Back to list

Results

34. Frankfurter Bembel
GER Frankfurt
November 30, 2019 - December 1, 2019

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
2 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N FENDT Lucas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 N HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
7 N BITSCH Peter 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
8 N GIEßER Leon 2001 M GER FC Leipzig (GER)
9 N BIRKENMAIER Marco 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
10 N MESZAROS Maximilian 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 N GRABARCZYK Oskar 1989 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
13 N WIRTH Henning 1977 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
14 N MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
15 N LINDENMANN Bastian 1990 M GER TSG Reutlingen (GER)
16 N ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
17 N BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
18 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N KNEIST Toni 1984 M GER FC Offenbach (GER)
20 N KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
21 N FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
22 N MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 N KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 N WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
25 N WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
26 N HUSEMANN Luca 1999 M GER EFG Essen (GER)
27 N FRÖSCHL Lucas 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
28 N KLEINER Lukas 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 N DELFS Lennart 1994 M GER Elmshorner MTV (GER)
30 N STOERRLE Christopher 1988 M GER MTV München (GER)
31 N BURKARDT Michael 1959 M GER Darmstädter FC (GER)
32 N BAUER Martin 1992 M GER FS TV Langen (GER)
33 N SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
34 N RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
35 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
36 N WIESEMANN Johannes 1990 M GER Darmstädter FC (GER)
37 N MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
38 N LIEBHABER Thilo 1981 M GER TG Frankenthal (GER)
39 N TIMOSHENKO Kirill 1990 M RUS Frankfurter TV (GER)
40 N BRAINMAN Daniel-Mike 1995 M GER Frankfurter TV (GER)
41 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
42 N EVSENIN Egor 1995 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
43 N MARCHET Alexander 1967 M GER Herner TC (GER)
44 N RUPPERT Manuel 1984 M GER Fechterring Hochwald (GER)
45 N BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
46 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
47 N REISS Hilmar 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
48 N BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
49 N BELLMANN Achim 1957 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
50 N TIMOSHENKO Philipp 1990 M RUS Frankfurter TV (GER)
51 N RIEDINGER Dirk 1993 M GER FC Mosbach (GER)
52 N TRÜTZSCHLER Alexander 1973 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
53 N BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
54 N PALTZ Raphael 1997 M GER Fechterring Hochwald (GER)
55 N RIEBLINGER Fabian 1999 M GER TV Augsburg (GER)
56 N MORIK Marco 1993 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
57 N LOOS Matthias 1977 M GER FC Grunewald (GER)
58 N RIEBLINGER Manuel 1999 M GER TV Augsburg (GER)
59 N STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
60 N STAGE Tobias 1998 M GER FC Bremen-Nord (GER)
61 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
62 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
63 N MARHEINEKE Torsten 1965 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
64 N JENN Keanu 2001 M GER FC Oldenburg (GER)
65 N JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
66 N AYALA Rodrigo 1972 M MEX Fechtzentrum Berlin (GER)
67 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
68 N KIRSCHEN Uwe 1967 M GER SC Berlin (GER)
69 N THIELE Tom 2000 M GER FC Leipzig (GER)
70 N MITSCHANG Robert 1983 M GER SV Esslingen (GER)
71 N FLEISCHER Sandro-Leon 1998 M GER FC Grunewald (GER)
72 N TALAN Jan 2000 M GER USC München (GER)
73 N TÜRKIS Daniel 1986 M GER Darmstädter FC (GER)
74 N RUMETSCH Hannes 1969 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
75 N ROMER Sebastian 1989 M GER SV Esslingen (GER)
76 N BAHR Tobias Thorsten 1995 M GER SV Böblingen (GER)
77 N KRAUSE Michael 1971 M GER MTV München (GER)
78 N BAUER Aaron 1999 M GER FC Rüsselsheim (GER)
79 N MATTERN Oliver 1990 M GER EFG Essen (GER)
79 N METZNER Andreas 1962 M GER USV TU Dresden (GER)
79 N STAND Thomas 1986 M GER Neusser SV (GER)
79 N VOß Thilo 1987 M GER TV Paderborn (GER)
83 N GASCHOTT Florian 1996 M GER TG Frankenthal (GER)
84 N KREUTZ Marcel 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
