Back to list

Results

2019 Nordic Youth Championships
NOR Sandefjord
October 19, 2019 - October 20, 2019

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
3 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
5 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
6 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
7 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
8 N PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
9 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
10 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
11 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
12 N SKADINS Arturs 2005 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
13 N ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT
14 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N GAILIS Archibalds 2006 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
16 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
17 N SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
18 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
19 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N DE VITA Gianmaria 2006 M ITA Stavanger FK (NOR)
21 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
22 N HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
23 N DRAJEV Daniel 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
24 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
25 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
26 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
27 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
28 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
29 N MOULIN Emrik 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
30 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
31 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
32 N AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)
33 N BREIVIK Viktor Jarl Hagen 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
34 N KONOVALOVS Jevgenijs 1900 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
35 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
36 N PAHKALA Peik 2005 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
37 N FURENES Filip 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
38 N PAASKESEN Viggo Kragh 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
39 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU
40 N WITTNER Jørgen 2006 M NOR Trondheim FK (NOR)
41 N SARASTE Onni 2005 M FIN Kalpaveljet (FIN)
42 N OLSBU Anders Martin 2005 M NOR Drammen FK (NOR)
43 N 1st round MUNYAMPARA Emile 2005 M NOR Drammen FK (NOR)
44 N 1st round MOE LUMB Tristan 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
45 N 1st round FALL David 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
46 N 1st round HALVORSEN Jens Gørvell 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
47 N 1st round VATNE DELEDDA Ivo 2005 M NOR Oslo FK (NOR)
48 N 1st round STOUSLAND Jacob 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
49 N 1st round HEGGEMSNES SIMONSEN Anders 2006 M NOR Njård Fekting (NOR)
50 N 1st round LARSEN Leander 2006 M NOR Drammen FK (NOR)
51 N 1st round LUNDHAUG Walter 2006 M NOR Njård Fekting (NOR)
52 N 1st round LAVOLD Alfred 2005 M NOR Sandefjord FK (NOR)
53 N 1st round MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans 2006 M NOR Njård Fekting (NOR)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
2 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
5 N KALININAS Leonardas 2000 M LTU
6 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
7 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
8 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
10 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
12 N SEPP Tony 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
13 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
14 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
16 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
17 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
18 N DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
19 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
20 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
22 N STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
22 N WESTGAARD Morten Isaksen 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
24 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
25 N KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
26 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
27 N POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
29 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
30 N OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
31 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
32 N BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
33 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
34 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
35 N EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
36 N FLO Andreas 2002 M NOR Stavanger FK (NOR)
37 N OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
38 N TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
39 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
40 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
41 N SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
42 N STORMARK Christoffer 2002 M NOR Bergens FK (NOR)
43 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
44 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
45 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
46 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
47 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
47 N TAMOSIUNAS Aidas 2004 M LTU
49 N SAPOVALOV Evgeniy 2000 M LTU
50 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
50 N HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
52 N LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
53 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
54 N ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
55 N LAO Mattias 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
56 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
57 N GÖTHLIN Gustav 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
58 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
58 N KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
60 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
61 N LOZENKO Makar 2003 M LTU
62 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
63 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
64 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
65 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
66 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
67 N KERÄNEN Miika 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
68 N SKOGERBOE Andreas 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
69 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
70 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
71 N NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
72 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
73 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
74 N SOMMERNES Herman Elguren 2001 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
75 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
76 N GERM Richard 2004 M EST En Garde Haapsalu (EST)
77 N HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
78 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
79 N FILON Demjan 2003 M LTU
80 N IRGENS-JENSEN Eirik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
81 N 1st round CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
81 N 1st round ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
83 N 1st round WIE BENDIXEN August 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
83 N 1st round ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
85 N 1st round GRINNEN Benjamin 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
86 N 1st round ERIKSSON Isak 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
87 N 1st round TUNKLEV Edmund 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
88 N 1st round HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
89 N 1st round LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
90 N 1st round PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
91 N 1st round KNIVE Jesper S. 2000 M NOR Sandefjord FK (NOR)
92 N 1st round SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
92 N 1st round SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
94 N 1st round DAHLE CRANNER Jens 2002 M NOR Stavanger FK (NOR)
