Back to list

Results

38. Lajos-Csire-Gedächtnisturnier
GER Krefeld
September 14, 2019 - September 15, 2019

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 N POST Arnout 2002 M NED Fencing Ermelo (NED)
3 N ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
3 N KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N DETEMBLE Alexander 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 N EICHER Tristan 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
7 N VIDELER Jasper 2002 M NED s.v. Beau Geste (NED)
8 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 N VAN ROOIJ Kevin 2002 M NED SC Den Bosch (NED)
10 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KERSKES Malika 2002 F NED Fencing Ermelo (NED)
2 N BINGENER Margo 2003 F GER Lüdenscheider TV (GER)
3 N NEU Antonia 2003 F GER Fecht Club Krefeld (GER)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEBER Henning 2009 M GER Lohausener SV (GER)
2 N MEIER Benno 2010 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N KARLEJ Jlias 2009 M GER Rheydter TV (GER)
3 N TILLMANN Jonathan 2009 M GER Rheydter TV (GER)
5 N BRYCHCY Anton 2009 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
6 N GLEEN Oskar 2010 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
7 N PIETERS Finn 2010 M NED SC Den Bosch (NED)
8 N TILLMANN Raphael 2009 M GER Rheydter TV (GER)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÜLLER Benno 2007 M GER BFC Rösrath (GER)
2 N COLLING Herve 2007 M BEL CE Luxembourg (LUX)
3 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N MORLANG Kim 2007 M GER Lohausener SV (GER)
5 N BENTIVOGLI Leonardo 2007 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
6 N GARBE Luca 2007 M GER Lohausener SV (GER)
7 N REMMEN Frederik 2008 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
8 N GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 N SAUCEDO-SZENCI Luis 2008 M HUN Lüdenscheider TV (GER)
10 N BREMER Alexander 2007 M GER Solinger TB (GER)
11 N ENGELMANN Justus 2007 M GER Rheydter TV (GER)
12 N RIZZA Alessio 2008 M GER Lohausener SV (GER)
13 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
14 N PIETERS Kyano 2007 M NED SC Den Bosch (NED)
15 N BETTER Matteo 2007 M GER Rheydter TV (GER)
16 N SCHWAN Marvin 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 N COLLELLA Conrad 2007 M GER Lohausener SV (GER)
18 N KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 N HAUGK Laurenz Alexander 2007 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
20 N BLODAU Hannes 2008 M GER EFG Essen (GER)
0 F 1st round BAUENDAHL Severin 2007 M GER Rheydter TV (GER)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N KRAHMER Emely 2009 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
3 N KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N PETERS Livia 2009 F GER Rheydter TV (GER)
5 N COLAK Nisa 2010 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
6 N GANGEL Martha 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N LUCKENBACH Emilie 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 N RUTKOWSKY Lena-Marie 2010 F GER Herner TC (GER)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STUMPF Lea Marie 2008 F GER OFC Bonn (GER)
2 N KOCKEN Veronique 2007 F NED SC Den Bosch (NED)
3 N LEBRENZ Mia 2007 F GER OFC Bonn (GER)
3 N WÜSTEMANN Yasina 2007 F GER TSV Korbach (GER)
5 N JAGENBURG Esther Marie 2007 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 N COLAK Sena 2008 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
7 N RUTKOWSKY Pia-Sophie 2008 F GER Herner TC (GER)
8 N SOJCIC Sanja Milena 2007 F GER TV Gladbeck (GER)
9 N FREUND Anna-Lena 2008 F GER Wuppertaler FC (GER)
10 N PETERS Stella 2008 F GER Rheydter TV (GER)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MORLANG Nick 2005 M GER Lohausener SV (GER)
2 N HÖLLER Vincent Maurice 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N PUCHELLE Tom 2006 M FRA LILLE VAUBAN (FRA)
3 N VISSER Zeb 2006 M NED Fencing Ermelo (NED)
5 N VELTRUP Ole 2005 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
6 N MÜLLER Leon 2005 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
7 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
8 N POHL Marc Arthur 2006 M GER OFC Bonn (GER)
9 N VAN EDEREN Adam 2006 M NED Holland Schermen (NED)
