Back to list

Results

11. Etropolski’s sabre
BUL Sofia
November 16, 2019 - November 17, 2019

Sabre Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N WILLIAMS Chloe 2004 F USA
1 N CAO Stephanie 2003 F USA
1 N GUTHIKONDA Nithya 2003 F USA
1 N DIPERNA Chiara 2003 F USA
2 N UKRAINE       UKR
2 N BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
2 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
2 N POLONKA Sofiya 2005 F UKR Nikolaev (UKR)
2 N GOLOVKINA Sofiia 2005 F UKR KIEW (UKR)
3 N USA 2       USA
3 N WU Erica 2004 F USA
3 N FOUR-GARCIA Madison 2004 F USA
3 N SULLIVAN Siobhan 2005 F USA
3 N DELSOIN Chelsea 2005 F USA
4 N TURKEY       TUR
4 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
4 N KERKESER Maya 2004 F TUR
4 N MACIT Serra 2005 F TUR
4 N SOYAK BELIZ 2004 F TUR
5 N HUNGARY       HUN
5 N MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC (HUN)
5 N FENYOSI Zita 2003 F HUN Vasas (HUN)
5 N KESZEI Kira 2003 F HUN Vasas (HUN)
5 N SPIESZ Anna 2005 F HUN
6 N ROMANIA       ROU
6 N BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
6 N DUMITRU Catinca 2005 F ROU
6 N ALEXE Maria 2005 F ROU
6 N POPA Patricia 2005 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
7 N TURKEY 2       TUR
7 N ARSLAN Gul 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
7 N ERDAGLI Yagmur 2004 F TUR
7 N AYDOGAN Delfinsu 2003 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
7 N KURT Zeynep 2003 F TUR PARS ESK SK (TUR)
8 A RUSSIA       RUS
8 A POPOVA Evelina 2004 F RUS
8 A KUZNETSOVA Maria 2003 F RUS
8 A KOZHUKHOVA Sofiia 2003 F RUS
8 A MUSTAFINA Darya 2003 F RUS
9 N ROMANIA 2       ROU
9 N STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
9 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
9 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 N STAN Amalia 2005 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
10 N TURKEY 3       TUR
10 N ERDAGLI Damla 2004 F TUR
10 N AKSEL Sude 2004 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
10 N KOCER Ezgi 2005 F TUR
10 N CERMEN Alara 2006 F TUR
11 N ROMANIA 4       ROU
11 N DANCIU Vanessa 2003 F ROU CSM Brasov (ROU)
11 N BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
11 N CIOBANU Roberta 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
11 N DOBROGEAN Bianca 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
12 N GREAT BRITAIN       GBR
12 N LIU Zara 2003 F GBR
12 N CRAZE Lexie 2005 F GBR
12 N BRIERLEY Bethany 2005 F GBR
12 N WESTWELL Amy 2004 F GBR
13 N GREAT BRITAIN 2       GBR
13 N JANE Melissa 2005 F GBR
13 N BLACKLEDGE Eleanor 2006 F GBR
13 N SAUNDERS Nicole 2004 F GBR
14 A BULGARIA       BUL
14 A SHAVARSH Viktoria 2003 F BUL
14 A KOKALOVA Ralitsa 2003 F BUL
14 A MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
14 A MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
15 N UKRAINE 2       UKR
15 N SAVCHUK Kateryna 2003 F UKR
15 N VASYLENKO Natalia 2005 F UKR
15 N POSHELIUZNA Kateryna 2006 F UKR
16 N RUSSIA 2       RUS
16 N SUDAKOVA Elizaveta 2003 F RUS
16 N SERGEEVA Milena 2003 F RUS
16 N ZAKHAROVA Daria 2003 F RUS
16 N SALABAY Yulia 2004 F RUS
17 N TURKEY 4       TUR
17 N OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
17 N DUVAN Irmak 2004 F TUR
17 N ALKAYA Begum 2005 F TUR
17 N ULUSALOGLU Isil 2003 F TUR TED SK (TUR)
18 N GREAT BRITAIN 3       GBR
18 N LINDSAY Lucie 2006 F GBR
18 N KAYE Guinevere 2004 F GBR
18 N WILSON-SMITH Charlotte 2003 F GBR Salle Ossian (GBR)
19 N UKRAINE 3       UKR
19 N KIVALO Olga 2004 F UKR
19 N BAHLAI Dana 2004 F UKR Nikolaev (UKR)
19 N MORENETS-KUBANSKA Valeria 2005 F UKR
20 N TURKEY 5       TUR
20 N GUR Bilge Su 2004 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
20 N SISIK Pinar Miray 2005 F TUR
20 N DUS Duru 2005 F TUR
20 N ORUNCAK Defne Lal 2005 F TUR
21 N GREECE       GRE
21 N KEFALA Konstantina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
21 N PAPATHEODOROU Antonia Argyro 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
21 N PAPADA Anna Iosifina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
22 N UKRAINE 4       UKR
22 N TURCHANINOVA Olena 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
22 N TULCHEVSKAN Anzhelika 2006 F UKR
22 N NECHAI Olha 2005 F UKR
23 N ROMANIA 5       ROU
23 N COJOCARU Maria 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
23 N MARTINAS Maria 2004 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
23 N CARP Daria 2005 F ROU CSM IASI (ROU)