85 N HESSE Jonas 1989 M GER OFC Bonn (GER)
86 N BRANDTS Robert 2002 M GER Lüdenscheider TV (GER)
87 N KULESOVS Vadims 1992 M LAT FC Grunewald (GER)
88 N CAPRIUOLO Roberto 1981 M ITA SV Böblingen (GER)
89 N SIEBER Marcel 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 N ZIPPELIUS Leo 1998 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
91 N MICHALSKI Julius 2001 M GER FC Leipzig (GER)
92 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
93 N ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
94 N VOLK Gabriel 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
95 N SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
96 N AUERSWALD Marius 1999 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
97 N FRANZ Vincent 1996 M GER
98 N HERRMANN Maximilian 1993 M GER Hasper FC (GER)
99 N BAYER Sebastian 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
100 N BAUM Stephan 1981 M GER OFC Bonn (GER)
101 N VANDIEKEN Karsten 1968 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
102 N FEY Bertram 1977 M GER SSG Bensheim (GER)
103 N IMBSWEILER Lars 2002 M GER TV Homburg (GER)
104 N HERZHOFF Julius 1995 M NZL KHC Bad Kreuznach (GER)
105 N FREUND Sebastian 1986 M GER Wuppertaler FC (GER)
106 N LAUE Richard 2000 M GER HC Bad Dürkheim (GER)
107 N OSSENBÜHL Thomas 1976 M GER TK Hannover (GER)
108 N FERMOR William 2002 M GER FG Segeberg (GER)
109 N HOLLÄNDER Leonhard 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
110 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
111 N HANSEL Thomas 1967 M GER Darmstädter FC (GER)
112 N LIBEDINSKY Manuel 1998 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
113 N 1st round KOIOS Christos 1999 M GER SV Böblingen (GER)
114 N 1st round HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
115 N 1st round DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
116 N 1st round FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
117 N 1st round IXKES Tassilo Che Maria 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
118 N 1st round PROHL Christopher 1984 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
119 N 1st round KRON Benedikt 1984 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
120 N 1st round SPANIER Felix 1977 M GER USC Bochum (GER)
121 N 1st round KALLENBRUNNEN Mark 1999 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
122 N 1st round COLLING Emile 1968 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
123 N 1st round ZAHNER Daniel 1969 M GER TV Wetzlar (GER)
124 N 1st round KOCBEK Vincenc Niclas 2002 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
125 N 1st round VORMWEG Elias 1997 M GER FK Hannover (GER)
126 N 1st round HERDEGEN Matthias 1957 M GER OFC Bonn (GER)
127 N 1st round OHL Daniel 1998 M GER SSG Bensheim (GER)
128 N 1st round BEERHEIDE Nicolai 1991 M GER FC Oldenburg (GER)
129 N 1st round KAPFFER Thiemo 1981 M GER FS Bielefelder TG (GER)
130 N 1st round STEPHAN Felix 2001 M GER FC Leipzig (GER)
131 N 1st round MAYER Joachim 1960 M GER TSG Reutlingen (GER)
132 N 1st round ANDRES Leonard 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
133 N 1st round KREWET Dieter 1954 M GER KHC Bad Kreuznach (GER)
133 N 1st round ROSSBACH Stefan 1985 M GER VT Zweibrücken (GER)
135 N 1st round TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
135 N 1st round REINHARDT Matthias 1993 M GER SV Böblingen (GER)
137 N 1st round ZVEREV Konstantin 1977 M GER Frankfurter TV (GER)
137 N 1st round KLEIN Olaf 1969 M GER FC Offenbach (GER)
137 N 1st round VOGEL Markus 1969 M GER KHC Bad Kreuznach (GER)
140 N 1st round VIERTEL Jens 1992 M GER FC Oldenburg (GER)
141 N 1st round ÖRI Csongor 1998 M HUN TV Homburg (GER)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
3 N HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 N SIZOO Isaura 1998 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
7 N JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N MORAWIETZ Julia 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 N KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 N MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N HOHLBEIN Frauke 1962 F GER EFG Essen (GER)
15 N JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
16 N JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
17 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
18 N MAHROKH Paria 1987 F IRI TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
20 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
21 N MAKHOVSKA Florina 1997 F GER EFG Essen (GER)
22 N HESS Gala 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 N BEKEN Solane 2001 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
24 N MENZEL Marion 1994 F GER USC München (GER)
25 N GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
26 N BIEBER Stephanie 1991 F GER MTV München (GER)