10 N BINGENER Tim 2006 M GER Lüdenscheider TV (GER)
11 N IRLEBORN Noah Leander 2006 M GER TV Gladbeck (GER)
12 N FRANCO Jacopo Samuele 2006 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
13 N AVERHOFF Elias 2005 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
14 N GÖDERT Falk Alexander 2005 M GER Osnabrücker SC (GER)
15 N SCHOLZ Louis 2005 M GER Lüdenscheider TV (GER)
16 N OURO-AKONDO Yacine 2006 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
17 N BAUENDAHL Severin 2007 M GER Rheydter TV (GER)
18 N SARI Orhan 2006 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
19 N PRONK Noah 2006 M NED Fencing Ermelo (NED)
20 N KIEHL Elian 2006 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
21 N TE NEUES Moritz 2005 M GER Kempener TV (GER)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRY Tamara 2006 F NED s.v. Vívás (NED)
2 N KOCKEN Ulrieke 2005 F NED SC Den Bosch (NED)
3 N HOWE Meret 2005 F GER TV Refrath (GER)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DERKSEN Ruben 2000 M NED s.v. Scaramouche (NED)
2 N HESSE Jonas 1989 M GER OFC Bonn (GER)
3 N HESS Alexander 1966 M GER Aachener FC (GER)
3 N QUANZ Guido 1966 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 N HUSEMANN Luca 1999 M GER EFG Essen (GER)
6 N BIJKER Peter 1968 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
7 N DOROSCHEWSKI Johannes 1985 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 N REALE Adrian 1989 M GER DFC Düsseldorf (GER)
9 N MENG Karl 1958 M GER GSV Porz (GER)
10 N KLASS Oliver 1964 M GER Solinger TB (GER)
11 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
12 N ASSMANN Timothy 2002 M NED s.v. Scaramouche (NED)
13 N HAAK Jannick 1992 M GER Eintracht Duisburg (GER)
14 N KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
15 N FREUND Sebastian 1986 M GER Wuppertaler FC (GER)
16 N FAYAD Sam 1998 M GER GSV Porz (GER)
17 N STAND Thomas 1986 M GER Neusser SV (GER)
18 N AUERSWALD Marius 1999 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
19 N HOSE Christian 1980 M GER DFC Düsseldorf (GER)
20 N NEU Markus 1965 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
21 N BAUM Stephan 1981 M GER OFC Bonn (GER)
22 N SCHÜßLER Thomas 1967 M GER Düsseldorfer FV (GER)
23 N HAUSCHILD Nicholas 1987 M GER DFC Düsseldorf (GER)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FICHTEL Bettina 1966 F GER TSG Friesenheim (GER)
2 N HOHLBEIN Frauke 1962 F GER EFG Essen (GER)
3 N MARZODKO Caroline 1996 F GER Rheydter TV (GER)
3 N SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N FORNACON Rebecca 1973 F GER Aachener FC (GER)
6 N KELLER Isabelle 1980 F GER DFC Düsseldorf (GER)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
2 N ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
3 N DINANDT Floris-Tijmen 2004 M NED Twentsche s.v. Agilité (NED)
3 N VELTRUP Ole 2005 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
6 N LENDERINK Raul 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
7 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
8 N STEG Matias 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
9 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
9 N CEFERINO MARX Daniel 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
11 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
12 N EICHER Tristan 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
13 N HOEVENAARS Jari 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
14 N BONITZ Lennart 2003 M GER Lohausener SV (GER)
15 N PIEPER Jesse 2004 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
16 N RUDOLPH Jan Mika 2005 M GER Lohausener SV (GER)
17 N DOBY Max 2004 M GER Rheydter TV (GER)
17 N MANTZAVINOS Lukas 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
19 N KINCSES Fabian 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
20 N BUNDESMANN Ole 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TUTTLA Jennifer 2005 F GER Rheydter TV (GER)
2 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED Fencing Ermelo (NED)
3 N LEHMKUHL Lina Marie 2004 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
3 N NEU Antonia 2003 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N GOLLENSTEDE Zoe 2004 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
6 N HALLING Amelie 2005 F GER Rheydter TV (GER)