95 N 1st round STORM-GRAN Jens Joakim 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
96 N 1st round NIELSEN Fredrik R. 2000 M NOR Sandefjord FK (NOR)
97 N 1st round WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
0 F 1st round RAGHAV MOHAN Dhruva 2004 M NOR Sandefjord FK (NOR)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PROSINA Sofija 1900 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
2 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU
3 N ZARONSKYTE Liepa 2006 F LTU Gintarine spaga (LTU)
5 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
6 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
7 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
8 N VIDEBÆK CHRISTENSEN Julie 2005 F DEN Glostrup FK (DEN)
9 N IRICIAN Urte 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
10 N PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
11 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
12 N SEERO Jana 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
13 N MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
14 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
15 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
16 N TALLIS Claribella 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
17 N 1st round WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
18 N 1st round PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 N 1st round INGEBRIGSTEN USTAD Nora 2005 F NOR Trondheim FK (NOR)
20 N 1st round HELLEBØ Elsa 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
21 N 1st round RENDA Eden Rose 2005 F USA FFF Stockholm (SWE)
22 N 1st round SELINGER Mie 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
3 N ORLOVA Marija 2003 F LAT
3 N SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
5 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
7 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
8 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
9 N STAVICKAJA Ivona 2001 F LTU
10 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
11 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
13 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
14 N KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
15 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
16 N SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
17 N TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
19 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
20 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
21 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
22 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
23 N MALVIK Katherina 2000 F NOR Titan Fekteklubb (NOR)
24 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
25 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
26 N GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
27 N STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
28 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
29 N WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
30 N SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
31 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
32 N SENIUTAITE Aiste 2002 F LTU
33 N BER Vanessa 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
34 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
35 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
36 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
38 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
39 N KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
40 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
41 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
42 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
43 N STRUCK Henrike 2004 F NOR Trondheim FK (NOR)
44 N POLJAKOVA Andreane 2002 F EST Pohjakotkas (EST)
45 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
46 N SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
47 N FRIVIK Mia 2000 F NOR Njård Fekting (NOR)
48 N RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
49 N JARUSEVICIUTE Ema 2002 F LTU
50 N NUKSA Armina 2003 F NOR Njård Fekting (NOR)
51 N KLOSTER Chiara 2004 F NOR Bygdø FK (NOR)
52 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
53 N 1st round FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
54 N 1st round HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
55 N 1st round NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
56 N 1st round DEMSKYTE Terese 1900 F LTU Gaja-Florete (LTU)
57 N 1st round FATULLAEVA Leila 2004 F NOR Njård Fekting (NOR)
58 N 1st round EEK Michelle 2004 F EST
59 N 1st round RAUKTYTE Egle 2004 F LTU
60 N 1st round CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
61 N 1st round EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
62 N 1st round SCHULTZ Stina 2004 F SWE FKA Trollhättan (SWE)
63 N 1st round EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
64 N 1st round FRIVIK Victoria 2000 F NOR Njård Fekting (NOR)
65 N 1st round CARLANDER Elias 2001 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
66 N 1st round BJØRNSTAD Victoria 2001 F NOR Drammen FK (NOR)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
2 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
3 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 N ORLOVA Marija 2003 F LAT
5 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
7 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
8 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
9 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
10 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
11 N PROSINA Sofija 1900 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
12 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
13 N SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
14 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
15 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
16 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
17 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
18 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
19 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
20 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
21 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
22 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
23 N BER Vanessa 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
24 N FATULLAEVA Leila 2004 F NOR Njård Fekting (NOR)
25 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
26 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
27 N WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
28 N KLOSTER Chiara 2004 F NOR Bygdø FK (NOR)
29 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU
30 N PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
31 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
32 N MONTONEN Jaana 2004 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
33 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
34 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
35 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
36 N SCHULTZ Stina 2004 F SWE FKA Trollhättan (SWE)
37 N RAUKTYTE Egle 2004 F LTU
38 N VIDEBÆK CHRISTENSEN Julie 2005 F DEN Glostrup FK (DEN)
39 N KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
40 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
41 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
42 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
43 N NUKSA Armina 2003 F NOR Njård Fekting (NOR)
44 N ZARONSKYTE Liepa 2006 F LTU Gintarine spaga (LTU)
45 N HELLEBØ Elsa 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
46 N SEERO Jana 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
47 N 1st round KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
48 N 1st round IRICIAN Urte 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
49 N 1st round INGEBRIGSTEN USTAD Nora 2005 F NOR Trondheim FK (NOR)
49 N 1st round NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
51 N 1st round STRUCK Henrike 2004 F NOR Trondheim FK (NOR)
52 N 1st round EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
53 N 1st round PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
54 N 1st round TALLIS Claribella 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
55 N 1st round HOLM Lärke 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
56 N 1st round MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
57 N 1st round EEK Michelle 2004 F EST
58 N 1st round CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
59 N 1st round SELINGER Mie 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)