23 N NEAGU Teodora 2004 F ROU CSM IASI (ROU)
24 N GREECE 2       GRE
24 N THEODOSI Vasiliki 2005 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
24 N GOGOU Eleni Lydia 2004 F GRE PANELLINIOS (GRE)
24 N KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
25 N GREECE 3       GRE
25 N LIVANOU Eirini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
25 N LYTINA Ekaterini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
25 N GAZEPIDI Maria Eleni 2004 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
26 N ROMANIA 6       ROU
26 N MITRUS Alexandra 2006 F ROU
26 N SERBANOIU Andreea 2005 F ROU
26 N CRACIUN Ioana 2005 F ROU
26 N MOROIANU Laura 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
27 N GREECE 4       GRE
27 N TSAOUSI Lida 2005 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
27 N CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
27 N PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
28 N BULGARIA 2       BUL
28 N GRIGOROVA Zornitsa 2003 F BUL
28 N PETKOVA Daniela 2006 F BUL
28 N KOSTADINOVA Tanya 2003 F BUL
28 N BOYADZHIEVA Alexandra 2005 F BUL
29 N GREECE 5       GRE
29 N APOSTOLOPOULOU Christina 2006 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
29 N BOUBOUKI Artemis 2003 F GRE PANELLINIOS (GRE)
29 N CHATZIKOKKINOU Aikaterini Maria 2006 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
30 N BULGARIA 3       BUL
30 N EGYPT       EGY
30 N AUSTRIA       AUT
30 N ALI Yassmin 2004 F EGY
30 N ELBAKRY Jana 2004 F EGY
30 N MEDHAT ELBAKRY Jana 2003 F EGY
30 N SHOUMAN Sara 2003 F EGY
30 N MALI Meta 2005 F SLO SAB Kamnik (SLO)
30 N CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
30 N SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
30 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
30 N ZAHARINOVA Gabriela 2003 F BUL Korsar (BUL)
30 N NIKOLOVA Mihaela 2005 F BUL Korsar (BUL)
30 N ATANASOVA Kalina 2006 F BUL
30 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
33 N GREAT BRITAIN 4       GBR
33 N MALTMAN Heather 2004 F GBR
33 N SIMON Rachel 2003 F GBR
33 N SMITH Amber 2004 F GBR
34 N GREECE 6       GRE
34 N PSOFAKI Danai-Pigi 2006 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
34 N MOUTOPOULOU Evangelia 2005 F GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
34 N KONTOGIORGI Ismini 2004 F GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
35 N BULGARIA 5       BUL
35 N BULGARIA 4       BUL
35 N BRANDAO Alina 2004 F BUL
35 N PICARD Alexandra 2004 F BUL
35 N SEREGINA Yana 2006 F BUL
35 N SPASOVA Natalia 1899 F BUL
35 N KRASTEVA Vasilena 2006 F BUL
35 N GREGORY Alex-Beatrice 2003 F BUL
35 N GEORGIEVA Mariel 2006 F BUL
35 N MEDARSKA Sofia A. 2005 F BUL

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
2 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
3 N HARLEY Colby 2004 M USA
3 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
5 N LIM Ryan 2003 M USA
6 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
7 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
8 N WILLIAMS Nolan 2003 M USA
9 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
10 N KISIN Nikita 2003 M RUS
11 N HONG Marshall Qin-Xu 2003 M CAN
12 N SZABO Marton 2003 M HUN Kertvaros (HUN)
13 N CALLAHAN Jaden 2004 M USA
14 N GVADZABIA Georgiy 2003 M RUS
15 N HARVEY Nicholas 2003 M USA
16 N MANIN Lev 2003 M RUS
17 N LIN John 1986 M USA
18 N PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC (HUN)
19 N CHAN Phu Xien 2003 M SGP SSP (SGP)
20 N MEDVEDEV Ivan 2003 M RUS
21 N LIMB Matthew 2004 M USA
21 N SPITSYN Nikolai 2003 M RUS
23 N CHUKIN Daniil 2003 M RUS
24 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
25 N SAKHAMURI Surya 2004 M USA
26 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
27 N HAMMER Peter 2003 M USA
28 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
29 N KIM Minwook 2003 M KOR
30 N GEFELL Andrew 2003 M USA
31 N DAN Wei Zuo 2004 M SGP
32 N ELBOGDADLY Fares 2005 M EGY
33 N MORAN Yago 2003 M ESP
34 N HILTON Ethan 2003 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
35 N DHINGRA Gian 2005 M USA
36 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
37 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
38 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC (HUN)
39 N MIHNEA Andrei 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
40 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
41 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
