005 M RUS
37 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
38 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
39 N K. SZABÓ Matyas 2003 M HUN
40 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
41 N COUDERC Tom 2006 M FRA
42 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
43 N GUILLEY Lucas 2005 M FRA CHARLEVILLE (FRA)
44 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
45 N ASLAN Tolga 2005 M TUR
45 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
47 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
47 N JALABERT Guilhem 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
49 N SZABO Marton 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
50 N ZAKUTNII Stanislav 2005 M UKR
51 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
52 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
53 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
54 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
55 N OZTURK Alkim 2005 M TUR
56 N FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
57 N IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
58 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
59 N GODO Frigyes András 2005 M HUN
60 N KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
61 N VASTIANOV Vladimir 2003 M RUS
62 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
63 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School Fencing Club (GBR)
64 N MORAN Yago 2003 M ESP
65 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
66 N GIRAULT Elias Andre Mahaman 2002 M NIG ORLEANS CE (FRA)
67 N HANZELY Zsombor 2005 M HUN TFSE Budapest (HUN)
68 N BISCH Jean Hutmann 2004 M FRA ORLEANS CE (FRA)
69 N VAJDA Oszkar 2006 M HUN TFSE Budapest (HUN)
70 N AVARKESZI Daniel 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
71 N DZIERNIEJKO Jakub 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
72 N HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
73 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
74 N DALLOS Benedek 2005 M HUN
75 N KOSTOULAS Grigorios Marios 2002 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
76 N KATUS Donát 2004 M HUN TFSE Budapest (HUN)
77 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
78 N KOMLO Zoltan Marton 2004 M HUN
79 N SEMENOV Yehor 2003 M UKR KIEW (UKR)
80 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
81 N MARKUNIN Ihor 2004 M UKR
82 N OLANGUA Asier 2004 M ESP
83 N CAGLAYAN Kerem 2005 M TUR
83 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
85 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
85 N DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
87 N DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
88 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
88 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
90 N LUPU Nicolas Luca 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
91 N BIRO Huba 2005 M HUN
92 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
93 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
93 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
95 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
96 N ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
97 N FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
98 N BUGIALLI MASCARELL Paolo 2003 M ESP
99 N TERZI Tymur 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
100 N HILTON Ethan 2003 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
101 N BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
102 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
103 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
103 N HEBRA Noah 2004 M FRA TARBES ATE (FRA)
105 N DENKIEWICZ Aleksander 2006 M POL
105 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
107 N KOCSIS Marton 2004 M HUN
108 N KUCHERENKO Rostyslav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
109 N 1st round HRISTOV Hristo 2003 M BUL
110 N 1st round HADJILAZOV Mihail 2004 M BUL
111 N 1st round BAXTER Elliott 2004 M GBR
112 N 1st round ELKAFOURFY Abdelrahman 2004 M EGY
113 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
114 N 1st round FRABOULET Evan 2003 M FRA
115 N 1st round STOLIARCHUK Hlib 2004 M UKR
115 N 1st round ALVAREZ DURAN Pablo 2002 M ESP CEL-M (ESP)
117 N 1st round EMIROGLU Burak Efe 2005 M TUR
118 N 1st round GOUGOULIAS Olympios 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
118 N 1st round BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
120 N 1st round SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
121 N 1st round KWIATKOWSKI Oskar 2003 M POL
122 N 1st round MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
123 N 1st round KRASNOVYD Roman 2005 M UKR KIEW (UKR)
124 N 1st round DANNEELS Birgen 2005 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
125 N 1st round DEVOS Jurre 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
126 N 1st round HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
127 N 1st round PÉCH Kornél 2005 M HUN
128 N 1st round MIHAYLOV Simeon 2003 M BUL CSKA (BUL)
129 N 1st round FLOREZ DE VARGAS Jaime 2004 M ESP SAMA-M (ESP)
130 N 1st round GALAZKA Dylan 2004 M GBR
131 N 1st round RACE Matia 2004 M SRB
132 N 1st round MILENKOVIC Vidan 2003 M SRB
132 N 1st round CIDU Iustin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
134 N 1st round AKINYOSOYE Folayemi 2004 M GBR
135 N 1st round ALEXANDROV Ivaylo 2003 M BUL
136 N 1st round WAGNER Filip 2005 M CZE
137 N 1st round VITORIA KOEPP Daniel 2005 M ESP
138 N 1st round CASAUS PIELAGO Jorge 2006 M ESP
138 N 1st round HRISTOV Kamen 2005 M BUL
140 N 1st round TRUKHMANOV Mark 2006 M ARG
141 N 1st round CSOBA Botond 2007 M HUN
142 N 1st round CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
143 N 1st round STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
144 N 1st round VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
