Back to list

Results

2020 Landesmeisterschaft Baden Nord – Württemberg
GER Cannstatt
January 12, 2020 - January 12, 2020

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MERT Buket 2007 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
3 N GOTO Yui 2007 F JPN MTV Stuttgart (GER)
3 N HASSINGER Sophie 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
5 N HELD Tatjana 2007 F GER TSV Leinfelden (GER)
6 N SCHALHORN Ida 2007 F GER TSF Welzheim (GER)
7 N BORTA Swantje 2008 F GER TG Biberach (GER)
8 N UMLAUF Mara Anneke 2007 F GER PSV Stuttgart (GER)
9 N KÖSE Beyza 2008 F GER TSF Welzheim (GER)
10 N JENSEN Julia 2008 F GER TSG Weinheim (GER)
11 N ROTTMANN Julie 2007 F GER SC Korb (GER)
12 N SCHNORR Friederike 2008 F GER MTV Stuttgart (GER)
13 N HORN Malvina 2008 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N LUIPPOLD Katharina 2008 F GER TG Biberach (GER)
15 N PALADINI Giuliana 2007 F GER TV Haueneberstein (GER)
16 N JAKOB Lena Carlotta 2008 F GER PSV Stuttgart (GER)
17 N KARNATH Floriane 2007 F GER TG Biberach (GER)
18 N SCHMIDT Vanessa 2008 F GER SC Korb (GER)
19 N KELLER Madeleine 2007 F GER TV Cannstatt (GER)
20 N ISELE Isabel 2008 F GER SC Korb (GER)
21 N HEBBORN Romy 2008 F GER FC TuS Stuttgart (GER)
22 N SCHWARZ Sina 2007 F GER VFL Kirchheim (GER)
23 N BISCHOFF Emma 2008 F GER TV Haueneberstein (GER)
24 N BLUMENTHAL Charlotte 2007 F GER TG Biberach (GER)
25 N KLEIN Gloria 2008 F GER MTV Stuttgart (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ILG Florian 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
2 N KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw (GER)
3 N BRINKMANN Paul 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N MOTA-HEHN Mateus 2007 M GER FC Lauda-Königshofen (GER)
5 N WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
7 N STRASHEIM Philipp 2007 M GER TSG Weinheim (GER)
8 N SCHWANHÄUßER Konrad 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
9 N FREY Quentin 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
10 N WERNER Titus 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
11 N SCHROTT Benjamin 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
12 N ILG Felix 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
13 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N GABEL Moritz 2008 M GER TV Lahr (GER)
15 N FISCHER René 2007 M GER VFL Kirchheim (GER)
16 N KERN Emanuel 2007 M GER MTV Stuttgart (GER)
17 N ZWICKER Theodor 2008 M GER FC Konstanz (GER)
18 N LITTAU Julian 2007 M GER TSF Welzheim (GER)
19 N BÄUMER Raphael 2007 M GER MTV Stuttgart (GER)
20 N KIEL Antonio 2007 M GER TSV Leinfelden (GER)
21 N BREGENZER Johannes 2007 M GER SV Esslingen (GER)
22 N PÖHLER Julius 2008 M GER SV Esslingen (GER)
23 N STOEV Nikola 2007 M GER TSF Welzheim (GER)
24 N REUS Nicholas 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
25 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
26 N HERRMANN Jim 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
27 N KOTULLA Riccardo 2007 M GER SV Esslingen (GER)
28 N NEHER Jona 2007 M GER VFL Kirchheim (GER)
28 N MITTELSTAEDT Joel Manolis 2008 M GER TSG Weinheim (GER)
30 N KLINGLER Lennart 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
31 N LEONHARDT Tim 2007 M GER FC Lauda-Königshofen (GER)
32 N WAGNER Fynn 2008 M GER PSV Stuttgart (GER)
33 N WEBER Emil 2008 M GER SC Korb (GER)
34 N HÖPNER Richard 2008 M GER MTV Ludwigsburg (GER)
35 N 1st round KRAUS Jason 2008 M GER SV Esslingen (GER)
36 N 1st round BÖHM Richard 2008 M GER SV Esslingen (GER)
37 N 1st round NEIDHARDT Mika 2007 M GER VFL Kirchheim (GER)
38 N 1st round KNAPP Jonah 2007 M GER SV Esslingen (GER)
39 N 1st round WALLER Merlin 2007 M GER TV Cannstatt (GER)
40 N 1st round STOHR Paul 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
41 N 1st round BUNZ Johan 2007 M GER SV Esslingen (GER)
42 N 1st round WITTKE Marlon 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
43 N 1st round SPRINGBORN Alexander 2008 M GER SV Esslingen (GER)