42 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
42 N AVARKESZI Daniel 2004 M HUN BVSC (HUN)
44 N COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
45 N TOTH Bertalan 2004 M HUN
46 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School FC (GBR)
47 N FLIRT Vladislav 2003 M RUS
48 N ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN NTE (HUN)
49 N MEKESHKIN Mark 2004 M RUS
50 N SAMOKHVALOV Gleb 2003 M RUS
51 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
52 N KUCHERENKO Rostislav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
53 N DEZHNEV Maksim 2003 M RUS
54 N GASZNER Adam 2004 M HUN BVSC (HUN)
55 N ENGELBRECHT Patrik 2003 M HUN
56 N JEFFORDS Alexander 2004 M USA
56 N LEVIEV Daniel 2003 M BUL
58 N BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
59 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
60 N DENNER Lysander 2004 M USA
61 N LILOV Neil 2004 M USA
62 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
63 N WALTER JI Cody 2006 M USA
64 N GHEORGHE Rares 2005 M ROU
65 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
66 N KIM Avery 2004 M USA
67 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
68 N KUMUK Kuzey 2004 M TUR
69 N MAKAROV Dmitriy 2003 M RUS
70 N BRITVIN Aleksandr 2003 M RUS
71 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
72 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
73 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
74 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
74 N KATUS Donát 2004 M HUN TFSE (HUN)
76 N ALLEN Samuel 2004 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
77 N CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
78 N LUKASHENKO Darii 2005 M UKR
79 N MARTIN Henry 2005 M GBR
80 N CIDU Iustin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
81 N ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
82 N EMIROGLU Burak Efe 1900 M TUR
83 N SEMENOV Yegor 2003 M UKR KIEW (UKR)
84 N MAROUF Eyad 2003 M EGY
85 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
85 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
87 N HUNYADY Daniel 2003 M HUN Vasas (HUN)
88 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
89 N HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
89 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC (HUN)
89 N DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
92 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
93 N BIRO Huba 2005 M HUN
94 N TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
95 N CAGLAYAN Kerem 2005 M TUR
96 N ISMANA Teodor 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
97 N NORRIS Roman 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
97 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
99 N JURKOVICH Balazs 2003 M HUN
100 N DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
101 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
102 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
103 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR Nikolaev (UKR)
104 N HRISTOV Hristo 2003 M BUL
105 N DOVLETOV Ilyas 2003 M RUS
106 N BOLTON Braydon 2003 M USA
106 N ROMANOS Ioannis 2004 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
108 N COVALIU Vlad 2005 M ROU
109 N STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
110 N BANYAY Endre Marcell 2004 M HUN
111 N OLYSHEVETS Ihor 2007 M UKR
112 N KOHARI Tamas 2003 M HUN UTE (HUN)
113 N LYTVYNENKO Oleksii 2004 M UKR
114 N WOODWARD Zachary 2005 M GBR
115 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
116 N HEGYI Barnabas 2004 M HUN
117 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
118 N SZABO Matyas 2003 M HUN
119 N FIDLER Nathaniel 2003 M GBR
120 N USEN Hamza Yigit 2003 M TUR
121 N KOVALEV Egor 2003 M RUS
122 N RAUT Thomas 2003 M GBR
123 N KOPMAZ Egemen 2003 M TUR
124 N FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
125 N SAVINOV Yaroslav 2004 M RUS
126 N DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
127 N DERGACHEV Aleksandr 2004 M RUS
128 N LEE Legolas Zhao Yu 2003 M SGP
129 N VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
130 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
130 N AKINYOSOYE Folayemi 2004 M GBR
132 N LUPU Nicolas 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
133 N LINDSAY Daniel 2003 M GBR
134 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