145 N 1st round BARROS Goncalo 2002 M POR
145 N 1st round STAMENKOVIC Bogdan 2005 M SRB
145 N 1st round PAVLOV Pavel 2003 M BUL
148 N 1st round BIRO Hugo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
148 N 1st round WOUTERS Tom 2004 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
148 N 1st round HUSMANN Matthis 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
151 N 1st round GABRIC Strahinja 2005 M SRB
152 N 1st round CHAN Andrew Lap Kiu 2002 M HKG
153 N 1st round THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
154 N 1st round VUENTO Sami 2004 M FIN Miekka Miehet (FIN)

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN Debrecen (HUN)
2 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
3 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N GIRARDIN Cyrielle 2003 F FRA GISORS 3A (FRA)
6 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
7 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
8 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
9 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
10 N KESZEI Kira 2003 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
11 N KOVACS Zsanett 2005 F HUN
12 N MANGA Alejandra 2005 F FRA CHARENTON (FRA)
13 N ILINA Kira 2003 F RUS
14 N ANTIPOVA Ekaterina 2003 F RUS
15 N KUZOVAYA Ekaterina 2004 F RUS
16 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 N PASTUKHOVA Alina 2004 F RUS
18 N GOLOVKINA Sofia 2005 F UKR KIEW (UKR)
19 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
20 N KUZNETSOVA Maria 2003 F RUS
21 N BULUKOVA Veronika 2004 F RUS
22 N BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
23 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
24 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 N FENYOSI Zita 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
26 N MARTEL Lila 2003 F FRA
27 N KOROLEVA Alina 2003 F RUS
28 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
29 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
30 N ALKAYA Begum 2005 F TUR
31 N ZIOB Laura 2004 F GER CTG Koblenz (GER)
32 N BRASSAI Dorottya 2004 F HUN
33 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
34 N RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
35 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
36 N VASILEVA Veronika 2005 F AUS
37 N TRAVKINA Taisiia 2002 F RUS
38 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
39 N DUMAS Marie 2002 F FRA GEMENOS (FRA)
40 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
40 N SIMONS Pauline 2004 F FRA CHARLEVILLE (FRA)
42 N ESSOMBA Lorina 2002 F FRA THIONVILLE (FRA)
43 N DOMONKOS Emese 2006 F HUN
44 N KOBER Josephine 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
45 N CRAZE Lexie 2005 F GBR
46 N KÓNYA Csenge 2006 F HUN LUGI Lund (SWE)
47 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR
48 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
49 N CSAPODI Orsolya 2004 F HUN
49 N KIVALO Olha 2004 F UKR
49 N SKONIECZNA Daria 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
52 N ATANASOVA Kalina 2006 F BUL
53 N CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
53 N HOFMAN Karolina 2006 F POL TMS Sosnowiec (POL)
55 N BOGNAR Liza 2005 F HUN
56 N BATHORY Kata 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
57 N SAUNDERS Nicole 2004 F GBR
58 N POLONKA Sofia 2005 F UKR Nikolaev (UKR)
59 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE Budapest (HUN)
60 N ZAHARINOVA Gabriela 2003 F BUL Korsar (BUL)
61 N SOOS Dorottya 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
62 N BENDE Barbara 2005 F HUN
63 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
64 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
65 N WROBEL Zuzanna 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
66 N BRIERLEY Bethany 2005 F GBR
67 N CERMEN Alara 2006 F TUR
68 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
69 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
70 N HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 N SIMON Petronella 2002 F HUN TFSE Budapest (HUN)
72 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
73 N MELNYCHUK Yelyzaveta 2002 F UKR KIEW (UKR)
74 N PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
75 N WIECKIEWICZ Maria 2005 F POL Akademia Integracji (POL)
76 N TASIC Marta 2005 F SRB
77 N 1st round WESTWELL Amy 2004 F GBR
78 N 1st round MAMINA Sofiia 2003 F AZE
78 N 1st round BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
80 N 1st round BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
81 N 1st round TOTH Liliana 2004 F HUN TFSE Budapest (HUN)
82 N 1st round HABRYN Emilia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
83 N 1st round MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
84 N 1st round LEZAIC SCHWEITZER Liza 2002 F SRB MK Spartak (SRB)
85 N 1st round POPA Patricia 2005 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
86 N 1st round PERROUD Nora 2004 F SUI CEF Founex (SUI)
87 N 1st round MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
88 N 1st round CHABROL Roxane 2005 F FRA
89 N 1st round CASTANO CORDERO Maria 2003 F ESP
90 N 1st round SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
91 N 1st round KOUROUSI Anna Kalliopi 2008 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
92 N 1st round GÖMÖRI Gréta 2006 F HUN
93 N 1st round ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
93 N 1st round MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
95 N 1st round CSONKA Dorottya 2007 F HUN
96 N 1st round GONZALEZ ALCALDE Candela 2004 F ESP
97 N 1st round TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
98 N 1st round PIENIAZEK Zofia 2007 F POL
99 N 1st round KOZANECKA Sonia 2005 F POL
99 N 1st round SIWEK Amelia 2008 F POL
101 N 1st round SMITH Amber 2004 F GBR
102 N 1st round CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
103 N 1st round DEL CAMPO FERNANDEZ Leyre 2004 F ESP