Back to list

Results

Westend-Grand Prix
HUN Budapest
March 6, 2020 - March 8, 2020

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
2 N BOREL Yannick 1988 M FRA
3 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
3 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
5 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
6 N TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
7 N BERTA Daniel 1994 M HUN BHSE (HUN)
8 N PETERDI Andras 1988 M HUN BHSE (HUN)
9 N HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
10 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
11 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
12 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
13 N MA Segeon 1994 M KOR
14 N CORRENTI Baptiste 1994 M FRA TRAPPES (FRA)
15 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
16 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
17 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
18 N SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
19 N VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
20 N NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
21 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
22 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
23 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
24 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
25 N KANO Koki 1997 M JPN
26 N SONG Jae Ho 1990 M KOR
27 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
28 N PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
29 N IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
30 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
31 N LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
32 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
33 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN BHSE (HUN)
34 N PARK Sangyoung 1995 M KOR
35 N REDLI Andras 1983 M HUN BHSE (HUN)
36 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
37 N GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
38 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
39 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
40 N MOHSEN Mahmoud 1995 M EGY
41 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
42 N UYAMA Satoru 1991 M JPN
43 N BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
44 N FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
45 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
46 N ITO Inochi 1990 M JPN
47 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
48 N HEREY Anatolii 1989 M UKR
49 N SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
50 N FARDZINOV Alan 1995 M RUS
51 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
52 N WANG Zijie 1996 M CHN
53 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
54 N VISMARA Federico 1997 M ITA
55 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
56 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
57 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
58 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
59 N ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
60 N TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
61 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
62 N RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
63 N OSMAN-TOUSON Maruan 2002 M HUN BVSC (HUN)
64 N GONZALEZ Rodrigo 1997 M CHI
65 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
66 N HADZIC Alen 1991 M USA
67 N ROA Hernando 1995 M COL
68 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
69 N BAKOS Balint 1997 M HUN Vasas (HUN)
70 N ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
71 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
72 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
73 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
74 N BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
75 N MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
76 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
76 N ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
76 N BOUZAID Alexandre 1981 M SEN
79 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
80 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
81 N LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
82 N HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
83 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
84 N CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
85 N STASZULONEK Bartosz 1997 M POL Piast Gliwice (POL)
86 N LUGO Grabiel 1996 M VEN
87 N GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
88 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
89 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
90 N BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
91 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
92 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
93 N SHI Gaofeng 1992 M CHN
94 N LAN Minghao 1996 M CHN
95 N DILIBERTO Luca 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
96 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
97 N KUROCHKIN Andrey 1996 M RUS
98 N GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
98 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
100 N HAMILTON-MEIKE Jonathan 2002 M HUN Vasas (HUN)
100 N NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
102 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
103 N BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
104 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
105 N KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
106 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
107 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
108 N BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 M CAN
109 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA
110 N RUDYKH Daniil 1999 M RUS
111 N KOMATA Akira 1998 M JPN
112 N BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
113 N BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
114 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
115 N LIMARDO Jesus 1996 M VEN
116 N ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
117 N MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