135 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FU Mödling (AUT)
135 N CHOI Hyun Seok 2004 M KOR
137 N ROZVAZHAYEV Alejandro 2003 M UKR
137 N DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
139 N OZTURK Alkim 2005 M TUR
140 N CHATZICHRISTOS Vasilis-Eric 2005 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
141 N MYNORS George 2003 M GBR
142 N ALEKSANDROV Ivaylo 2003 M BUL
143 A CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
144 N RADU Luca 2005 M ROU
145 N KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
146 N EVA Alexandru 2006 M ROU
147 N SEMENOV Maksym 2003 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
148 N VIGH Benedek 2004 M HUN
149 N ZAKUTNII Stanislav 2005 M UKR
150 N MARKUNIN Ihor 2004 M UKR
151 N KORKUT Mehmet Kuzey 2004 M TUR
152 N 1st round DEVOS Jurre 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
152 N 1st round FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
154 N 1st round KUVLIEV Valentin 2003 M BUL
155 N 1st round STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
156 N 1st round KRASNOVYD Roman 2005 M UKR KIEW (UKR)
157 N 1st round PANEV Alexander 2004 M BUL
157 N 1st round DVILANSKY Shachar 2006 M ISR
159 N 1st round SLASTIN Andrii 2005 M UKR KIEW (UKR)
160 N 1st round ZELENSKYI Illia 2004 M UKR
161 N 1st round LALOV Mihail 2003 M BUL
162 N 1st round KAMEN Jerkov 2005 M BUL
163 N 1st round KOLBEINSSON Hafsteinn Yngvi 2004 M ISL FC Reykjavik (ISL)
164 N 1st round VARGA Zalan 2004 M HUN
165 N 1st round ASIROK Ensar Yigit 2004 M TUR
166 N 1st round GURAM Rekhviashvili 2005 M GEO
167 N 1st round HRISTOV Kamen 2005 M BUL
168 N 1st round TAKES Bora 2006 M TUR
169 N 1st round KHASIYEV Aykhan 2005 M AZE
170 N 1st round MANESIOTIS Panagiotis 2005 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
171 N 1st round STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
172 N 1st round KOLOBAIEV DMYTRO 2005 M UKR Netishyn (UKR)
173 N 1st round SEMENOV Oleksandr 2005 M UKR
174 N 1st round VELIKOV Veselin 2004 M BUL
175 N 1st round IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
176 N 1st round MIHAYLOV Simeon 2003 M BUL CSKA (BUL)
177 N 1st round KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
177 N 1st round EFTYCHIADIS Athanasios 2006 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
179 N 1st round VIDAR Alexander 2005 M ISL FC Reykjavik (ISL)
180 N 1st round FLOREZ DE VARGAS Jaime 2004 M ESP SAMA-M (ESP)
181 N 1st round ROKHLIN Sagi 2005 M ISR
181 N 1st round KRISTMANNSSON Jakob 2004 M ISL
183 N 1st round ARIN Necati Arman 2003 M TUR
184 N 1st round PASCHALIDIOGLOU Synodinos 2006 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
184 N 1st round BAYRAKTAR Mehmet Omer 2005 M TUR
186 N 1st round VOLCKAERT Cédric 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
187 N 1st round KOLIMECHKOV Radko 2003 M BUL Levski (BUL)
187 N 1st round KATSIGIANNIS Ioannis 2006 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
189 N 1st round PETROV Petar 2004 M BUL
190 N 1st round HADJILAZOV Mihail 2004 M BUL
191 N 1st round PERGAMALIS Nikolaos Angelos 2007 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
192 N 1st round PREDARIS Vasileios 2005 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
193 N 1st round STRAGALIS Theodoros 2004 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
194 N 1st round GENKOV Aleks 2005 M BUL
195 N 1st round KALOUTAS Filippos 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
196 N 1st round PAVLOV Pavel 2003 M BUL
196 N 1st round DANNEELS Birgen 2005 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
198 N 1st round SUSTAR Andrej 2005 M SLO SAB Kamnik (SLO)
199 N 1st round MACOVEI Razvan 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
200 N 1st round MILENKOVIC Vidan 2003 M SRB
200 N 1st round KORNILOV Artem 2004 M UKR
200 N 1st round KOKKOS Panagiotis 2004 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
200 N 1st round KOCSIS Marton 2004 M HUN
204 N 1st round WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
205 N 1st round DILKOV Kamen 2003 M BUL
205 N 1st round PROSSÉ Art 2007 M BEL Sabre Noir (BEL)
205 N 1st round METALLINOS Christos 2006 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
208 N 1st round SIMEONOV Boris 2005 M BUL
208 N 1st round VRHOVSEK Val 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
208 N 1st round DREPANOPOULOS Panagiotis 2004 M GRE PANELLINIOS (GRE)
208 N 1st round DVILANSKY Shachar 2006 M ISR