27 N DE PESTEL Amber 1988 F BEL Confrerie Gent (BEL)
27 N BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
29 N ENDERS Henrike 1995 F GER Lüdenscheider TV (GER)
30 N MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
31 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 N HESDAHL Joanna 1996 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
33 N VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 N HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 N HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
37 N CRUSTEWITZ Annett 1974 F GER FC Leipzig (GER)
38 N GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
39 N HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
40 N DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
41 N HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
42 N THOMA Miriam 1999 F GER FS Bielefelder TG (GER)
43 N LIEBING Jana 1993 F GER GSV Porz (GER)
44 N VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
45 N BERENDS Carmen 1994 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
46 N LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
47 N TRITTELVITZ Danielle 1988 F GER TG Rohrbach (GER)
48 N WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin (GER)
49 N YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
50 N RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
51 N LOWACK Helena 1982 F GER SGS Erlangen (GER)
52 N HARGINA Silke 1981 F GER FS Pforzheim (GER)
53 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
54 N BREITWIESER Carolin 1999 F GER TSG Friesenheim (GER)
55 N BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
56 N PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
57 N KLINGELBERGER Fleur 1991 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
58 N MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
59 N KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
60 N KROESE Katelijne 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
61 N MARHEINEKE Carolin 1965 F GER PSV Karlsruhe (GER)
62 N SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
63 N WITTMANN Sarah 1994 F GER FS TG Würzburg (GER)
64 N DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
65 N SPIERZAK Luisa Emilia 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
66 N THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
67 N KROESE Roos 1996 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
68 N MAYER Elin 2000 F GER Darmstädter FC (GER)
69 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
70 N STEFFENS Emma 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
71 N SULEN BURGOS Priscila Genoveva 1991 F ECU SSV Ulm 1846 (GER)
72 N SCHMIDT-THOMÉE Laura 1990 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
73 N EYER Leonie 1998 F GER TG Rohrbach (GER)
74 N NORD Annika 1999 F GER TSV Korbach (GER)
75 N DERGAY Anna-Maria 2002 F GER FC Offenbach (GER)
76 N BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
77 N LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
78 N MICHELS Denise 1992 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
79 N KUSTER Hannah 2000 F GER TSV Speyer (GER)
80 N ESKANDANI Roya 1989 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
81 N KRAEHE Bernadette 2001 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
82 N WIßKIRCHEN Johanna Marie 1995 F GER BFC Rösrath (GER)
83 N KOIOU Raphaelia 2004 F GER SV Böblingen (GER)
84 N 1st round HEINZELMANN Dagmar 1955 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
85 N 1st round ZIPPELIUS Zita 1996 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
86 N 1st round HECKEBERG Nicola 1982 F GER FC Gröbenzell (GER)
87 N 1st round ROVATI Beatrice 1990 F ITA SV Esslingen (GER)
88 N 1st round REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
89 N 1st round LIERS Doreen 1984 F GER FG Rotation Berlin (GER)
89 N 1st round SÜVERN Elisa 2003 F GER FC Kassel (GER)
91 N 1st round HECKEL Alina 1993 F GER SV Esslingen (GER)
92 N 1st round GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
93 N 1st round BRUCK Victoria 2003 F GER TG Rohrbach (GER)
94 N 1st round SCHOOF Clara 1999 F GER FG Segeberg (GER)
94 N 1st round GÜLZOW Salome 1995 F GER FC Kassel (GER)
96 N 1st round FOLZ Iris 1970 F GER SV Waldkirch (GER)
97 N 1st round LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
98 N 1st round FÖRSTERLING Eva 1983 F GER FG Rotation Berlin (GER)
99 N 1st round HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
100 N 1st round EL AYARI Julia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
101 N 1st round VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
102 N 1st round WINKELMANN Denise 2002 F GER FC Offenbach (GER)
103 N 1st round BERTRAM Susanne 1990 F GER FS Bielefelder TG (GER)
104 N 1st round MÜLLER Tomke 2003 F GER 1. FC Holz (GER)