118 N JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
118 N KIM Hyunwoo 1993 M KOR
120 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
121 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
122 N KOSTKA Karol 1986 M POL AZS AWF Krakow (POL)
122 N PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
124 N MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
124 N KAULL James 1991 M USA
126 A FENYVESI Csaba 1996 M HUN Vasas (HUN)
127 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
128 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
128 N NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
128 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
131 N GUNPUT Satya 1991 M MRI Leon Paul Epee Club (GBR)
132 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
133 N BAUDUNOV Khasan 2001 M UZB
133 N SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
135 N DONG Chao 1988 M CHN
136 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
136 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
138 N GAVALDA Eugeni 1996 M ESP SEA-T (ESP)
139 N KWON Jaeseon 1998 M KOR
140 N NG Ho Tin 1996 M HKG
141 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
142 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
143 N CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
144 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
145 N ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
146 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
147 N KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA (HUN)
148 N AN Sung Ho 1985 M KOR
149 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
150 N YU Lefan 1998 M CHN
151 N BRUEV Georgiy 1997 M RUS
152 N PONCIN Nicolas 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
153 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
153 N COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth FC (GBR)
155 N PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
156 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
157 N BRATTON Benjamin 1985 M USA
158 N LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
159 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
160 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
161 N HUSSON Geoffroy 1993 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
162 N SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
163 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
164 N TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
165 N THOMPSON Soren 1981 M USA
166 N EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
167 N KRAFT Dennis 1986 M USA
168 N KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
169 N KNYSH Oleg 1997 M RUS
170 N ALIYEV Kanan 1993 M AZE
170 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
172 N HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
172 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
172 N MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
172 N ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
176 N SHUM Lai Hin Fenton 1994 M HKG
177 N KIM Daeeon 1998 M KOR
178 N KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
179 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
180 N PETROV Roman 1991 M KGZ
181 N DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
182 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN Vasas (HUN)
183 N SZILAGYI Adrian Ciprian 1987 M ROU CS Satu Mare (ROU)
184 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
185 N CHAU Chak Hin Nicholas 1995 M HKG
186 N UJVARI Andras 2001 M HUN BHSE (HUN)
187 N MAYNARD Calum 1993 M GBR
188 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
188 N RODNEY Adam 1985 M USA
190 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
191 N HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
192 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
193 N STURGEON William 1994 M GBR Ddraig Wern Gwernyfed (GBR)
194 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
195 N METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
196 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
197 N HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
198 N DEWANDELEER Florian 1996 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
199 N MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
199 N BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
201 N GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock FC (GBR)
202 N KAVVADIAS Savvas 1992 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
203 N HOYLE Jacob 1994 M USA
204 N MAKAROVAS Tomas 1985 M LTU
205 N HO Wai Hang 1996 M HKG
206 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
207 N KHVOROST Maksym 1982 M UKR
208 N CHAKAROV Ilia 1999 M BUL Cherno more 69 (BUL)
209 N TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
210 N KULUEV Nurlan 1991 M KGZ
211 N JUNG Seungho 2002 M KOR
211 N ALVES Goncalo 1998 M POR
213 N JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
214 N KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
215 N DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
216 N NUNEZ Pablo 1993 M CHI
216 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
218 N 1st round SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
218 N 1st round PRYOR Jason 1987 M USA
220 N 1st round NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
221 N 1st round LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
222 N 1st round LEE Jungham 1991 M KOR
222 N 1st round NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
224 N 1st round RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
225 N 1st round HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
226 N 1st round SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
227 N 1st round SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
228 N 1st round MARINOV Kiril 1988 M BUL
229 N 1st round DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
230 N 1st round CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
230 N 1st round ENGLISH Alexander 2000 M AUS
230 N 1st round GASCON Willian 1995 M VEN
230 N 1st round KURZ JORDAN Max 1998 M URU
234 N 1st round MURAKAMI Satoki 1991 M JPN