212 N 1st round LAZOV Dimitar 1900 M BUL
F 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIM Zoe 2004 F USA
2 N KOROLEVA Alina 2003 F RUS
3 N GUTHIKONDA Nithya 2003 F USA
3 N KOVACS Zsanett 2005 F HUN
5 N SULLIVAN Siobhan 2005 F USA
6 N DIPERNA Chiara 2003 F USA
7 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
8 N KEFALA Konstantina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
9 N JOHNSON Honor 2003 F USA
10 N FOUR-GARCIA Madison 2004 F USA
11 N LEE Alexandra 2005 F USA
12 N CAO Stephanie 2003 F USA
13 N POSSICK Lola 2005 F USA
14 N BULUKOVA Veronika 2004 F RUS
15 N KUZNETSOVA Maria 2003 F RUS
16 N KOBRA Virag 2003 F HUN BVSC (HUN)
17 N SKARBONKIEWICZ Magda 2005 F USA
18 N CHIN Erika 2004 F USA
19 N KOZHUKHOVA Sofiia 2003 F RUS
20 N SPIESZ Anna 2005 F HUN
21 N MUSTAFINA Darya 2003 F RUS
22 N TONG Kunling 2004 F USA
23 N SUDAKOVA Elizaveta 2003 F RUS
24 N DELSOIN Chelsea 2005 F USA
25 N ILYINA Kira 2003 F RUS
26 N BRIERLEY Bethany 2005 F GBR
27 N LU Vivian 2003 F USA
28 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
29 N HE Charlotte 2003 F USA
30 N BATA Edua 2003 F HUN GEAC (HUN)
31 N FREEDMAN Janna 2006 F USA
32 N SHAVARSH Viktoria 2003 F BUL
33 N KESZEI Kira 2003 F HUN Vasas (HUN)
34 N ANTIPOVA Ekaterina 2003 F RUS
35 N SEW Rebekah 2005 F SGP
36 N STAN Amalia 2005 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
37 N OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
38 N POPOVA Evelina 2004 F RUS
39 N WESTWELL Amy 2004 F GBR
40 N STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
41 N BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
42 N OKUTINA Angelina 2003 F RUS
43 N MARTINAS Maria 2004 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
44 N JUHASZ Anna 2003 F HUN
45 N CRAZE Lexie 2005 F GBR
46 N DOMONKOS Emese 2006 F HUN
47 N DUMITRU Catinca 2005 F ROU
48 N FENYOSI Zita 2003 F HUN Vasas (HUN)
49 N MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC (HUN)
50 N KERKESER Maya 2004 F TUR
51 N SAVCHUK Kateryna 2003 F UKR
52 N WLADIMIR Veda Anna 2004 F HUN
53 N ZAHARINOVA Gabriela 2003 F BUL Korsar (BUL)
54 N NEAGU Teodora 2004 F ROU CSM IASI (ROU)
55 N GAZEPIDI Maria Eleni 2004 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
56 N FUNG Madeleine Sum Yee 2003 F SGP
57 N ARSLAN Gul 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
58 N WILLIAMS Chloe 2004 F USA
59 N ZAKHAROVA Daria 2003 F RUS
60 N MACIT Serra 2005 F TUR
61 N BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
62 N SALABAY Yulia 2004 F RUS
63 N ELBAKRY Jana 2004 F EGY
64 N ULUSALOGLU Isil 2003 F TUR TED SK (TUR)
65 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
66 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
67 N GREENBAUM Ella 2004 F USA
68 N KIVALO Olga 2004 F UKR
69 N POSHELIUZNA Kateryna 2006 F UKR
70 N MALI Meta 2005 F SLO SAB Kamnik (SLO)
71 N CIOBANU Roberta 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
72 N MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
73 N SERGEEVA Milena 2003 F RUS
74 N AYDOGAN Delfinsu 2003 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
75 N CSAPODI Orsolya 2004 F HUN
76 N ALI Yassmin 2004 F EGY
77 N ERDAGLI Damla 2004 F TUR
78 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
78 N ORUNCAK Defne Lal 2005 F TUR
80 N MEDHAT ELBAKRY Jana 2003 F EGY
81 N TZOU Alexandra 2004 F USA
82 N SERBANOIU Andreea 2005 F ROU
83 N BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
84 N DUS Duru 2005 F TUR
85 N ATANASOVA Kalina 2006 F BUL
86 N POPA Patricia 2005 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
87 N WU Erica 2004 F USA
88 N SAUNDERS Nicole 2004 F GBR
89 N MERCADANTE Annalisa 2003 F ITA
90 N DEL PALACIO ARGUELLO Lucia 2005 F ESP
91 N PINTER Dorottya 2004 F HUN
92 N AKSEL Sude 2004 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
92 N NYIRI Villo 2004 F HUN
94 N GOLOVKINA Sofiia 2005 F UKR KIEW (UKR)
95 N SHOUMAN Sara 2003 F EGY
96 N PAPADA Anna Iosifina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
97 N CARP Daria 2005 F ROU CSM IASI (ROU)
98 N ALEXE Maria 2005 F ROU
98 N GUBAREVYCH Emiliya 2003 F UKR KIEW (UKR)
100 N MORENETS-KUBANSKA Valeria 2005 F UKR
101 N KOH Jean 2003 F SGP SSP (SGP)
102 N SALOME Gogua 2004 F GEO
102 N KASHINA Polina 2005 F LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs (LAT)
102 N BAHLAI Dana 2004 F UKR Nikolaev (UKR)
105 N PAPATHEODOROU Antonia Argyro 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