Epee Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
1 N      
1 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
1 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
1 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
2 N KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
2 N TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N      
2 N SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
3 N      
3 N SENIUTAITE Aiste 2002 F LTU
3 N STAVICKAJA Ivona 2001 F LTU
3 N SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
3 N JARUSEVICIUTE Ema 2002 F LTU
4 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
4 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
4 N RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
4 N      

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
2 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
5 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
10 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 N DRAJEV Daniel 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
12 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
13 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
14 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
15 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU
16 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
17 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
18 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
19 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
20 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
21 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
23 N GRANDAL Adrian 2004 M NOR Nesodden Fekting (NOR)
24 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
25 N GÖTHLIN Gustav 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
26 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
27 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
28 N SEIKO Pontus 2004 M SWE WFF Örebro (SWE)
29 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
30 N TAMOSIUNAS Aidas 2004 M LTU
31 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
32 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
33 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
34 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
35 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
36 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
37 N SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
38 N ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
39 N TUNKLEV Edmund 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
40 N SKADINS Arturs 2005 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
41 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
42 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
44 N BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
45 N KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
46 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
47 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
47 N GRINNEN Benjamin 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
49 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
50 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
51 N ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
52 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
53 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
54 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
55 N ERIKSSON Isak 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
56 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
56 N GERM Richard 2004 M EST En Garde Haapsalu (EST)
58 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
59 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
60 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
61 N HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
62 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
63 N AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)
63 N LOZENKO Makar 2003 M LTU
65 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
66 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
67 N BREIVIK Viktor Jarl Hagen 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
68 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
69 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
70 N FILON Demjan 2003 M LTU
71 N PALMQVIST Elias 2003 M SWE AFiL Lund (SWE)
72 N CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
73 N KONOVALOVS Jevgenijs 1900 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
74 A FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
75 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
76 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
77 N IRGENS-JENSEN Eirik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
78 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
79 N DE VITA Gianmaria 2006 M ITA Stavanger FK (NOR)
80 N PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
81 N 1st round BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
82 N 1st round CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
82 N 1st round FURENES Filip 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
84 N 1st round SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
84 N 1st round PAASKESEN Viggo Kragh 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
86 N 1st round SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
87 N 1st round GAILIS Archibalds 2006 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
88 N 1st round POUSETTE Charlie 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
89 N 1st round HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
90 N 1st round WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
91 N 1st round RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
92 N 1st round ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT
93 N 1st round FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
93 N 1st round REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
95 N 1st round VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
96 N 1st round LESKOVSKY Ulrik Engedahl 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
97 N 1st round FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
98 N 1st round SAPOVALOV Evgeniy 2000 M LTU
99 N 1st round SKOGERBOE Andreas 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
100 N 1st round MOE LUMB Tristan 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
101 N 1st round NORDENSKJÖLD Frans 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
102 N 1st round WITTNER Jørgen 2006 M NOR Trondheim FK (NOR)
0 F 1st round LARSEN Leo 2004 M NOR Sandefjord FK (NOR)
0 F 1st round RAGHAV MOHAN Dhruva 2004 M NOR Sandefjord FK (NOR)

Epee Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
1 N      
1 N STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
1 N EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
1 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
2 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
2 N SEPP Tony 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N      
3 N      
3 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
3 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
4 N      
4 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
4 N OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
4 N KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
4 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
5 N OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
5 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
5 N DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
5 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
5 N