235 N 1st round WENGLARCZYK Jan 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
236 N 1st round DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
237 N 1st round MAK Lok Man 1997 M HKG
238 N 1st round SMITH Dwight 1987 M USA
239 N 1st round ESPINOZA SANTARIA Renan Andres 1999 M PER
239 N 1st round KAM Chun Ho 1999 M HKG
241 N 1st round HO Hon Kiu 2000 M HKG
241 N 1st round LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
243 N 1st round MILNER Maxton 1992 M GBR
244 N 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
245 N 1st round LAU Ho Chuen 2000 M HKG
246 N 1st round BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
247 N 1st round CIOVICA Lucian 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
248 N 1st round RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
249 N 1st round DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
250 N 1st round DIABATE Keletigui Julien 1996 M MLI BONDY AS (FRA)
251 N 1st round OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
252 N 1st round MATKERIMOV Nazarbek 1996 M KGZ
253 N 1st round BISHOP William 1990 M NZL
254 N 1st round JUNG Minjae 1984 M KOR
255 N 1st round VINNICKY Ariel 1995 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
256 N 1st round JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
257 N 1st round MITRICA Alin 1987 M ROU CSU Craiova (ROU)
257 N 1st round DEAK Istvan 1976 M HUN
259 N 1st round TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
260 N 1st round BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
261 N 1st round MAISONET Hector 1992 M PUR
262 N 1st round HAMOLINE Gautier 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
262 N 1st round HARDI Adam 2002 M HUN PTE-PEAC (HUN)
264 N 1st round VALDERRAMA Jorge 2001 M CHI
264 N 1st round PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
266 N 1st round ROBINSON Seamus 1975 M AUS
266 N 1st round KUDRIAVTSEV Georgii 1999 M UKR
268 N 1st round OPREA Mihail 1998 M ROU LPS Craiova (ROU)
269 N 1st round CAICEDO Fabian 1999 M VEN
269 N 1st round DALE George 2001 M AUS
269 N 1st round FURUTA Ikuo 1997 M JPN
272 N 1st round SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
273 N 1st round YOO Justin 1997 M USA
274 N 1st round SELLS Alexander 2000 M AUS
275 N 1st round MASUDA Yohito 1999 M JPN
275 N 1st round LAW Shiu Chung 1998 M HKG
275 N 1st round VILCEANU Victor 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
278 N 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
279 N 1st round HORVAT Filip 1995 M CRO CAFC Mladost (CRO)
280 N 1st round ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
281 N 1st round ROUSEV Rosislav 1986 M BUL
282 N 1st round GERBOC Jan 1990 M SVK
283 N 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
284 N 1st round TAJIRI Kodai 1999 M JPN
285 N 1st round SANTRAC Danilo 1996 M SRB BMK Beograd (SRB)
286 N 1st round GAVRILUT Daniel 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
287 N 1st round HAYES Isaac 1998 M AUS
287 N 1st round SAMU Peter 1977 M HUN
289 N 1st round EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
290 N 1st round KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
290 N 1st round STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
292 N 1st round VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
293 N 1st round BERNARD Florian 1991 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
294 N 1st round FEROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
295 N 1st round SEET Isaac Kai Xuan 2002 M MAS
296 N 1st round WONG Kevin 1996 M HKG
297 N 1st round CIOBANU Radu 1986 M MDA PST Trier (GER)
298 N 1st round LINSBERGER Michael 1991 M AUT SU Wien 9 (AUT)
298 N 1st round POINTNER Maximilian 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
300 N 1st round HOYER Martin 1967 M CZE
301 N 1st round TEOFILOVIC Rajko 1997 M SRB
302 N 1st round REZNIKOVICH Leonid 1968 M MLT Chelsea Fencing Club (GBR)
303 N 1st round NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
2 N SONG Sera 1993 F KOR
3 N EMBRICH Irina 1980 F EST
3 N NGOM Helene 1993 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
5 N CHOI Injeong 1990 F KOR
6 N RIZZI Giulia 1989 F ITA
7 N SWATOWSKA Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
8 N JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
9 N MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA St. Moritz Fencing Club (SUI)
11 N KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
12 N BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
13 N GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
14 N TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
15 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
16 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
17 N POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
18 N SUN Yiwen 1992 F CHN
19 N KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
20 N HURLEY Kelley 1988 F USA
21 N CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
22 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
23 N BABA Haruna 1997 F JPN
24 N PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
25 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
26 N SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
27 N LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
28 N JUNG Hyojung 1984 F KOR
29 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
30 N LEE Hyein 1995 F KOR
31 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
32 N WASHINGTON Isis 1993 F USA
33 N LIN Sheng 1994 F CHN
34 N KANG Young Mi 1985 F KOR
35 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
36 N ZHU Mingye 1992 F CHN
37 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
38 N HURLEY Courtney 1990 F USA
39 N MUHARI Eszter 2002 F HUN BHSE (HUN)
40 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
41 N SAKOA Gbahi Gwladys 1992 F CIV LIVRY GARGAN (FRA)
42 N CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 N SYVÄLÄ Ilona 1996 F FIN Habda Helsinki (FIN)
44 N ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX CE Sud (LUX)
45 N TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
46 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