106 N BOUBOUKI Artemis 2003 F GRE PANELLINIOS (GRE)
107 N CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
108 N HUSEYNOVA Zarifa 2006 F AZE
109 N MOROIANU Laura 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
110 N DOBROGEAN Bianca 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
110 N APOSTOLOPOULOU Christina 2006 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
112 N ALKAYA Begum 2005 F TUR
113 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE (HUN)
114 N MITRUS Alexandra 2006 F ROU
115 N DANCIU Vanessa 2003 F ROU CSM Brasov (ROU)
116 N SISIK Pinar Miray 2005 F TUR
117 N POLONKA Sofiya 2005 F UKR Nikolaev (UKR)
118 N DUVAN Irmak 2004 F TUR
118 N PERROUD Nora 2004 F SUI CEF Founex (SUI)
120 N BRASSAI Dorottya 2004 F HUN
121 N HENG Juliet Jie Min 2005 F SGP
122 N KURT Zeynep 2003 F TUR PARS ESK SK (TUR)
123 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
124 N MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
125 N KRASTEVA Vasilena 2006 F BUL
126 N KOKALOVA Ralitsa 2003 F BUL
127 N TOTH Liliana 2004 F HUN TFSE (HUN)
128 N JANE Melissa 2005 F GBR
129 N GUR Bilge Su 2004 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
130 N KOCER Ezgi 2005 F TUR
131 N BOROS Luca 2004 F HUN
132 N KOSTADINOVA Tanya 2003 F BUL
133 N THEODOSI Vasiliki 2005 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
134 N GILLIOZ Fuonna 2004 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
135 N MOUTOPOULOU Evangelia 2005 F GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
136 N CERMEN Alara 2006 F TUR
137 N PETKOVA Daniela 2006 F BUL
138 N BATSIASHVILI Lizi 2005 F GEO
139 N NYULASI Emma 2005 F HUN
140 N TRUKSANE Arina 2003 F LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs (LAT)
141 N AYDAMAROVA Sara 2004 F AZE
142 N NIKOLOVA Mihaela 2005 F BUL Korsar (BUL)
143 N TSAOUSI Lida 2005 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
144 N LIVANOU Eirini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
145 N BRANDAO Alina 2004 F BUL
146 N CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
147 N 1st round LOO Heidi Yan Kay 2003 F SGP ASG (SGP)
148 N 1st round LIU Zara 2003 F GBR
149 N 1st round TULCHEVSKAN Anzhelika 2006 F UKR
150 N 1st round KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
151 N 1st round PETKOVA Raya 2004 F BUL
152 N 1st round TASIC Marta 2005 F SRB
152 N 1st round TURCHANINOVA Olena 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
154 N 1st round AU Megan Cheok Tung 2003 F SGP SSP (SGP)
154 N 1st round VASYLENKO Natalia 2005 F UKR
154 N 1st round KONTOGIORGI Ismini 2004 F GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
157 N 1st round PSOFAKI Danai-Pigi 2006 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
158 N 1st round CRACIUN Ioana 2005 F ROU
158 N 1st round GEORGIEVA Mariel 2006 F BUL
160 N 1st round GOGOU Eleni Lydia 2004 F GRE PANELLINIOS (GRE)
160 N 1st round ERDAGLI Yagmur 2004 F TUR
162 N 1st round WILSON-SMITH Charlotte 2003 F GBR Salle Ossian (GBR)
163 N 1st round COJOCARU Maria 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
164 N 1st round KACHULEVA Ana-Franceska 2006 F BUL
165 N 1st round NECHAI Olha 2005 F UKR
166 N 1st round SMITH Amber 2004 F GBR
167 N 1st round BOYADZHIEVA Alexandra 2005 F BUL
168 N 1st round VAN LAERE Fleur 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
169 N 1st round LYTINA Ekaterini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
169 N 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
169 N 1st round SPASOVA Natalia 1899 F BUL
172 N 1st round MALTMAN Heather 2004 F GBR
173 N 1st round CHATZIKOKKINOU Aikaterini Maria 2006 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
173 N 1st round GREGORY Alex-Beatrice 2003 F BUL
175 N 1st round LINDSAY Lucie 2006 F GBR
176 N 1st round BLACKLEDGE Eleanor 2006 F GBR
176 N 1st round SEREGINA Yana 2006 F BUL
178 N 1st round SOYAK BELIZ 2004 F TUR
179 N 1st round GRIGOROVA Zornitsa 2003 F BUL
180 N 1st round PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
181 N 1st round KAYE Guinevere 2004 F GBR
182 N 1st round SIMON Rachel 2003 F GBR
183 N 1st round PICARD Alexandra 2004 F BUL

Sabre Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BULGARIA       BUL
1 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
1 N ALEKSANDROV Ivaylo 2003 M BUL
1 N VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