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEIGAND Sara Marie 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N ZWICKER Annemarie 2010 F GER FC Konstanz (GER)
3 N KRAFT Vivian 2009 F GER TSG Weinheim (GER)
3 N TRAPP Kyrima 2009 F GER SC Korb (GER)
5 N OFFNER Jonna 2010 F GER MTV Stuttgart (GER)
6 N HÖPFL Milla 2010 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N KUSCHE Sandrine 2010 F GER TV Haueneberstein (GER)
8 N BACH Vivienne 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N SCHNEIDER Luisa 2010 F GER SC Korb (GER)
10 N CARELLA Giulia 2010 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N NEUMEISTER Julia 2009 F GER TSV Tettnang (GER)
12 N GROMANN Marie 2010 F GER SC Korb (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KARP Daniel 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N SCHIMANN Kirill 2009 M GER PSV Stuttgart (GER)
3 N BOTSCHNER Patrick 2010 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
3 N RÖCKINGER Elias 2009 M GER MTV Stuttgart (GER)
5 N GHILARDI Brian 2009 M GER PSV Stuttgart (GER)
6 N WÖPPEL Julius 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N STRASHEIM Jan 2009 M GER TSG Weinheim (GER)
8 N SOMMEREY-COOK Merlin 2010 M GER SC Korb (GER)
9 N SIPPL Daniel 2009 M GER TSF Welzheim (GER)
10 N GUGLIELMI Samuel 2009 M GER TG Biberach (GER)
11 N YANAR Kadir Arcis 2009 M TUR PSV Stuttgart (GER)
12 N ROSER Max 2010 M GER MTV Ludwigsburg (GER)
13 N KÖSE Ömer 2010 M GER TSF Welzheim (GER)
14 N DOTZEL Sebastian 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N KELLER Laurin 2009 M GER MTV Stuttgart (GER)
16 N SUTTNER Raphael 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 N GAA Fabian 2009 M GER TV Haueneberstein (GER)
18 N PELTA David 2009 M GER SV Esslingen (GER)
19 N LEHBERG Philipp 2009 M GER MTV Ludwigsburg (GER)
20 N HERTER Levi Alexander 2009 M GER TSG Weinheim (GER)
21 N 1st round GREULE Julius 2009 M GER TSV Calw (GER)

Foil Women's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TSG WEINHEIM       GER TSG Weinheim (GER)
1 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
1 N JENSEN Julia 2008 F GER TSG Weinheim (GER)
1 N HASSINGER Sophie 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
2 N TG BIBERACH       GER TG Biberach (GER)
2 N KARNATH Floriane 2007 F GER TG Biberach (GER)
2 N LUIPPOLD Katharina 2008 F GER TG Biberach (GER)
2 N BLUMENTHAL Charlotte 2007 F GER TG Biberach (GER)
2 N BORTA Swantje 2008 F GER TG Biberach (GER)
3 N MTV STUTTGART       GER MTV Stuttgart (GER)
3 N GOTO Yui 2007 F JPN MTV Stuttgart (GER)
3 N KLEIN Gloria 2008 F GER MTV Stuttgart (GER)
3 N SCHNORR Friederike 2008 F GER MTV Stuttgart (GER)
4 N SC KORB       GER SC Korb (GER)
4 N SCHMIDT Vanessa 2008 F GER SC Korb (GER)
4 N ISELE Isabel 2008 F GER SC Korb (GER)
4 N ROTTMANN Julie 2007 F GER SC Korb (GER)

Foil Men's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N BRINKMANN Paul 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N PSV STUTTGART       GER PSV Stuttgart (GER)
2 N FREY Quentin 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
2 N WERNER Titus 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
2 N WAGNER Fynn 2008 M GER PSV Stuttgart (GER)
3 N MTV Stuttgart 2       GER MTV Stuttgart (GER)
3 N SCHROTT Benjamin 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
3 N ILG Felix 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
3 N ILG Florian 2008 M GER MTV Stuttgart (GER)
4 N STG WELZHEIM/SCHWAEBISCH GMUEND       GER
4 N STOEV Nikola 2007 M GER TSF Welzheim (GER)
4 N LITTAU Julian 2007 M GER TSF Welzheim (GER)
4 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
5 N SV ESSLINGEN       GER SV Esslingen (GER)
5 N PÖHLER Julius 2008 M GER SV Esslingen (GER)
5 N BREGENZER Johannes 2007 M GER SV Esslingen (GER)
5 N KOTULLA Riccardo 2007 M GER SV Esslingen (GER)
5 N SPRINGBORN Alexander 2008 M GER SV Esslingen (GER)

Foil Women's U11 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N WEIGAND Sara Marie 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N HÖPFL Milla 2010 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N CARELLA Giulia 2010 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N BACH Vivienne 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N SC KORB 2       GER SC Korb (GER)
2 N TRAPP Kyrima 2009 F GER SC Korb (GER)
2 N GROMANN Marie 2010 F GER SC Korb (GER)
2 N SCHNEIDER Luisa 2010 F GER SC Korb (GER)

Foil Men's U11 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PSV STUTTGART       GER PSV Stuttgart (GER)
1 N GHILARDI Brian 2009 M GER PSV Stuttgart (GER)
1 N YANAR Kadir Arcis 2009 M TUR PSV Stuttgart (GER)
1 N SCHIMANN Kirill 2009 M GER PSV Stuttgart (GER)
2 N FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N WÖPPEL Julius 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N SUTTNER Raphael 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N KARP Daniel 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N DOTZEL Sebastian 2009 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N STG WELZHEIM/SCHWAEBISCH GMUEND       GER
3 N KÖSE Ömer 2010 M GER TSF Welzheim (GER)
3 N BOTSCHNER Patrick 2010 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
3 N SIPPL Daniel 2009 M GER TSF Welzheim (GER)