47 N NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
48 N PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
49 N FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
50 N BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
51 N EMMENEGGER Manon 1997 F SUI ZFC Zürich (SUI)
52 N HOLMES Katharine 1993 F USA
53 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
54 N PIOVESAN SILVA Patrizia 1994 F VEN Los proceres (VEN)
55 N NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA GCC Graciosa (BRA)
56 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
57 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
58 N TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
59 N SATO Nozomi 1986 F JPN
60 N SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN Vasas (HUN)
61 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
62 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
63 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
64 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
65 N REMBI Lauren 1992 F FRA BONDY AS (FRA)
66 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
67 A KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
68 N NIXON Catherine 1997 F USA
69 N VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA ZFC Zürich (SUI)
70 N ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
71 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
72 N JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
73 N ZUIKOVA Veronika 1994 F EST Tallinna Mook (EST)
74 N CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
75 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
76 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
77 N HESS Gala 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
78 N GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
79 N KIM Hyang Eun 1991 F KOR
80 N LICHAGINA Yulia 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
81 N FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso (BRA)
82 N WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
83 N KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
83 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
85 N GORAM Melissa 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
86 N GUO Zi Shan 2002 F CAN
87 N FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
88 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
89 N SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
90 N LEONARD Ariane 2001 F CAN
91 N WETZKER Laura Katalin 2002 F HUN Vasas (HUN)
92 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
93 N PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
94 N SUZUKI Honami 1994 F JPN
95 N VARVERI Fani 1986 F GRE G.E.FLORINAS (GRE)
96 N OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
97 N ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
98 N TATARAN Amalia 1994 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
99 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
100 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
101 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
102 N MARTINEZ Maria 1983 F VEN
103 N SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
104 N VERMEULE Emily 2001 F USA
105 N BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
106 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
107 N YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
108 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
108 N KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
110 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
111 N CISNEROS Alejandra 1990 F ESP CE-M (ESP)
111 N RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
113 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
114 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
115 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
116 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
117 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
117 N MAVRIKIOU Irina 1984 F CYP AKRITES (GRE)
117 N STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
120 A HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
121 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
122 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
123 N ROLDAN Cynthia 1998 F PER
124 N CHOI Hyojoo 1993 F KOR
125 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
126 N MIZERA Olga 1991 F POL
127 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
128 N BEKEN Solane 2001 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
128 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
130 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
131 N KOMATA Shiori 1995 F JPN
132 N SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
133 N SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
134 N BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
135 N HOU Guangjuan 1994 F CHN
136 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
137 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
137 N KIM Chearin 1999 F KOR
139 N LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
140 N PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
141 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
142 N PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
143 N DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
144 N NABOIU Claudia 1995 F ROU CSM Oradea (ROU)
145 N TOTH Jazmin 2002 F HUN BVSC (HUN)
146 N MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
147 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
148 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
149 N DE PESTEL Amber 1988 F BEL Confrerie Gent (BEL)
150 N OISHI Kanna 1992 F JPN
150 N MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
152 N ALDANA Naiara 1995 F ESP
153 N MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen (HUN)
154 N SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
155 N LAMBERT Regina 1986 F HUN MTK (HUN)
156 N YAMADA Ayumi 1992 F JPN
157 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
158 N HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
159 N KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