1 N ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
2 N HUNGARY       HUN
2 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC (HUN)
2 N GASZNER Adam 2004 M HUN BVSC (HUN)
2 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC (HUN)
2 N VIGH Benedek 2004 M HUN
3 N RUSSIA       RUS
3 N CHUKIN Daniil 2003 M RUS
3 N MEKESHKIN Mark 2004 M RUS
3 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
3 N KISIN Nikita 2003 M RUS
4 N RUSSIA 2       RUS
4 N MANIN Lev 2003 M RUS
4 N SAMOKHVALOV Gleb 2003 M RUS
4 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
4 N KOVALEV Egor 2003 M RUS
5 N USA       USA
5 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
5 N HARVEY Nicholas 2003 M USA
5 N HARLEY Colby 2004 M USA
5 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
6 N EGYPT       EGY
6 N MAROUF Eyad 2003 M EGY
6 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
6 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
6 N ELBOGDADLY Fares 2005 M EGY
7 N USA 2       USA
7 N CALLAHAN Jaden 2004 M USA
7 N HAMMER Peter 2003 M USA
7 N JEFFORDS Alexander 2004 M USA
7 N LIMB Matthew 2004 M USA
8 N RUSSIA 3       RUS
8 N DERGACHEV Aleksandr 2004 M RUS
8 N MAKAROV Dmitriy 2003 M RUS
8 N GVADZABIA Georgiy 2003 M RUS
9 N USA 3       USA
9 N GEFELL Andrew 2003 M USA
9 N KIM Avery 2004 M USA
9 N DENNER Lysander 2004 M USA
10 N HUNGARY 2       HUN
10 N ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN NTE (HUN)
10 N SZABO Marton 2003 M HUN Kertvaros (HUN)
10 N KOHARI Tamas 2003 M HUN UTE (HUN)
11 N UKRAINE       UKR
11 N HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
11 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
11 N SEMENOV Yegor 2003 M UKR KIEW (UKR)
11 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
12 N TURKEY       TUR
12 N DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
12 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
12 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
12 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
13 N USA 4       USA
13 N DHINGRA Gian 2005 M USA
13 N LILOV Neil 2004 M USA
13 N WALTER JI Cody 2006 M USA
14 N ROMANIA       ROU
14 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
14 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
14 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
14 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
15 N RUSSIA 4       RUS
15 N BRITVIN Aleksandr 2003 M RUS
15 N DOVLETOV Ilyas 2003 M RUS
15 N DEZHNEV Maksim 2003 M RUS
16 N RUSSIA 5       RUS
16 N MEDVEDEV Ivan 2003 M RUS
16 N FLIRT Vladislav 2003 M RUS
16 N SAVINOV Yaroslav 2004 M RUS
17 N GREAT BRITAIN       GBR
17 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
17 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
17 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
17 N ALLEN Samuel 2004 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
18 N BELGIUM       BEL
18 N DANNEELS Birgen 2005 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
18 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
18 N VOLCKAERT Cédric 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
19 N TURKEY 2       TUR
19 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
19 N KOPMAZ Egemen 2003 M TUR
19 N OZTURK Alkim 2005 M TUR
19 N EMIROGLU Burak Efe 1900 M TUR
20 N GREAT BRITAIN 2       GBR
20 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School FC (GBR)
20 N HILTON Ethan 2003 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
20 N MYNORS George 2003 M GBR
20 N BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
21 N AZERBAIJAN       AZE
21 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
21 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
21 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
21 N KHASIYEV Aykhan 2005 M AZE
22 N GREAT BRITAIN 3       GBR
22 N RAUT Thomas 2003 M GBR
22 N MARTIN Henry 2005 M GBR
22 N NORRIS Roman 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
22 N WOODWARD Zachary 2005 M GBR
23 N ROMANIA 2       ROU
23 N MIHNEA Andrei 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
23 N TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
23 N CIDU Iustin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
23 N CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
24 N GREAT BRITAIN 4       GBR
24 N FIDLER Nathaniel 2003 M GBR
24 N LINDSAY Daniel 2003 M GBR
24 N AKINYOSOYE Folayemi 2004 M GBR
