Back to list

Results

1. Österreichpokal
AUT Wien
February 27, 2021 - February 28, 2021

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
2 N KNEZEVIC Katarina 2001 F SRB FK Balmung (AUT)
3 N REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FU Mödling (AUT)
4 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
7 N PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
8 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FU Linz (AUT)
10 N ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
11 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N PANACZ Andrea 1993 F HUN ZVE (HUN)
13 N GYURKO Anna 2001 F AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
14 N STROHMEYER-EDER Hildegard 1966 F AUT AFC Salzburg (AUT)
15 N HUBER Pia 2003 F AUT FU Mödling (AUT)
16 N MOHAMED AL AMIN Suda 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
17 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
18 N KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
19 N SCHMEDLER Katharina 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
20 N MARK Marlene 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
21 N SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
22 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
23 N PASIC Rea 2006 F AUT UWK Graz (AUT)
23 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
23 N PLATZGUMMER Lina 2005 F AUT GFU Graz (AUT)
23 N NEHIBA Barbara 1988 F AUT ASC Wien (AUT)
23 N WITTING Melanie 1982 F GER ASC Wien (AUT)
23 N KELLNER Anna-Maria 1899 F AUT UWK Graz (AUT)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
2 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
3 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
4 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
5 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
7 N DELLA PIETRA Leonardo 1973 M ITA StLFC Graz (AUT)
8 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
9 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
10 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
11 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FC Treibach (AUT)
12 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
13 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
14 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
15 N AMBERGER Stephan 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
16 N KOSPACH Christoph 1977 M AUT ASC Wien (AUT)
17 N BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
18 N POINTNER Maximilian 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
19 N GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FC Treibach (AUT)
20 N BLIEMEGGER Klaus 1956 M AUT WAT Wieden (AUT)
21 N SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
22 N HÄMMERLE Walter 1971 M AUT WAT Wieden (AUT)
23 N GOLLOWITSCH Stanislaus 2004 M AUT FU Linz (AUT)
24 N REITER Bernhard 1993 M AUT UWK Graz (AUT)
25 N PRYBILA Thomas 1962 M AUT ASC Wien (AUT)
26 N HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
27 N KÜHNEL Sven 1987 M GER ASC Wien (AUT)
28 N SPITZER Florian 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
29 N BUDER Noah 2004 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
30 N HUSSAIN Asad 2000 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
31 N GRAMMER Moritz 2002 M AUT FU Linz (AUT)