160 N TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
161 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
162 N ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
163 N DI TELLA Isabel 1993 F ARG
164 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
165 N HARADA Saki 2000 F JPN
166 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
166 N FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
168 N DOUBOVA Dominika 1990 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
169 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
170 N GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
171 N BARRETT Juliana 1994 F RSA TFS Johannesburg (RSA)
171 N EL KORD Camilia 1988 F MAR
173 N CISNEROS Sofia 1996 F ESP CE-M (ESP)
174 N CSONKA Valeria 1996 F HUN Vasas (HUN)
175 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
176 N CSOMOS Flora 1994 F HUN Vasas (HUN)
177 N MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik (SRB)
178 N SZOMBATH Barbara 1994 F HUN BHSE (HUN)
179 N KOLCZONAY Julia 1995 F HUN FLESS (HUN)
180 N SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
181 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
182 N MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
183 N VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split (CRO)
184 N GUCHMAZOVA Maia 1991 F GEO
185 N KNEZEVIC Katarina 1994 F SRB MK Silni (SRB)
186 N EPEE Laurence 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
187 N KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
188 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
189 N DANCIU Adela 1994 F ROU CSM Oradea (ROU)
190 N HRISTOVA Silvena 2001 F BUL Cherno more 69 (BUL)
191 N VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
192 N SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
192 N LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
194 N 1st round ROH Eunsol 1998 F KOR
195 N 1st round BONITO Fabiana 1994 F POR
196 N 1st round SZABO Laura 1993 F HUN BHSE (HUN)
197 N 1st round DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
198 N 1st round ASIS Lizzie 1992 F VEN
199 N 1st round KHAMIS Yasmine 2006 F USA
200 N 1st round KÜTT Laura 1989 F EST ZFC Zürich (SUI)
200 N 1st round TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
202 N 1st round BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
203 N 1st round ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
204 N 1st round ZAKHARENKO Antonina 2000 F RUS
205 N 1st round SEKER Ilgin Betul 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
206 N 1st round TOVAR KARAINDROS Oriana 1998 F COL
207 N 1st round BLACH Blanka 1991 F POL
208 N 1st round SBARCIA Raluca Cristina 1989 F ROU CSU Craiova (ROU)
209 N 1st round SERAPINAITE Emilija 1995 F LTU MK Musketiri (CRO)
210 N 1st round BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
211 N 1st round KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS (HUN)
212 N 1st round LUGO Eliana 1985 F VEN
213 N 1st round REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FU Mödling (AUT)
214 N 1st round PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
215 N 1st round SZE Ka Yan 1988 F CAN
216 N 1st round DOIG CALDERON Maria Luisa 1991 F PER
217 N 1st round CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
218 N 1st round PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FU Linz (AUT)
219 N 1st round KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
220 N 1st round MO Victoria 1988 F USA
221 N 1st round SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
222 N 1st round BUKOCZKY Bianka 1988 F HUN Vasas (HUN)
223 N 1st round VON DADELSZEN Emma 1997 F CAN
223 N 1st round MIN Ji Won 1999 F KOR
225 N 1st round KUROKI Yume 1994 F JPN
225 N 1st round FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen (HUN)
227 N 1st round RAMIREZ PEGUERO Violeta 1986 F DOM
228 N 1st round JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
229 N 1st round COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
229 N 1st round KESAEVA Marina 1999 F RUS
231 N 1st round ZAKIRCHENKO Maria 1996 F GEO
232 N 1st round ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
233 N 1st round PEREIRA Ines 1989 F POR
234 N 1st round OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
235 N 1st round SOUTHERN Emily 1994 F GBR
236 N 1st round JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
237 N 1st round ZHONKINA Fatima 1996 F RUS
238 N 1st round DIONGUE Ndeye Binta 1988 F SEN
239 N 1st round DVININA Valeriia 1993 F GEO
240 N 1st round SAITO Ayumu 1996 F JPN
241 N 1st round NESBITT Hannah 1996 F GBR
241 N 1st round NARITA Ruka 2000 F JPN
241 N 1st round ALVES Marta 2000 F POR
244 N 1st round BESTER Natania 2000 F RSA TUKS Pretoria (RSA)
244 N 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
246 N 1st round STANIER Lydia 1997 F GBR
246 N 1st round JOHNSON Lucy 1994 F IRL
246 N 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
249 N 1st round MULLEN Alisha 1996 F IRL
250 N 1st round TAMAYO PACHON Angela Maria 1998 F COL
251 N 1st round DENINSKA Ventsislava 1994 F BUL Sofia (BUL)
251 N 1st round VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
253 N 1st round TOTHMATYAS Zsofia 2002 F HUN Vasas (HUN)
254 N 1st round LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
255 N 1st round FREDERIKSEN Mia Maja 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
256 N 1st round OLSEN Sofie Helene 1993 F DEN Trekanten København (DEN)
257 N 1st round VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
258 N 1st round HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
F 1st round VIE Natalie 1986 F USA
F 1st round SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
F 1st round SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
F 1st round MUCSI Anna Maria 2002 F CAN
F 1st round GOH Bee Hooi 1982 F MAS
F 1st round CHATZISARANTOU Nikoletta 1997 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
F 1st round CAICEDO GRUESO Eliana 1993 F COL
F 1st round BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
F 1st round ZAMACHOWSKA Aleksandra 1995 F POL KKS Krakow (POL)
F 1st round BASSA Francesca 1991 F USA