25 N TURKEY 3       TUR
25 N TAKES Bora 2006 M TUR
25 N ARIN Necati Arman 2003 M TUR
25 N CAGLAYAN Kerem 2005 M TUR
25 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
26 N TURKEY 4       TUR
26 N KUMUK Kuzey 2004 M TUR
26 N BAYRAKTAR Mehmet Omer 2005 M TUR
26 N ASIROK Ensar Yigit 2004 M TUR
27 N UKRAINE 2       UKR
27 N SEMENOV Maksym 2003 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
27 N ROZVAZHAYEV Alejandro 2003 M UKR
27 N KUCHERENKO Rostislav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
27 N KOLOBAIEV DMYTRO 2005 M UKR Netishyn (UKR)
28 N ROMANIA 3       ROU
28 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
28 N IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 N MACOVEI Razvan 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 N COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 N GREECE       GRE
29 N CHATZICHRISTOS Vasilis-Eric 2005 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
29 N ROMANOS Ioannis 2004 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
29 N PREDARIS Vasileios 2005 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
30 N BULGARIA 2       BUL
30 N STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
30 N KUVLIEV Valentin 2003 M BUL
30 N PAVLOV Pavel 2003 M BUL
30 N VELIKOV Veselin 2004 M BUL
31 N GREECE 2       GRE
31 N KALOUTAS Filippos 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
31 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
31 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
32 N ICELAND       ISL
32 N KOLBEINSSON Hafsteinn Yngvi 2004 M ISL FC Reykjavik (ISL)
32 N KRISTMANNSSON Jakob 2004 M ISL
32 N VIDAR Alexander 2005 M ISL FC Reykjavik (ISL)
33 N TURKEY 5       TUR
33 N KORKUT Mehmet Kuzey 2004 M TUR
33 N USEN Hamza Yigit 2003 M TUR
33 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
33 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
34 N GREECE 3       GRE
34 N EFTYCHIADIS Athanasios 2006 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
34 N PASCHALIDIOGLOU Synodinos 2006 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
34 N KOKKOS Panagiotis 2004 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
35 N GREECE 4       GRE
35 N DREPANOPOULOS Panagiotis 2004 M GRE PANELLINIOS (GRE)
35 N PERGAMALIS Nikolaos Angelos 2007 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
35 N KATSIGIANNIS Ioannis 2006 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
35 N METALLINOS Christos 2006 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
36 N UKRAINE 3       UKR
36 N ZELENSKYI Illia 2004 M UKR
36 N ZAKUTNII Stanislav 2005 M UKR
36 N MARKUNIN Ihor 2004 M UKR
36 N LYTVYNENKO Oleksii 2004 M UKR
37 N ROMANIA 4       ROU
37 N DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
37 N RADU Luca 2005 M ROU
37 N LUPU Nicolas 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
38 N UKRAINE 4       UKR
38 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR Nikolaev (UKR)
38 N SLASTIN Andrii 2005 M UKR KIEW (UKR)
38 N STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
39 N ROMANIA 5       ROU
39 N ISMANA Teodor 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
39 N GHEORGHE Rares 2005 M ROU
39 N COVALIU Vlad 2005 M ROU
40 N BULGARIA 3       BUL
40 N KOLIMECHKOV Radko 2003 M BUL Levski (BUL)
40 N LALOV Mihail 2003 M BUL
40 N HRISTOV Hristo 2003 M BUL
41 N BULGARIA 4       BUL
41 N FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
41 N PANEV Alexander 2004 M BUL
41 N LEVIEV Daniel 2003 M BUL
41 N GENKOV Aleks 2005 M BUL
42 N BULGARIA 5       BUL
42 N MIHAYLOV Simeon 2003 M BUL CSKA (BUL)
42 N HADJILAZOV Mihail 2004 M BUL
42 N HRISTOV Kamen 2005 M BUL
43 N UKRAINE 5       UKR
43 N KRASNOVYD Roman 2005 M UKR KIEW (UKR)
43 N OLYSHEVETS Ihor 2007 M UKR
43 N KORNILOV Artem 2004 M UKR
43 N SEMENOV Oleksandr 2005 M UKR
44 N BULGARIA 6       BUL
44 N SIMEONOV Boris 2005 M BUL
44 N PETROV Petar 2004 M BUL
44 N KAMEN Jerkov 2005 M BUL
44 N MANESIOTIS Panagiotis 2005 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
45 N ISRAEL       ISR
45 N DVILANSKY Sahar 2004 M ISR
45 N DVILANSKY Shachar 2006 M ISR
45 N ROKHLIN Sagi 2005 M ISR
45 N FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
46 N BELGIUM 2       BEL
46 N DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
46 N STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
46 N DEVOS Jurre 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)